Irena Vasinauskaitė. Kas savinasi Konstituciją ir slapstosi už kolonų? Viešas laiškas Algimantui Šindeikiui

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugsėjo 4 d. 15:22

23     

    

Irena Vasinauskaitė. Kas savinasi Konstituciją ir slapstosi už kolonų? Viešas laiškas Algimantui Šindeikiui

Perskaičiau Algimanto Šindeikio straipsnį „Kas yra tikroji penktoji kolona?“, paskelbtą jo leidžiamame žurnale „Veidas“, ir susimąsčiau. Ryžausi gana kritiškai pažvelgti į save, Lietuvos Sąrašo Tarybos narę, ir negailestingai įvertinti, kas aš vis dėlto esu.

Nei sovietmečiu, nei Nepriklausomoje Lietuvoje neieškojau sau vietos teisėje ar psichiatrijoje, t.y. nesiekiau būti įtakinga, apžėlusi privilegijomis ar spaudos rėmimo fondo subsidijomis, jei mano rašinių kartais Tauta neskaitys. Nemanau, kad esu, kaip teigia buvęs EBSW vadovo Gintaro Petriko patikėtinis (kol kas nerodysim pirštais, kuris), „inteligentų maištininkų“ atstovė, siekianti „išreikšti savo požiūrį į šalies Konstituciją“. Tačiau tikrai esu Lietuvos Respublikos pilietė, turinti kartu su kitais piliečiais visas Tautos suvereno galias, kurios yra įtvirtintos pagrindiniame šalies įstatyme ir kurių nevalia laisvai traktuoti net Konstituciniam Teismui, nei disertacijos „Žodžio laisvė ir kitos Konstitucinės vertybės: pusiausvyros nustatymo problemos“ autoriui.

Mano įsitikinimu, savo straipsnyje „Kas yra tikroji penktoji kolona?“ teisės mokslų daktaras A. Šindeikis „pametė“ savo moksliniame darbe ieškotą balansą tarp žodžio laisvės ir kitų Konstitucijos vertybių. Autorius čia tiek nusipostringavo apie neva iš Konstitucijos kylančius reikalavimus, kad ir pats pakibo virš debesų greta ten skrajojančio Konstitucinio Teismo. Kaip žinoma, pastarasis „atėmė“ iš suvereno teisę spręsti svarbiausius Tautos išlikimui klausimus, o įsismaginęs A. Šindeikis priskyrė vos ne diktatoriškas galias šios struktūros atstovams – buvusiems jo mokslinės disertacijos vertintojams, mieliems oponentams ar kitaip prijaučiantiems. Cituoju: „[...] 1992 m. referendume patvirtinome Konstituciją. O Konstitucinis Teismas turi pareigą kontroliuoti, kaip pati tauta ir valstybės institucijos to laikosi. Tai taip pat įtvirtinta Konstitucijoje“. Drąsiai būtų galima siūlyti: tam, kuris Konstitucijos 102 straipsnyje ar 105 straipsnyje ras Konstituciniam Teismui suteiktą galią „kontroliuoti tautą“, bus perrašytos iš biudžeto remiamo beveidžio žurnalo akcijos, idant leidinys tokių pretenzingu pavadinimu bent pasipudruotų.

Taigi už kokios kolonos slepiasi pats Algimantas Šindeikis, minėtame straipsnyje įžeidinėdamas mokslininkus, laisvuosius menininkus – visus tuos, kuriems nesvetimos tiesos paieškos ir orus pilietiškumas, vadindamas juos „penktąja kolona“?

Dabar google paieška visažinė, tereikia nepatingėti ir įrašyti šito pono pavardę. Ir – kokių tik viražų ten nerasite…

Visų pirma, akivaizdu, teisininko, advokato, leidėjo, žurnalisto, daktaro Algimanto Šindeikio tikrai neapkaltinsi, kad nerado savo vietos gyvenime. Rado, ir, atrodo, net labai ypatingą.

Manau, ne man vienai norėtųsi, kad vieną kartą jis pats ar kas nors kitas plačiau paaiškintų, kaip suprasti 2007 rugsėjo 27 dienos lzinios.lt paskelbtą teisėsaugos informaciją: „Paskutinis asmuo, kuris matė EBSW prezidentą po 21 val., buvo jo reikalų patikėtinis Algimantas Šindeikis. Šis palydėjo į G. Petriko kabinetą kelis iki šiol nenustatytus asmenis. Manyta, kad šie žmonės ir padėjo verslininkui išvykti į užsienį“. Žinoma, geriausia būtų, jei tuo užsiimtų teisėsauga – juk vadinamajam Kauno Holdingui savo pinigus (per 344 mln. litų) buvo patikėję daugiau nei 15 tūkst. žmonių, skubėjusių praturtėti ir pasitikėjusių sukčiais. Lietuvos valstybė dėl to taip pat patyrė milijardinių nuostolių. EBSW čiuptuvai buvo ir, tikėtina, tebėra apraizgę Lietuvos valstybės struktūras, bankus, leidybines grupes, kuriose dirbo / sėkmingai „tebedirba“ koncerno patikimieji asmenys.

