Irena Vasinauskaitė. Garliavos epopėja tęsiasi [4]

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 7 d. 11:58

15     

    

Irena Vasinauskaitė. Garliavos epopėja tęsiasi [4]

Pirmąją dalį – „Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė?“ – skaitykite ČIA, antrąją – „Nuteisti negalima išteisinti…“ – ČIA, trečiąją dalį – „Aukščiausios prabos teisėsaugos cinizmas“ – ČIA.

Šiaulių Apygardos teismas vadinamosios Garliavos organizuotos grupės byloje savo nuosprendžiu tarsi patvirtino ikiteisminio tyrimo fantazijas: neva organizuota pasipriešinimo stovykla Klonio gatvėje „veikė“ ir jai „vadovavo“ moterys – Audronė Skučienė bei „asmuo N.V.“, kurios atžvilgiu ikiteisminis tyrimas išskirtas. Kiti šeši nuteistieji, tos „organizuotos grupės“ nariai, neva klusniai vykdė vadovaujančių asmenų nurodymus. Jeigu Garliavos įvykių piko metu pati nebūčiau ten buvusi, gal ir aš tikėčiau teisėsaugos pasakėlėmis. Bet aš ten buvau… Ir didžiojoje dalyje Šiaulių Apygardos teismo posėdžių lankiausi, liudytojų parodymus girdėjau, kaltinamųjų bei jų advokatų ginamąsias kalbas išklausiau.

Diskusijos socialiniuose tinkluose bei telefoniniai plepalai – kiečiausias įrodymas?

Ikiteisminio tyrimo objektu, be to, kas išvardinta įžangoje, tapo ir žiniasklaidos aptarinėjimai, ir, pasak liudininko Sigito Martinavičiaus, Klonio gatvėje sklandę budėjusiųjų plepalai bei gandai. Regis vėliau visa tokia „faktinė medžiaga“ šios bylos rezgimo procese tapo „neginčijamais įrodymais“, kuriais vadovaujantis sudarkyti ir toliau griaunami pilietiškų žmonių gyvenimai. Vieša žiniasklaidos, socialinių tinklų informacija, sklandę gandai ir masiniai to aptarinėjimai [facebooke ar telefoniniuose pokalbiuose] tyrėjų meistriškai buvo „sudėlioti“ į klausimus ikiteisminio tyrimo liudytojams. Taip buvo suformuota liudytojų teikiamos informacijos „kryptis“, prasidedanti apklausos protokoluose įrašytais magiškais žodžiais „man yra žinoma“. Sąmoningai ar dėl išsaugotų prosovietinių pareigūnų darbo tradicijų, liudytojų nebuvo paklausta „O iš kur tu žinai: girdėjai, matei, dalyvavai ar pan.?“ Šiaulių Apygardos teismas nepasivargino bent matematiškai paskaičiuoti, kiek ikiteisminiame tyrime tokių duotų parodymų teisme buvo paneigta, atsisakyta ir pan.

Renaldas Ščiglinskas savo kaltinimus „susiformavo“ pats?

Susipažinusi su man pasiekiama šios bylos medžiaga supratau dar vieną dalyką – Garliavos mergaitės ginti rinkosi neįtikėtino nuoširdumo žmonės. Tarkime, Renaldas Ščiglinskas nuolat savo iniciatyva filmavo įvykius Klonio gatvėje, juos viešino, kartais šio vyro turima medžiaga naudojosi didžioji žiniasklaida, socialinių tinklų dalyviai. Tačiau tyrėjai, vėliau surinkę jo įrangą, „sukūrė“ baisų nusikaltėlį. Iš esmės pilietiškas asmuo viešino savo pastebėjimus, nieko neslėpė, negudravo, neklastojo ir „surinko įrodymus prieš save“... Taip buvo sužlugdytas R. Ščiglinsko verslas, nes be kompiuteriuose buvusios darbinės medžiagos jo įmonė ilgai negalėjo vykdyti jokios veiklos.

