Irena Vasinauskaitė. Eikime birželio 29-ąją į referendumą kaip į Baltijos kelią

Tiesos.lt redakcija   2014 m. birželio 11 d. 19:49

31     

    

Irena Vasinauskaitė. Eikime birželio 29-ąją į referendumą kaip į Baltijos kelią

Nesuprantu žmonių, atsisakančių spręsti savo ir valstybės gyvenimo klausimus. Net daugiabučių gyventojams ne kartą esu sakiusi, kaip neprotinga ir brangu samdyti administratorius, kai savo name kaimyniškai, pigiau ir naudingiau galima tvarkytis savarankiškai. Galbūt dėl keisto vergiško neryžtingumo, nenoro mąstyti savo galva tampame tokie bevaliai ir nenuovokūs, kad savo santaupų „administravimą“ vis dažniau patikime telefoniniams sukčiams.

Paradoksali situacija: regis, gyvename Nepriklausomoje valstybėje, o nemaža dalis Lietuvos piliečių tarsi sustingo vergo poza. Į rinkimus ar kitas pilietines akcijas, kur sprendžiamas ne kokių PAR gyventojų, o mūsų pačių būties ir buities problemos, neateina mažne pusė gyventojų. Mitinguose, parašų rinkimo akcijose dalyvauja drąsiausieji, laisvos sielos ir sveikai mąstantys. Tylioji, noriu tikėti ne visai abejinga Lietuvos gyventojų dalis, manau, neturi problemų, nes būtų nepaaiškinama situacija, kai esi kuo nors nepatenkintas, bet nieko nedarai, kad keistum gyvenimo kokybę. Politikai tol vadino Lietuvos žmones „didžiai politizuota tauta“, kol „užhipnotizavo“ totalios ramybės būsenai arba paburnojimams siaurame užstalės rate.

NETIKIU, kad smagu būti vergu ir nė neburbtelėti, kai vaikų darželiuose prieš pietų miegą jūsų sūnui ar dukrai skaito pasaką apie princesės ir princesės meilę bei puikųjį jų vedybinį gyvenimą. NETIKIU, kad studentui, paskaitoje išgirdus, jog „didžiausias ES priešas – tautiškumas ir tikėjimas“, nesuvirpa širdis. NETIKIU, kad teismuose neradęs tiesos žmogus jaučiasi laimingas. NETIKIU, kad Lietuvos žmonės, nesibodintys pakeiksnoti valdžios partijas, beatodairiškai paklūsta jų vadams, sakantiems: „Nesikiškite, mes geriau žinome, kaip valdyti valstybę“.

Afganistane ir Ukrainoje nuo pilietinių akcijų – dalyvavimo rinkimuose – teroristai žmones atgraso ginklais. Lietuvoje televizijos laidose pilietį galima paniekinti, pasiūlius jam nedalyvauti referendume birželio 29 dieną. Nežinau, kodėl signataras Vytautas Landsbergis taip nemyli ir nepasitiki Baltijos kelio tauta, kad bando atimti iš jos sprendimo teisę. O gal užsisėdėję valdžioje tiesiog bijo, kad po įvykusio referendumo turės pradėti tarnauti tiems, kuriuos, kai paaiškėjo, kad surinkta pakankamai parašų referendumui surengti, nustebę įvardijo: „O, žiūrėkite, vergai galvas pakėlė“?

Todėl būtina savo ryžtu bei susitelkimu atsakyti į šią patyčią bei iškilių mūsų švenčių sujaukimą, nes referendumo datą seimūnai skyrė ne tik per Šv.Petrą ir Šv.Povilą, bet ir Dainų ir šokių šventės 90-metį. Toliau jau nebėra kur, nebent pradėti represijas prieš tuos, kurie už nesavanaudišką meilę bei ištikimybę Lietuvai jau seniai apšaukti tautos priešais. Visiškai sujauktos vertybės, o įsivyravusį pasityčiojimą iš piliečių sustabdyti gali tik patys piliečiai.