Įdomu, į kokias kolonas juos rikiuoja advokatas A. Šindeikis? Galima tik įsivaizduoti, kokią įtaką turėjo ir tebeturi EBSW koncerno „likutinė vertė“, jei net buvęs sovietinės Lietuvos KGB vadovas, generolas majoras Romualdas Marcinkus ten dirbo ekonominės saugos konsultantu bei saugumo ir informacijos tarnybos vadovu?

O apie tą įniršį, su kuriuo užsipultas Lietuvos Sąrašas ir pilietinis Tiesos.lt portalas, panoręs supažindinti su A. Šindeikio nuomone, galima pasakyti tik viena: atrodo, pinigo ir asmeninės naudos nesąžiningu būdu siekusiųjų patikėtiniai iki šiol negali susitaikyti su tuo, kad dar yra Lietuvoje ir padorių, demokratinę valstybę kuriančių, Konstituciją gerbiančių ir ją ginančių žmonių. Pastarieji garsiai kalba ir apie korupcinius projektus, valdžios savivalę, ir palaiko Ukrainos laisvės kovą (ir ne tik akcijomis prie užsienio valstybių ambasadų). Advokate A. Šindeiki, kodėl dėl to pykstate? O pykdamas priskiriate šiems laisviems žmonėms savosios kolonos spalvas?

Dar vienas A. Šindeikio „nuovokos“ pavyzdys, nustebinęs jo straipsnyje –pateikdamas už Seimo narį Naglį Puteikį prezidentiniuose rinkimuose balsavusiųjų skaičių, švelniai tariant, šiek kiek persistengė tendencingai perskaičiuodamas procentus nuo visų Lietuvos rinkėjų skaičiaus. Kažin ar tokiai advokato A.Šindeikio balsų skaičiavimo metodikai pritartų antrajai kadencijai išrinkta prezidentė Dalia Grybauskaitė? Juk paaiškėtų, kad už ją balsavo jokia dauguma – tik… koks ketvirtadalis Tautos.

Galėjau nevargti ir nerašyti šių savo pastebėjimų. Tačiau įžeidė parašytas chamiškas „sveikinimo“ laiškas, atsiųstas Tiesos.lt portalui per antrąsias gyvavimo metines – advokatas piktindamasis ieško ir neranda, kaip jam įprasta, daugiau žmonių, aplinkos ar juridinio asmens, kam portalas priklauso. Negi išties A. Šindeikis negali suprasti, kad tiesos paieškose ir vienas lauke karys?

Advokate, panašumų į EBSW struktūras ne čia reikia ieškoti – verčiau pasidairykite artimesnėje aplinkoje. Sovietinę KGB pakeitusi EBSW (viena iš ekonominės priedangos organizacijų?) įtvirtino Lietuvos valdžios struktūrose tiek priešiškų Nepriklausomybei veikėjų, kad mūsų valstybė niekaip nesugeba jų atsikratyti. O kol šalis skendi korupcijos vandenyne, kol arogantiški politikai ir jų svitos tyčiojasi iš savo rinkėjų, sunku auginti Lietuvos ateitimi tikintį, ją ginti pasiruošusį pilietį. Ar toks ir yra visokių patikėtinių ir jų bosų tikslas: laisvi – de jure, o sieloje – vergai de facto?

Baigsiu netradiciškai – patarimu: neduok kelio, jei sutiksi įžūlų praeityje galingo koncerno patikėtinį, o stebėk, už kokios jis kolonos pasuks…

P.S. Gal net pačiam advokatui verta kai ką prisiminti?

Liudas Lukmanas. EBSW imperijos paslaptys. XXI amžius. 2009 m. liepos 8 d.

Rimantas Varnauskas. „Vargšo filosofo“ turtai. „Lietuvos žinios“. 2009 m. liepos 23 d.

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tokių daktarų šindeikių       2014-09-6 23:25

Bangladeše milijardas/+ vienas Lukiškėse/,neskaitant Kinijos ir Indijos.

Altruistė       2014-09-6 21:27

Oi, atleiskite, raidelę pirštas ne tą nuspaudę, i su u supainiojo smile

Altruistė       2014-09-6 21:25

Pritariu Pragmatikui, valtele į Ameriką - visiška nesąmonė. Jei prispaus, tesikreipie į Šundeikį. Ateities kartos skaitys, kad pas p. Ireną daktaras-advokatas palydėjo pora simpatiškų vyrukų su bilietais į... smile

Pirmasis BAC       2014-09-6 18:36

...buvo Seimo narys Povilas Urbšys.

anastazija.b       2014-09-6 18:01

bac- Šopauskas, bac- Vasinauskaitė, rezultatas 2:0, daktaras gauna sausai.

