Savivalda, Šiauliai

Irena Vasinauskaitė. Interpeliacija Savivaldos, Psichikos ligonių ir Pasaulinės košės dieną nepavyko…

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 17 d. 14:35

8     

    

Irena Vasinauskaitė. Interpeliacija Savivaldos, Psichikos ligonių ir Pasaulinės košės dieną nepavyko…

Po Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdžio pasveikinau merą Antaną Bezarą atsiskleidusį plataus spektro politinėmis spalvomis: valstietis žaliasis ir jo frakcija balsavo prieš politinio pasitikėjimo pareiškimą koalicijos partneriui, vicemerui Liberalų Sąjūdžio atstovui Algiui Mačiuliui. Interpeliaciją šiam politikui teikė opozicijoje esantys konservatoriai ir socialdemokratai.

Stebint posėdžio eigą, balsavimo rezultatus buvo galima nuspėti iš anksto. Buvo aišku, kad valdantieji A.Mačiuliu ir toliau „pasitikės“, nes nieko nėra patikimiau, kaip „po ranka turėti“ mažne iki šios kadencijos pabaigos už nusikalstamą veiką „pakabintą“ politiką. Tokius gi labai lengva valdyti, nes vadinamasis laidavimas vicemerui baigsis prieš pat 2019-ųjų savivaldos rinkimus.

Trylika [iš viso taryboje 25 nariai – aut.past.] Šiaulių rajoną valdančiosios koalicijos atstovų palaikė už nusikalstamos veikos padarymą teistą, tačiau pagal laidavimą nuo baudžiamosios atsakomybės atleistą rajono Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotoją A.Mačiulį, kurį, jau vykstant ikiteisminiam tyrimui, po 2015-ųjų vietos savivaldos rinkimų pasirinko meras A.Bezaras. Beje, pastarasis vasaros susitikime su visuomenininkais ir Meškuičių gimnazijos bendruomene viešai prisipažino tuomet nieko nežinojęs apie vicemero problemas su teisėtvarkos struktūromis.

Apie politikų moralines fizionomijas

Taigi, bent jau merui A.Bezarui ši jo vicemerui opozicijos teikta interpeliacija buvo naudinga: pagaliau „susipažino“ žmogus, su kuo dirba. Ir dokumentus apie A.Mačiulio nusikalstamas veikas galėjo pamatyti, ir sužinoti, iki kada laidavimo laikotarpis šiam tęsis. Be to, siūlyčiau valstiečių žaliųjų, Liberalų sąjūdžio, Darbo partijos bei tvarkiečių [šių partijų atstovai oficialiai yra subūrę Šiaulių rajono tarybos valdančiąją koaliciją – aut.past.] rinkėjams įsiklausyti į vieno buvusių Šiaulių rajono merų, konservatoriaus Alfredo Jonuškos repliką, pasakytą po nepavykusios interpeliacijos: „Su šituo veidu jūs visi ir turėsite vaikščioti…“

Galima nemėgti konservatorių partijos, pykti ant aktyvaus ir logiškai mąstančio politiko A.Jonuškos, bet jis teisus – moralinis išrinktųjų veido „kremas“ – politinis skaidrumas. Ir jei nesugebėjo Šiaulių rajoną valdantieji prisiimti politinės atsakomybės arba bent įtikinti savo partnerį A.Mačiulį tai padaryti, t.y. garbingai atsistatydinti, teks dabar tokias politines fizionomijas dar šešis mėnesius nešioti [po neįvykusios interpeliacijos kitą teikti galima tik po pusmečio – aut.past.]. Juk ne veltui apie kaip reikiant prisidirbusius ir amoralius žmones mūsų išmintingoji Tauta sako: „Įsistatė kiaulės akis…“

Taigi Savivaldos ir Psichikos ligonių dieną Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojui teikta interpeliacija neįvyko, tačiau ir laimėjusiųjų čia nėra. Sunku pačiam atsitraukti nuo valdiškos košės dubenio ar per daug vargo naujai suformuoti besivaišinančiųjų komandą... Daug lengviau ir toliau vienoje kompanijoje darbuotis su nusikalstamą veiką padariusiu žmogumi – nustatyta: jis naikino, klastojo ar slėpė apskaitos dokumentus. Juolab, kad rajono savivaldybėje visokių reikšmingų popierių daugiau nei Meškuičių gimnazijoje…

Po balsavimo nugirstas pokalbis…

Po slapto balsavimo dėl interpeliacijos vicemerui Algiui Mačiuliui prie Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdį stebinčių visuomenininkų stabtelėdavo tai vienas, tai kitas valdančiosios daugumos politikas.

