Irena Vasinauskaitė. Jeigu karas rytoj… Keletas patarimų civiliams

Irena Vasinauskaitė   2014 m. rugsėjo 25 d. 21:10

44     

    

Irena Vasinauskaitė. Jeigu karas rytoj… Keletas patarimų civiliams

Šiauliuose įvyko įdomus susitikimas, kuriame Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos rinktinės štabo viršininkas majoras Linas Idzelis dalijosi savo karine ir kovine patirtimi bei supažindino auditoriją su Rusijos karo doktrinos elementais.

Pats majoras dirbo NATO būstinėje, dalyvavo taikdariškose misijose, o dabar, paruošęs paskaitą apie galimą agresiją prieš Lietuvą, susitikinėja su jaunimu ir moko, kaip elgtis, jei kaimynus puldinėti mėgstanti Rusija vėl pasikėsintų okupuoti mūsų valstybę. Įtikinamai pateikti duomenys rodo, kad agresorius šalia ir jis jau atliko visus parengiamuosius veiksmus, kad sukiršintų šalį, pakirstų Tautos tikėjimą savo valstybe ir galėtų staigiai kontratakuoti net iš sustojusio tranzitinio traukinio.

Tądien renginio auditorijoje Šiaulių universiteto salėje dominavo Nepriklausomybės vaikai – 16–18 metų moksleiviai ir studentai, apie renginį sužinoję iš draugų ar informacijos socialiniuose tinkluose.

„Kaip elgtis civiliams? Į kurią pusę bėgti? Kur geriausia pasislėpti? Per kiek laiko sureaguos NATO? Ar spėsime paskelbti visuotinę mobilizaciją? Ar jai ruošiamasi ir ar galimi tokie mokymai? Kur gauti ginklų? Kaip tuo metu elgsis policija?“ – tokiais ir kitais rimtais klausimais buvo apipiltas majoras L.Idzelis. „Policija atiminės ginklus,“ – nuaidėjo iš salės gilumos ir tuokart griaustelėjo jaunatviškas juokas.

Lengvai šios replikos nepaneigsi– agresorius šalia. Jis savo agresyvios ordos sugebėjimus tobulina Ukrainoje, o Lietuvos kariai ir savanoriai ginkluoti tik valia ginti Tėvyne. Piliečiams negalima net dujinių pistoletų turėti… Todėl šių eilučių autorei neliko nieko kito, tik pastebėti: gerai, kad valdžia nesugalvojo bent sunkių, nerūdijančio plieno keptuvių suregistruoti, tai bent kai kurios namų šeimininkės Lietuvoje yra ginkluotos…

„Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorinį vientisumą, konstitucinę santvarką“, – teigia Lietuvos Respublikos Konstitucija. Tai privaloma atminti kiekvienam, net jei ir neišgirs savo valdžios skelbiant karo stovį...

Majoras L.Idzelis informavo, kad kariai lankysis mūsų šalies mokyklose, bendraus su moksleiviais ir studentais. O išeinant iš salės kirbėjo tik viena mintis: „Gal Lietuvos valdžios žmonės apkarpys pagaliau savo asmeninius apetitus bei paseks Estijos pavyzdžiu ir skirs 2proc. BVP savo kariuomenei arba bent pasimokys iš Lenkijos, kaip reikia ruoštis galimiems agresyvių kaimynų išpuoliams.“

* * *

Su Prisikėlimo apygardos rinktinės štabo viršininko majoro Lino Idzelio parengta pateiktimi kviečiame susipažinti ir Tiesos.lt skaitytojus.