Taigi, TIKIU, kad nesmagu būti vergu, todėl kviečiu neprievartiniam, pilietiniam pasipriešinimui – ateikime birželio 29-ąją į referendumą kaip į Baltijos kelią: išdidūs, gražūs, solidarūs, be pykčio ir keršto, tačiau su viltimi ir tikėjimu, kad savo valstybės reikalus galime tvarkyti patys arba priversti valdžią tai daryti. Ateikime ir pareikškime savo valią.

P.S. Diskusijose dėl birželio 29 dienos referendumo išgirdau tokį pasakojimą: sako, kadaise turkų sultonas, priėmęs Zaporožės kazokus, reikalavo jų prisiekti ištikimybę. Šie pasitarė ir sutiko prisiekti tiems, ant kurių žemės stovi. Ir prisiekė, prieš tai prisipylę į batus Ukrainos žemės. Labai pamokanti istorija dviem aspektais: turime arba tokią valdžią rinkti, kuri tvirtai ant Lietuvos žemės stovėtų ir savo tautai dirbtų, arba mūsų valstybės liks tik tiek, kiek į batus telpa.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nuomonė       2014-06-13 13:13

Manau, kad laimėtų Žemės referendumo šalininkai, yra būtina suteikti galimybę balsuoti atskirai už žemės draudimą parduoti užsieniečiams ir už Konstitucijos pataisą dėl 100 tūkstančių parašų, reikalingų referendumams inicijuoti.

Pragmatikui       2014-06-13 12:14

Lietuvių tautą vienijo ir tebevienija ne privatinė žemės nuosavybė, bet lietuvių kalba ir kultūra. Būtent tik todėl 1918 - ais metais atsikūrė nepriklausoma Lietuvos valstybė, nepriklausoma visų pirma nuo Lenkijos, Rusijos ir Vokietijos. Samoningiems lietuviams tautos kalba ir kultūra yra pačios svarbiausia vertybės, nes be šių vertybių anksčiau ar vėliau prarastume ir Lietuvos valstybingumą. Aišku būtų geriau, jeigu žemė, kaip žemdirbystės objektas, priklausytų tik lietuviams, tačiau tikrai nebūtų tragedijos, jeigu jos įsigytų, kas nors ir iš užsieniečių. Taip yra visose Europos valstybėse ir, kaip visi žinome, nieko blogo joms neatsitiko.

Pragmatikas       2014-06-13 11:10

Pirmą kartą girdžiu, kad tamaševskininkai palaiko Tautos referendumą, nes rezervatą įkurti įmanoma, o gal ir autonomiją, tik supirkus Vilniaus krašto žemes. Todėl visi prieštaraujantys referendumui jau regi suskaldytą Lietuvos federaciją, geriausiu atveju… Ar federacija yra vientisa valstybė? Tai už kokį jūs vientisumą?

Už Lietuvos vientisumą!       2014-06-13 10:08

Kaip visi pasisakantys už šio referendumo idėją gali paaiškinti tą faktą, kad jiems pritaria ir tomaševskininkai?! Nažinantiems paaiškinu: priėmus referendumo nuostatas, tomaševskininkams būtų žymiai paprasčiau kurti lenkišką rezervatą Rytų Lietuvoje. Beje Lietuvoje yra tik apie 25% lietuvių rinkėjų, kuriems rūpi Rytų Lietuvos oficialus lietuviškumas (jie visi aktyviai dalyvauja rinkimuose).

Svarbus pastebėjimas       2014-06-13 9:50

I.Vasinauskaitė: “Tylioji, noriu tikėti ne visai abejinga Lietuvos gyventojų dalis, manau, neturi problemų, nes būtų nepaaiškinama situacija, kai esi kuo nors nepatenkintas, bet nieko nedarai, kad keistum gyvenimo kokybę.”