Taigi, faktiškai kaltinimus susiformavęs pats ir juos tarsi „ant lėkštutės“ pateikęs tyrėjams, R.Ščiglinskas Šiaulių Apygardos teismo buvo pripažintas kaltu ir nuteistas:

pagal Lietuvos Respublikos BK 25 str. 3 d. ir 167 str. 1 d. – 80 MGL [3012, 80 Eur] bauda,
Pagal Lietuvos Respublikos BK 25 str. 3 d. ir 168 str.1 d. – 90 MGL [3389,40 Eur] bauda.
Remiantis Lietuvos Respublikos BK 63 str. 1, 4 dalimis paskirtas bausmes subendrinti bausmių dalinio sudėjimo būdu jas iš dalies sudedant ir paskirti galutinę bausmę – 100 MGL [3766 Eur] baudą.
Renaldą Ščiglinską pagal Lietuvos Respublikos BK 122 str. išteisinti, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių
.“

Taigi, R.Ščiglinskas už pilietinį aktyvumą bei neabejingumą nubaustas, nes neva rinko ir paviešino informaciją apie privatų asmens gyvenimą, veikdamas moterų suburtoje „organizuotoje grupėje“, apie kurios buvimą teisme įrodymų nepateikta. Priešingai, teisme liudiję asmenys mažne vieningai tvirtino, kad Garliavos įvykių piko metu jokios organizuotos grupės ten nebuvo.

Aktyvų kaunietį turėtų paguosti tik tai, kad jis nesikėsino sugriauti Nepriklausomos Lietuvos pamatus, nes ikiteisminio tyrimo jam mesti kaltinimai, neva jis kvietė „viešais raginimais smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą“, net Šiaulių Apygardos teismo teisėjams pasirodė neturintys pagrindo.

Andrejus Lobovas sistemai naudingesnis izoliuotas ar „apribotas“?

Ne vienas Šiaulių Apygardos teisme liudijęs asmuo sakė, kad A.Lobovą pažįsta kaip garsiai rėkiantį, tačiau išrėktų veiksmų nesiimantį žmogų. Tiesa, kovodamas prieš vaikų skiepus ar už blaivią Lietuvą jis kartais savo žodžius iliustruoja konkrečiais veiksmais. Tarkime, nuplėšia vyras svaigalų reklamą ir ją sugadina ar taip puola gelbėti skiepų bijančio vaiko, kad įkliūna teisėsaugai ir gauna eilinį teistumą. Todėl Šiaulių Apygardos teismo nuosprendis tarsi patvirtino jau susiklosčiusią teismų praktiką – A.Lobovas „naudingesnis“ sistemai izoliuotas ar turintis šiek tiek apribotą veikimo laisvę:

Andrejų Lobovą pripažinti kaltu padarius nusilstamas veikas, ir nuteisti:
pagal Lietuvos Respublikos BK 25 str. 3. Ir 167 str. 1 d. – laisvės apribojimu atėmimu 1 metams 3 mėnesiams; pagal Lietuvos Respublikos BK 145 str. 1d. – laisvės apribojimu 1 metams.
Remiantis Lietuvos Respublikos BK 63 str. 1, 4 dalimis paskirtas bausmes subendrinti bausmių dalinio sudėjimo būdu jas iš dalies sudedant ir paskirti galutinę bausmę – laisvės apribojimą 1 metams 6 mėnesiams.
Andrejų Lobovą pagal Lietuvos Respublikos BK 25 str. 3d ir 168 str. 1 d. išteisinti, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
Andrejų Lobovą pagal Lietuvos Respublikos BK 122 str. išteisinti, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių
.“

Ilgai galvojau, kaip trumpai apibūdinti R.Lobovo „bausmę“: irgi dalyvavo nežinia ar buvusioje moterų suburtoje grupėje, kurios bent įrodymų užuomazgos byloje nerasta? Rinko informaciją apie privatų asmens gyvenimą? Bet išteisintas už tos informacijos skleidimą ar panaudojimą? Tai, ką, negi toje organizuotoje grupėje A. Lobovas turėjo privačių interesų ir rinko informaciją sau asmeniškai? Jo linkėjimai pareigūnei saldaus miego ir nepaskęsti balutėje – greičiau prevencija negu grasinimas, tačiau verkiant reikėjo teisėsaugai tą nenuoramą A.Lobovą apriboti ar izoliuoti. Kitaip veltui baudimai – pinigų neturi, o baudų, kitose bylose ir taip jau daug priskirta, bet… nesumokėta. Be to, apribojus laisvę triukšmingas vyras neturės galimybių ieškoti mergaitės Deimantės, kad DNR testu įsitikintų ir kitiems įrodytų, kad galimai tai jo dukra pradanginta.

Pasisekė A.Lobovui, kad jis išteisintas dėl kaltinimo pasikėsinus „smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą“. Žmogui rusiška pavarde tokio kaltinimo patvirtinimas suponuotų bendradarbiavimą kone su pačiu V. Putinu…

Keturiems nuteistiesiems bausmės – vienodos, baudos – pagal turtinę padėtį?

