Analizė ir vertinimai

Irena Vasinauskaitė. Atmintis dar ne visiems ištrinta

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gegužės 16 d. 17:59

31     

    

Irena Vasinauskaitė. Atmintis dar ne visiems ištrinta

Šį sekmadienį Garliavos tragedijai sukanka treji metai. Vaiko gyvenime tai – artimiausios aplinkos pažinimo, pačiupinėjimo laikas.

Prieš trejus metus valstybės vardu šeimai ir mergaitei buvo padaryta neatitaisoma skriauda ir jos net nesiruošiama taisyti. Jau treji metai suaugusieji nemato ir nieko nežino apie savo mylėtą, globotą, puoselėtą dukterėčią, anūkėlę, pusseserę... Piliečiai, gynę mergaitę ir stovėję žmoniškumo sargyboje, pravardžiuojami, niekinami, teisiami, o pasirašiusieji kokią peticiją Garliavos žaizdos klausimu nelaimi konkursų, nepriimami į darbą... Valstybės vardu tie, kuriems Tauta – Konstitucinis suverenas – delegavo teisę valdyti, trejus metus iš piliečių atminties trina savo niekšybes. Ir negana to – manipuliuoja, kurpia nebūtus scenarijus, klastoja mergaitės pradanginimo ir jos slėpimo faktus. Šiame kontekste treji metai – tai geometrine progresija didėjantis pasityčiojimas ir psichologinis smurtas prieš tuos, kurie tebekartoja: „Neužmiršim. Nesitrauksim…“

Krescencijus Stoškus, Dalius Stancikas, Liudvikas Jakimavičius taip logiškai ir taikliai išanalizavo Garliavos istorijos peripetijas, kad tik moteriškos emocijos betrūksta…

Todėl dalinuosi pastebėjimais iš tų dienų, kai 2010–2012 metais budėjome Klonio akligatvyje.

Niekada nesipiršau į skriaudžiamų Kedžių ir Venskų šeimų gynėjus ar draugus. Kol šeimininkai neįsileido visų į kiemą, kaip ir kiti, budėjau gatvėje. Ir būtent iš ten stebėjau laimingą augančią mergaitę, kuri šėlo senelių kieme su kitais vaikais ir net jiems visiems savotiškai vadovavo. Man po tokių stebėjimų, namuose įsijungus TV žinias, būdavo nesunku „atmesti“ visokių à la psichiatrų Tautos smegenų purenimus neva vaikas auga kalėjime… Niekada nesiginčydavau su kitokią nuomonę apie Garliavos įvykius turinčiaisiais, tik paklausdavau, ar jie yra buvę tame Klonio akligatvyje. Išgirdusi neigiamą atsakymą tiesiog pasiūlydavau užsičiaupti. Be jokių mandagumų ar atsiprašymų, nes ir tuomet, ir dabar nė karto nematę laimingo vaiko vaikystės senelių kieme yra berijinės propagandos aukos. Situacijos „neskaičiau, bet smerkiu“ ir „nebuvau, nemačiau, tačiau žinau“ vertos LYGYBĖS ŽENKLO.

O aš stebėjau, kaip mesdavo visus žaidimus mergaitė, vos tik iš namo išeidavo senelis Vytautas ir pribėgusi jį apsikabindavo: iš pradžių per kojas, kai paaugo, apglėbdavo per liemenį... Senelis paglostydavo anūkės galvą, kažką pasakydavo ir ši vėl skubėdavo pas draugus. Kuomet grįžusi po darbo, iš savo namo kiemo pro šoninius vartelius į tėvų sklypą įžengdavo teta Neringa, mergaitė tiesiog įskriedavo jai glėbin ir pakibdavo ant kaklo… Niekada, nė vienoje biologinės mamytės nuotraukoje nėra išlikę vaizdo, kur duktė ją apsikabina. Kaip įvertintų garsieji psichologai fotografijas, kur vaikas abiem rankos stumiasi nuo motinos krūtinės? Ir kodėl jie dabar tyli dėl to, kad mergaitė, kuriai vienuolikti, yra izoliuota ir atsidūrusi tikrų tikriausiame kalėjime? Keista, kad neatsiranda atgailaujančių ir pripažįstančių, kad dabar vaikas yra įkalintas, žlugdomas fiziškai ir morališkai. O mąstančioji visuomenės dalis vis dar liūliuojama keistu valdžios hipnozės seansu – „Garliavoje pedofilijos nebuvo“.

Tačiau atmintis gyva. Treji metai Vilniuje, S.Daukanto aikštėje, kiekvieno mėnesio septynioliktąją vyksta laisvųjų menininkų akcija „Neužmiršim. Nesitrauksim“. Ir juodojo jubiliejaus dieną – gegužės 17-ąją – ji įvyks17 val. Tos pačios dienos rytą, 10 val., mergaitės gynėjai kviečiami į Garliavą, kur Klonio g. 5-ojo namo kieme bus galima pasidalinti prisiminimais, betarpiškai palaikyti valstybės vardu vis dar persekiojamus žmones. O Kaune, Kristaus Prisikėlimo Bazilikoje, 12.30 val. bus aukojamos Šv. Mišios už visus vaikus, ne savo noru atskirtus nuo mylinčios šeimos ir artimųjų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jus nekreipkite demesio       2015-05-19 15:03

I provokuojancius pedofilu komentarus.Net neskaitykite ju sapalioniu, nes nakti nebeuzmigsite.Neringa gera teisinike,paduos Lietuvos valstybe i teisma uz valstybes vardu seimis uzpuolima ir…byla tikrai laimes.O kryminalyzuota teisesauga ne tik pedofilijos byla klastoja atvirkscisi.Mediniku byla.Pociuno nuzudyma,Kusaites byla ir visur ta pati rezisura.Mansu tai nedideles kriminalyzuotos teisesaugos juodas darbas!!!

