Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Irena Vasinauskaitė. Kieno neapykanta stipresnė

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugpjūčio 16 d. 12:29

8     

    

Irena Vasinauskaitė. Kieno neapykanta stipresnė

skrastas.lt

Tik be emocijų. Praktika tokia: kai Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje ar Graikijoje mitinguoja ir valdžios sprendimams priešinasi žmonės, tai vadiname protestais. Tačiau kuomet Lietuvoje susirenka tūkstančiai savo nuomonės išsakyti – tai jau antivalstybinė veikla? Stabdykite arklius, valdantieji, nes mūsų valstybės piliečiai perima ES vertybes. Ačiū protestuotojams, kad mėšlo ir srutų į Vilnių neatvežė.
Palyginkime. Baltarusijoje žmonės užsisėdėjusiam diktatoriui skandavo „Išeik“, t. y. atsistatydink. Lietuvoje – Seimo Pirmininkę ar premjerę kvietė išeiti… pasikalbėti. O nesulaukę pradėjo skanduoti – „Seimą lauk!“ Nors mitinguotojams derėtų pasitobulinti, jeigu jau ima vadovautis Konstitucija. Pagal ją – mes esame parlamentinė valstybė, todėl nenorintys chaoso šalyje, kitą kartą turėtų rinktis prie Vyriausybės ir jai adresuoti išvarymo šūkius. Tuomet Seimo daugumai tektų naują vykdomąją valdžią formuoti. Protingesnę. Profesionalesnę. Humaniškesnę. Išklausančią.

Politologai seniai įspėjo Lietuvos valdžios atstovus, kad su žmonėmis reikia kalbėtis. Negalima piliečių niekinti ar iš jų tyčiotis. Net jeigu jie nemuzikalūs ir ne visada pavyksta teisingai Tautišką giesmę sugiedoti ar be klaidų plakato tekstą parašyti. Pardon, bet Seime ir valstybiniuose renginiuose jau senokai kaip sovietmetyje pagal įrašą žiopčiojama.

Rugpjūčio mitinge prie Seimo dalyvavo daug jaunų žmonių, mokyklas baigusių Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Į renginį jie atsivedė vaikus, kuriems nuotoliniu būdu mokslo žinios suteikiamos. Bus dar daugiau beraščių, todėl ne tyčiotis reikia, o prisiimti atsakomybę dėl sudarkytos švietimo sistemos ir kaltę, kad ne visi išgali vaikus į privačias mokyklas leisti.

Protestavę žmonės juodinami, nes jų būryje pastebėti prieš kelis dešimtmečius Vilniuje siautėjęs „Gibonas“ bei teismų procesuose įstrigęs Algirdas Paleckis. Prie gana taikiai tą dieną nusiteikusių mitinguotojų nederėjo ir klaikių kartuvių ar koncentracijos stovyklos performansas, kai už spygliuotos vielos surakinti bene visą mitingą „kankinosi“ kalinių rūbais vilkį veikėjai, prisisegę geltonas Dovydo žvaigždes.

Įdomūs faktai. Beveik edukacinis renginys. Jaunosios kartos protestuotojai apie kažkokį „Giboną“ sužinoti galėjo tik „pasigūglinę“. O internetinės enciklopedijos pateikiama informacija apie vienos Lietuvos politikų šeimos – Paleckių – karjeros kelią, nustebintų ne vieną Nepriklausomybės vaiką. Senelis Vincas Paleckis buvo aukštas sovietinės Lietuvos veikėjas. Wikipedija jį net „okupuotos Lietuvos prezidentu“ vadina. Jo sūnus Justas Vincas Paleckis yra Nepriklausomos Lietuvos signataras, diplomatas, žurnalistas, buvęs EP narys. Vienas jo sūnus – Rimvydas Paleckis – net Bundestago deputato padėjėju ir Lietuvos televizijos vadovu buvo, o šiuo metu yra populiarus TV laidų vedėjas. Tik šnipu įvardintas, nors teismų maratonas dar nepasibaigęs, Algirdas Paleckis, anot sisteminės žiniasklaidos, jau negalėtų nė mitinguose dalyvauti, nes vos tik kur pasirodo, tuoj – juoda dėmė renginiui…

Ilgai ieškojau šiauliečių, galimų „riaušininkų“, kad iš pirmų lūpų išgirsčiau, kaip sekėsi.

„Oi, ne mes po „Jurgelio meistrelio“ dalies, t. y. Seimo apkabinimo akcijos, sėdome į autobusus ir išvykome namo. Beveik iš visos Lietuvos suvažiavę mitinguotojai taip padarė... Mačiau, kaip žmonės skirstėsi, nes buvo labai daug jaunų šeimų su mažais vaikais“, – mano pastangas šiauliečių tarpe rasti vakarinių „riaušininkų“ nuslopino visuomenininkė, Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė.

Tai kas tuomet vakarop taip įvarė baimės Seimo nariams, kad net pat diplomatijos šefas virpančiu balsiuku interviu vapėjo? Kas buvo tie aršiausieji, kurie pasipriešino policininkams?

