Irena Vasinauskaitė. „Kelkis, Baltijos kelio Tauta“

Tiesos.lt redakcija   2014 m. liepos 13 d. 22:18

23     

    

Irena Vasinauskaitė. „Kelkis, Baltijos kelio Tauta“

Ar inauguruotoji Prezidentė Dalia Grybauskaitė laimėjo rinkimus, jei už ją balsavo tik kas ketvirtas balso teisę turintis Lietuvos Respublikos pilietis? Ar pasiekė išvajotąją pergalę Tautos referendumą boikotuoti kvietę politikai, jei dėl siekio negrąžinti suverenui jo galių spręsti savo valstybės likimą liko neapsaugota Tėvynės žemė? Ar sustiprėjo demokratija ir asmens pasirinkimo laisvės, kai Konstitucinis Teismas beveik nusprendė, kad esame baudžiauninkai, neturintys teisės nė burnos praverti? Kodėl tyli Lietuva ?Ar dar tebemąsto, kas įvyko birželio 29-ąją?

O gal šioje keistoje tyloje ateina suvokimas, kad nebegalime pyktis, skaldytis iki susitrupinimo, asmenines ambicijas iškelti aukščiau už sugrįžimą į Nepriklausomą Kovo 11-osios Lietuvą. Kur esame šiuo metu? Konstitucinio Teismo sprendimas, blokuojantis Tautos valia inicijuojamus referendumus, mus nubloškė į brežnevinę praeitį. Ar pajuto visuomenė, kaip valdžios institucijose reanimuojamas sovietinių lagerių prižiūrėtojo mentalitetas? Dabar, prisiminus Dalios Grybauskaitės pirmosios kadencijos viražus, suprantamesnis ir Baltarusijos Prezidento A.Lukašenkos priėmimas S.Daukanto rūmuose pačioje kadencijos pradžioje. Sovietmečiu politinius kalinius teisdavo pagal tokius Baudžiamojo kodekso straipsnius, kad kolaborantams pasipriešinę šviesuoliai iki gyvenimo pabaigos nešiotų kriminalinio „elemento“ vardą. Dabar pilietiškiems ir mąstantiems „sutramdyti“ yra visagalis Administracinis kodeksas. Ant pastarojo konvejerio pakliūna ir metru ar dviem arčiau kokios nors svarbios institucijos piketavę, ir privačiame kieme protestavę, ir parašus referendumui surengti rinkę piliečiai.

Sisteminė žiniasklaida slepia arba sąmoningai nepastebi Lietuvoje pradėtų susidorojimo teismų su drąsiais ir sąžiningais piliečiais. Tautos referendumui parašus rinkę žmonės nepadarė jokių nusikaltimų, nieko neklastojo, nepažeidė įstatymų, todėl nėra pagrindo kelti baudžiamąsias bylas. Tačiau užvesta valstybės represinė mašina sustoti negali – reikia visus laisvus siela piliečius atiduoti Administraciniams teismams. O pastarieji jau tikrai suras reikiamą administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį, kad nubaustasis daugiau niekada nebeprisimintų savo pilietinių priedermių. Valdžios ir vadinamosios teisėtvarkos ar teisėsaugos struktūros, išlaikomos mokesčių mokėtojų, savivaliauja ir savo savivalę įžūliai pridengia valstybės vardu.

Todėl kyla klausimas: kodėl neginame savo bendražygių? Kodėl neatsiranda advokatų, kurie nesibrangintų gindami žmones, ketinusius išsaugoti mūsų visų teisę gyventi demokratiškoje šalyje? Kodėl neorganizuojame rinkliavų savo bendražygių gynybai jiems sufabrikuotose bylose? Brangiausių gynėjų paslaugos iš karto atpigs, kai susimesime po DEŠIMT litų. Nėra kitos išeities, kai Tautą užčiaupinėja Konstitucijos aiškintojai. Lieka bylinėjimasis įvairių lygių teismuose, todėl mes privalėsime solidarizuotis. Negi laukiame, kol Konstitucinis Teismas nurodys, kada mes galime gintis, o kada jau turime nuleisti galvas?