 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Česlovas       2014-09-29 21:34

Teisingai ponia Nijolė galvojate. Esantys valdžioje galimai pagal KGB planą plėšikauja išsijuosę erzindami apačias, o apačios arba Tauta ir Piliečiai neapsikentę skurdo ir patyčių ruošiasi ateityje juos tramdyti. KGB planas veikia. Naudinga tai tik trečiajam žaidėjui. Prie tokių metodų yra pripratę KGB specialistai iš Rusijos. Kažin kokią sumą jie moka mūsų išrinktiesiems Lietuvos valdžios elito atstovams - išlieka paslaptis.Čia tokia mano nuomonė.

informacinis karas       2014-09-28 23:33
juodvarnis brolis - Juozapui       2014-09-28 0:29

“...
Kovas kovoję – kruvini
Sugrįžtame, sugrįžtame…
Žaizdas nuplausim vandeny,
Žaliais šilkais aprišime.

Kiekviens akmuo prakalbintas,
Koki mes vyrai, pasakys, –
Kaip priešų šalmus skaldėme,
Mirtis kaip merkė jų akis.
...”

Gal svarbiau rinkti       2014-09-26 21:24

tiesiogiai seniūnus?Žmones tai pažadintų?

budinkites       2014-09-26 15:37
Jau pradedam?        2014-09-26 14:29

“Prasimanykite ginkluotės, šaudmenų ir technikos, taip pat medikamentų, maisto, grynų pinigų ir kt;

viskas gerai, bet       2014-09-26 14:24

Gal kas galėtų tuos gerus patarimus perrašyti ar išversti iš soldafoniškos į sveiką lietuvių kalbą? Tada turinys taptų labiau suprantamas rusų kariuomenėje netarnavusiems ar jos karininkų neauklėtiems Lietuvos piliečiams.

Juozapas---Diedukui       2014-09-26 13:45

Na, prie progos gal kada ir sumerksim ūsus į alų:)

Diedukas Juozapui       2014-09-26 12:14

Tikrai, kad maža, Juozap… Dėkui, perduosiu. Ko gero ir bendrų pažįstamų rastume. Gal dar spėsim kada pasimatyt, pabendrautume… Man paskutiniu metu vis dažniau kyla mintys stot į to mūsų “Lietuvos Sąrašo” gretas. Būtų variantas susitikt, kas vilniečiai….

Juozapas       2014-09-26 11:30

Kails, S.M., sveiks Dieduk.
Sasnava…
Gražias, širdžiai mielas vietas paminėjai…
Lelešius pavardė dažna tuose draštuose.
Veiveriai, Plutiškės, Kazlų Rūda,... - Lelešių ten daug gyvena ir dabar.
Mano mama nuo Veiverių pusės. Mamos pusbrolis vedęs Lelešiūtę.
Maža ta mūsų Lietuvėlė...
Uošvei- linkėjimai : )

Diedukas > s.m.       2014-09-26 10:40

Sveikas, sekly! Tą knygiukštę ir aš puikiai pamenu. Skaičiau. Tik atvirkštinė reakcija buvo jau tada. Jau žinojau, kad komunistinę spaudą tarp eilučių skaityt reikėjo. Suvalkietė uošvienė (dabar 90-metė) pasakojo apie Justiną Lelešių - Grafą. Ji pati iš Sasnavos ir puikiai pamena tuos laikus ir įvykius. Deja, taigizmas po šią dieną neigia tikrus įvykius, realybės suvokimas kažkoks iškreiptas. Arba, kad jauni dar, arba “teisingos informacijos ir literatūros” iš rusyno prisisiurbę...

Irenai, o gal Iročkai ?-2014-09-26 8:01        2014-09-26 10:13

...Irena…Irenaaa…Irūūūtėėė...toks prašmatnus vardas, o tokia skurdi tamstos dvaselė... Mūsų senoliai pasakytų - ne dvaselė, o dvasna, dvasnelė...A tai kuom gi jūs, kaip nepadaras, alsuojat? Medumi mažu? ...Irena…Irute… O gal Iročka?...

kam        2014-09-26 10:09

idomu apie sveicarijos armija http://topwar.ru/579-samaya-militarizovannaya-strana.html    Reikia pazimrti stai ka “А оружие со времен войны так и хранится в семьях - в платяных и стенных шкафах, рядом с униформой и военным рюкзаком. Кстати, в армии, как и в полиции, имеют право служить только граждане Швейцарии.”

