Demokratija ir valdymas

Irena Vasinauskaitė. Baltijos kelias – mūsų visų paveldas ar partinių spekuliacijų objektas?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugpjūčio 27 d. 9:13

24     

    

Irena Vasinauskaitė. Baltijos kelias – mūsų visų paveldas ar partinių spekuliacijų objektas?

Esu girdėjusi istorikus tvirtinant, kad Baltijos kelias yra vienintelė Sąjūdžio akcija, nesulaukusi neigiamų vertinimų. Dar daugiau – trijų Baltijos valstybių solidarumas, siekis pasauliui parodyti, kokia brangi yra Laisvė ilgus dešimtmečius okupaciją kentusioms tautoms, daugiau nei ketvirtį amžiaus Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje buvo šventa relikvija.

2009 metais Baltijos kelias įtrauktas į UNESCO „Pasaulio atminties“ sąrašą ir tai tapo ne tik mūsų, Baltijos šalių, bet ir viso pasaulio paveldu.

Išgirdusi socialiniuose tinkluose platinamą 2016 metų konservatorių rinkiminę agitaciją suglumau: kodėl jaunasis Gabrielius Landsbergis, vos prieš metus, viliuosi, išrinktas, o ne garsiojo senelio paskirtas TS-LKD partijos vadovu, savinasi ir šį visų mūsų šviesiausią istorinį paveldą? Ir dar mano, kad TAI gali sužadinti ANĄ viltį? padėti išsaugoti tikėjimą skaidria ir sąžininga politika?


1989 metais buvau viena iš Baltijos kelio organizavimo grupės narių Šiauliuose ir apie tų dienų VILTĮ ir TIKĖJIMĄ žinau ne iš senelių pasakojimų, todėl kreipiuosi į visų spalvų politikus: šalin rankas nuo TAUTOS istorinio paveldo – nei atskiri asmenys, nei partinės grupuotės neturi teisės jo savintis.

Manote, kad esate pajėgūs vykdyti skaidrią ir sąžiningą politiką? Progų tai įrodyti turėjote ne vieną, deja – kojomis balsuojanti Lietuva jūsų veiklos rezultatus jau įvertino. Sakote, kad jūs ir vėl verti pasitikėjimo? Įrodinėkite TAI ne rinkiminiais klipais ir ne skambiomis spekuliacijomis.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Reformatoriams       2016-08-29 11:12

O gal tiesos.lt tiesiog nepalaiko pliurpių ir skandalistų ?

Už reformas daugumos labui..       2016-08-29 10:33

Už reformas, prieš baimę...   
Pasirašykim reikalaudami panaikinti VD santvarką.. 
Ekspertai, LL patalpino tekstą su piliečių reikalavimais ( reformų paketui ) ,,nebiudžetinių” partijų kandidatams…Tiesos portalo vedliai   bijo tiesos ir sistemos keitimo, todėl netalpino…Paskaitykim tekstą ten ir atsiųskime sutikimus pasirašyti…Tik solidarumas ir viltis mums teliko…

Vinculis       2016-08-28 12:37

Brazausko, o ne senelio Landzbergio čia didžiausi nuopelnai. Gaila, kad publikacijoje apie tai nė žodeliu neužsiminta.

Dzeikas       2016-08-28 9:56

Anukelio partijos propogandistai turetu atydziau dirbti.
Nezinau kaip jums, bet man tie videoklipo epizodai kur rodomi tarybiniai Vidaus kariuomenes kariai greta Sajudzio suburtu zmoniu sukelia vizija kas atsitiks Lietuvoje Anukeliui & Co. patekus i valdzia.
Tik vietoj rusu kariuomenes butu Birutes pulkas.
Nors ka gali zinoti, ner to blogo ,kas neiseitu i gera.
PS.Na konservatoriai, ar kaip jie ten uzsivadino, turi su Sajudziu ir BK tiek pat bendro, kiek italai su antikiniais romenais.

balstui       2016-08-27 10:14

Balastas yra būtinas!
Be balasto mūsų povandeninis laivas nukryptų nuo Kurso.
O kursas yra tiesiai į dugną.
Ir nedrįskite abejoti.
Mūsų Kapitonė niekada neklysta.

Jeipokarujui       2016-08-27 10:02

Visose šilčiausiose vietelėse LLietuvoje tupi režimo išperos.
Daug daug išperų.
Todėl tikrai- labai nepatriotiška pabėgti.
Kas gi šers išperas?