Labai klaidingai I.Vasinauskaitė bando mąstyti. “Tylioji Lietuvos gyventojų dalis”, tiksliau, nedalyvaujančių rinkimuose dalis, yra labiausiai sumaterialėjusi gyventojų dalis, kuriems rūpi tik asmeninis praturtėjimas, o Lietuvos, kaip (lietuviškos) valstybės, reikalai visiškai nerūpi (tokių pažystu bent keletą). Pagal savo vertybines nuostatas, jie visiškai protingai elgiasi, nes puikiai supranta, kad laisvos rinkos salygomis šalies ekonomiką ir materialinį gerbūvį iš esmės kelia ne valdžioje esanti partija, bet pati laisvoji rinka. Taigi, rinkimuose dalyvauja dažniausiai tik tie žmonės, kuriems dar bent kažkiek rūpi Lietuva, kaip valstybė, kokia yra jos užsienio ir vidaus politika bei kokia jos kultūrinė politika. Praktiškai neabejoju, kad ir I.Vasinauskaitė yra viena iš tokių rinkėjų.

>jefreitoriau        2014-06-13 8:48

ne nuodą, o priešnuodį, pons redakcijos darbuotojau. Juk patys rašėte, kad net Ukraina turi portalą, kuris išaiškina kremliaus apgavystes, skleidžiamas per media. Lietuva tokių neturi. Belieka keli pasiaukojantys “jefreitoriai”, kurie apvagia save gaišdami savo brangų laiką tam, kad visuomenei paaiškintų kas ir kaip pudruoja jai smegenis.

jefreitoriui "internauts/taigi/je je/marta/conspir       2014-06-12 21:07

a nepatruksi, raudonarmieti, per kelis portalus vienu metu nuoda purksdamas?

internauts        2014-06-12 15:42

įdomu dar tai, kad man e-mail atsiuntė ir ISPANŲ SEPARATISTAI, ispanų kalba kviečiantys pasirašyt už Katalonijos atsiskyrimą.

Kadangi WikiLeaks jau išaiškino, kad tą separatizmą agituoja kremliaus slaptosios tarnybs, tai nesunku atspėti ir kieno bus darbs surast mano E-mailą šliužų kompanijai.smile Juk daugiau jokių laiškų negaunu iš tų, kam nedaviau savo adresų.

je je        2014-06-12 15:36

pniai Vasinauskaitei nesmagu būt savos valstybės vergu?
ji “perestroiką” juk darė Gorbačiovui, kuris juk neplanavo, kad Lietuva atsiskirs nuyo Rusijos ir glausis prie ES.
Štai iš kur ši gražbylystė su dviem lėlytėm ir ES kaip tautiškumo priešą. Juk taip gera buvo prie rusų, kad nors tu ka..ką... smile)

internauts        2014-06-12 15:20

savo e-mail pašto dėžėj radau kvietimą referendūmui, pasirašytą: Iniciatyvinės grupės dėl teismų pertvarkos įgalioti nariai: R. Kupčinskas, V. Vilimas, A. Nakas, E. Drungytė, R. Povilaitis. NIEKAM SAVO E-MAILO NEMĖTAU, FACEBUKUOSE NESIREGISTRUOJU, KAIP IR NEDALYVAUJU JOKIOSE PORTALUOSE, KURIE REIKALAUJA REGISTRACIJOS. Tad kokiais HAKERIŠKAIS būdais šie ponai įsilaužė į mano kompiuterį ? Ir ar šitoks jų įžulus įsilaužimas yra teisėtas? NORĖČIAU, KAD TEISĖSAUGA ŠIUO ATVEJU SUSIDOMĖTŲ, nes taip yra pažeistos mano teisės į privatumą... -—
beje, kai buvo renkami pakartotinai VRK reikalaujant patikslinimų, parašai, į mano duris pasibeldę parašų rinkėjai paklausė ar či gyvena pasirašiusioji mano puseserė. Mano bute ji gyveno prieš 10 metų. Kai jai paskambinau, ji pasakė, kad ant jokių referndumo lapų ji niekada nebuvo pasirašiusi. Tai kiek tokių suklastojimų buvo padaryta šių melo imperijos atstovų?

