Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Irena Vasinauskaitė. Burbuliuoja bejėgystės sąjūdžiai…

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 23 d. 8:07

30     

    

Irena Vasinauskaitė. Burbuliuoja bejėgystės sąjūdžiai…

Čia aš taip švelniai pavadinau ką tik Lietuvoje gimusį naują keistą darinį – Sąjūdį prieš Astravo atominę elektrinę.

Tenekyla nereikalingų insinuacijų – aš esu PRIEŠ šitą monstrą, išaugusį 50 km nuo mano valstybės sostinės ir tik už 30 km nuo vandenviečių, aprūpinančių svarbiausiąjį Lietuvos miestą vandeniu. Baltarusijos Astravo atominė elektrinė – vienareikšmiškai pavojinga Lietuvai strateginiu, ekonominiu, nacionalinio saugumo požiūriu.

Tačiau net „Dviračio šou“ peliukai politologai supranta, kad gerokai užsitęsęs ir vėl kilęs „žodinis“ pasipriešinimas šiai elektrinei tėra 2020-ųjų Seimo rinkimų logotipas, Mauzerio bei Surskio pavadintas „AD astra per Astravą“. Gerokai vėlu, broliai konservatoriai ar kiti liberalūs politikai, „sąjūdintis“ – negi pamiršote lietuvių literatūros klasikus, kad žygiais, o ne žodžiais Tėvynę mylėti reikia.

Istorijos nesuklastosi

Pirmieji prabilo Nepriklausomos valstybės atkūrėjai – 1990-ųjų signatarai. Apie atomines grėsmes bei būtinybę prisijungti prie vieningos ES elektros tinklų sistemos 2012 metais į TS-LKD valdančiuosius – LR Seimo pirmininkę p. I. Degutienę, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką p. A. Anušauską bei LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką p. J. Šimėną Memorandumu dėl valstybės nepriklausomybei pavojingo VAE projekto [tekstas pridedamas] kreipėsi Kovo 11-osios signatarai Algimantas Sėjūnas, Zita Šličytė, Kazimieras Motieka ir Algirdas Endriukaitis.

Dokumentas liko be atsako ir yra viešinamas pirmą kartą, nors tuomet dar buvo galima telkti ES, kaimyninių Baltijos valstybių bei vidines pajėgas, kad Lietuvos energetiniu prisijungimu prie Vakarų „atjunkytume“ savo valstybę nuo sisteminės Rusijos elektros tinklų priklausomybės. Tuomet ir tas Astravas nė nebūtų iškilęs – tiesiog jis neapsimokėtų Baltarusijai anei Rusijai nei finansiškai, nei politiškai.

Tačiau plataus spektro partinės Lietuvos valdžios ištisus dešimtmečius tik kalbėjo, projektavo, testavo ir nepasiekė nė vieno realaus praktinio susitarimo, kad Lietuvos energetinį žvilgsnį atgręžtų nuo Rytų į Vakarus.

2017 metais, kuomet Vilniuje oro balionu pakilę jau galime „grožėtis“ Astrave iškilusia atomine elektrine, sukruto visuomenininkai ir signataras Albinas Januška (norintys prisiminti skaitykite ČIA).

Vėl pakartotas didis žodinis susirūpinimas Lietuvai iškilusia kaimynine grėsme, tačiau valstybės išdavikus įvardyti irgi nesiryžtama – prisidengta bendriniu žodžiu „Lietuvos valdžia“.

Ir štai šiemet, 2020 metais, suburbuliavo dešimtmečius užantyje nešiotas anti-astravinis sąjūdis – į jį „sušoko“ net tie, kurie laiku to monstro statybos nei stabdė, nei „užšachavo“ – palikę Lietuvą neprijungtą prie ES, t.y. vadinamųjų Vakarų, tinklų padarė ją visiškai bevalę.

Gana veidmainiauti! Grįžkime iš burbulų į tikrovę

Pilietinis portalas Tiesos.lt skelbia sąrašą tų, kurie atsakingi už tai, kad Rytai tiek metų vis dar gundomi vienu rankos judesiu atjungti Lietuvą, taip ir nepasirūpinusią kasdieniu savo saugumu.