Tačiau visus iškalba pranoko valstietė liaudininkė [taip savus valstiečius žaliuosius užsimiršęs pavadino meras A.Bezaras – aut.past.], tarybos narė medikė Aurelija Rapševičienė: „Kodėl aš turiu balsuoti taip, kaip nori opozicija? Man jokios opozicijos nenurodinės, su kuo merui dirbti…“

Į šių eilučių autorės klausimą, ar ji yra patenkinta situacija Meškuičių gimnazijoje, kurią nerdamas į vietos politikos vandenis ten paliko buvęs direktorius Algis Mačiulis, A.Rapševičienė atsakė labai drąsiai ir užtikrintai: „O ten viskas – tvarkoje. Labai gera gimnazija…“

Informacija specialiai Aurelijai Rapševičienei bei kitiems neinformuotiems

Aprašomajame Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje stebėtojų teisėmis dalyvavo ir Meškuičių gimnazijos pedagogai, visuomenininkai, tarpininkavę gimnazijos bendruomenės ir savivaldybės administracijos bei politikų susitikimams. Žmonės buvo pasiruošę pasakyti savo nuomonę svarstomuoju klausimu, tačiau jos politikams neprireikė.

Pilietinis portalas http://www.tiesos.lt suteikia žodį Meškuičių gimnazijos Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunginės organizacijos pirmininkei Ilonai Tiknienei.

APIE A.MAČIULIO NUGYVENTĄ MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJĄ…

Beveik dvidešimt metų Algis Mačiulis vadovavo Meškuičių gimnazijai. „JO LAIKAIS“ ši ugdymo įstaiga šventė 100-ąjį įsteigimo jubiliejų, tačiau vadovas nepasivargino suremontuoti pastato stogo, pakeisti mažne nuo pastatymo nekeistos tualetų santechninės įrangos, sutvarkyti vandentiekio bei kanalizavimo sistemas. Vyras tiesiog kone avarinės būklės mokyklą paliko moterims, pradėjusioms direktoriauti po jo išrinkimo į Šiaulių rajono tarybą.

Todėl dabartinei vadovei tenka išlaidauti perdažant „nulytas“ lubas bei sienas, o gimnazijos rūsyje palijus teliuškuoja apie 10 cm gylio vandens „baseinas“. Beje, daug elektros įrangos sumontuota būtent šioje patvinusioje patalpoje, dėl to jau šiais mokslo metais buvo įvykęs gaisras – dingo elektra mokyklos valgykloje, buvo sukeltas stresas darbuotojams, psichologiškai paveikė ir mokinius.

Gimnazijos teritorijoje gausu apgriuvusių, meškuitiškių sveikatai ir gyvybei pavojingų statinių, kurių sutvarkyti dvi dešimtis metų mokyklai vadovavęs A.Mačiulis taip ir nesugebėjo.

Tačiau ne apleistas gimnazijos pastatas bei apgailėtina ugdymo įstaigos sklypo būklė yra šiurpiausia A.Mačiulio palikimo dalis.

Jo direktoriavimo metais įsigalėjusias padidintų valandų darbo grafikų, priedų prie atlyginimų saviems skyrimo tradicijas perėmė ir jį pakeitusios vadovės. Tęsiamos ir keršto akcijos prieš Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos Meškuičių gimnazijos organizacijos aktyvistus. Neteisėtai atleistas iš darbo gimnazijos sargas Gintautas Dagys, buvusiam merui A.Gaubui apskundęs aplaidžiai apskaitos dokumentus tvarkiusį gimnazijos direktorių. Būtent po šio profsąjungiečio informacijos A.Mačiulis ir „užsidirbo“ savo nusikalstamos veikos įvertinimą – dvejų metų trukmės laidavimą bei 15 MGL į Nukentėjusiųjų nuo nusikalstamos veikos aukų fondą.

