Demokratija ir valdymas

Irena Vasinauskaitė. Kodinis 2016 metų Seimo rinkimų žodis POKYČIAI

Tiesos.lt redakcija   2015 m. rugsėjo 13 d. 20:47

17     

    

Irena Vasinauskaitė. Kodinis 2016 metų Seimo rinkimų žodis POKYČIAI

Po vasaros atostogų, t.y. kelių mėnesių pauzės veikloje, nes atostogos Tautos išrinktiesiems nepriklauso, Seimo nariai kibo į darbus ir pagaliau pradėjo ruoštis kitais metais vyksiantiems rinkimams. Masinių renginių metu vis dažniau juos galima pamatyti maloniai bendraujančius su „žmonėmis iš gatvės“ ar tiesiog spaudžiančius rinkėjams rankas. Mat kadencijai baigiantis privalu bent savo bičo įvaizdį atkurti.

Nežinau, ar kitiems irgi taip pasisekė, tačiau aš gavau vieno Seimo nario laišką-lankstinuką. Pamačiusi ant pastarojo Seimo rūmų nuotrauką bei šio pastato adresą, perskaičiau adresatą – „Šiaulių miesto gyventojui“. Vietoj pašto ženklo raudonai švietė, matyt, būsimasis rinkimų lozungas UŽ POKYČIUS. Na, galvoju, agituoti rinktis kokį kandidatą – lyg dar ir ankstoka, o nuveiktų darbų ataskaitai surašyti – vokas per plonas.

Esu Šiaulių miesto gyventoja, tai nieko nelaukdama ėmiau skaityti… priminimą apie tai, kad dar 2012 metų lapkričio mėnesį mano „pasitikėjimo dėka“ jis buvo išrinktas Seimo nariu ir labai daug dirbo. Ką konkrečiai Tautai, Tėvynei ir Šiauliams nuveikė, galima sužinoti perskaičius žinią internetiniame Seimo puslapyje. Į susitikimą nekviečia – matyt, mano, kad visi likę Lietuvoje rinkėjai „pažįsta“ kompiuterį ir gali patys susižinoti. O gal net naiviai tiki, kad apie jo darbus esame jau girdėję.

Toliau dar gražiau. „Noriu ir galiu toliau dirbti Jūsų, Šiaulių miesto, visos Lietuvos gerovei. Turite idėjų, pasiūlymų, neišspręstų problemų – kreipkitės į mane“. Na, štai – praėjus trejiems iš ketverių kadencijos metų, per kuriuos rinkėjų priėmimo dieną mariose žuvį traukė, staiga ėmė ir susirūpino Lietuva, Šiauliais ir net manimi asmeniškai. Prisipažįstu – toks jautrumas sujaudino, manau, ne vieną, todėl, ko gero, strimgalviais puls apžiūrinėti asmeninę internetinę svetainę, nes čia galima rasti „nuolat atnaujinamą informaciją“ apie Seime vykdomus darbus, „labdaros ir paramos fondą bei kitą aktyvią visuomeninę veiklą“. Galėjo ir Veidaknygės profilį nurodyti, nes ten gausu seimūno nuotraukų su garbiais asmenimis, gražių žūklės laimikių bei pasigraudenimų, kad nemėgsta kokio darbštuolio kolegos.

Labiausiai sužavėjo laiško pabaiga, nes nė nemaniau, kad mano rinkimų apygardoje išrinktas Seimo narys geba taip lyriškai parašyti: „Tik veikdami drauge, galime pasiekti teigiamų pokyčių Lietuvoje, Šiauliuose, kiekvieno iš mūsų gyvenime“.

O, varge, vargeli, pamaniau sau. Na, ir kokių dar POKYČIŲ galima tikėtis, nepasikeitus rinkėjų sąmonei ir palikus tuos pačius Seimo narius dar vienai kadencijai???