Sakote, nesusigundys? O kas tikėjo, kad Rusija ryšis Krymo aneksijai? Manote: pagelbės baltarusiai, prisiminę skolą už pigią Visagino elektrą? Kur kas labiau tikėtina, jog išgirsime ATIA. Arba PRIVIET... Ir kai žali žmogeliukai mandagiai pasiūlys kokią liktarną, kiek bus tokių, kurie ir vėl džiaugsmingai triūbys apie „tamsybėse skendinčią“ Lietuvą ir „naująją saulę iš Rytų“?

Taigi kodėl tiek daug kalbėdami apie „Independence“ visiškai „pamiršome“ pasiprašyti politinio prieglobsčio ES elektros tiekimo tinkluose? Girdėjau, Dalios Grybauskaitės iniciatyva prie ES sistemos jungsimės tik … 2025 metais. Tačiau „didvyrių“, nepasirūpinusių Lietuvos namų saugumu, turime ir daugiau – beje, vieni jų patarinėja Prezidentui, kaip kurti „gerovės valstybę“, kiti ir vėl burbuliuoja beviltiškumo sąjūdžiuose:

Lietuvos energetikos ministrai Arvydas Sekmokas [Andriaus Kubiliaus Vyriausybė], Jaroslav Neverovič bei Rokas Masiulis [Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė], Žygimantas Vaičiūnas [Sauliaus Skvernelio Vyriausybė].

Štai dabar ir atsakykite Lietuvos Respublikos premjerai bei energetikos ministrai, kodėl nevykdėte 2012-ųjų birželį priimto LR elektros energetikos sistemos integracijos į Europos energetikos sistemas įstatymo, pagal kurį Lietuva jau ŠIEMET turėjo būti prijungta prie Vakarų ir tapti NEPRIKLAUSOMA nuo Rusijos, t.y. Rytų elektros energetikos sistemos.

Kaip atsikratyti valdžios-išdavikės reputacijos? Visų pirma, baikite pūsti rinkiminius burbulus šalies viduje – kad ir kaip stengsitės, gelbėtojų įvaizdžio nesusikursite: pernelyg daug kartų mus nuvylėte. Antra, kreipkitės į pasaulio galingųjų valstybių vadovus – D. Trampą, A. Merkel, E. Makroną ir kitus – ir gaukite jų realias garantijas, kad sankcijos Baltarusijai bus grėsmingesnės nei Rusijos, ir atvirkščiai, pasiūlymai kompensuoti statybų ir uždarymo kaštus bus tokie patrauklūs, jog Astravo elektrinė taip ir liks stūksoti.

Tad į darbą, ponai ir ponios!

P.S. Glausta Astravo pūlinio istorija ČIA.

* * *

 

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2020-02-28 19:28

Ismatu kunkuliavimas ir tiek.
Panasiai kaip “mes be Vilniaus nenurimsim” prieskariu. Bet kai Lenkijai inkstimas pabodo, paeme uz pakarpos ir iskart visos problemos su Vilniumi issisprende.Taip ir su Astravu problema issispres.

tiek       2020-02-27 21:56

kodėl tiek daug patriotų ,“nesuprantančių” ,kad išvardintos problemos atsirado uždarius TATENA pripažinta visiškai saugia (priedo- ES lėšomis buvo sustiprintas jos saugumas berods keliais šimtais milijonų litų) ,konkurencingą el.energiją visam REGIONUI tiekusią MŪSŲ Ignalinos AE? Prie ko čia visi tie memorandumai ,sąjūdžiai antiastraviniai kol nenubausti apie šimtą milijardų (taip buvo rašyta ) nuostolius “uždarant” padarę atsakingi veikėjai? Juk žmonės jau tada rašė ,kad taip vienpusiškai uždarius tokį svarbų objektą yra reali grėsmė ,kad aplink LIETUVĄ bus pastatyti nauji branduoliniai monstrai.T.y. vis bandoma apsimest ,kad ,atseit ,ES ar kažkokiam tai mūsų apsileidėliui pasirašius kažkokius tai popierius buvo sulaužytas Lietuvos ekonomikos stuburas tik todėl,kad nebuvo pastatyta nauja AE ,kad nebuvo imtasi uždraust Lukašenkai statyt naujos….Juk tai tiesiog tendencingos nesamonės,įtariu,skirtos patraukt dėmės šešėlį nuo mūsų Saugios AE uždarytojų.Tas sąjūdis aplamai - patys sugadino ,patys rėkia ,kad nukreipt ....brrr…..