Apsižvalgykime, kiek aplink mus aktyvių, padorių žmonių, kuriuos komentatoriai vadina visokiais agentais, šnipais, neprognozuojamais ir t.t., ir pan. Boikotų šalininkai įgudo boikotuoti net Nepriklausomybės Akto signatarus, jeigu jie palaikė Tautos referendumą. Sustabdykime tą žodinį ir emocinį smurtą, atsistokime šalia.

Juk tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje, jau nebegalima vadinti DEMOKRATIJA. Išgirdusi, kad vienas „tikrųjų patriotų“ partijos skyrius etikos komisijoje svarstys savo narį, tarusį pagiriamąjį žodį žemės gynėjams, susirūpinau, ar tik neatstatinėjamas, tarkime, Varnių konclageris… Tikėkimės, tokių kraštutinumų neprireiks, tačiau nepamirškime, – ne tik dėl bedarbystės ar mažų atlyginimų lietuviai bėga iš Tėvynės. Pirmiausia iš gimtųjų vietų gena valdžios arogancija, panieka žmogui, neteisybė, asmenybės žlugdymas.

Atėjo laikas skelbti moratoriumą asmeninėms ambicijoms bei smulkiems tarpusavio vaidams. Sistema susivienijo prieš tuos 15 proc. piliečių, kurie nepasiduoda autoritetų agitacijoms valstybės likimą patikėti Seimo interesų partijai – ten nėra nei kairės, nei dešinės, nei centro. Apsimestinė ir opozicija Parlamente. Pasipriešinimas Tautos referendumui pademonstravo valdančiosios koalicijos ir opozicijos monolitą, kurį vainikavo Lietuvos Dalios pritarimas. Seime ir vietos savivaldybėse ant vienos rankos pirštų galime suskaičiuoti išrinktuosius, kurie dar girdi savo rinkėjus, tačiau ir šie jau „aplipdyti“ violetinėmis, besiveržiančiųjų į valdžią ir kitokiomis etiketėmis. Galingas sisteminis informacinis volas pasiruošęs ciniškai sutraiškyti kiekvieną, kas dar užjaučia ir gina paprastą žmogų.

Šiais, dvidešimt penktaisiais Baltijos kelio metais drįstu mums visiems priminti, kokie laisvi ir išdidūs, vieningi ir bebaimiai buvome tais 1989-aisiais. Milijonas mūsų susikibome į gyvąją grandinę, tikėdami, kad niekada nebebūsime surakinti fiziškai ar dvasiškai. Ir teatgyja mumyse toji Baltijos kelio tauta, turinti jėgų tarti TAIP tiesai, savo Konstitucijai, žmogiškajam solidarumui.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sūduvis       2014-07-19 21:43

Irena Vasinauskaite kai neberinksime arogantiškų, iš paprasto, doro žmogaus besityčiojančių politikų.KAD KITOKIŲ BALSAVIMO BIULETENIUOSE NĖRA.

fidofilas > To fidofilas 2014-07-14 11:34       2014-07-16 10:59

rūpinsiuos, o jūs rūpinkitės, kaip susivienyti prieš europos sąjungą, valdžią, pedofilus, pogrindinius klanus, žydus, užsieniečius, chevroną, Landsbergį, taip pat tautiečius, turinčius kitokias pažiūras nei jūs, bei kitą bjaurastį, siųstą velnio Lietuvai sunaikinti, TIK TADA BUS TVARKA! gal atsiris nuo Anglijos didelė banga ir suvienys visus tikrus lietuvius?