Buvo Šindlerio sąrašas ir filmas,       2014-09-6 16:03

atsirado šindeikio sąrašas,o filmas ar bus?

realistas pragmatikui       2014-09-5 14:44

Deja, deja, Irena Vasinauskaitė keliom galvom pranoko daktarą Šindeikį.
Kodėl? Ogi Šindeikis tik šaukė, kad Konstitucinis teismas visada teisus, o Lietuvos sąrašas yra penktoji kolona, bet tam įrodyti nepateikė nei vieno fakto, nei vieno argumento. “Teisės daktaras” Šindeikis net bijojo paaiškinti, kodėl tas pats KT dėl referendumo priėmė du skirtingus sprendimus. Kada “neklystantis KT” buvo teisus?
Vadinti žmones penktąja kolona, kaltinti juos valstybės išdavimu be jokių įrodymų gali tik eilinis niekšelis. Pasirodė, kad Šindeikis yra toks.

ne už kolonų jie slapstosi       2014-09-5 11:34

Jie slapstosi už šarvuotų durų.

Janina       2014-09-5 8:13

Šaunuolė. Gerbiu sakančius TIESĄ.

Pragmatikas       2014-09-5 7:45

Visiška beraštė ta Vasinauskaitė... Jai iki daktaro Šindeikio kaip iki Amerikos valtele.

"maištaujanti inteligentija"       2014-09-5 7:04

Kaip romantiška.

Geras straipsnis       2014-09-5 0:54

Tik replikele - be visi stojantieji dirbt psichiatrais, tikejo kad pataps sovietiniais valdziazmogiais, nes psichiatrija yra idomiausias ir sudetingiausias mokslas ir menas, tik kad jos pas mus kaip ir nera, arba buvo draudziama…

Canada       2014-09-5 0:28

Smagu matyti, kaip daktara Shindeiki suraite nedaktare Vasinauskaite.
Gal dr. Shindeikis noretu parasyti dar viena laiska? But linksma.

Pragmatikas       2014-09-4 23:19

Visokios EBSW liekanos, transformavęsi specialiųjų tarnybų atstovai, valdo, formuoja viešąją opiniją taip, kad privatūs asmenys praranda bet kokią nuomonę. Arba aplinkos suvokimas deformuojamas negrįztamai. Abejingumas, apatija, pyktis, peraugantis į agresiją, deformuoja pilietį. Kokią Lietuvos ateitį įsivaizduojate, ponai?

Šiaulietis       2014-09-4 22:35

Geras straipsnis. Autorė įsigilinus į problematiką. Faktai, sąžiningumas - tikra žurnalistika.

Mafija teisininkų       2014-09-4 20:05

Lietuvą valdo teisininkų ir teisėsaugininkų mafija - savo kilme iš stribų, KGB.
Todėl sau leidžia net vaikus prievartauti - nes niekas jų nesugaus, nenubaus.
Šindeikis - tik vienas iš jų.
Jie nebaudžiami tiek išnaglėjo, kad nutarė vadovauti visai tautai - per savo “verchus ” KT.

Taigi tai rimute       2014-09-4 20:03

Vaišvila ir Šliužas niekada nebuvo violetinių pusėje, todėl nekorektiška juos rašyti prie aferistės Venckienės.

Šis žmogelis Šin-kis       2014-09-4 19:10

Prasmirdęs konservatoriška ideologija. Kas ne su mumis tas Maskvos agentas.  A ne. grybauskaite, lansbergi, kubiliau, juknevičiene ir kiti ...

Beta       2014-09-4 17:04

Taigi, ne varganam Šindeikiui su inteligentais kariauti. Kinkos per skystos, o dar teisybė ne jo pusėje.
Visiškas fiasko, pone Šindeiki.  Atsiprašyti laikas smile

Skt       2014-09-4 17:00

Smagu skaityti. Ačiū.

ruta       2014-09-4 16:19

Pagarba gerb. Irenai ,ji teisi ,dar pilna Lietuva tokiu subjektu , kuriu reputacija smirda ne tik aferomis , bet ir noru palaizyti auksciau stovinciam .

rimute       2014-09-4 15:57

Visada skaitome su susidomejimu , kai paraso Vasinauskaite. Visais laikais tie zmones kurie siekia Tiesos ir veda gyvenima i prieki. Gerbiame zmones kurie zadina tauta Tiesai. Tai Z. Vaisvila, D. Kuolys, I Vasinauskaite, Venckiene, Stancikiene, Gylys, Sliuzas, Ruta, Krivickas pastarieji istrinti is buvusiu laidu. V. Rubavicius ir kiti visi kuriuos matome per tv ir apie juos skaitome

Skaitytoja       2014-09-4 15:50

Šaunuolė Irena, jog nepatingėjo praskleisti širmą ir parodyti dalį arogantiškojo advokato veido.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.