Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Vaivorykštinių žmogaus teisių ateitis: smurtas, smurtas ir dar kartą smurtas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 2 d. 10:02

13     

    

Andrius Švarplys. Vaivorykštinių žmogaus teisių ateitis: smurtas, smurtas ir dar kartą smurtas

Dabartiniai įvykiai JAV galutinai atskleidžia, kad visos kalbos apie žmogaus teises, teisingumą, diskriminaciją buvo pasakos. Identity politics galutinai išsigimė. Už šių human rights stovi smurtas.

15 valstijų, 70 miestų komendanto valanda. Europos ir Lietuvos žmogaus teisių gerbėjams nepavyks apsimesti, kad prie teisingo protesto prisišliejo radikalai. Masiškumas akivaizdus. Tai ne atsitiktinis proveržis, o ilgo proceso rezultatas.

Dvi institucijos buvo šio proceso katalizatoriumi: Universitetas ir žiniasklaida. Marksizmo nuodai prasiskverbė į JAV valstybės audinį. Prisišliejęs prie teisingo reikalo – emancipuoti moteris, afroamerikiečius (kadaise ir Lenino bolševikai iškilo kaip darbininkų gynėjai) – marksizmas greitai paskleidė savo nuodus: pradėjo visą kapitalizmo sistemą vadinti teroristine. Herbertas Marcuse’as sakė: „politinis universumas“, vadinasi, ištrūkti iš totalumo neįmanoma. Amerikos ir viso laisvojo pasaulio kapitalistinė sistema įvergina, ji totalitarinė, hegemoninė.

Neomarksizmas tapo naujųjų laikų progresyviąja morale, „opiumu intelektualams“, kaip sakė Raymond Aron’as. Universitetai tapo naujosios sąžinės žadintojai/kurstytojai. Alaino Bloomo dar 1987m. išleista knyga The Closing of American Mind“ buvo pats tikriausias simptomas apie tendencijas JAV universitetuose. Jo išvada buvo tokia: liberalus/marksistinis požiūris išplauna laisvės pagrindus ir uždaro diskusijas, protą, gamina Teisingumo, Žmogaus Teisių fanatikus.

Kai verslas stojo Įvairovės/Vaivorykštės pusėn, nes pamatė finasines globalaus, atviro pasaulio galimybes, su žiniasklaida į tą pusę pasisuko visa elitinė sistema. Žiniasklaida ir stambus verslas lobo, o Universitetai kepė kovotus prieš diskriminuojančią sistemą.

Dabar pjaunami vaisiai.

„Black panthers“ vadovė FBI buvo pavadinusi „teroristine organizacija“. Bernie Sanders’as dar šiais metais Iowos valstijoje apie savo valstybę sakė: „ši nusikalstama sistema“. Joe Bidenas dabar dar šneka apie „teisę protestuoti“ (smurtui plintant turėtų keist plokštelę).

Mes čia, Europoje, Lietuvoje, nė neįsivaizduojam, kaip giliai pasikasta po Amerikos pagrindais. Amerikos nebeliko. Make America Great Again yra pavėluotas bandymas sustabdyti šitą liberlmarksistinį tvaną. Neaišku, kaip gali pavykti. Su kiekviena migrantų (nelegalių ir legalių) banga, su tik „didėjančia diskriminacija ir su ja kovoti universitetuose bręstančia karta ten masiškai įtikėta, kad JAV yra nusikalstama, rasistinė sistema. Berkeley universitete studentai palaiko šūkį „ISIS is love, America is bad, imperialistic“.

Tai apie ką mes kalbam?

Dabar Amerikoje mes matome vaivorykštinių (saviraiškos, genderistinių, anti-diskriminacinių) žmogaus teisių ateities miniatiūrą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Fox News       2020-06-2 23:39

Tuckeris: Mūsų vadovai blaškosi, kai dega mūsų miestai
https://www.youtube.com/watch?v=3n5_D59lSjc&t=847s

štaziui       2020-06-2 21:00

stasele, tave persekioja “apdėjimo vaginomis” šmėkla, todėl bėk iš čia. Nepalik čia triperinės pradvokusios silkės smarvės. Jokios “geltonosios liemenės” neturi nieko bendro su meksikiečių ar afrochuliganų bandomis, niokojančiomis JAV miestus. Jokios “geltonosios liemenės” tokia griaunamąja jėga neprasinešė per Prancūzija. Jau komunistinės JAV demokratų partijos “indėlis” griaunant valstybę vien ko vertas. Jokiai Prancūzijai su jos netobula partine sistema į tokius komunistinės JAV demokratų degradacijos ir išdavystės mastus nė iš tolo neišeina lygiuotis.

Dalia       2020-06-2 19:21

Kapitalizmo pabaigos pradzis.Visais laikas nuo [at Adomo ir Ievos visuomenines sanklodos keitesi,nes tai diktavo gyvenimas-akmens amzius,vergove,feodalizmas,kapitalizmas ir t.t.Pribrendo situacija kai kapitalizmas eme grauzti pats save ir kuo toliau tuo labiau.Bet tai tik pradzia,nesiteikekite greito galo,pasipriesinimas bus milziniskas,daug auku,kraujo,bet gal anukai bus laimingesni be sios visuomenines baisios formacijos.As tikiuosi.