Be to, Lietuvoje plačiai nuskambėjo ir vadinamoji neteisėto 1proc. Šiaulių rajono Liberalų sąjūdžiui skyrimo byla, kurioje gimnazijos ir Liberalų sąjūdžio sekretorė A. Incienė pripažinta padariusi nusikalstamą veiką. Ši moteris buvo tarsi dviguba A.Mačiulio pavaldinė – mokykloje ir Liberalų sąjūdyje, nes tuometinis Meškuičių gimnazijos vadovas buvo ir Šiaulių rajono liberalų sąjūdžio pirmininkas.

Vendeta prieš profsąjungiečius tęsiasi iki šiol, todėl gimnazijai bylos jau kainavo beveik 15 000 eurų. Iš jų bene pusė tenka privačiam gimnazijos administracijos samdomam advokatui, kita pusė – bylas ir darbo ginčus laimintiems darbuotojams.

Šią vasarą savivaldybėje bei gimnazijoje vykusiuose susitikimuose Šiaulių rajono savivaldybės politikai liberalai ne kartą Meškuičių gimnazijoje tebesitęsiančius nesutarimus vadino politiniais. Taip. Ko gero, tai tiesa. Tačiau su politika jie sietini tik tiek, koks Liberalų sąjūdžio tikrųjų ar dabar jau buvusių narių skaičius kerštauja asmenims, demaskavusiems šios organizacijos vadovybės ir p. A.Mačiulio juodus darbelius.

Paneigiu bet kokius skleidžiamus gandus apie LŠDPS narystes politiniuose dariniuose – mano vadovaujamos profsąjungos gretose yra tik viena socialdemokratų partijos narė – valgyklos vedėja E.Jokubaitienė, o visi kiti organizacijos komiteto nariai – NEPARTINIAI.

Taigi, tokioje nepakantumo, chaoso bei ūkinės betvarkės fone katastrofiškai mažėja moksleivių skaičius.

2016-ųjų metų Meškuičių gimnazijos veiklos ataskaitoje yra pateikiama kraupi statistika: per penkerius metus mokyklą paliko 147, arba 40,65 proc., mokinių.

Jei ir tai ne Algio Mačiulio ilgamečio vadovavimo pasekmė, tuomet ir aš – ne Ilona Tiknienė.

Ačiū už dėmesį. Tikiuosi Jūsų ryžtingų sprendimų, jeigu norime turėti autoritetingą ir solidžią valdžią rajone bei išsaugoti Meškuičių gimnaziją.

Ilona Tiknienė

LŠDPS Meškuičių gimnazijos organizacijos pirmininkė
2017 m. spalio 10 d.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jau nebeįdomu       2017-10-18 19:44

Gaisras psichologiškai paveikė mokinius??! Įdomu ką tie mokiniai naktį veikė mokykloje?O ryte darbuotojai tik iš nuogirdų apie gaisrą žinojo. P.I. Tikniene, visai neseniai aiškinot, kad signalizacija neveikia. O sureaguota buvo į gaisrą operatyviai būtent suveikus signalizacijai!Ir neatrodo, kad mokykla griūtų, na nebent dabar dirbantys meistrai persistengs…Kažkodėl per visuotinius darbuotojų susirinkimus jūs kalbėti apie problemas vengiat,bijot kad nušvilps?? Ar per žemas lygis, geriau viešai dergt mokyklą?

Ale       2017-10-18 10:30

Bet su jumoru jiems viskas gerai ! Kokią puikią dieną nepasitikėjimo vicemeru pareiškimui pasirinko. Dabar visas tris datas minėti galės…

ar negeda       2017-10-17 21:34

Maciuli,ar negeda su tokiu veidu sedeti vicemero poste?

Tikra tiesa       2017-10-17 19:10

įsistatė kiaulės akis ne tik mačiulis, bet ir visa valdančioji dauguma

pritariu       2017-10-17 19:07

balsuoti už liberalus,  valstiečius ir jų merą gėda, kai toks jų moralinis veidas

balsuosiu       2017-10-17 18:05

savo balsa atiduosiu tik ne valstieciams ir ne liberalams.

Bezarui       2017-10-17 17:46

ir gėda ir bėda jums su tokiu vicemeru.

Vilija       2017-10-17 15:55

na ir prisidirbo A.Maciulis.Taciau kai kuriems tarybos nariams tai nesvarbu,sedi kai kurie ir tiek ir palaiko susitepusi. Geda jums, pamateme jusu veida, zinosime uz ka balsuoti.Pasirodete kokia valdzia esate.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.