A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Irena Vasinauskaitė. Kandidatų į Šiaulių merus akistata su rinkėjais | Tiesos.lt

🌄Irena Vasinauskaitė. Kandidatų į Šiaulių merus akistata su rinkėjais

Tiesos.lt redakcija   2015 m. vasario 8 d. 16:58

15     

    

Irena Vasinauskaitė. Kandidatų į Šiaulių merus akistata su rinkėjais

Rinkimų išvakarėse iš kovos dėl Šiaulių mero darbo vietos pasitraukus „Laisvųjų piliečių“ komiteto kandidatui verslininkui Vidmantui Japertui, į debatus, kuriuos organizavo Povilo Višinskio biblioteka ir Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacija [pirmininkė Nijolė Malakauskienė], buvo pakviesti 11 pretendentų.

Vidmantas Šimkus ir Valerij Simulik iš anksto įspėjo organizatorius, kad nedalyvaus: pirmajam akistatos su rinkėjais pavyko išvengti dėl suplanuotos verslo kelionės į Indiją, kitas nurodė tądien būsiąs labai užimtas Seime. „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatė Daiva Matonienė nei atsisakė, nei pažadėjo susitikti su miesto bendruomenių nariais. Pasielgė taip, kaip elgėsi pernai ar užpernai dirbdama Šiaulių taryboje: iš 21 komiteto posėdžio apsilankė keturiuose. Visi trys susitikime nedalyvavusieji mieste yra pristatę tiek didelių ir brangių plakatų, kad lengvai suformuoja įvaizdį, neva kasdien su miestiečiais susitinka, žino ir mato jų problemas. Tačiau šviesios ir plačios kandidatų šypsenos tarsi iliustruoja, kiek jiems paprastų žmonių rūpesčiai svarbūs.

Debatuose dalyvavo, tačiau jiems nė neįpusėjus dėl svarbesnio susitikimo nei akistata su rinkėjais bibliotekos salę paliko savo vardo komiteto lyderis, dabartinės tarybos narys Artūras Visockas. Į rinkėjų egzaminą vėlavo Andrius Šedžius bei vicemerė Danguolė Martinkienė: pirmasis negalėjo praleisti dukters koncerto, darbo partijos kandidatė į merus, pasirodo, vėlavo… dėl slidžių šaligatvių. Ir paslysk tu man šitaip – lygioj bibliotekos scenoje, o ne vidury gatvės: tarsi šaligatvius Šiauliuose ne ji ar jos kolegos valdžioje, o bendruomenės, kviečiančios į susitikimą, turėjo smėliuku pabarstyti.

Stropiai į renginio dalyvių klausimus atsakinėjo nepriklausomas tarybos narys Stasys Tumėnas, jo kolegos Vaidas Bacys, jau minėta Danguolė Martinkienė, meras Justinas Sartauskas. Pastarajam piktų klausimų dėl per šią ar ankstesnes kadencijas nepadarytų darbų teko tiek, kad susidarė įspūdis – meras visai nebendravo su miesto visuomene, visai nesitarė su šiauliečiais, kol „ir vėl netikėtai užklupo“ rinkiminė kampanija. „Kokie čia debatai,– piktinosi išeidamas iš salės senjorų atstovas. – Čia buvo viešas Sartausko priėmimas asmeniniais klausimais“.

Ir iš tiesų – moderatoriui, Jurbarko rajono Raudonės bendruomenės pirmininkui Algirdui Mačiulaičiui buvo nelengva suvaldyti salę, todėl jis paprašė auditorijos pagalbos – nuploti demagogus. Taip elegantiškai ne kartą nušvilpti buvo kandidatai į Šiaulių merus Andrius Šedžius ir Justinas Sartauskas bei jo administracijos darbuotojas, Infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas Tomas Petreikis. Pastarasis nustebino konstatavęs, kad didžiuliai Šiaulių „autobusai važiuoja pustuščiai“, nors pats pagal tiesiogines pareigas savivaldybėje nepadarė nieko, kad išsaugotų maršrutinius mikroautobusus.

Rinkimų finišo tiesioji – valdžios atstovų gražbylystės konkursas. Ir debatų vakarą penki dabartinės tarybos nariai, kandidatai į merus [V.Bacys, D.Martinkienė, J.Sartauskas, St.Tumėnas, A.Visockas] bei vienas savivaldybės tarnautojas [T.Petreikis] neužsikirsdami vardijo miesto problemas, taip aktyviai žadėjo jas išspręsti, kad susidarė įspūdis, jog tuoj pasibaigsiančią kadenciją jie tiesiog linksmai praleido, naudodamiesi rinkėjų suteiktomis galiomis, o dabar tai jau puls dirbti…

Originalumu išsiskyrė du kandidatai į miesto tėvus – Andrius Šedžius ir Lietuvos sąrašo Nr. 9 atstovas antikorupcinėmis temomis rašantis nepriklausomas žurnalistas Mykolas Deikus. Buvęs seimūnas prisistatė auditorijai kaip tikras šoumenas – žadėjo net nemokamą važiavimą miesto visuomeniniu transportu, jei tik žmonės už jį balsuos. „Nebalsuosiu“, – aidu atskriejo iš salės.