To aprimkit 2014-06-12 15:14        2014-06-12 14:46

Aprimk pats, jei nenori užšokti ant straipsnio.Kuo įrodysi, kad referendumas kremlinių ir autonomininkų? Tėtukas pasakė? O jei tėtukas lieps kišti pirštus į ugnį irgi kiši? Smegenis pajudink.Gal trokšti, kad rusas pareitų ? Jis pareis, jei bus tokių dundukų kaip tu ir leisim pirkti savo žemes.Daug rusų turi prisipirkę ES pilietybių, tai nupirkti Lietuvą juoko vietoje.Galėsi graužti kanopas, vadovaus rusas, o tu arsi kaip juodas jautis.Ar to nori ? Mąstyk.

aprimkit       2014-06-12 14:14

stovėjom visi Baltijos kely ir Sausio 13-ąją prie bokšto, bet į kremlinų ir autonomininkų referendumą neisime.

Vedos apie Zemes (NE)pardavima       2014-06-12 12:22
taip       2014-06-11 22:14

.http://www.vrk.lt/documents/10180/10531/2014+Referendumo+Biuletenis-pavyzdys.pdf/f6e57b6e-02ea-47eb-afbe-4da7d5278dbb

> Taigi tam internauts       2014-06-11 21:21

<Esate jumoristas.> Bravo, gebe jefreitoriau marta/vizitor/je je/ha ha/conspiracy/internauts/taigi, kaip ten dar… Pats sau komplimentus, skant, ske pazarstot. O zmones is nezinojimo pliusiukus deda…

pasinaudokime istoriniu sansu       2014-06-11 19:24

daugiau tokiu gali ir nebebuti.

To internauts       2014-06-11 19:15

Nepergyvenk ir nesibaimink niekas tau blogo nelinki, o tik nori pakviesti į
R E F R E N D U M Ą. Esu pensininkė ir mano problema rimtesnė, nes jau gal penkis ar daugiau laiškų pasiunčiau į šiukšlių dėžę. Ateina per You Tobe ar kaip ten ir dar ukrainietiškai. Ką aš ten galiu suprasti, tad net neatidarius į šiukšlinę. Štai čia neaišku, kas gi mano pensininkės mailą surado? Niekur nedalyvauju nei Facebook, nei kitokiuose nežinomuose portaluose. Paprastai gaunu
tik sąskaitas už paslaugas. O jei gausiu dėl REFERENDUMO mielai priglausiu.
Aš nieko slapto neturiu, o jei tu turi neaiškius ryšius, tuomet ne veltui “aliarmą” sukėlei. Gal ir išgelbės Prokuratūra ar Generalinis komisaras. Žiūrėk, kad paties nepatupdytų į vienutę kaip šnipą.

viskas cia       2014-06-11 18:35
Romas       2014-06-11 18:00

Ateikime į Referendumą, pagerbdami savo protėvių kraują,įsigėrusį į Lietuvos žemę.
Referendumas bus tuo įdomus,kad išaiškins Žmogiškumo koeficientą Lietuvoje.
Jeigu mes nelaimėsime šio Referendumo,siūlau emigruoti į kitus kraštus,tam,kad užsidirbti minimaliai pensijai,kadangi Lietuvoje bus skelbiamas 5 metų JUODASIS PŪDYMAS piktžolėms,parazitams ir ligoms naikinti.
Bet būkite pasirengę po “karantino” grįžti iš išpuošti savo Tėvynę žiedais.

Mane domina toks klausimas       2014-06-11 17:54

Kaip bus įrašytas balsavimo biuletenyje klausimas, kad galima būtų paaiškinti einantiems balsuoti ką pažymėti, manau ne visi galės susigaudyti ir pažymės ne ten kur reikia.

Varge tu varge Rusai puola - Vakarai visai nepuola       2014-06-11 17:50

youtu.be/sdnBKiCDanQ?t=26s

kodėl       2014-06-11 16:58

Irena Vasinauskaitė dalyvavo “rūsų dienoje” su Naku?

paklausk       2014-06-11 16:55

ar koloradas yra šliūžas?