„Visą dieną mes labai draugiškai bendravome su pareigūnais. Nebuvo jokių konfliktų. Klausėme jų nurodymų. Niekaip nesuprantu, iš kur prie Seimo atsirado akmenų, kurie naktį skriejo į policininkus. Ten tokia sterili aplinka. Gal kuprinėse kokie provokatoriai atsinešė“, – spėliojo N. Malakauskienė.

Tenka konstatuoti. Nyksta taikios, dainomis bei raudomis papuoštos tautinės akcijos. Pagyvenę užsieniuose, žmonės demonstruoja europinėmis tradicijomis ženklintus protestus? Jaunoji karta nepakanti išrinktųjų arogancijai.

Lietuvos valdžioje esančios moterys elgiasi labai nejautriai. Jos agresyviai siūlo vis naujas prievartos priemones, atimdamos teisę pasirinkti. Programinį finansavimą gaunantys jų komunikacijos ruporai į dienos šviesą paleido paniekos, patyčių ir begemotiškų multikų lygio „reklamas“. Nepritariantieji dabartinei valdančiajai koalicijai išvadinami „buduliais“, bemoksliais, beraščiais, vargetomis, skurdžiais, „morozais“, vatnikais…

Neteko patirti, kad įžeidžianti agitacija sąlygotų teigiamus rezultatus. Bet toks jau, matyt, tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų valdymo stiliukas – vos tik Seime daugumą gauna, tuoj visur valstybės priešai vaidenasi…

Normalūs politikai, suprantantys ir realiai vertinantys šių dienų užsienio politikos realijas, neaštrintų padėties šalies viduje – strimgalviais lėktų pasikalbėti su žmonėmis. Lietuvos Parlamento dauguma parodė, kad nepasitiki ir bijo savo pačių neapykantos virusais nuvargintų rinkėjų ir mesteli jiems ašarinių dujų.

Kam naudingas toks elgesys su Lietuvos žmonėmis, kurie, kaip ir kitų pasaulio valstybių gyventojai, įvairiuose protestuose reiškia savo pilietines pozicijas? Tik Lietuvos priešams. Reikia konsoliduoti visuomenę galimai valstybės gynybai, o konservatorių vidaus reikalų ministrė „Agniasandra“ mažne kas savaitę piliečius antivalstybininkais išvadina. Tačiau Valstybės Saugumo departamentas jokio veikimo prieš valstybę stichinėse protesto akcijose nefiksuoja. Bene kaip toje pasakoje panikuojančiam zuikiui ir Agnei Bilotaitei „dangus griūna“?

Užtat Seimo pirmininkė Viktorija gali pasiautėti. Parlamentas dar labiau nuo žmonių atsitvers. V. Čmilytė-Nielsen nusprendė riboti parlamentarų į Seimo rūmus pasikviečiamų rinkėjų skaičių.

Originaliai LAISVĖS prasmę traktuoja vienos iki pasileidimo laisvos partijos valdomas Vilnius. Sostinės valdžia revizuos viešiesiems renginiams išduotus leidimus. Vadinasi, Seimui teks „tobulinti“ ir susirinkimų įstatymą? Ot, kvatoja gudų diktatorius…

Kieno neapykanta didesnė: valdžios – savo piliečiams ar šie vis labiau niršta ant tų, kuriuos išsirinko. Situacija – pavojinga, nes žmonės kartais sutapatina valdžią ir valstybę, o pastarąją privalu ginti, net jeigu baisiai nekenti valdžios…

skrastas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Jūs 2021-08-17 8:22       2021-08-21 14:40

“Antrą taikaus mitingo agresyvią  dalį taip pat su siaubu stebėjime.”

Na, siaubo ir baimės emocijoms didelio proto nereikia. Aplamai proto nereikia, tiesiai sakant. Net ir gyvūnams šios emocijos puikiai pažįstamos.
O proto reikia, jei panorėtumėt pažvelgti po paviršium ir ramiai pamąstyti (be emocijų!), iš kur visgi dėl to tos riaušės staiga lygioj vietoj išdygo. Ir taip tvarkingai, na visai pagal komandą... Ir paklaustumėt savęs (vėlgi be emocijų) – o kam tai naudinga? Atsakymas kaip ant delno. Ir suorganizuoti vienas juokas tik. Bet siaubas, aišku, labai sėkmingai blokuoja mąstymo sugebėjimus. Vėlgi: KAM TAI VISŲ NAUDINGIAUSIA?

Kis       2021-08-17 16:34

dar betruko ne tik leidimo prasyti,lyg tauta jiems skolinga,gal dar irju7 sukius naudotis.Nebekalbekite veju.Galiu tik paporinti,kaip sauksi,taip ir atsilieps.Beje tiek laiko valdzioje,jokiu ziniu apie nudirbtus darbus,kas olaukia atetyje???Kur 134 punktai,o Nauseda jau palaidojo gerove Lietuvoje,galite ponai iseiti iskur ir atejote,is jusu nauda,kaipis susenusio ozio pieno.Rinksime tuos ,kurie dirba,nedirbas vel rinksime,kol ne pazadais maitins,cirkais sotus.Vyriausybe savo sugebejimus jau irode-ji neigali spresti savos programos ir musu lukseciu.Ka daro darbdavys-teisingai atleidzia ir uzimamu pareigu,neiseina-isvaro kaip pasiutusi suni.