to geras straipsnis       2014-07-15 23:03

Nevaryk ant žalių žmogeliukų boba. Lietuvos socialistinė valdžia Ukrainos žydo oligarcho Porošenkos karius istribitelius gydo Lietuvoje ir pritaria jų veiksmams, kas gaunasi “savi žudo savus”. Kažkam tai labai naudinga ir šekeliai byra… $$$ Pamąstyk kol ne vėlu.
ŽaliassŽmogeliukass

ptksš       2014-07-15 12:43

Norint pasiekti pokyčių, būtina vienytis. Irenai tai aišku. O tiems, kurie aukščiau?  Kažin?.. Nes ant pačios pačiausios bačkos užšokti norinčių - ne vienas ir ne du. Kol šitoks abrozdelis, kol judėjimo lyderiai vieni kitiems kartais netgi “delikačiai” pakaišioti kojyčių nevengia, tiesiog ir toliau belieka neproduktyviai dūsauti.

geras straipsnis       2014-07-14 23:00

turime vienytis, bet tie sovietiniai valdžiažmogiai visada į vienybės grandinę kas trečią ar antrą stengsis įpinti savo pažaliavusį žmogeliuką. To niekada neturime užmiršti. Ar netrūksta pamokų?

Jūs tik paklausykit,kaip       2014-07-14 20:38

stalinines liaupses gieda pensininkės per radiją Madonios klausimų laidoje.Ir priduria,ką ji viena bepadarys.Vištelės,vištelės,klanas palauks ,kol vištelės iškeliaus pas Abraomą.

pensininkas       2014-07-14 20:10

Ar tikrai nebėra kam suburti Baltijos Kelio koaliciją iš nesisteminių partijų ir visuomenininkų? Už pusės metų savivaldybių rinkima, už dviejų - Seimo.

ačiū, kad Jūs esate, p. Irena       2014-07-14 20:05

Skaitau Jūsų visus straipsnius p. Irena. Suprantu, kad Jums labai skauda dėl Lietuvos. Yra dar žmonių, kuriems taip pat skauda ir man labai skauda, bet didelė dauguma mūsų žmonių jau atpratinti galvoti, matyti kas vyksta aplinkui ir suvokti, kas gali atsitikti su mūsų valstybe. Matydama tokią absurdišką valdžią ir prezidentę, aš jau nieko gero iš jų nesitikiu - bent šią, dar vieną penkerių metų kadenciją. Bus seimo rinkimai - sėdės vėl tie patys, tik apsikeisdami vietomis. Kaip būna “ant širdies” labai juoda, tada galvoju(suprantu - negerai galvoju), kad mus išgelbėti nuo mūsų pačių gali tik kokie pasaulio kataklizmai, po kurių galime ir visai neišlikti. Tai tokios juodos mintys po prezidentinių iškilmių, kurias ignoravau, pasirinkdama kelionę į Jūsų gražius Šiaulius, aplankydama muziejus, skulptūras ir, aišku, nusipirkusi šiaulietiško Rūtos šokolado…

Al.       2014-07-14 17:02

Neieškokim priežasčių pabėgt nuo darbo. Ieškokim būdų padaryti viską, ką įmanoma. Dirbkim kiekvienas savo vietoj, bet sukurkim ir žmones vienijančias organizacijas. Jei mums netika tos, kurias sukūrė ar perėmė čekistai, kurkim naujas. Jei nepasisekė, pradėkim iš naujo. Bet tam, kad atsibustų iš letargo visa tauta, reikia didelio, ne čekistų valdomo nacionalinio dienraščio. O po to ir televizijos

Liudniausia del jaunimo...       2014-07-14 16:49

Tukstanciai ju ,,isaukleti” A.Ramanausko patyciu ir cinizmo atmosferoje yra patys abejingi Tevynes daliai ir su dziaugsmu ,,integruojasi” i ES,kur tautiniu valstybiu per kelis metus turi nelikti.Didesnes ar maziau nuo energetiniu istekliu is svetur priklausomos salys-JK,Islandija dar gina savo oruma ir suvereniteta,o mes…Juk ES neskirs ismaldos,is kur prie to piniguciu kranelio siurbiantys dar begaus pinigu.Tai tie,kurie pasiekia ta kraneli…Deja -dykai surio nebuna-uz tai mes atsiskaitysime vienintele savo vertybe-zeme ir miskais.O paskui-be proto didejant skolai kaip graikai busim isparduoti visa ,,seimos sidabra” per tam tikra nustatyta laika,tam tikriems nurodytiems pirkejams.Bet,atrodo,del to pergyvens maziau nei 15% Lietuvos pilieciu…As-uz Lietuvos Saraso ideja,kur kiekvienas kandidatas issamiai pristatytas kaip specialistas savo srity,saziningas pilietis.

