Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Irena Vasinauskaitė. Jam mamytė taip prisakė? arba ... Lietuva ir vėl tampa teritorija?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 14 d. 7:07

21     

    

Irena Vasinauskaitė. Jam mamytė taip prisakė? arba ... Lietuva ir vėl tampa teritorija?

Šiandieną vis dažniau išgirstu nusistebėjimą: „Kiek netoli tenuėjome“. Prieš 32 metus, 1989-aisiais, į Lietuvą buvo atvykęs Maskvos emisaras Nikolajus Sliunkovas. Jis savo demagoginėmis kalbomis bandė„atvėsinti“ į išsivaduojamąjį Sąjūdį pakilusius žmones.

Ir aš modernėju – pasakodama praeities įvykius vartoju šios dienos leksiką, kuomet faktai tarsi susišaukia.

Senas Baltarusijos kompartijos funkcionierius, uolumu išsitarnavęs krėslą Sovietų sąjungos sostinėje, įtikinėjo mus net nekalbėti apie Nepriklausomybę, o likti ten, kur esame, ir, regis, kaip buvo įpratęs uždaruose partiniuose pasitarimuose kalbėti, neatsargiai mūsų valstybę pavadino… TERITORIJA.

Och, koks kilo pasipiktinimas! Maskvos emisaras iš karto gavo pravardę – niekas jo tuomet kitaip nevadino, tik „sliūnia“. Uodegą pabrukęs Nikolajus Sliunkovas nešė kudašių iš Lietuvos ir daugiau jo rango partiniai veikėjai mūsų valstybėje nebesirodė. Tada atvyko pats Gorbis, tačiau net ir pagarbiau bendraudamas Tautos apsisprendimo nepakeitė – Atgimimo bangos užlieta mano šalis ilgai prisiminė „sliūnios“ įžeidimą. Prieš daugiau nei tris dešimtis metų dar buvome Valstybė, kurios piliečiai tebeturėjo savigarbos.

O dabar? Kelių karantino bangų nuvarginti, COVID-19 viruso ir momentinių vakcinų įbauginti, mano broliai ir sesės lietuviai nė nesureagavo į Seimo nario iš TS-LKD frakcijos Mato Maldeikio „sliūniavimus“ LTV „Dienos temoje“ (žr. ČIA).

Šis politikos naujokas – Lietuvos Respublikos Seimo Europos komiteto narys.

Minėtoje laidoje M. Maldeikis postringavo, kad Europos vadovų Taryboje Lietuvai atstovauti turėtų ne Prezidentas Gitanas Nausėda, o Premjerė Ingrida Šimonytė. Arba bent abu, vos ne už rankučių susikibę, ten turėtų važiuoti. Ir aiškino, kad „pagal Konstituciją ir valstybės sąrangą“, jei „ES traktuosime kaip valstybę“, tai „ES yra vidaus politikos dalis“, o už vidaus politiką prieš rinkėjus atsakinga Premjerė.

Išvertus į lietuvių šnekamąją kalbą M. Maldeikio „pasliūniavimus“, Europos Sąjunga yra valstybė, o Lietuva – jos… teritorija, už kurią atsakinga Premjerė? Pagal kokią Konstituciją tokius išvedžiojimus skleidžia TS-LKD parlamentaras: ar apie tą ES Konstitucija, kurią 2004 metais vienintelis Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo, o didžiosios šio valstybių junginio šalys vetavo? O gal Maldeikių sūnaitėlis Konstitucija vadina Lisabonos sutartį? Arba tiesiog antrina užsienio reikalų patronui Gabrieliui Landsbergiui, teigiančiam, kad jei ES traktuotina kaip valstybė ir ji negalinti kaipo tokia vieningai taikyti sankcijų Astravo AE, tai gal pakaktų ir „šios valstybės“ parlamentarų balsų daugumos?..

Gal kas supranta, ko šis Lietuvos diplomatijos anūkas tokiomis kalbomis siekia? Kad visos mažosios ES valstybės taptų teritorijomis, kurių atstovai Europos Parlamente liktų amžina mažuma?..

Labai nenoriu garsiai klausti, tačiau privalau: ar tikrai TS-LKD skelbia Lietuvos valstybės laidotuves, o kitais metais Nikolajui Sliunkovui įteiks Laisvės premiją? Čia, žinoma, ironizuoju.

Bet dabar rimtai. Nesu 1,92 cm grožio, t.y. Lietuvos Prezidento fanė. Bet kaip ir Marijonas Mikutavičius, „aš labai myliu Lietuvą“. Ir jeigu yra tokia struktūra – Europos vadovų Taryba, tai mano šaliai joje privalo atstovauti valstybės vadovas. Šiuo metu didžiausią rinkėjų pasitikėjimą yra gavęs Prezidentas Gitanas Nausėda – jam ten ir dera vykti.