Padėjau savo rinkimų apygardos Seimo nario gromatą į šoną ir žvilgtelėjau, kas geresnio viename sisteminiame portale. O ten Juras Požėla postringauja „Iš turtingiausiųjų dešimtuko aukštumų R.Karbauskis pokyčių Lietuvoje nemato“. Taip LR Seimo narys atsako į kritišką šiuo metu rinkėjo statusą turinčio Ramūno Karbauskio žodį. Juolab kad Juras Požėla yra valdančiosios koalicijos atstovas. Tačiau jeigu paklaustume eilinio žmogaus, kuris Lietuvai daugiau nuveikęs – Jurukas ar Ramūnas, manau ne vienas dar pasitikslintų: o kas tas J.Požėla? O ilgametė ir visuomenei naudinga R.Karbauskio veikla, Jurai, ne tik Naisuose žinoma.

„Pokyčiai Lietuvai reikalingi kaip oras“ teigia viena „mylimiausių“ LR Prezidentės ministrių Algimanta Pabedinskienė. Gal prisiminkime, kokie naudingi POKYČIAI jau pasiekė Tautą? Brangusis [finansine prasme] socialinis modelis tvarkyti užimtumo ir pensijų sistemas? Kaip suprantu, jau dabar visi svaigstame iš laimės, kokie puikūs Darbo kodekso POKYČIAI mūsų laukia.

„Socialinį modelį sudaro 34 įstatymai, 7 iš jų – pagrindiniai,“ – informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Ir ji teisi teigdama, kad paprastam mirtingajam susipažinti su visu įstatymų paketu sunku. Ir kad daug kartų apgautas ir visų valdžių mulkintas rinkėjas nė nesigilindamas protestuoja prieš kiekvieną norminės bazės POKYTĮ, netikėdamas, kad kas nors gali būti nuveikta ir jo asmeninei gerovei.

Tai kokios gi išvados? Ką galime padaryti kiekvienas iš mūsų, kad vyktų realūs, o ne popieriniai POKYČIAI?

Gal pradėkime keisdami LR Seimo personalinę sudėtį ir nebesiklausykime pažadų ar pagraudenimų, kad neturėdami daugumos Parlamente jie ir vėl nieko negalėjo padaryti, tai nieko apčiuopiamo ir… nedarė. Gerai, kad nors piarintis ir nemenką atlyginimą gauti sugebėjo. Ir kaupė jėgas, kad sugebėtų ir dar ketverius metus mūsų labui aukotis. Ot, vargšai.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šiaulietis        2015-10-14 20:32

Autore, taip tiesa. Pasiturinčiai, gal net prabangiai, gyvenantis mūsų sąskaita Seimo narys Arvydas Mockus reklamuojasi žvejybiniais laimikiais, kitas nepotistas Žakaris, visa šeimyną aprūpinęs valdiškais darbais, tas kurį vežiojo akla padėjėja, o jis ,,ničevo nie znaju” toliau sėkmingai ,,kabina makaronus”...
Tai ,,ką daryti?’‘Kažkaip Lietuvoj valdančių, lyginant su kitom valstybėm, proporcingai daugiausia. O ką, jei visi išlakstysim, tai tik valdytojai beliks, žuvų gaudytojai?

Irena Vasinauskaitė       2015-09-16 13:50

Gerbiamas komentatoriau Mindaugai, jeigu 2012 metų Seimo rinkimuose siūliau savo rėmėjams balsuoti už Tamstos minimą kandidatą, ar tai reiškia, kad po keturių metų neturiu teisės kritikuoti jo populizmo ? Kiek netoli nuo sovietijos tenuėjome. Juokinga man ta akla meilė politikams. Ir keista, nes tekste sąmoningai nepaminėjau laiško rinkėjams autoriaus,o ėmėte “kepures deginti”. Vadinasi, melo rašinyje nėra ?

...ATSAKYMAS ŽINANČIAM R.KARBAUSKIO VEIKLĄ.
Negali nedžiuginti reikšmių platumo paieškos. Sėkmės.

Iš turtingiausiųjų dešimtuko aukštumų        2015-09-16 12:19

R. Karbauskio veikla man žinoma…
O greita reakcija į komentarą rodo, kad mane sudominęs sakinys, gali turėti platesnę reikšmę...

Mindaugas       2015-09-15 23:11

Irena Vasinauskaitė praėjusiuose seimo rinkimuose, antrame ture rėmė būtent Arvydą Mockų. Pamiršo ar nusivylė?

17.52 val suglumusiam       2015-09-15 18:32

O jūs ne Lietuvoje gyvenate ? Jums nežinoma mecenato R. Karbauskio veikla ?