KGB infiltratas TS LKD        2020-02-26 1:55

Užeikite į mūsų, visą trisdešimtmeti, didelėmis pastangomis atkurtą Raudonąjį Lenino kampelį ir jo kultūrą užkonspiruota po “Antano Mončio namais”. Tik čia suprasite, kad Astravas tik pradžia. Iš šio objekto istorijos sužinosite mūsų kultūros gilumą ir jėgą ir savo bejėgiškumą.

ah1       2020-02-24 23:52

pasikeitimai turi vykti ir įvykti sąmonėje, kol nebus pokyčių sąmonėje tol bus stagnacija.

štaziui       2020-02-24 20:52

stasele,jau gautus 30 rublių išleidai? Kam tau rusiškas “bojarišnikas”,kodėl tokį brudą laki? Susipurkšk “Dichlofoso” į savo maskovitiškus nasrus, užsitepk batų tepalo ant “borodino” duonos iš gimtojo mordoro ir užkąsk. Šikniarankiškas letenas patrauk nuo klaviatūros. Pasikabink rusijos prezidento poveikslą savo vaginos lygyje ant sienos. Atsistojusi “rakom”, įsibėgėk ir trenkis savo tuščia makaule kaip į taikinį. Kartok, kol nepatirsi orgazmą. Tada vėl kartok, vėl ir vėl. O čia nebesirodyk daugiau.

Kaip susitarę,        2020-02-24 19:53

(o gal ir susitarę), tyliai padėjo į stalčių svarbų protingų žmonių surašytą memorandumą, kad atrištų Rusijai rankas. Ji ir pasitvarkė gudų vardu.

stasys        2020-02-24 19:42

tiek> stasys 2020-02-24 7:52 2020-02-24 12:20 > turite proga sublizgėti .smile

tiek>stasys 2020-02-24 7:52       2020-02-24 12:20

baik nelogiškai kriuksėt.

stasys        2020-02-24 7:52

- ‘Neužtriūbys’ , palauks daugiau ‘spicilistu’ kurie aplankys str. pasiguosti , vot mol tie konservatoriai su VAE norėjo užnerti dar viena putino pasaitėlį Lietuvai .smile Reikia išklausyti visas nuomones ..

O šventas naivume       2020-02-24 5:53

Vienas iš peliukų vedė šio šūdsąjūdžio posėdį, todėl duoti nuorodą į jų propogandinius bajerius yra nei šis nei tas.

to kur buvo?       2020-02-23 21:04

Vsd buvo p- doi.

Taip       2020-02-23 20:55

Visagino monstras būtų “įgijęs dvi seses” - atomines elektrines Kaliningrado srityje. Iš visų pusių apsupta Lietuva su nuosava AE amžiams būtų integruota į Rusijos elektros tinklų sistemą. Dabar dar yra šansų nuo jų pabėgti, jei politikai baigs rinkimines batalijas ir imsis realių darbų. Jei tiek visos mūsų valdžios “persiėdė” su Lenkijos, Latvijos ar Estijos valdžiomis, kad nebegali surasti sąlyčio taškų net strateginiais klausimais, tai atsimosuokime nuo Rytų bent vienašališkai. Nepalikime nė mažiausios galimybės Rusijai, Baltarusijai ir Kinijai (taip taip, signatare Okinčicai) diktuoti mūsų valstybei.
...įtariu staselis vėl užtriūbys…

Juozas       2020-02-23 20:38

Jei jau rašoma apie Astravo AE statybas, tai reikia nusikelti į tikrą pradžią- į Kubiliaus ir Ko užgaidas turėti savo monstrą Visagine. Paskaitykime tų laikų spaudą ir dokumentus apie Visagino AE statybas. Nenorėdami jo savo pašonėje ir nerasdami būdų perkalbėti Kubilių, paketino statyti savo tam, kad užkirstų kelią mūsų elektros eksportui. Jie pradėjo statybas, o mes vis ginčijomės, kol pagaliau referendumas sustabdė šią nesąmonę. Ir ačiū Dievui. Aš manau, kad būtent Kubilius, Sekmokas ir Ko yra Astravo AE gimdytojai.