Beje, o kur buvo Matas Maldeikis, kai į Briuselį 10 metų važinėjo Dalia Grybauskaitė? Ar tik ne tame pačiame Briusely? Sakys, tada tokios asmeninės nuomonės dar nebuvo susiformavęs ir tik dabar atėjęs į protą? Kai šeimoje net du ES vidaus politikos influenceriai – europarlamentarai tėtis ir mama (vienas buvęs, kita esama), ko gero, kitaip ir būti negalėjo. O žinant, kaip pastaroji mėgsta ir savo asmeniškumais viešai taškytis (tiek ir simpatijomis – ypač Lietuvos Daliai ir Ingridai, tiek ir pagieža – kad ir tam pačiam Gitanui), panašu, visokie „su niekuo nederinti“ asmeniniai nušvitimai jau tapo šeimos tradicija.

Bet gal retkarčiais galima ir susiturėti? Ar net atsitokėti? Ar dar mažai valstybinių reikalų per tuos myliu-nemyliu… esame sužlugdę? Gal galima bent prieš Vasario 16-ają – Lietuvos Valstybės Atkūrimo dieną – apie kai ką daugiau nei aš – mane – man... pagalvoti? Ir prisiminti, kiek aukų padėta ant Tėvynės Laisvės Aukuro, kad niekada, girdite, niekada nebebūtume tik TERITORIJA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Daugiau optimizmo       2021-02-15 21:17

Nors publikacijoj tai neakcentuojama, manrods, kol turim tokį aktyvų valstybės vadovą, teritorija netapsim. Kitaip sakant, bent artimiausiais metais valstybė nebus parpilta. O toliau - dar viena kadencija. Vienžu, daug kas priklausys nuo mūsų pačių.

Dzeikas       2021-02-15 1:12

Valstybe prasideda ne nuo reakcijos i sliunkovu izeidinejimus. Valstybe prasideda nuo zmoniu ir vadovu, kuriuos tie zmones iskelia.
Siuo poziuriu Lietuva nuo 1795m valstybe niekda nebuvo. Pazymetinas tuo poziuriu A.Smetonos susirasinejimas jau pabegus i JAV su Lietuvos izdo laikytoju , laiske Antanukas isreiskia susirpinima dukros mokslais Amerikos koledze. Susidaro ispudis,kad Lietuvos nepriklausomybe A.Smetonai sugadino gyvenyma. Juk galejo buti puikus dvaro marsalka pas na toki vidutinio lygio provincijos dvarininka. O dabar susisuko galvyte ne i savo roges isedus.
Ir sitan bruka i didvyrius? Komentarai nereikalingi.

kažkodėl nenustebęs       2021-02-14 22:24

venesuelose išbandytos super-protingos dominjonų/smartmatikų “balsavimo” mašinos dar ne tokių “tautos atstovų” gali “pririnkti”.
Tik delpiai-elertė pamiršta pasigirti, kaip joms sekėsi mūsyse pernai spalį...

Čiučius       2021-02-14 22:12

Jeigu Heiders yra 00, tai Maldeikis yra 00+00, kaip ant sodo lauko tualeto durų.

zita.       2021-02-14 21:56

įvyko kas ir turėjo įvykt.ir nieko tu čia nebepadarysi.

Irena Vasinauskaitė       2021-02-14 21:03

Taip. Nulis. Nesiginčyju. Bet susivokusių nulių dauguma ne tokias ir linksmas nuotaikas maldeikų šaunuoliams sukelia.

Heiders       2021-02-14 19:25

Maldeikis saunuolis , o Vasinauskaite nulis !°!

O lia lia       2021-02-14 18:46

“Iš Lenkijos     2021-02-14 15:37
... Kas nutiko ,kad Lietuvos žiniasklada,ypač LRT,nutylėjo apie tai,tad lietuviai,piliečiai nebuvo supažindinami apie susitikimo turinį ir pokalbio susitarimus.”
Kas dieną po naujieną.
Ačių už info…

Iš Lenkijos       2021-02-14 15:37

Ačiū Gerb.I.Vasinauskaitei už pateiktas aukso vertės įžvalgas.Išties liberalmarksistinei Gabrieliaus partijai-išskyrus kelis kitaip mąstančius vertingus narius- Teritorija yra vertingesnė negu Valstybė. Antra,- vasario pradžioje Lietuvos URM vadovas G.Landsbergis buvo nuvykęs vizito į Lenkiją ir susitiko su Lenkijos URM vadovu bei kitais aukštais pareigūnais.Kas nutiko ,kad Lietuvos žiniasklada,ypač LRT,nutylėjo apie tai,tad lietuviai,piliečiai nebuvo supažindinami apie susitikimo turinį ir pokalbio susitarimus.

Kad ir kaip bebūtų liūdna       2021-02-14 14:23

habilitās TEISUS.
Tik kodėl jis nepalaiko nei manęs nei dar kelių... kurie kartu galimai galėtų sudaryti įniciatyvų branduolį...
habilitās nelinkęs daug kalbėti, bet aš pabandysiu jį išprovokuoti TIKROM DISKUSIJOM ...
O gal nereikės, gal pats habilitās parodys įniciatyvą?