Lietuvai 10:48       2014-09-26 10:00

taip, toks salies gynybos modelis butu idealus.
Tik valdziagyviai istume Tauta i kampa puikiai suvokia, kad apginklavus Tauta gynybai nuo uzsienio priesu,
netycia gali gautis atvirkstine “abrakadabra” (ir net be jokiu rusijos taigiu pastangu),
apie kokias Dalius S. raso kitame straipsnyje.

Dzūkijai       2014-09-26 9:57

Gal žinote magiškus žodžius, teisingus veiksmus ar kokią mums dar nepažįstamą TAIKOS DOKTRINĄ, kuri sustabdytų agresyvų kaimyną, žadantį Baltijos šalis ir Lenkiją užimti per porą savaičių? Kažkur girdėjau- nori taikos, ruoškis karui. Arba- kas nemaitina savos kariuomenės, šeria svetimą. O komentatoriai net diskusijas neigia. Kas tai - totali vergystė?

"Irena 2014-09-26 8:01"        2014-09-26 9:50

uzuojauta, ar ponia Irena, ar pone Fiodorai… (gal tiesiog dirbate).
Zyyyynoma, gi puuutkino zalieji zmogeliukai Ukrainos valstybe puole ne is pasalu,
prekybcentriuose pasipirko minosvaidziu ir teip sau visai netycia eme saudyti…
Va tokie propagandos uzliuliuoti “nesukirsyti”(jei esate Irena), kaip taisykle,
pirmieji mirsta nuo nekirsytu geruciu svelnuciu pukuotu zmogeliuku su ginklais is
voentorgu.
Jeigu nesate Irena, ka gi, - linkejimai jefreitoriui taigai ir jo kuopelei.
Kirsinimas ir pasiryzimas kovoti uz savo zeme, uz savo Tauta ne lozungais
yra stipriai skirtingi dalykai, Madam/Sir…

Lietuva       2014-09-26 9:48

turetu perimti Sveicarijos ginybos modeli-  http://www.nashagazeta.ch/news/13583

Dzūkija       2014-09-26 9:46

Net TIESOS apie karą...O kodėl ne apie TAIKĄ ir TIESĄ...Atsipeikėkit…Padorus žmogus iki paskutinės minutės darys viską ,kad karo išvengti,ir ne tik dėl savo vaikų ir anūkų,bet ir vadinamojo priešo vaikų ir anūkų...Žmonės ,kas su jumis atsitiko?Pagalvokit,ar mes tikrai dar esame laisvę ir gyvenimą mylinti tauta,ar tik avinų banda…

klausimui 9:13       2014-09-26 9:37

neatspejai… Juozapas yra Lietuvos Algirdas-Gediminas-Margiris-Vanagas… Apie kuriuos sovietmeciu suskiai uz kelis ubago rublasudzius rase propagandines knygutes “Vanagai is anapus”. Pamenu, kaip vaikas budamas vasarodamas pas senus dzukelius radau palepeje uzmesta ta knygiukste. Keliskart pastebejau 80-mecio dziedo Izidoriaus keista sypsena mano pusen.
Kai per kelias valandas perskaiciau ta propagandini skaitaleli, pasisodino mane diedukas po obelia ir pradejo pasakoti. Apie pokari, apie partizanus, apie Vanaga. Apie savo teistuma ir lagerius. Vaiko galvoje jau tada susiformavo paprasta mintis, - nebutina tiketi viskuo, kas tokiuose pamfletuose surasyta. Kalbant apie neapykanta,
tai reikia pastebeti, kad Ukraina kol kas tik todel ir issilaiko, kad jos pakanka. Jeigu valdziagyviams pavyktu
ta neapykanta nukreipti pasidavelisku niurzgesiu linkme, tai beliktu kova a la marsalo Peteno, apie ka cia buvo neseniai rasyta. Kai nyku vergiska kolaboravima bandoma pateikti tarsi pasipriesinima. Juozapas tukstanti kartu teisus, sakydamas, kad esant reikalui saudys kiekvienas kampas, kiekviena pastoge. Saudys ne dvasios ubagai, mokantys klaviaturas barskinti, o tokie patys varguoliai, kuriu iki 1953 istisos NKVD divizijos iveikti nepajege. Tik Snieckaus amnestija nutrauke partizanini kara. Partizaninis karas nera joks breivikizmas, pavargsite savo raudonus nuodus purksti kremlenai.
Kails, Juozap!