Vargšelis       2020-02-23 18:11

staselis…

stasys        2020-02-23 17:53

Taip šokant į rinkimu traukinį galima nusisukti ir sprandą A.Sėjūnui , nepadės ir moteru paslaugiai patiestos pagalvės . Vienok aš labiau pasitikėčiau tais signatarais kurie rašo tai ka išmano ir dėl ko yra tikri savo memorandumuose . Paprastai niekas ligų negydo tik receptuka (memorandumas) išrašius, tam reikėtu įdėti kur kas daugiau pastangų ir tyrimais pagristu argumentu , o čia Algimantas tikrai nespinti . Tuo metu dideles viltis Lietuva dėjo į Drąsos partijos pirmeivius , keista kad autorė ta faktą pamiršo , na bet gal Jis nepatogus ..ir nėra kaip čia ji pavartoti .  .Aišku gal nemaloniai situacija atrodo iš šono žiūrint .. V.Landsbergis tik švilptelėjo ir še tau naujas Sąjūdis Astravo gimė ..čia žmonės, paprasti, metais bando reikmėms gauti ‘naujo sąjūdžio‘ idėją ir lieka nieko pešę . Gal sunku susitaikyti su ta mintimi kad ta išimtine teisę Lietuvą gelbėti nuo išorės priešu priklauso jau daug metu , mūsų valstybės patriarchui .  Energetikoje draugu nebūna ir jei nėra idėjos valstybei kuria galima butu realiai įgyvendinti ,tiek pliusai tiek minusai ginčuose neišvengiami .

To ah1       2020-02-23 16:49

Na, vilniečiai, daugumoje nėra runkeliai, jie sugebės atskirti grūdus nuo pelų. Tik rinkėjai šioje istorinėje atkarpoje ir gali nubausti vieną kitą memorandumo adresatą ir tą politinę jėgą, kuri lėmė tais metais vandens pylimą ant labai svetimo mums malūno. Mąstykim. Tai panašu į tylią diversiją iš tų atsakingų asmenų tunto. Nuo tautos nuslėptas svarbus dokumentas. Tai ir pamoka susirūpinusiems tautos gerove. Tokių dokumentų bent vienas egzempliorius turėjo patekti į žiniasklaidą...

Irena Vasinauskaitė       2020-02-23 15:01

2012 metais to dokumento nemačiau. Ir negalėjau matyti, nes jis buvo įteiktas tuometinei valdančiajai daugumai, turinčiai realią sprendžiamąją galią.

Kuo buvo       2020-02-23 14:38

Irena Vasinauskaitė 2012 m? Ar tada ji matė šį memorandumą? Ar jis buvo paviešintas? Tai iš tiesų buvo savalaikis, lemtingas ir teisingas įspėjimas. Tie, kam jis adresuotas, turėjo į jį reaguoti. Jie ir sureagavo tyla? Tai ir užkrovė tautai Astravą. Ir dar tikisi iš jo rinkiminių dividendų...Kur VSD?

stasys        2020-02-23 14:21

Sąjūdis prieš Astravo elektrine brėžia tam tikrą raudona ribą kurios negalima butu peržengti taip paprastai tokiam kaip R.Karbauskis . Pašvilpavai kūmutei ‚širinskienei‘ ir še tau rankos Seime kyla tam kad pakeisti Lietuvos požiūrį į nesaugius dalykus Baltarusijoje ., ir pasiteisinimu visada rasis įtikinamu pav. sunku batkai galėtume padėti kovojant su putinu smile..Visko neišvardinsi to kas gimsta esamos Seimo valdančios daugumos galvelėse , bent man viena aišku dabar kalbėti apie priežastis kodėl nepavyko užkardyti to monstro statybos veikiau bereikalingas dalykas , reikia orientuotis į tas sąlygas kokiomis ta AE planuoja dirbti ir kokius svertus įtakos Lietuva sukurs užkardant Rusiška aplaidumą.  Nesutiksiu su autore jog tai konservatorių rinkiminis triukas , greičiau priešingai tam tikras STOP ženklas visiems norintiems ten vykti aplankyti ta AE , suvalgant eilinę batkos kotletu porcija,  vėliau , čia Lietuvoje aiškinti kaip moderniai viskas ten atrodo . Ekskursijos susipažinti su tuo „saugiu rusišku monstru“  kvietimais , nuolat platinami ir tarp Lietuvos politiku ir spaudos atstovu . Rinkimai ant nosies o norinčiu pasišildyti savo reitingus , ta tema, visada yra ir visada bus . Ir dėl signatarų , tai vienas tu pavyzdžiu kai laikas ne tik parodo konkretaus politiko veidą bet ir jo darbelius .