Teisingas vaikis       2021-02-14 14:02

sako, kad Lietuva nėra valstybė, o Pasaulio Vyriausybės teritorija. Pasaulio Vyriausybė kol kas slepiasi po PSO tik dėl paikų runkeliokų, kad šie per daug nesinervintų.

habilitās       2021-02-14 13:20

Ne vėl, o teritorija buvo ir yra, o ne valstybė. Apie tai rašoma ir kartojama daugybę metų. Jūs, ponia Irena, per ilgai užsisėdėjote sąjūdžio pilyje. Ten nieko nebeliko, tik anūko abrozdėlis, pagamintas ant trimačio spausdintuvo.
Pats ne kartą rašiau ir galiu pakartoti.
✒✒✒
Būtent, 65 tūkstančių km² teritorija prie Baltijos jūros… nes institucijos ir heraldika, kad ir kokia spalvinga bebūtų, teritorijos su gyventojais valstybe nepadaro.
Apie butaforinę Lietuvą, t. y. netikrą, o imituojamą valstybę kalbama ir rašoma dėl įvairių priežasčių, tačiau pagrindinė yra ta, kad šioje teritorijoje nėra politinės sistemos, kuri galėtų ir turėtų kurti tą valstybę, o politinės sistemos nėra todėl, kad nėra tikrų politinių ppartijų
Pastarųjų per 30 metų neatsirado, nes nėra tikrų politikų, o tik draugų būreliai, seimo taburečių savininkai, nemokamo alaus ir skalbimo miltelių specialistai. Su tokiais valstybės nesukursi, kad ir kokios ten pavardės bebūtų.

Labusas       2021-02-14 12:54

Nesuvokiau, kip čia susieti Sliunkovą, “teritoriją” ir dalyvavimą Davose? Gal autorė paaiškins?

StasySG       2021-02-14 11:36

Ten, kur sprendžiami užsienio reikalai, važiuoja prezidentas. Ten, kur sprendžiami eonomikos klausimai, važiuoja premjerė. Grybauskaitė ne pavyzdys. Vien dėl ES koridorių ir kalbos žinojimo ją globėjai siunė. O tas Maldeikiukas man ne gminė. Tikriausiai tai ne jo vieno nuomonė, jį tik spauda iškišo.

rinkėja iš Kauno        2021-02-14 10:37

man tas mamytės prie lovio atitemptas “politikos debiutantas”, stojęs į fanatiškų  eurochunveibinų gretas,  irgi kelia pasidygėjimą. Nuostabos ne. Obuolys nuo obels netoli krinta. Kuolys turėtų prasmegti iš gėdos, kad rėmė Maldeikienę ir padėjo šitai ciniškai karjeristei, kuriai Lietuva nerūpi nė per nago juodymą, įsibrauti į politiką.  Pažiūrėjus į jos aršiai remiamas ir stumiamas “vertybes”,  vemti verčia. Ironiška, bet jau labiau verti pagarbos europarlamentarai Tomaševskis ir Uspaskichas nei ji.

Viskas labai nuoseklu       2021-02-14 10:26

Tėvai plušo griaudami ir naikindami Kovo 11-osios Valstybę, o jų vaikai ir anūkai jau šoka ant jos griuvėsių.

arba...       2021-02-14 10:03

...tai pačiai kelią ATGAL kloja…

Čia, matyt ,reikšmės dar turi ,kad:        2021-02-14 9:47

NE TAS prezidento rinkimus laimėjo.

Paulius       2021-02-14 8:59

keista. žmogiukas pasakė tiesą, kas jau seniausiai yra faktas. ko purkštaujate? O kai bačkorius kalbėjo apie „intensyvesnę federalizaciją“ kodėl tada tylėjote. bene pirmo Konstitucijos straipsnio neskaitėte? o dabar šitie piemenėliai temą vysto toliau. Nuosekliai. jums galioja garsioji rusų patarlė poka grom negrianet mužyk neperekrestitsa“. No grom grianul i pozno batia, pozno…..

tkra tiesa -       2021-02-14 7:56

jaunylis Maldeikis nustebino perimtui s motineles, savo tono agresyvumu, arsumu - nei is sio, nei is to, labai susirupines prabilo kas Lietuvai gali atstovauti ES. Cia jam pritare ir Vytenis Andriukaitis, savaip isaiskindamas LR Konstitucija. Na, dar gerai, kad atsargiai nepritare visu Konstitucijos str. zinovas prof. V.Sinkevicius. Isvis tokio savimi pasitikincio ir saiziu tonu postringaujancio LR Seimo nario nebuvo girdeti gana ilgokai, isskyrus anuka Gabri. I LR Seima atjojo chamisku pienburniu karta, besimegaujanti suteikta galimybe pasedeti auksciau Tautos, imti pinigus is Tautos mokesciu ir spjauti i Tautos islikima.

Agnė       2021-02-14 7:45

Neatsikvošės jie. Prezidentas turi atsikvošėti ir ... o jau tokie maldeikiukai dings, kaip dulkės nuo stalo


Rekomenduojame

Kunigo Toliato atvejis, arba Ką Lietuvoje nuo šiol sakyti draudžiama

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.