ruta       2014-09-26 8:55

Lietuvos valdzia , TIK tada pradeda darbus , veikla , kai buna -postfaktum .O taip nera kada , reikia dalinti ES pinigus ir projektus saviems , kurti gera gyvenima partijos biciuliams ir jos laizytojams .Korupcija klesti , emigracija tesesi , socialine atskirtis dideja , mokyklos ,medicinos punktai , kulturos namai uzdaromi , savizudybiu pirmavimas ES , alkoholizmas , katastrofiska demografine padetis , Konstituciniu teisiu nesilaikimas ,...,ar tokios valstybes mes tykejomes ? Komunistines-KGB liekanos dabar jau pultu i vakarus , nes jau , garantija , prisipirko ten buciuku , namuku , o prie komforto ir sotaus gyvenimo jau priprato , o kadangi jiems tas pats kam tarnauti , ideologija tai butaforine , tikras seimininkas , tai -Kapitalas .

Senjora       2014-09-26 8:50

Nė nenujausdama sunkią, didelę garsios firmos, keptuvę šią vasarą sesers anūkei padovanojau . Džiaugiuosi, kad ji save ir savo vaikelius turės kuo apginti. Na, o man užteks tos viešnagės kiek Dievulis duos šioje ašarų pakalnėje…

Beta       2014-09-26 8:46

” Kuriama nepasitikėjimo, nusivylimo bei pasipiktinimo atmosfera, žmonės jaučiasi iš esmės nelaimingi”
Visa tai pas mus jau įvykę. Diversijos autoriai TS-LKDP ir Grybauskaitė.
” Siekiama suklaidinti arba patraukti valstybės, kariuomenės lyderius į savo pusę; susilpninti šalies ekonominį potencialą.”
  Kas Lietuvoje pareiškė: “iš TVF nesiskolinsim” ir tuo pačiu padarė milijardinius nuostolius valstybei? Vėl- TS-LKDP ir Grybausklaitė.
Darom išvadas piliečiai Lietuvos. :(

Klausimas       2014-09-26 8:13

Lietuvos breivikas-juozapas?

Nė viena gyvybė nėra       2014-09-26 7:52

verta valstybės,net ir viso pasaulio.Svarbiausia išsaugoti sielą.

Kodėl reikia       2014-09-26 7:49

žūti už valstybę?Valstybininkus?Melą,klastą,godumą?

Kodėl gi ne ?       2014-09-26 7:44

Kodėl gi mums ir nepakariauti su kuo nors, pvz su Rusija ? Sprendžiant iš paveikslėlių tai gana įdomus ir turiningas laiko praleidimas.

Irena Vasinauskaitė       2014-09-26 7:38

Nejaugi taip sunku netapatinti valdžios su valstybe? Na, nebent jei kaltės jausmas už netikusius pasirinkimus jau tapo neįveikiamais kompleksais… Maniau, kad šio portalo skaitytojai jau skiria psichodelinius bei kiršinančius struktūrų berniukų kliedesius.

Vakar per TV3 propagandinėje laidoje       2014-09-26 7:26

apie šalies gynimą balsavime skaičiai lyg ir patriotiški.Bet balsavimas neatspindi susilaikiusių nuomonės.Neverta žudytis už valdžią,kuri ištrėmė Deimantę Kedytę.Todėl pridėjus susilaikiusius,būtų 1:1.