Gediminas Aidukas, Darius Kaminickas, Gintaras Banaitis ir Violeta Banaitienė Šiaulių Apygardos teismo yra pripažinti kaltais dalyvavę A. Skučienės nežinia kaip, kur ir kada suburtoje kažkokioje grupėje bei rinkę informaciją apie asmens privatų gyvenimą [Lietuvos Respublikos BK 167str. 1d.] ir nežinia, kur tą informaciją dėjo ir kam ji buvo reikalinga ar naudinga.

Tačiau piniginės baudos 90 jau diferencijuotos: G.Aidukas ir D.Kaminickas turės sumokėti po 80 MGL [3012,80 Eur], o vieni iš turtingesnių kaltinamųjų – Violeta ir Gintaras Banaičiai – atitinkamai turėtų sumokėti 90 MGL [3389,40 Eur] ir 100 MGL [3766 eur].

Beje, D.Kaminickas už mažne analogiškus kaltinimus ir Kaišiadorių teismo sprendimą jau yra išteisintas Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo teismo.

Ir šį Šiaulių Apygardos teismo nuosprendį aukštesnės instancijos teismui žadėjo skųsti visi nuteistieji. Tad laukime tęsinio.

Ir dar – kad N.Venckienę ginantiems JAV kongresmenams būtų pateikta objektyvi informacija, Šiaulių teismo nuosprendis [visa apimtimi, t.y. ir su visomis gėdingomis klaidomis] yra išverstas į anglų kalbą ir stebina kitų valstybių teisininkus.

Taigi dar ne pabaiga.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

15 min. portale skaitom:       2019-07-13 21:01

Vidaus politika

Teisingumo link: sumišimas dėl istorijos Garliavoje ir esminis vaidmuo ieškant CŽV kalėjimo

 

Close Stephen Kokx (Life Site News).       2019-07-12 12:39

Close Stephen Kokx (Life Site News). Clinton friend arrested for allegedly running global pedophilia, sex trafficking ring
NEW YORK, New York, July 10, 2019 (LifeSiteNews) — Billionaire Jeffrey Epstein, a close friend of Bill and Hillary Clinton who helped launch the Clinton Global Initiative in 2005, was arrested Saturday for sexually abusing underage girls and operating an international sex trafficking ring. He had just landed at Teterboro Airport in New Jersey after spending time in Paris.
Epstein, 66, was officially charged with one count of sex trafficking of minors and one count of conspiracy to engage in sex trafficking of minors by U.S. Attorney Geoffrey Berman of the Southern District of New York.
“Epstein created a vast network of underage victims for him to sexually exploit, often on a daily basis,” Berman said at a press conference Monday. The crimes are alleged to have taken place from 2002 until at least 2005.

https://www.lifesitenews.com/news/close-clinton-friend-arrested-for-allegedly-running-global-pedophilia-sex-trafficking-ring?utm_source=LifeSiteNews.com&utm_campaign=cde463f212-ProLife_7_11_2019&utm_medium=email&utm_term=0_12387f0e3e-cde463f212-401886513

Ryt'as       2019-07-8 21:09

Dešimt pilicininkų iš vieno komisariato teismas kiša ilgiems metams už grotų - ir tai visi kanalai kaip susitarę praneša maždaug trisdešimtą minutę nuo žinių pradžios. Juk tas įvykis su pilicininkų teismu - baisus skandalas . Bet pirmiau reikia informuoti apie kažkokio girtuoklio gaudymą besitęsusį beveik tris valandas. Apie girtuoklį visa purvasklaida dar kalbės savaitę , o organizuota įmitusių pilicininkų gauja iš karto bus “pamiršta” . Taip ir su garsiaisiais kompiuteriais - kažkoks “asilas” apsižioplino paleidęs tą žinią į eterį , kaip apsižioplino leidę TV3 tiesiogiai transliuoti Deimantės grobimą , kaip apsižioplino paleidę pliko advokato ‘reportažą” iš autobusiuko iš karto po grobimo. Tų apsižioplinimų didesnių ar mažesnių pasitaiko gan dažnai - tik reikia būti dėmesingiems . Nors kas iš to - “gerovės valstybė” bus tik išrinktiesiems. Runkelių sąmonę valdo melas , šmeižtas ir baimė.

Vytas       2019-07-8 15:45

Tai demokratijos pagal Lietuvos valdžią ir teisėsaugą aprašymas. Juk reikia “sugebėti” Venckienei pareikšti virš 30 kaltinimų ir iškelti tiek pat bylų. Tam reikalingi neeiliniai “talentai”.