Mykolas Deikus buvo rimtas ir konstruktyvus. Dvidešimt metų dirbęs miesto laikraščiuose Šiaulių savivaldybės veiklą jis gerai pažįsta, todėl žadėjo paprastus, kiekvienam suprantamus darbus: dar yra resursų mažinti šildymo kainas, nebebranginti, o piginti šaltą vandenį bei nuotekas, oatlikus auditą, visus, kurie praskolino miestą, atiduoti teisėsaugai bei priversti atlyginti padarytus nuostolius miestiečiams. „Pirmasis darbas, laimėjus rinkimus – atsisakyti asmeninių ambicijų, savimeilės, gerbti šiauliečių nuomones ir jas išgirsti,“ – teigė M.Deikus.

Nors moderatoriaus valia dviem scenos dešinėje sėdėjusiems prelegentams – Vaidui Baciui ir Mykolui Deikui – kalbėti daug neteko, tačiau jų taupūs pasisakymai ir atsakymai buvo išklausyti atidžiai. Po renginio besiskirstantys šiauliečiai aptarinėjo M.Deikaus pasakytus žodžius: jeigu jis laimėtų tiesioginius mero rinkimus, vicemeru pakviestų dirbti kitą daugiausiai balsų surinkusįjį. Šie žodžiai nuteikia viltingai, kad po rinkimų gali prasidėti produktyvus darbas, nė iš tolo neprimenantis iš valstybės biudžeto penimų partijų rietenų.

ANONSAS. Kadangi dar liko labai daug kandidatams į merus adresuotų, bet neatsakytų klausimų, skelbiame informaciją apie dar dvi susitikimų su jais datas: š.m. vasario 12 d., ketvirtadienį, Šiaurės Lietuvos kolegijoje ir vasario 18 d., trečiadienį, „Polifonijos“ koncertų salėje [Aušros alėja 15]. Abu susitikimai prasidės 17.30 val.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pragmatikas       2015-02-9 12:16

Tai rinkimus laimi pinigai ? Bet rinkėjai - neturtingi. Paradoksas - neturtingi ir vidutiniokai balsuoja už milijonierius… Keista.

Plakatai       2015-02-9 11:18

Praėjusiose savivaldos rinkimuose išlaidos reklamai Šiauliuose svyravo nuo 50 tūkst. LT iki 150 tūkst. LT, nors limitas buvo 70 tūkst. Lt. Štai jums ir atsakymas, kodėl ir už kokius pinigus laimi biudžetinės partijos.

klausimėlis       2015-02-8 17:28

gerb.Moderatoriau!    2015-02-8 11:00
Prie komentarų matome datą ir laiką.Norėtūsi matyti internetinį adresą,nes komentarų sumažėtų kokiais 2/3-liais.Ačiu.p.s.diskutuokime - kodėl nesimato adreso?

Klausimėlis       2015-02-8 10:28

Reikia paklausti kandidatų kiek kainuoja tie didieji plakatai, mums rinkėjams? Juk sisteminės politinės partijos finansuojamos iš biudžeto…

Tomas       2015-02-7 17:40

Pagarba Šiaulių bendruomenėms, kad tokią diskusiją surengė.
Vilniaus bendruomenės, rodos, to nebesugeba.

Marijonas       2015-02-7 13:34

Grumstui ir anonimui: taip žinau ką rašau. Tarybinės armijos pensininkas gyvenantis Zoknių penkiaaukštyje gali matyti kas leidžiasi ir kyla. Paneigite, kad jis iš principo, teoriškai negali šnipinėti? Tiesą rašant aš pats esu matęs kaip keičiasi NATO eskadrilės. Be to, o jūs įrodykite kad Šiaulių LEZ įsikūrusios lietuviškos įmonės išties yra lietuviškos. Arba tarp darbuotojų nėra įdarbintas koks šnipas. Neįmanoma. Tad man nesvarbu kas yra investuotojas, iš kokios šalies. Styginių traukinių propaguotojas už žemės sklypą pinigus pervedė, Šiaulių Taryba pritarė, bet Deikus sukėlė isteriją “rusai šnipinėja”! Jo straipsnį atsimenu. Taip, galbūt idėja yra utopinė, taip, galbūt pretendavo į europinių pinigų paramą, bet tai ne nusikaltimas, nes gi lietuviško kapitalo įmonės pretenduoja ir gauna europinę paramą, kurią taip pat gali sėkmingai išvaistyti. Ir man nesvarbu, kieno kapitalo yra įmonė, svarbu, kad Šiauliuse būtų darbo vietų.

