Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Profsąjungos

Irena Vasinauskaitė. Darbo inspekcija baudžia Meškuičių gimnaziją

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 31 d. 6:08

1     

    

Irena Vasinauskaitė. Darbo inspekcija baudžia Meškuičių gimnaziją

Pilietinis portalas Tiesos.lt yra rašęs (ČIA) apie aplaidžiai tvarkomas Meškuičių gimnazijos darbuotojų medicinines, šnekamojoje kalboje vadinamas, sveikatos knygeles

Pedagogai kreipėsi į Seimo narius, teisininkus, juolab kad dar 2018 m balandžio 28 d. Darbo inspekcija ugdymo įstaigą buvo paprašiusi sutvarkyti šiuos dokumentus. Pastarųjų svarbumą įrodo tai, kad nepasitikrinę sveikatos bei nesurinkę atitinkamų medikų įrašų apie savo būklę, žmonės gali netekti darbo. Tačiau gimnazijos darbuotojams vos ne Kryžiaus kelius teko nueiti, kad pagaliau būtų pradėtos tvarkyti jų pritepliotos, trintos, netiksliais įrašais „pagražintos“ bei kitaip apgadintos asmeninėmis lėšomis įsigytos Sveikatos knygelės.

Šios kontoros pareigūnai sukruto tik po pakartotinio kreipimosi į Darbo inspekcijos vadovą Zenoną Griguolą,. Jie atliko išsamų tyrimą apie tai, kaip vykdomas gimnazijos administracijai dar pavasarį pateiktas inspekcijos nurodymas sutvarkyti Meškuičių mokyklos darbuotojų Sveikatos knygeles. Paaiškėjo, kad buvusi netvarka nepašalinta, o stengiantis ištaisyti ankstesnių vadovų aplaidumą, pridaryta klaidų, galimiems naujiems darbdaviams leidžiančių įžiūrėti klastotes.

Todėl Meškuičių gimnazijos direktorei Sigitai Užkuraitienei yra surašytas Administracinio nusižengimo protokolas.

Lietuvos Švietimo darbuotojų profsąjungos Meškuičių gimnazijos organizacijos pirmininkė Ilona Tiknienė mano, kad padoriausiai šį klausimą būtų galima išspręsti vietoje pritepliotojų, sugadintų ir netvarkingų nupirkus naujas medicininių apžiūrų knygeles ir jas teisingai užpildžius. „Tačiau kiekvienas sprendžiame pagal savo supratimą, kaip startuoti keliant pedagogo prestižą…“ – šypsosi daugiau nei tris dešimtmečius pradinukus mokanti I. Tiknienė, rankose sklaidanti pluoštą dokumentų, aiškinančių kaip – iš pirmos, antros ar trečios „kišenės“ – bus didinami pedagogų atlyginimai.

Bet tai jau kito pokalbio – apie naująjį pedagogų darbo tarifinį apmokėjimą – tema. Su šia, rodos, nepavargstančia, naujovėmis besidominčia profsąjungų aktyviste besišnekant vis neapleido mintis: o jei jos pavyzdžiu pasektų ir daugiau drąsių ir atkaklių žmonių, vardan bendro gėrio pasiryžusių apginti ir kasdienius, mažo žmogaus interesus ir teises – juk viskas keistųsi… jei ne iš karto, bet užtikrintai…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 3:30

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.