Stasys       2019-07-8 13:48

Salomėjai - neliko jokios medžiagos Furmanavičiaus bei Ūso kompiuteriuose, kiek prisimenu iš žiniasklaidos, nes kompiuterių neliko ....., o galų gale ir tų kompiuterių savininkų neliko ... Gal kas žino kodėl ? O “Čikagai” sakau, - nepadoru įlindus į šį portalą šaipytis ir provokuoti, mano supratimu, esi menkysta….

Ramiros       2019-07-8 13:36

Taip, be abejo, absurdiški kaltinimai, baudos ne už ką. Matyt, jiems reikėjo šiek tiek kompensuoti teisėsaugos “kruopštų ir didėlės apimties” darbą, kurį jie atlikinėjo keleris metus. Kas mąsto, tai, manau, supranta, kad viskas susiveda į Valstybės užvaldymą kažkokių nedorų jėgų. Keisti teismų sprendimai, 2-jų mažamečių mergaičių pradanginimai ( kodėl ir dėl ko?), mano protu nesuvokiami dorų, pilietiškų žmonių, kuriems skauda dėl Tėvynės likimo, ilgalaikiai, kankinantys teismo procesai Šiauliuose…. ir, pagaliau teistumai ir baudos, didesnės kaip daugumos pensininkų metinės pensijos. Taigi, savęs klausiu (nes nėra ko paklausti, o paklausus konkrečiai atsakymo nėra) kur mes atsidūrėme ir kas mus užvaldė ?  O, nežiūrint į tai, kabinami K
omandorų kryžiai mūsų Valstybės šventės proga…. Už ką ?

Salomėja       2019-07-8 12:11

Labai gerai atsimenu faktą, kai per TV žinių laidą buvo rodomas reportažas, kada tyrėjai ėmė teisėjo J. Furmanavičiaus kompiuterinę įrangą tyrimui. Tada žurnalistų paklausti jie prasitarė apie kažkokią nepadorią ar kompromituojančią medžiagą, rastą kompiuteryje, kurios yra apstu. Vėliau, nors visada įdėmiai stebėjau viską, kas susiję su visa šita istorija, niekada šis faktas nebuvo minimas ir aptarinėjamas. Bent jau man neteko aptikti. Ar kas nors atsimenat šitą reportažą?

Čikaga       2019-07-8 11:25

Mus visus vaišinusi ir priglaudusi Garliavoje Neringutė dabar kankinama kalėjime, kur nėra kondicionieriaus. Ten dabar nepakenčiamai karšta. Laikas persikelti visiems savonoriams ten ir išlaisvinti mūsų globėją.

T0mas J.       2019-07-7 20:51

Ačiū portalo adminui kad pataisė laikrodį. Pasirodo - jis nėra neįgalus tai padaryti, jis tik apsiledęs buvo..

T0mas J.       2019-07-7 20:48

Dalis teisėsaugos dirba pedofilų klanui. Faktas.

Taip       2019-07-7 19:51

Politinis atšvaistas “nuimtas”, kad nė užuominos apie bylos politinį atspalvį neliktų.

Nebe perversmininkai       2019-07-7 19:37

Dėl raginimo smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą jie išteisinti ne dėl to, kad teisėjai šioje kaltinimo dalyje būtų radę per mažai įrodymų - jų nėra ir kitose kaltinimo dalyse. Išteisinti, nes “taip reikia” N.Venckienės ekstradicijos byloje. Visi “politiniai” kaltinimai turi būti išimti, kad netaptų kliūtimi išduoti N.Venckienę. Prokurorai tai jau tikrai neskųs šio išteisinimo. 

daklį gandų patys mentai sugeneravo       2019-07-7 15:30

Bandant nuslėpti tiesą pasipila gandų lavina. Pakui žmonės tuos gandus dar savotiškai interpretuoja ir atsiranda nauji gandai. Sėdi ir žvengia sau paskui stribai pilvoti.

Taip       2019-07-7 14:06

Daugeliu atveju Lietuvos apgailėtina teisėsaugos sistema yra nūdienos Prezidentės vykdytos priežiūros ir nepertvarkytos iš pagrindų atspindis.Deja.

Dzeikas       2019-07-7 13:07

Politiniu-socialiniu oziuriu valstybes, tegul ir nusikalstamos institucijos degradavo tiek, kad jau ir gyvybiskai svarbios “vierchams” bylos sukurpt be kreivu siuliu neigalus.
Sovietija issigime per 3 kartas. Lietuvai pakako vienos.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.