Iš turtingiausiųjų dešimtuko aukštumų       2015-09-15 17:52

O mane tai sudomino šis sakinys:

“O ilgametė ir visuomenei naudinga R.Karbauskio veikla, Jurai, ne tik Naisuose žinoma.” ..?

Tai       2015-09-14 20:36

Kad straipsnyje neminimas joks seimo narys…

gerb., Irna       2015-09-14 19:04

Primenu, kad Jūsų minimo seimo nario šūkis “už pokyčius” buvo jo praėjusios rinkiminės kampanijos dalis. Matomai jis pasirinko toliau dirbti su šiuo šūkiu. Dėl nuveiktų darbų, tai juos galima rasti jo puslapyje esančioje veiklos ataskaitoje, kuri žmonėms buvo dalinama ir per pašto dėžutes. Beje jis savo ataskaitą leidžia nuolat, o ne tik prieš rinkimus, kas tikrai turėtų būti pagirtina

stasys       2015-09-14 16:16

visada žmogus linkęs lauki intrigos ,.kuria verta butu pasklaidyti mintimis, o kai ji tokia ..smile su nuoroda į oficialu šaltini ..na ką čia pridursi. smile ” TASS upolnomočien zajavyt..” .smile  taip ir vertinu.

Irena Vasinauskaitė       2015-09-14 10:31

Na, užsukite, p.Stasy, kaip seimūnas kviečia, į seimo svetainę, susipažinkite su valdančiosios koalicijos atstovų puslapiais ir rasite ne vieną tokį “pokytinį”. Rašinyje sąmoningai neminiu man laišką atsiuntusio politiko pavardės, nes 2012 metais už jį nebalsavau, realių, ne popierinių-šnekamųjų darbų jis nenuveikė, tai kam tokį  reklamuoti Tiesos.lt portale. Be to, manau, kad daugiau Šiaulių rinkėjų tokį laiškutį gavo. Vadinasi, gromatos tiražas apie 30000 egz. Taigi, labaiiiiii viešą paslaptis.

stasys       2015-09-14 9:23

Jus pateikėte to politiko lūkesčius nepateikdama jokių tiems lūkesčiams reikalingu pagrindimų. Gal jų nebuvo pridėta..? ir gal tai tik to pačio politiko neapsižiūrėjimas..bet asmuo kiek suprantu tamstai žinomas ..tada reikėjo ir skaitytojams leisti su juo susipažinti .. o taip tekstas išėjo nežinia apie ką ir kodėl ..Neįsižeiskite kandus pirmadienis .smile

Kol rinksim sąrašinius        2015-09-14 8:58

pokyčių nebus. Per balsavimą sąrašiniai biuleteniai turi būti iki vieno paversti negaliojančiais t.y. perbraukti. Kitaip vėl susės partiniai klanai, kityaip gaujos. Neišbraukysim sąrašinių pokyčių nelaukite. Konservatoriai su liberastais prieš rinkimus jau kiek kartų ėjo su šūkiu - laikas keistis. Konservatizmas ir liberalizmas niekada nesikeičia į gerąją puse tik į blogaja. Jie tai jau įrodė ne vieną kartą.

Irena Vasinauskaitė       2015-09-14 8:28

O kas čia keisto, p.Stasy, aš gi irgi agituoju už pokyčius ir turiu lūkesčių ?

stasys        2015-09-14 7:59

Jus p. Irena truputi keistoka,.. juk Lietuvai tai jau ne pirmi busimi rinkimai į Seima ..ir žadami pokyčiai formuoja tik lūkesčius ..kurie savo ruožtu nėra privalomi vykdymui, jei tai ne skola. žmogiškai labai sunku išmesti sena įprasta viniline plokštele kai kitos tokios senam gramofonui tinkančios neturi ..

pensininkas       2015-09-13 23:16

Reikia rinkti ne parlamentines partijas ir viskas bus gerai.

bus esminiai pokyčiai       2015-09-13 21:56

opozicija - konservatoriai ir liberastai - bus vadinami ne komunistų šunyčiais, o komunistų katinėliais.
kitų pokyčių nebus.

pokyčių bus!       2015-09-13 21:39

taipblogai kaip buvo lig šiol tikrai po naujų rinkimų jau nebus.
bus dvigubai blogiau.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.