Nemanau       2016-08-27 9:58

Pagal rinkimų rezultatus, piliečių aktyvumą ir t.t. ir pan. galima spręsti, kad protingiausieji jau pabėgo. Liko tik balastas bei jo bukiausius mulkinanti valdžia.

Jei po karo emigravo       2016-08-27 8:48

geriausieji,tai dabar bėga prasčiausieji egoistai,ieškantys šiltos vietelės,kurioje galėtų susirangyti.

Tai buvo tik startas.       2016-08-24 11:14

Skaitant žemiau J.Brodskio straipsnius supranti,kas vyksta su mūsų šeimomis,kai vieni šeimos nariai bando gyventi vertybinės civilizacijos nuostatomis,kiti gi laikosi įsikibę stalininės mąstysenos-skaldyk ir valdyk,-o nepaklūstantiems melo,psichologinio,fizinio smurto,šmeižto…represijos…Skyla šeimos,skyla bendruomenės…Tas pats ir valdžioje,o jei ir valstybėje,tai išorės priešai trina rankas.Rasti vidinę ramybę,nes prievartinė išorinė rodo valstybės silpnumą.

Patria ar "xata svkraju?"       2016-08-23 20:21

Patriarxas sako, jog Lietuva suklestės jeigu prastuomenė t.y. šunauja ir kirmėlynas turės proto ir balsuos už Anūko koncjaunuolių partiją.
Tuomet kgb dėdulių išperos/anūkai, vadovaujami Dašos Prostokvašos padarys iš Lietuvos klestėjimo etaloną į kurį vėpsodami dūs pavidolei skandinavaj.
Tokią Lietuvos dalią mums piešia Anūko senelis. Šneka, kaip medum tepa.
Ir vis nepamiršta sugėdinti tų nepraustaburnių kurie nelaukdami kubyyyliaus vizijų galutinio išsipildymo, dešimtimis tūkstančių kasmet balsuoja kojomis.
Kuo toliau nuo landsbergių- tėtušių, dėdulių, marčių ir anūkų. Ten kur profesoriaus patriarxatas nebepasiekia nuPSDnti sunkiai uždirbamų pinigų.
Ten kur tik laiškai su šimonyčių/budbergyčių anstoliška retorika tepasiekia.
Kaip siaubo filmo aidas- jeigu sugalvosit sugrįžti, žinokit gyvatės, jog laukiam jūsų su kirviais.
Net nejauku, kad konservatorių Patriarxas vis dar nesugeba, ar nenori suprasti, kad žmonės stichiškai bėga iš Lietuvos ne dėl kažkokios „kokybiškos švietimo sistemos“, „sveikatos reformos“ ar kito kokio nors nepadaryto dalyko, o sprunka nuo atvirai kriminalinių ir nebaudžiamų struktūrų kontroliuojančių Lietuvą, visiškai praradę viltį, kad mūsų šalis turi kada nors galimybę tapti nors kiek nors padoria valstybe.

Taip pat galima atkreipti konservatorių profesoriaus dėmesį, kad jo partijos šiemetinei rekordiniai populistiniai rinkiminiai pažadai, pranokstantys visų laikų visas darbo ir nedarbo partijas kartu į vieną vietą sudėjus, taip pat ženkliai prisideda prie nemažėjančio žmonių sprukimo iš savo gimtinės.

Pikc       2016-08-23 17:40

Libkonų reklamos viena už kitą “kietesnės” - iš pradžių “pavarė” darba parcijas stiliumi - “visiem duosim dauk bapkiū ir belenkiek darbo vietū prikursim, vat!”, dabar gviešiasi Baltijos kelio… O pasirinkta taktika - “visi aplink susikompromitavę - tik Anūkėlis duos sąžiningą ir skaidrią politiką” jo paties šeimos verslo istorijos kontekste atrodo.. kaip čia pasakius.. įdomiai. smile Beje, kad spjovė į liberastus, libkonai neapdairiai pasielgė - gi greičiausiai su tais pačiais liberastais kaip idėjiškai artimiausiais paskui į koaliciją bandys jungtis. Antra vertus, jei apsimokės, tai ir su socdemais jungsis (jei tik anie sutiks, žinoma). smile

to pasisavino BK       2016-08-23 17:02

Kiek vienpusiškai traktuojate ir sutirštinate spalvas.
Taip, Režimas pasisavino BK (BaltijosKelią), bet…
Atverė ir daug naujų galimybių:
Pabandykite dabar suorganizuoti panašią protesto prieš Režimą akciją ir ...
Kiekvienas gausite po BK straipsnį už nesankcionuotų antivalstybinių renginių organizavimą ir pasikėsinimą į Santvarką.
Taip kad, viena ranka paima, kita duoda.
Beje, už tamstos antivalstybinį komentarą taip pat priklauso BK straipsnis.
Ir jeigu toliau nemylėsite Tarybų valdžios, tikrai gausite:)