Pragmatikas       2014-07-14 15:46

Vilte, jei pyktis ir skęst ambicijose yra kam, tai ir telkimuisi yra rezervų. Gal charizmatiškų vienytojų stinga? Ar širdys apkurtusios, o protas tik save girdi…

vilte       2014-07-14 14:54

Antrastes pavadinimas sukelia gilia nuoskauda kaip ir visi autores parasyti straipsniai , kazka ir kazkaip reikia daryti , telktis , o gal is tikruju jau nebera kam…

To fidofilas 2014-07-14 11:34        2014-07-14 10:42

Neužmiršk, kad nuo Anglijos pusės gali atsiristi didelė banga, kuri šluoja tokius fidofilus , taip , kad rūpinkis savimi.

fidofilas       2014-07-14 10:34

pamiršot tetą prirašyt prie “vienytojų” :D

Pragmatikas       2014-07-14 9:49

Gerb. Pensininke, lieka tiek nedaug, - surasti šaukinį t.y. žodžius, kurie taip suvienytų Kuolio, Vaišvilos ir Puteikio šalininkų jėgas, kurių jokie kiršintojai nebeišskaldytų... O gal rastume ir daugiau, norinčių vienytis lyderių ?

pensininkas       2014-07-14 9:01

Manau, yra tokia partija - Tautininkų sąjunga, kuri, papildyta N.Puteikiu, Z.Vaišvila, D.Kuoliumi, tais 22776 Tautiečiais, kurie balsavo už Tautinikus, galėtų imtis misijos susigrąžinti Nepriklausomą ir demokratinę valstybę.

Taigi to kur Puteikis su komanda?       2014-07-14 1:23

Prieš rinkimus jie visi pozityvūs. Nors už tą klouną nebalsuočiau. Vaišvila kas kita, atrodo, kad yra ne kvailas, galima balsuoti.

fidofilas       2014-07-14 1:06

įdomiai sako autorė - jie “nepadarė jokių nusikaltimų, nieko neklastojo, nepažeidė įstatymų”, - jūs gal Temidė, kad sau leidžiat taip kalbėt? keista, kai demokratijos šaukiasi žmonės, apie pačią demokratiją nelabai ką nors suvokdami.

GRYBAUSKAITEI ...       2014-07-14 0:27

Kur tu ejai,eini ir nueisi???? Atvirai sakant SUBINEN

kur Puteikis su komanda?       2014-07-13 23:19

Puteikis labai pozityviai mastė ir veikė.
Ir jo komanda buvo labai nebloga.
Kodėl jis negalėtų būti Lietuvos opozicijos prezidentu? (prezidentu šešėlyje ar kaip kitaip..)

kur renkamės?       2014-07-13 23:14

kažkoks košmaras. Iš vienos pusės visokie zic-tautininkai, kurie lyg ir turėtų būti vienijanti jėga, bet įsivaizduoja save pasaulio bamba, neišsiblaivo iš savo aukštų teorijų ir nepasidalina euro parlamento kėdžių. Iš kitos pusės- sotūs vilniaus katinai- vidutiniokai, užzombinti delfių ir komsomolkų. Na apie valdininkų ir politikų mafijos sindikatą nėra ir ko kalbėt- jie neatsitrauks nuo lėkščių ir bliūdų tol, kol titanike gros orkestras. Su kuo dėtis normaliam žmogui?

raudonieji pedofilai valdo       2014-07-13 23:11

ir ką tu jiems padarysi?
jų valdžia, jų galia, jiems pinigai ir nebaudžiamumas…

jooo       2014-07-13 22:42

Paskaicius siurpas nuejo….dziuagiuosi emigraves.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.