šiuolaikiniai "patriotai" - kgbistų "broliai"       2014-06-11 16:34

Gerai, pamenam, kokios personos ir kam dirbančios, kenkė Lietuvai ir trukdė Baltijos Keliui. Šiandien jų pasekėjai vėl trukdo Tautos valiai… Istorija kartojasi, tik veikėjai nauji- išverstaskūriai “patriotai”, parsidavę E-SSRS Šeimininkams.

Taigi tam internauts        2014-06-11 16:08

Esate jumoristas.

nepavydziu       2014-06-11 16:02

  .....dar jaunas apuokiukas,daug dalyku jam uztamsinta, lesa tai kas po snapu paduodama…..konservuoto maisto, nors jis ir su kvapeliu.

to internauts       2014-06-11 15:59

tai ko rasai i tiesos portala,o ne i spec.tarnybas,ar prokuratura,gal delto,kad tu esi konservas ir rusai puola????????

internauts        2014-06-11 15:55

DĖMESIO SPEC. TARNYBOMS IR PROKURATŪRAI.

šiandien savo e-mail pašto dėžėj radau kvietimą referendūmui, pasirašytą:  Iniciatyvinės grupės dėl teismų pertvarkos įgalioti nariai: R. Kupčinskas, V. Vilimas, A. Nakas, E. Drungytė, R. Povilaitis. NIEKAM SAVO E-MAILO NEMĖTAU, FACEBUKUOSE NESIREGISTRUOJU, KAIP IR NEDALYVAUJU JOKIOSE PORTALUOSE, KURIE REIKALAUJA REGISTRACIJOS.  Tad kokiais HAKERIŠKAIS būdais šie ponai įsilaužė į mano kompiuterį ? Ir ar šitoks jų įžulus įsilaužimas įsilaužimas yra teisėtas? NORĖČIAU, KAD TEISĖSAUGA ŠIUO ATVEJU SUSIDOMĖTŲ, nes taip yra pažeistos mano teisės į privatumą ir dar kai ką... LAIKAU, KAD Į MANO KOMPIUTERĮ ĮSILAUŽTA BE MANO LEIDIMO, PRAŠOM IŠSIAIŠKINTI, IŠ KAS PARDAVINĖJA MŪSŲ E-MAIL’o adresus šiems neaiškiems veikėjams. ....
....

klausimas       2014-06-11 15:30

ar dar yra Lietuvoje tauta,ar liko ,tik zombiai,kurie tiki,ka jiems valdzia sako,partijos nariai,kurie eina balsuoti uz ka vadas sako ir tinginiai,kurie sako,kad vistiek jie nieko nelems,sedi prie kompo ir burbia,dar yra maza dalele ,kurie eina balsuoti pries valdzios blogus darbus,bet deje ju mazuma????,mano nuomone

Apuokiukas       2014-06-11 15:21

1.Pagrindinis referendumo organizatorius ( beje, visą laiką buvęs pusiau komunistu ) pareiškė, kad Lietuva padarė klaidą, stodama į Europos Sąjungą. Tad referendumas tampa iš esmės: ar mes norime likti ES ar išstoti iš jos ( ir prisijungti prie Moskovijos ). 2.Žemės nepardavimas PRIVALO būti kiekvieno lietuvio moraline nuostata, bet ne juridiniu dokumentu. 3. ,,Vorutos” laikraštyje perskaičiau mintį, kad mes matyt visai nepasitikime savo tauta, kad galvojame, kad vos tik atsiradus galimybei, tuoj visi žemes išparduos užsieniečiams. Tai kaip nepasitikėdami tauta, galime jai leisti balsuoti referendume…

laisvas l;aikrastis       2014-06-11 15:17

naujas str.,Žemės gynėjas Pranciškus Šliužas: „Nebus daugiau normalių Tautos referendumų Lietuvoje, jeigu šis neįvyks!..”’

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.