Irena       2014-09-26 7:01

Siaubas, va prie ko veda tautos kiršinimas ! Neapykanta per kraštus liejasi paskaičius tokį Juozapą.  Nereiks nei karo-tokie tuoj ims šaudyti iš pasalų...gelbėkimės žmonės nuo tų padarų, alsuojančių tulžimi.

"Ginti Lietuvą"       2014-09-26 6:50

labai jau abstraktu ir tuo naudojasi valdžia.Reikia valdyti taip,kad nereiktų ginti ir kraują lieti.Nes visi trūkumai dengiami krauju.Juo labiau,kad valdžia tūkstantį kartų perspėta,ką daro negerai.Ar verta už tokią  piktybišką valdžią aukoti jaunų vaikų gyvybes.Geriau išlaukti.

Juozapas---taigos zombiui       2014-09-26 0:01

Na, beveik pataikei spėti.
Patikslinsiu faktus genai, kurie teka mano gyslse -taip tie genai karo metu šaudė.
Tai vyko 1941 birželio 23 sukilimo metu. Daug mongoloidų, čekistų politrukų ir kolaborantų išsiuntė pas liuciferį.
Tavo nusivylimui, mano genai buvo gana piktybinai -nepasidavė psichozei ir žydų nežudė. Atsisakė. Nemandagiai. Todėl po savaitės teko pradėti slapstytis nuo gestapo. Po to kai adolfo vyrukai paspruko ir vėl užėjo tavo utėliniai, po to toliau tesėsi karas. Mano genų prieš jūsiškius.
Ir taip iki 1956-jų.
Nepyk, daug genetinės medžiagos neteko tavo orda .
Vis tų nelemtų manųjų genų dėka.
Po to ir gi buvo visko.
Ir aš turiu genetinių griekų...
Na, taviškių skalpais kol kas pasididžiuoti negaliu, bet ...
Kaip sakoma yra tūkstantis būdų kaip nudirti katei kailį.
Taviškiai per durnumą mane į rekrūtus paėmė.
Paėmė tai paėmė.
Na, ir aš jūsiškius ... “paturėjau”.
Patys kalti.
Nereikėjo mane prileisti prie tokių vietų kur kažkas atviortke anonimiškai gali padaryti milijonines diversijas.
Ieškojo?
aišku ieškojo.
Gal ne durnas buvau - va, sėdžiu rašau, reiškia nesugavo.
Būtų sugavę, sliekams komentarus dabar rašyčiau.
Taigis, mielas “tagisai”.
Dobro požalovatj.
Genetiškai aš vis dar toks pats.
Su raiščiu ant rankovės.

kacius       2014-09-25 23:43

tai stai kaip, tai gal tamstos isrinktieji genai, stipriai praziopsojome

Taigi Juozapui       2014-09-25 23:19

Niekas tuo ir neabejoja, baltaraiščių, žudžiusių karo metu, genai pas jus aiškiai matosi.

Juozapas       2014-09-25 23:16

Тайгтс‘as nervinasi.
Bijai kulkos į kaktą?
Matai, pašlemėke, tau, šakalui, nesuprasti tokio dalyko -kas yra Laisvė ir kur Laisvė yra.
Laisvė nematuojama plotu. Ji ne hektarai ir ne kvadratinai kilometrai. Laisvė ne teritorija.
Laisvė yra širdyse.
Kad ir koks landus reptilija bebūtum, pas mane užantin tu neįlysi.
Plikomis rankomis bemat pasmaugčiau.
Gal būt , tu skaičiuoji -cha, ir ką tas Juozapas pats vienas padarys, kiti juk propagandonizmo užliūliuoti musėt nesipriešins…
Pasvajok.
Šaudančių į jus bus pakankamai.
šituo tai neabejok.
O kol dar nešaudoma, aš pasirūpinsiu, kad norinčių į taviškius šaudyti būtų kuo daugiau.
Metų metais tik tuo ir užsiimu.
Kol nevėlu, nusipirk cinkuotą grabą, pasirūpink kas į matušką parvežtų, nes mes nesiceremoninsim.
Geriausiu atveju pakasim kaip šunį kur pagriovy.
Pratinkis prie paskutinio nicko -“gruz 200”

Pragmatikas       2014-09-25 23:12

Ginti Lietuvą reikia visada, kai tik jai kyla pavojai. Ir jokios sudėtys čia nebesvarbios.