Jūs       2021-08-17 8:22

matote ,tai ką norite matyti ,Taikus mitingas ,dvasingos kalbos,bet kita Lietuvos dalis matė kartuves šalia oratorių,grasinančius šūkius, žydų kančių simbolius, žvaigždes geltoname fone ir tt…Beje,vaikai irgi matė kartuves ne iš istorijos vadovėlio.Įdomu ,kaip tą agresiją priima taikusis šeimų maršas.Na, o žurnalistų stumdymą irgi matėme.Filosofijos daktarė klausia ,kam tai naudinga ir čia pat atsako,ogi koncervatoriams.Antrą taikaus mitingo agresyvią  dalį taip pat su siaubu stebėjime.Atrodo , kad kai kurie intelektualūs kurstytojai irgi neteko žado nuo to ,ką pamatė ,nes kažkodėl labai ilgai nėra komentarų.

Šiaulietis       2021-08-17 7:27

Ačiū,stiprus įdomus straipsnis

HA HA        2021-08-16 16:34

stipriausia neapykanta tai Rimvydo Valatkos, Nepralenkiams:
Paklausykim jo inirsusio spiegimo:

Padugnių tikslas visada buvo tas pats – išplauti visuomenės pagrindus. Sukeisti vietomis tiesą ir melą, gėrį ir blogį. Padugnės – banditai ir prie jų prisiplakę frustruoti intelektualai – neturi, o ir negali turėti jokių kitų argumentų, kaip tik su ultragarsu besiribojantį spiegimą ir smurtą santykiu 10 prieš 1 kaip minimum.

Spiegianti gauja su kriminaliniais elementais – tik gauja, net jei ir yra papuošta filosofinėm uogom ir pigiais juvelyriniais inkliuzais. Padugnės yra tik padugnės. Jos neturi šansų laimėti jokių rinkimų. Todėl vis aršiau bando išmušti visuomenę iš pusiausvyros.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rimvydas-valatka-tegul-tamsumos-lietuvoj-saule-prasalina.d?id=87953519

IMHO        2021-08-16 15:19

Beje, ar tikrai R.Valatka zino, kad si mitinga organizavo “nusideje"politikai, o ne “open society” isugdyta PILIETINE VISUOMENE su savo aktyvistais?..

Kiek man teko girdeti, buvo kvieciami absoliuciai visi, kas pries SEGREGACIJA, ta galimai ir simbolizavo sesiakampe zvaigzde ant nesiskiepijusiu… o kartuviu kilpa - ta “laisve”, kaip toj dainoj, kuria dainavo letuviai po 1940 “saules parnesimo”: neria kilpa tau ant kaklo, sako - Lietuva laisva! ir uzkure tikra pekla tai berlynas su maskva”. Gal ne siaip sau ir Putinas paminejo Davose, kad pasaulis priartejo prie anu laiku… Nu tikrai neabejoju, kad zurnalistai is ALF ikurto Laimono Tapino rankom Zurnalistikos cenginsi su tro puikiai istyre net tarp eiluciu sia Putino kalba ir apsviete politikus bei visuomene… juk turim ir tokia armja politologu su visokiais ekpertiniais think-tankais… nepalyginsi su Freedom House ar kokiu Maskvos Cornegie… Dekui ir 21 metus sedinciam Dainiui Radzeviciui, visuomene puikiai informuota, nereikia eit i youtube, narsyt google… viskas O.K. lai pasimeldzia ateistas Valatka ir uz mane. Nors nebuvau mitinge, akiu nuo asariniu duju neskauda, tik   sirdi spaudzia del tu isvarytuju, anot Romualdo Granausko

Kur politinio prieglobscio jie prasysis?

elfe        2021-08-16 15:13

“Lietuvos valdžioje esančios moterys elgiasi labai nejautriai. Jos agresyviai siūlo vis naujas prievartos priemones, atimdamos teisę pasirinkti. “

Ta I.Simonytes polinki   i dikttura lengva buvo atpazint   dar pries rinkimus.
Mesdavo von is feisbuko ne tik tuos, kurie pasako kiek kitokia nei jos nuomone, bet ir net uz tai, jei tu kazka daugiau zinai uz ja. Ne tau mane mokyt!
Tokie zmones apie save suburia tik pataikunus, patarejus, kurie nedrys sakyt tiesos… o tai jau kelia pavoju nacionaliniam saugumui..

Va, tep       2021-08-16 14:38

Paslėptos simpatijos tam paskutiniam prie kryžiaus kalamam gerajam žmogui, taip sakant, ant visų “i” sudėjo taškelius.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.