jo, niekingi konservos - BK pasisavino       2016-08-23 15:14

kas davė teisę konservatoriams naudoti Lietuvą ir Viltį savo klipe?
tai išimtinė visų likusių Lietuvoje prerogatyva.
konservatoriai neturi teisės !!!!
kodėl labai garbingai komunistai elgiasi - nenaudoja nei Lenino, nei žvaigždžių, nei pjautuvo su kūju, tik raudoną spalvą.
Nes žino, kad Leninas visiems priklauso !!

patrumpas.       2016-08-23 14:44

kuo didesni lukesčiai ,tuo didesni nusivylimai.nei landsbergis nei magnolija jusu paaimanavimu negirdi ir neklauso.supraskit pagaliau.

Visi       2016-08-23 14:08

Turi teisę ir prisiminti, ir džiaugtis šia didinga akcija. Tačiau sąžinės reikia turėti, kad istorinė relikvija būtų pradėta tąsyti partijų rinkiminiuose klipuose. Nė viena Lietuvos politinė jėga neverta rinkiminius pažadus gretinti su Baltijos kelyje puoselėta Viltimi ar jo dalyvių lūkesčių Didybe. Juo labiau,  jei tai daro Lietuvai didžiai nusipelniusio asmens anūkas.

Pikasas       2016-08-23 13:26

“Baltijos kelią”, kaip svarbią akciją mini daug kas. Ir įvairių partijų atstovai ir nepartiniai. Tuo metu Lietuvoje buvo tik vienintelė komunistinė “hegemono” partija, kurios pirmasis sekretorius, gal dėl asmeninio atsargumo jos metu buvo savo kabinete. Vertinant tolesnę Lietuvos laisvėjimo eigą negalime aplenkti to, kad būtent Lietuvos Sąjūdžio atstovai turėjo ryškią daugumą Aukščiausioje Taryboje ir po aktyvios kovos prieš “stepuotojus” , privertė  nedelsti ir nelaukti, kol Sojūzo AT priims naują respublikų atsiskyrimo įstatymą, galėjusį palaidoti Lietuvos siekius atgauti Nepriklausomybę. Autorės Irenos Vasinauskaitės bandymas paspekuliuoti Baltijos keliu tik tam, kad eilinį kartą paniekinti konservatorių lyderį, nėra pavykęs. Niekas tos akcijos šlovės nesisavina. Na, o tie kurie buvo dalyviai ar tai akcijai prijaučiantys - turi teisę pasidžiaugti “Baltijos kelio” prasmingumu ir jo įtaką tolimesnei Lietuvos laisvėjimo raidai.

Pritariu       2016-08-23 11:48

URA, tovariščiai !

iš tribūnos       2016-08-23 10:32

Apibendrintos biografijos ​NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, patikimų kadrų skyriaus Viršininkė, partškolos doktorantė- kolaborantė,​ Lietuvos Nepriklausomybės priešininkė, komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, Kailialupystės ir adatų varymo į panages Akademijos absolventė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, prezidentė Dalia Polikarpova Grybauskaitė kviečia branginti atkovotą Tarybų Lietuvos laisvę.
Draugai,
„Šiandien, rugpjūčio 23-iąją, minime Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną. Tai – tikrasis mūsų kelias, kuriuo einame jau beveik tris dešimtmečius, brangindami atkovotą Lietuvos laisvę, susigrąžintas europietiškas vertybes ir trokšdami jas išsaugoti būsimoms kartoms“, - informavo Niekada Neklystančioji Lietuvos Dalia

štazis       2016-08-23 9:23

Ir vėl Vasiniauskaitė su visokiais “tarabildom” bei “juozapais” kursto darbo liaudies žmones prieš Tarybų santvarką. Suglauskime savo gretas, tvirtai suremkime pečius ir visi kaip vienas, vadovaujami Mylimos Prezidentės parodykime visuomenės ackalūnams ” kuzkinu matj”!

