Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Liustracija ir desovietizacija

Irena Vasinauskaitė. Kas ir kodėl taip aplaidžiai dirba?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 21 d. 22:27

8     

    

Irena Vasinauskaitė. Kas ir kodėl taip aplaidžiai dirba?

Vėl tenka rašyti apie Šiaulių rajono Meškuičių gimnaziją. Jos profsąjungiečiai buvo susitikę su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Povilu Urbšiu bei aptarė šioje ugdymo įstaigoje per ilgesnį laiką susidariusią situaciją. Trumpai pastarąją būtų galima apibūdinti taip: aktyvioji darbo kolektyvo dalis nepasitiki gimnazijos administracija, nes ši padarė viską, kad tik nebūtų kitaip.     

Reikia realios, o ne kosmetinės vadovų kaitos

Buvęs mokyklos direktorius, liberalas Algis Mačiulis [dabar – Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, kuruojantis švietimo sistemą] prieš 2015-ųjų savivaldos rinkimus baudžiamosios atsakomybės už finansinių dokumentų klastojimą, slėpimą bei naikinimą išvengė tik pasitelkęs laidavimą. Panašus likimas ištiko ir jo ištikimąją sekretorę Aldeiviną Incienę, kuri Liberalų sąjūdžio naudai kelis metus iš eilės „pervedinėjo“ 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio ... aukotojams to nežinant.

Taigi, aktyvūs Lietuvos Švietimo darbuotojų Meškuičių gimnazijos profsąjungos nariai, matydami, kad realaus gimnazijos administracijos vadovų atsinaujinimo nėra, o direktoriaus pareigos vis stebuklingai atitenka A.Mačiulio aplinkos žmonėms, akylai tikrina kiekvieną jiems į rankas patenkantį dokumentą...

Drįstu manyti, kad teigiamų praktinių pokyčių šios ugdymo įstaigos gyvenime esama: paremontuotas pastato stogas, rekonstruoti vos ne viduramžius siekę tualetai, nuslopo aršios pjautynės kolektyve. Situacija dar labiau pagerėtų, jei gimnazijos administracija liautųsi savo viršininkiškas ambicijas demonstravusi darbuotojams, nes tokių veiksmų pasekmės liūdnos – teismuose mokykla pralaimi milžiniškas pinigų sumas, kurias galėtų skirti bendruomenės gerbūviui. Be to, derėtų daugiau dėmesio skirti dokumentų tvarkymui – juk kada nors vis tiek reikės baigti netikusių mačiuliškų tradicijų tęsimą.

Betvarkė gimnazijos darbuotojų sveikatos knygelėse

Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos Lietuvos Švietimo darbuotojų profesinei organizacijai priklausantys pedagogai šįkart kreipėsi į Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūrą prašydami ištirti, ką reiškia trynimai, taisymai ir kiti sunkiai paaiškinami įrašai ar įklijos jų Sveikatos knygelėse. Kai kuriose jų nėra jokių administracijos įrašų, trūksta norminių aktų nuorodų, kuo vadovaujantis jie privalomi padaryti. Sakytum, administracijai nerūpi, kokia darbuotojų sveikata ir t.t., ir pan.

Beje; nė vienas Šiaulių notaras nesutiko tvirtinti tokių primakliavotų sveikatos knygelių kopijų, nes tai esą būtų neteisėta. Galvodami apie savo socialines garantijas, nes sušlubavus sveikatai ar pan. šis dokumentas gali būti vienintelis tam tikrų aplinkybių įrodymas, žmonės ir kreipėsi į teisėsaugą.

Konstatuotina, kad už sveikatos knygelių tvarkymą bei juose skelbiamos informacijos patikimumą tiesiogiai yra atsakingi gimnazijos vadovai. O prisimenant mačiuliškas aplaidumo dokumentų tvarkymuose tradicijas, nesunku pastebėti, kad jį direktoriaus poste pakeitę sekėjai tarsi bando taisyti situaciją. Tarkime, vienoje sveikatos knygelėje rizikos faktorių įklijos atsirado 2018-aisiais, tačiau jas 1987 metais tvirtina dabar jau buvusi direktorė Jūratė Jankauskienė, kuriai nurodytu metu tebuvo… dešimt metų. Be to, 1987 metais nei sveikatos knygelių, nei kokių nors rizikos faktorių pedagogams nė kvapo nebuvo.

Darbuotojų sveikatos knygelės – svarbus dokumentas ir jis turi būti labai kruopščiai bei teisingai tvarkomas. Tiems žmonėms, kurie privalo jas turėti šito įrodinėti nereikia. Kiekvienas supranta, kad jeigu darbuotojas nepasitikrina sveikatos ir nėra jose atitinkamų medikų įrašų, jis netenka darbo.

Tokia Meškuičių gimnazijos darbuotojų sveikatos knygelių būklė tik įrodo, kad prie jų neprisilietė nei Darbo inspekcijos, nei Sveikatos skyriaus ar kt. tikrinančių institucijų rankos. Todėl ne tik šios gimnazijos, bet ir kitų Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojai privalėtų pasidomėti, kokia informacija „nugulė“ analogiškuose jų dokumentuose. Situacija primena investicinių draudimų sistemą: jei pats nesidomi savo finansais, tai ir nesitikėk pelno. O sveikatos knygelės bei įrašai juose – savotiška investicija į paties žmogaus socialinių garantijų užtikrinimą.

Taigi, dabar viskas prokurorų rankose, kurių valia įrodyti, kad dokumentų aplaidžiai tvarkyti negalima.