Taigi       2014-09-25 23:04

Ginti Lietuvą esančią ES sudėtyje - tai analogiška kas būtų buvę ginti Lietuvą buvusią TSRS sudėtyje.

Taigi Pragmatikui        2014-09-25 22:57

Tai ne posovietinė nuostalgija, bet mūsų politikų parsidavėliškos veiklos nuo 1990 m. pasekmė. Jeigu Lietuva šiandien būtų neparduota ir nepriklausoma valstybė, kaip tai buvo prieš 1940 m., tai ir situacija būtų visai kita. Dabar tik idiotai gali svaičioti apie nelaisvos Lietuvos gynimą.

Juozapas       2014-09-25 22:36

Gražu žiūrėti, kaip ruskis “nuomonėsas” stengiasi koduoti.
Kaip koks kašpirovskis…
Nuomonėso “džiaugsmui pasakysiu - į šią situaciją ėjome ilgai.
Kacapyno pasiruošimo ženklus mačiau visada.
Tų ženklų buvo daug daugiau ir anksčiau nei kažkas bando tapatinti tik su putlerio atėjimu į deržavos sostą.
Maskolių pasiruošimas prasidėjo tuomet, kai sovietų desantininkams išsikraustant iš Kauno lauk į rodiną matušką, jų vadas Varennikovas prisiekė sugrįžti.
Tai va- nuo to laiko pradėjau ruoštis.
Todėl, “mielas” nuomonėsai aš tavęs nenudžiuginsiu - jeigu ateisite , jeigu perlipsite sieną, aš jus žudysiu.
Buvau rekrūtuose, pažįstu jūsų karo filosofiją, žinau įpročius, išmanau ne kurią ginkluotę.
Jūsiškiai mane apmokė.
Neprašausiu.
6,72 į kaktą ir dingstu.
Ieškokite.
O aš jau iš už kito kampo šovinį į spyną guldau.
Aš plėšdamas marškinių ant dzotų nelipsiu.
Aš iš už kampo, iš palėpės, iš po žemių jūsiškius naikinsiu.
Žinau tūkstančius patogių vietų iš kur galėsiu tai daryti.
Gal ir tu, padla, atsidursi kada, mano taikiklyje… : )

apsaugok ,Dieve,Lietuva       2014-09-25 22:25

nuo nato baziu,nes tada tai jau .....
geriau nekarksesiu.

Pragmatikas       2014-09-25 22:25

Komentarai tokie, tarsi sielos tebebūtų okupuotos. Siaubas, nes postsovietinė nostalgija smegenis neomankurtams užspaudė.

muilo lietuviška taktika       2014-09-25 22:23

lietuviai jau prisipirko muilo - kiti, tiesa, ir be muilo lys okupantams į užpakalį - kaip dabar lenda smile

Nuomonė        2014-09-25 22:06

Nėra ką ginti ir dėl ko kariauti: vienus okupantus pakeis kiti ir tiek. Lietuva, kaip pereinamasis kiemas, kaip prostitutė - tai rusai dulkina, tai lenkai, tai amerikiečiai su ES, tai galės vėl rusai. Rusai nors ir nėra tokie ponai, ne taip gražiai šypsosi savo dirbtinėmis, veidmainiškomis šypsenomis, kaip amerikiečiai, bet yra geros, plačios dušios ir turtingi gamtiniais ištekliais, tai kam prieš juos kariauti.

jei grybauskaite neprikarkses       2014-09-25 21:33

nebus jokio karo.vasinauskaite jau psichologiskai nuteikineja,programuoja karui.is grybauskaites priklauso jei ne medalis ,tai bent jau saldainiu.

rusai puola       2014-09-25 21:27

fasistams , grybauskaitei ir landsbergiui turetu patikti.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.