Pakelės štrichai       2016-08-22 23:50

Buvo kelias, jame stovėjo rankomis susikibę žmonės. Lietuviai. Jie liko stovėti ir tada kai Sausio 13 Mūsų keliu važiavo ordos tankai. Stovėjo ir nesitraukė. Nepabūgo nes tada turėjo orumo.
Neužilgo tankai užspringo, tankistai prikrovė į kerzinius ir susirinkę savo geležis pabrukę uodegas išsinešdino geleżinkeliu. Į Matušką.
Kelias liko laisvas ir lietuviai nutarę jog keliasdešmt metų trukę klajonės po dykumą baigėsi, išsiskirste kas sau.
Palikę savo vaikus Kryžkelėje, nuėjo pramogauti- lošti kauliukais iš anūkų ateities.
Ridendami kauliukus lietuviai įniko viską ką reikia, spręsti loterijų būdu.
Pasiseks/nepasiseks/(pasiseks, būtinai pasiseks!/turbūt).
Kadangi keliui tapus laisvu atsirado daugybė laisvų krypčių, ėmė formuotis kryžkelės, nori nenori teko kažkaip įforminti/apiforminti krypčių rodykles.
Reikėjo rinktis- kur, su kuo, vardan ko ir t.t.
Va iš vienos pusės monumentalia poza stovi Patriarxas. Gyvas paminklas, tobula rodyklė. Šviežiai kanonizuotas šventas Tėtė. Viva Papa! A a a a…
-Šlovė Patriarxui!
Patriarxui atsakė tik aidas- x…ui, ...ui, ...ui….!
Bet kadangi Tauta negali keliauti į ateitį be kelrodžio, jį reikėjo rasti ir pasirinkti.
Seni ir įgudę eismo taisyklių žinovai jau buvo parūpinę tokį Vektorių.
Nenaujas, bet po kapitalistinio remonto trispalviai perdažytas atrodė geriau nei naujas ir kėlė visuotinį susižavėjimą- kriaučiaus Zelionkos pakoreguota figūra buvo monumentali it Uola. Biografija irgi tinkama Keliui vadovauti:
hesų liūtas, betono nugalėtojas, asfaltavimo mašinų ir betonmaišių Vadovas/ valdovas. Be to Kandidatas gebėjo labai raiškai tarti R r r r rrrr.
Pasakų princas ir svajonių valdovas. Toks būt kaip tik.
O tuo metu Baltijos kelio idealistai (likučiai)  pasirodė su kuklia St.Lozoriaus vėliava. Kas čia per rodyklytė, mislijo žmonės žvelgdami į Lozorių. Kažkoks biškelį bloooznas, pagal dokumentus de facto vakarėnas, bet į poną visai nepanašus, per paprastas. Ir tuo pačiu per daug inteligentiškas.
Kažkoks per daug švarus. Ko gero nesveikas. Kur toks nuves?
Geriau patyręs!
Taigi, susirinko lietuviai ir rinko.
Rinkosi!
Metė kauliukus po kojomis, o mintyse jau savo naudas rikiavo.
Tai kurį?
Ar iš Nepriklausomybės nebūties prisikėlusį Lozorių, ar prarabą Barrrrabą???
???
Lozorius siūlė ką, kur?
Sążinę, orumą, padorumą, pasišventimą Dievui ir Tėvynei- ” Vardan Tos,...!”
I vsio?!
O Prrrrarabas barabas?
Nu tai viską ką galima pažadėti ir viską kas miela ir smagu.
Ir viskas bus tik “brrRrrrangiemslietuvosžmonėms”- ne kažkokiam “dievui” kuris nežinia kur ir vabšče nežinia ar yra. O tėvynė... Tėvynė biškelį palauks.
Kol prakusim. Nu o kai jau prakusim, nu tada tai aišku, galima bus ir tėvyyy…
Spėsim.
Vienžo, kaip žinia tady padirinko lietuviai Barabą- Prarabą.
.
Prarabas buvo tikrai įgudęs tad kryptį kur ir dėl ko eiti nurėžė kaip krano strėle, rRrrrryžtingai.
Ir ėmė burgzti kelininkų buldozeriai, samosvalai riaumodami lingavo nuo svorio, betonvežės sukosi kaip pašėlę-
mūsų Kelias nusidriekė tiesiai V Period.
Tolyn kuo Kryžiaus stočių, aplenkiant doras, tiesas, laviruojant tarp alkio ir gobšumo.
Asfaltavimo mašinų smala užpilant Viešpaties Įstatymą, plentų volu tiesiai per   padorumą į Šviesų Rytojų.
Velniop dievą, boga niet!
Gražinau katedrą jums- dabar AŠ dievas!
O Partija- apaštalai.
Ir ėmė gražiausiose pakelėse dygti Valdovų Rúmai…
.
Stoviu prie ištuštėjusio kelio. Asfaltas prižiúrimas, daug maž.
Matosi nauji lopai.
Rodyklės kryžkelėse kabo žemyn ant paskutinio cveko.
Kažkur tie horizontu mirga vienų iš paskutinių suskubusių evakuotis tautiečių kulnai.
Buvo lietuviai, tapo lietuvisais, svetimuose vieškeliuose virs migrantais.
Be vardo ir be tėvynės.
Nes toks yra idioto likimas.
Pusgalvio kelio gale visada vienas ir tas pats- liepto galas.