ah1       2020-02-23 14:11

labai apgalvotai pasirinkta Viniaus gelbėjimas nuo Astrovo prieš rinkimus -  pagrindinai rinkimų rezultatus lemia didmiesčių rinkėjų pasirinkimai. Na negi vilniečiai bus prieš  vilniečių gelbėjimą?  Ant “sauso” tikrai neliks.

To šaunu       2020-02-23 13:48

Anokia čia drąsa. Kiekvienas, disponuojantis šiokia tokia informacija, parašytų daug geriau. O į besikuriančius šnekalus neverta kreipti dėmesio. Ypač jei jie Tautą ir Tėvynę gelbėti suskanta rinkiminiais metais. Jau vimdo tokie ereliai…

Šaunu       2020-02-23 13:12

Jūs drąsi - tikriausiai parašysit ir apie kitus ne mažiau įdomius sąjūdžius bei apie kai kurias kaip grybai po lietaus dygstančias tautą gelbėsiančias partijas.

Kis       2020-02-23 11:55

trinam komentus,nepatinka tiesos?

Kis       2020-02-23 11:54

mano galva(Bogusis)si elektrine nera Baltarusijos nuosavybe,tai tik elektrine stovinti prie Lietuvos sostines Baltarusijos zemeje.Lukasenka neturi is ko moketi,o kas liecia atsijungima,matomai Kremlius neleido,juk mes kalbama viena,o daroma kitus darbus.Gaila,kad ir po sia diena kiekvienas dar taikosi pasisildyti tuose spinduliuose.Juk mes ir siendiena tupime,toje pacioje srutu duobeje,bijome Landzbergio,nes jo gaujele ,sugriovusi komunigas paliko vienvaldzia su Dalia priesakyje ,atejo Nauseda (Valdukas Nr2,tiesiog is akies trauktas,bus valdomas dedules),o kaip toliau “valdyti palikta puse Dalios patareju.Vienu zodziu ,gavome is Vovciko podarka ne tik armija KGB-istu su rezidentu ,bet priedo uz nepaklusnuma ir atomine bomba AE .

to DDD       2020-02-23 10:05

tikrai keistas derinys, manau, kad tai konservatoriu svajoniu koalicija po rinkimu. konservatoriai, liberalai ir daugumai uztikrinti visoks kitoms dumblas

DDD       2020-02-23 10:00

Tame keistame darinyje - ne vien konservatoriai ir liberalai su Januška. Dar ir Lopata, ir Ivaškevičius…

(są)-judai       2020-02-23 9:49

vyksta išdavikų tarpusavio lenktynės - kas brangiau parduos Lietuvą brangią

to "ir tada"       2020-02-23 9:40

Žinot, taip gali ir nutikti iki gegužės 9-osios, kai sugužės Vakarų lyderiai ir Baltosios pirštinės, Putino stabdytojai, į Maskvą atsiskaityti kunigaikščiui už nuveiktą darbą. Intikas pilna gerkle apie tai plyšauja, kad mums nebe daug belikę.

Lietuviškieji liberal-dimokratai,       2020-02-23 9:36

drg.Žiriko draugeliai ir slapti jo simpatikai visose mūsų partijose, pavertė eilinius žmones, prastuomenę, bejėgiais. Kur tai matyta, kai žalieji su kolchoznikais, kolchozų plėtros docentais ir docentėmis, taip Lietuvos miškus patvarkė?

ir tada       2020-02-23 9:18

kai ruskynas vėl okupuos Lietuvą, spėkit kokia ir kieno knyga bus išleista?
:
Tata, Anūkas. Sarafanas, Kubybilius - “Mes ir tada dirbome Matuškai”

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.