* * *

 

* * *

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vyyyyyyyy       2018-08-21 12:34

Ponia Irena, pamiršote Meškuičių gimnaziją. Jau pats laikas pradėti rašyti, kokia ji bloga, kiek nesąmonių, vaikų mažėja ir kas svarbiausia profsąjungos teisios, besistengiančios išgelbėti pasaulį (Meškuičių gimnaziją), aprašykite nuskriaustuosius, kad galėtume užjausti, atsiklaupti, nusilenkti prieš profsąjungos dievus. Apleidote savo pareigas Irena. Sarmata… be Jūsų nuomonės, surinktų “įrodymų” nei viena miestelio moterėlė negali nueiti miegoti… Čia kaip malda sielai…

Kibiras       2018-08-14 11:15

Dar vienas skandalas! mokytojo ir valytojos prasidėjęs romanas. Užsidaro kabinete, užsirakina ir ilgai iš jo neišeina. Įdomu, kas gi ten vyksta? O abu yra susituokę su skirtingomis antromis pusėmis. Gėda… kas dedasi šioje įstaigoje, aš nesuprantu, ne gi nebėra pagarbos gimnazijoje…

Lukas       2018-08-10 13:05

Teisinga kryptimi rašote. Gal pagaliau sumažės toks kiekis vaikų, kad užsisėdėjusios mokytojos nebeturės ko veikti ir galės būti ištvotos lauk!

Irena Vasinauskaitė       2018-07-25 16:53

Mokinių skaičiaus sumažėjimas naikina mokyklą, nes ugdymui skirtas lėšas administracija taško teismuose, kuriuose bandoma rasti pateisinimą neteisėtiems veiksmams. Prasta ugdymo kokybė, nes pedagogai pamokų metu geria kavą, o mokiniai paliekami vieni. Ne saviveikla ar sportiniai pasiekimai yra mokyklos išlikimo pagrindas. Už padarytas klaidas gimnazija sumokėjo brangiai ir tai dar ne pabaiga. Siūlau parašyti pilietiniam portalui alternatyvią nuomonę neanonimiškai jei esate teisūs. Išspausdinsime. Tik honoraro nesitikėkite, nes Tiesos.lt net sąskaitos neturi.AČIŪ, kad skaitote.

CDE       2018-07-25 14:26

Ponia Irena Vasinauskaite, kodėl palaikote tik vieną konkrečią kovotojų pusę? Kodėl neiškyla klausimų, kaip mokiniai nusipelnė ir laimėjo medalį ar išlaikė gerai valstybinius egzaminus? Kodėl užsiciklinote ir daug laiko rašote tik apie tai, kokie prasti šios mokyklos vadovai? Gal labai geri honorarai už parašytus šiuos neigiamus straipsnius ir palaikytus konkrečius asmenis? Yra iškelta nauja direktoriaus kandidatavimo vieta - tegul ateina tas, kuris mano esą teisus, kuris toks sąžiningas, išmanantis visus Lietuvos Respublikos įstatymus? BET!!! visi šie žmonės, kurie akiplėšiškai draskosi ir ieško teisybės, bei neketina nurimti - neateis į mokyklos direktoriaus postą - bijo, nes žino, kad bus teisiami. Geriau pasiliks toje pusėje, kurioje gali kritikuoti, šantažuoti, sukelti nemalonią atmosferą ten, kur žmonės susiburia kažko išmokyti vaikus. Dengiasi kritikuotojai mokykla, tačiau šie žmonės patys turi psichologinių problemų ir tikrai ne vieta mokyklos pedagogų sąraše. Šie žmonės turėtų būti rašytojais, teisininkais, o gal ... (palieku daugtaškį įvardinti šitai sveiko proto turinčius žmones). Galbūt tekstas ir rodo, kad palaikau administraciją - klystate. Tiesiog man būtų gaila, iššvaistyto laiko rietenoms, kompromatų rinkimui, provokacijoms,...Ne gi, moterys ir vyrai paminėti tekste neturi šeimų, vaikų, anūkų su kuriais galėtų POZITYVIAI praleisti laisvalaikį? O gal užsiimti šokiu, dainavimu? kodėl siekiama sunaikinti mokyklos vardą? šitie tekstai ir teismai veda prie mokyklos išnykimo -SVEIKINU, gal kažkieno toks siekis.

Arba        2018-07-22 20:05

jūsų vadovai nusikalstamai apsileidę, arba sąmoningai nusikalsta

mokytoja-vilniete       2018-07-22 16:46

Musu ugdymo istaigoje darbdavys visiems darbuotojams isdave sveikatos knygeles ir uzpilde.Jos yra ugdymo istaigos nuosavybe-turtas.Uz sveikatos tikrinimus sumoka darbdavys-direktore.Visi sveikata tikrinasi darbo metu ir visiems yra mokamas vidutinis darbo uzmokestis.Jau senokai knygelese irasyti rizikos faktoriai su kuriais buvome supazindinti pasirasytinai.Sveikatos knygeles yra labai svarbus darbuotojo dokumentas, kuris turi buti saugomas toje darbovieteje 10 metu.Uz teisinga sveikatos knygeliu vedimo tvarka atsakinga VDI, sveikatos centras ir galiausiai pats darbdavys.O kad tokie dalykai dedasi jusu mokykloje kyla daug klausimu: kur dinge pinigai, skirti sveikatos knygelems pirkti, kodel niekam nebuvo svarbi jusu kaip darbuotoju sveikata, jei sitiek laiko knygeliu niekas netikrino? Kiek zinau tokiu atveju pasitaiko, bet jie jau reti.Kiekvienas darbdavys brangina savo darbo vieta ir stropiai atlieka tai kas jam reikalinga atlikti.O pas jus tik klastojama, sukciaujama ir visa tai daroma ne darbuotoju naudai.

jau visiskai negerai       2018-07-22 9:47

Ir vel dokumentu klastojimas?!?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.