 

 

 

visiems visko užteks       2016-08-22 22:26

tegu turi konservos tą BK (Baltijos kelią)
kgbistai turės BK (Baudžiąmąjį kodeksą).
komunistai turės Lenino, Stalino, Brežnevo raštus.
(ir be raštų dar daug daug pinigų bei turtų ir valdžios)
tai tegu tie nabagai konservos turi tą BK (Baltijos Kelią), tik tegu nieko nemato ir negrasina komunistams už jų gėrybes BK(Baudžiamu kodeksu).
geri sabakos tie konservai - bebalsiai, bedančiai smile

Jurga       2016-08-22 22:12

Darbais reikia liudyti Baltijos kelią, o ne reklaminiu pliurpimu. Visi mes turim šį tą bendro, nes buvome tame kelyje. Ir tebesame. O kai kurie, labai daug bendro su šia akcija turintys, jau senokai pasuko į akligatvius…
Todėl bent Baltijos kelią palikime ne prichvatizuotą...

Laukinės rynkės institutkos:       2016-08-22 22:10

Išklausykite Greitą teisybę:
Revoliucijas daro idealistai, o revoliucijų vaisiais naudojasi niekšai.
Toks yra Rinkos dėsnis. O moralė čia Ne Prie Ko.
Juk lojalus santvarkai pareigůnas privalo pasistatyti namą, privatizuoti paežerę ar kelią. Antraip taptų įtartinu, neatitinkančiu JE aukštų standartų.
O tie kas neatitinka, tiems, uch- stt, fntt, fsd ir fsb.
Todėl žinok lietuvy ką šnekėti, kada patylėti, kaip pritarti ir kam nusilenkti.
“-Kin dza dza!”
“-Kiūūū!”
Žymus patriotas ir visų pikasų su pikasėmis numylėtinis anuo metu mokė minias:
“- Moki žodį, žinai kelią!”
Ir žinoma jis buvo teisus. Pažvelkite kaip puikiai sekasi žodžių mokovams-
nei vienas neskursta, turi ir duonai ir sviestui. Mokantiems teisingai šnekėti musyse visi keliai atviri. O kadangi teisingo mokėjimo kalbėti “kaip reikia” meną netrūksta, mokovų gyventi geriau pulkai nutrypė Lietuvą skersai išilgai taip, jog žolė neauga- kur praeina mokovai lieka tik asfaltas. Europinis.
Tokiu iš kuklaus Baltijos keliuko išsivyniojo plačios pakilimo takų autostrados nuo kurių nusipelnę gyventi geriau kelia skvernus vis į naujas ir naujas svaiginančių karjerų aukštumas. Iš tų aukštumų, JIE, tikrieji laimėtojai, žvelgia į rasotas Baltijos kelio idealistų brydes ir nemato mūsų veidų. Iš auštybių, anų laikų išblukusių spalvų vaizdai liejasi ir tirpsta rugpjūčio rūkuose.
Miglų piene brydės atrodo tamsios. Prieblandoje lygtai kažkas juda…
Gyvuliai matyt, ar laukiniai kažkokie. Šernai?...
Virš rūko ir brydžių, tekančios saulės fone stūkso tvirti bokštelių karkasai.
Iš po bokštelių stogelių, kartais vėjas atneša gardų šviežios kavos kvapą praturtintą brangaus konjako šlaku. Tai autostradų savininkai, pakilimo takų valdytojai- asfalto ir betono viešpačiai ilsisi po didingų darbų.
Rúkas raitosi garų kamuoliais virš lauko, brydėse girdisi duslūs žingsniai.
..
- Broniau, Brudauskai, davaj griebk šautuvą- gyvuliai, laukiniai eina! Taikyk, taikyk gerai! Davaj!
-
...

Tarabilda       2016-08-22 21:33

Kai kurie konservatoriai, būkim objektyvūs, šį bei tą turi bendro su Sąjūdžiu ir Baltijos keliu. O ką bendro su tuo istoriniu įvykiu turi mūsų Prezidentė? Kur gi ji buvo aną Rugpjūčio 23 ir kitą rugpjūčio 23 per pučą?
Va šia tema jaunieji istorikai galėtų rašyti bakalauro darbus.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.