>Išvada       2020-06-2 18:11

“Koks sudėtingas pasaulis. Nieko mes nežinome apie jo dėsnius” ... taisau: NENORIME ŽINOTI.
“Jie turi ausis, bet negirdi…” etc – ar čia ne apie mūsų rūšį?

Tvankstas       2020-06-2 14:48

H. Marcuse davė supratimą apie represyvią toleranciją, kuri švyti dabar JAV visu grožiu.

stasys        2020-06-2 14:25

Nesuprantu to noro viska išgražinti ar tai neo komunizmo ar fašizmo lapeliais . Ten kur žmonės plėšikauja pirmai progai pasitaikius ieškoti tokias apraiškas gali tik tikras neišmanėlis ar tas idėjinis rusas visur įžiūrintis ar tai fašizmą ar banderus Na imkit ir pats palyginkite panašaus masiškumo reiškinius Europoje su geltonosiomis liemenėmis . Na kur Jus matėte tokias storas juodas šiknas taip stropiai tempiančias televizorius per išmuštą vitrinos langą ?  Niekam ten Amerikoje nerūpį tos universitetu iškrakmolintos universitetu apykaklės ..todėl turinys kalbu ir realybė prasilenkia labai smarkiai youtube.com/watch?v=Um9PdLLS5P4

grumstas       2020-06-2 12:49

Ko gero šiai ligai fašizmas yra pats tinkamiausias vaistas.  Reikėjo neturėti menkų mąstymo likučių, kad nesuprasti , kad veiksmas sukels atoveiksmį. Pergyvenome aibę idologijų,dar teliko tikėtis fašizmo, kaip vaistų nuo šios ideologinės vaivorykštinės pandemijos. Prisiminkim Pinočetą, kuris Čilėje atsirado tada , kada reikėjo gelbėti Čilę nuo če Gevaros   garbintojų.Įdomu kokia padėtis dabar Čilėje, kaip atsiliepia apie pinočetą eiliniai paprasti čiliečiai, kurie užsidirba duoną savo kasdieniu trių\ūsu ir prakaitu. Ar jiems Pinočetas diktatorius , kurį reikia ir po mirties minėti tik bloguoju.?

> 2020-06-2 12:19       2020-06-2 12:46

tu, juliau Milaiti, tu! Kas gi daugiau galėtų kovoti su tarptautiniu imperializmu ir „kapsukės” docentais, jei ne toks karžygys kaip tu.
Koks ten tas tavo šūkis: „doloj amierkanskich impierialistov”!!!

Jules       2020-06-2 12:19

O kada mūsų inteligentai bus traukiami atsakomybės už Arabų pavasario rėmimą, už Europos dirbtinę islamizaciją ir afrikanizaciją, ir mūsų tautos nunykimą? Dezi LRT vis dar tebeatakuoja Trumpą su visa lietuviška dezinfosklaida. Kas sustabdys Kapsukės auklėtinius?

mano manymu       2020-06-2 12:15

mano manymu, autorius gana tiksliai aprase situacija Amerikoje. Akademine visuomene ir Europoje darosi panasi, “demokratai” irgi panasus, gerai tik, kad kol kas smurtaujama maziau. Bet ir Amerikoje masisnis smurtas nera pirma karta, jau yra buve ir panasaus masto riausiu. Visas jas galu gale suvalde. Noriu tiketi, kad ir sitas suvaldys taip pat. Kas yra siek tiek kitaip dabar- tai kad rudeni bus prezidento rinkimai. Anksciau praktiskai visi neutralus komentatoriai prognozavo Trumpo pergale, netgi lengvesne, nei per siuos rinkimus, nes ekonomine situacija buvo puiki o ir Bidenas yra silpnas kandidatura. Bet dabar del karantino stojant ekonomikai ir del situ riausiu, darosi nebe taip aisku, kas laimes rinkimus. manau, kad cia yra papildomas stimulas kai kuriems demokratams ir likusiems “demokratams” toliau kurstyti smurta, kad tik jis kuo ilgiau nesibaigtu.

Penkių balų vertinimo sistemoje       2020-06-2 12:00

straipsnio autoriui už išreikštą laikyseną JAV dabartinių įvykių atžvilgiu vertinu penketu, o už kalbėseną su angliškais „papuošimais“ – dvejetui. Beje, šiandien anglų kalba yra tiek genderistinių vaivorykštinių, tiek globalistų numylėtinė kalba.

AAA       2020-06-2 11:43

O Lietuvoje žiniasklaida, LRT ir toliau palaiko JAV “demokratus”:(. Belieka spėti, kad ne už dyką. Apie padėties tragizmą JAV iki šiolei niekas pas mus nerašė, neaptarinėjo. Turėtumėm suklusti. Netgi ir iš savos istorijos mes dar nepasimokėme.

Išvada       2020-06-2 11:38

Koks sudėtingas pasaulis. Nieko mes nežinome apie jo dėsnius, kaip ir nežino tie, kurie tai organizuoja. Visa tai pasisuks prieš juos pačius.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.