Vidutei       2015-02-7 13:29

Bet ta Vasinauskaitė tai pavaro, ne tik Lietuvos sąrašo nr9 pirmąjį kandidatą giria, bet ir 13-ąją ir 15-ąją kandidates aprašė teigiamai.

p. Vasinauskaite       2015-02-7 13:25

Šiaulių centre buvo pastebėtas linguojantis piktas skulptorius Lukošaitis. Jo pirštai krutėjo, tarsi nebūtų atsitraukę nuo klaviatūros:) Kitą kartą rašykite, kad Visockas yra mielas gražus ir iš susitikimų su rinkėjais nebėgioja smile, bo Lukošaičiui nelieka laiko skardoms lankstyti smile

Marijonui       2015-02-7 13:20

Nepainiokite Deikaus su Delfiu. Deikus bakstelėjo pirštu, kad iš Baltarusijos (skirkite rusš ir baltarusių tautybes) kilęs pseudoišradėjas yra elementarus sukčius, rinkęs iš žmonių pinigus. Su tais pinigais jau ir išmovė į šiltus kraštus, todėl apie kuriamas darbo vietas gali kalbėti tik už “styginius traukinius” balsavę Šiaulių miesto tarybos mažvaikiai.

grumstas       2015-02-7 13:10

Marijonas     2015-02-7 12:56
marijonai, ar supratai ,ką pats parašei?; pensininkas gyvenantis šalia Zoknių , gali efektyviai šnipinėti taip pat ,kaip ir išvytas verslininkas , kuris būtų pagalbon pasitelkęs kodavimo , dekodavimo,šifravimo ,dešifravimo ap[ratūraą, kaippriedangą savo “moksliniams”  bandymams? nepyk, bet arba pats kvailys patikėjęs sukčių pasakomis ,arba tokių ieškai mūsų ir kitų tarpe.

Marijonas       2015-02-7 12:56

Susitikime buvau, tad žinau ką rašau. Išties yra visiškas absurdas ir aukščiausios prabos demagogija girdėti iš DABAR valdžioje esančių kandidatų ką jie darys. Gi jie jau turėjo galimybę įgyvendinti ką žada. Tik neskaniai atrodo, kaip čia tarp eilučių yra giriamas M. Deikus. Taip suprantu, jūs kolegos, bet reportaže reikia laikytis objektyvumo. Renkuosiu nesisteminius ir nepriklausomus, nes ką gali partiniai jau žinome. Iš trijų nesisteminių kandidatų: Deikaus, Tumėno, Visocko teks balsuoti už Visocką. Deikui trūksta charizmos, be to jis prisdėjo prie rusofobinės isterijos dėl ko Šiauliai neteko 500 darbų kurias žadėjo sukurti rusų verslininkas. Teiginiai, kad apsaugojo nuo šnipinėjimo yra juokingi, nes šalia Zoknių aerouosto gyvenantys tarybinės armijos pensininkai mato ir taip kas atskrenda. Tumėnas yra populistas, nes kai pradėjo šnekėti apie Ginkūnų prijungimą prie Šiaulių tapo akivaizdu. Kaip jis drįsta be pačių ginkūniškių sutikimo siūlyti tokius sprendimus? Demokratas, špyga taukuota… Kas belieka? Tik Visockas. Ne todėl, kad jį girčiau, bet todėl kad jis realiai švarą Šiauliuose prižiūrėjo už savo pinigus.

Vasinauskaitė       2015-02-7 11:25

Supratau : Visockas,tarkime, vėl eina ,,gelbėti,,, o Vasinauskaitė, po 12 metų pertraukos - ,,veržiasi,, į Šiaulių savivaldybės tarybą. Nors leksiką keiskit, bus nenuobodu skaityti komentarus.

Pragmatikad       2015-02-7 11:18

Natūralu, giri tą, kurį geriausiai pažįsti. Be to, tikrai žinau, kad Vasinauskaitės kompe instaliuota programa, atpažįstanti komentatorių kompjuterių ID.

Vidutė       2015-02-7 10:27

Totalus absurdas. Violetinė Vasinauskaitė, besiveržianti į valdžią, rašo blėnius. Vasinauskaitė(sąraš0 nr.2) giria Deikų(sąrašo nr.1). Ufonautai konkretūs.

Arnė       2015-02-7 9:36

Dėkui autorei už rinkiminį vaizdelį.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.