šiaulietis       2015-05-18 22:48

teko būti prie Garliavoje pravažiuojant iki šturmo
daug policijos, tvyrojo grėsmė
nejau kitaip nebuvo galima išspręsti, derybų keliu
neduok Dieve, jei užpultų priešai, ar tie muntiruoti policinkai atlaikytų,
ar jie taip drąsiai jaustųsi prieš paruoštus kareivius, kaip prieš moterėlių būrelį
nėra aiškumo toje byloje, daug mirčių

ačiū       2015-05-18 22:01

už labai gražų straipsnį. O bjaurių komentarų neskaitau ir nuotaikos nesigadinu.

besistanginantis        2015-05-18 20:48

Tik pijarui besistanginantis Puteikis dalyvavo gegužės 17-os Tie-sos akcijoje Daukanto aikštėje Vilniuje. Nusifotografavo reportažui “Puteikis PLIUS Gegužės 17”. Naudos Seimo rinkimams.

Irena Vasinauskaitė        2015-05-18 20:33

Dėkojų anonimams už tokį dėmesį mano asmeniui ir atvirai pademonstruotą požiūrį į provinciją.

> Pardon ir Vasinauskaitei       2015-05-18 20:20

Ar Balbieriškyje ne žmonės gyvena? Manai, kad tu už juos protingesnė?
Jei taip ranką prie širdies pridėjus - anonimiškai komentarų nerašote?

Vasinauskaitei       2015-05-18 20:19

“Nesupratau, kur čia jautrių sielų anonimai vulgaruma izvelgia?”- nejaugi uzdejo provincija toki antspauda

Irena Vasinauskaitė       2015-05-18 17:38

Nesupratau, kur čia jautrių sielų anonimai vulgarumą įžvelgia ?

Pardon       2015-05-18 17:33

Kur ponia iš padangių mato vulgarumą : anonimas, anonimika, anonimizacija ? Vai, kokios vulgarios anonimistų mintys. Žiauru.
P.s. Balbieriškio hakeriai siunčia linkėjimus Dangaus kūnų vardus nešiojantiems ir visai jų raštingai giminei…

Irenai Vasinauskaitei       2015-05-18 17:01

Na, tas jūsų vulgarumas tikrai žmonių nesuvienys. Nematau nieko nekorektiško tamstos adresu, žmonių užduodamuose klausimuose, tad ir atsakinėjant į juos, nevertėtų vadovautis emocijomis. Savaime suprantama, kad užduodami klausimai, ne visada gali būti tik patogūs jums, o jei neturite ką į juos atsakyti, tada verčiau patylėti.
Kadangi sugebėjote labai jau emocingą pirmą komentarą rėžti, po kurio net minčių neliko, jog jums gegužės 17-tos metinės tikrai svarbios - o tokio menkniekio, kaip nuotraukų iš Šiauliuose vykusios akcijos, įdėti nesugebate. Baikit tuos bajerius - Jūs gi visuomenininkė, tad kaip sakoma - apsiėmėt būti karve, tai ir pieno duokit.
P.S. Anoniminis komentaras, dar nereiškia bailio komentaro, nes tokie ne “anonimai” ir ne “bailiai” kaip Juozapas, Liepa ir Diedukas, po 17-tos dienos akcijų kaip taisyklė krūmuose sėdi, nes nedalyvaujant juose, savaime aišku, kad pasidalinti nėra kuom.

Reklama       2015-05-18 12:57

Dk Šiaulių skyriui vadovauja labai aktyvi moteris - ponia Birutė Dilpšienė.

Irena Vasinauskaitė       2015-05-18 12:55

Man irgi gaila, kad tesugebate tik komentaruose anonimizuotis.

Vasinauskaitei       2015-05-18 12:48

Kaip gaila,kad nesugebejote oeganizuoti Deimantes palaikymo akcijos.Lengva liezuviu malti ,bet konkretu darba atlikti,pasirodo,tiesiog neimanoma.

to pregnent 'atikui       2015-05-18 12:34

Ar Vasinauskaite vadovauja ir Kauno bei Panevezio skyriams?

Pragmatikas       2015-05-18 10:56

O kur nuotraukos iš Kauno ir Panevėžio tos dienos akcijų ?

Irena Vasinauskaitė       2015-05-18 10:55

Foto iš gegužės 17-osios DK Šiaulių skyriuje.

Vasinauskaitei       2015-05-18 10:18

Kur nuotraukos is 17d.akcijos Siauliuose?

pragmatikui       2015-05-18 1:45

siunta ne komentatoriai, siunta satrudnykai…

Pragmatikas       2015-05-17 15:39

Apraudokime avansu sistemine netapsiančia Lietuvos sąrašo partiją. Siunta komentatoriai, kad ne visus politinė amnezija apėmusi, mat, tikra partija LYGU sudrakonėjusi sisteminė partija.

Blogiausiai, kaip protas ištrintas...       2015-05-17 15:26

Portale , be jokio rezultato, pilami teisingų žodžių srautai. O autoriai, dėl proto seklumo, talkina sistemos išlikimui…Ši ir eilė kitų rašinėtojų daro viską,kad LS netaptų tikra partija, galinčia rinkimuose kada nors parklupdyti biudžetines partijas…
Portalas tapo eilės teisingų grafomanų saviraiškos vieta…

rasa       2015-05-17 12:33

aciu uz teisingus,protingus zodzius.Sekmes Jums

Pasimelskime        2015-05-17 9:30

už  daugiau kaip 3000 tūkstančių be žinios “dingusių” Lietuvos vaikų sielas.
Ir paprašykime DIEVO,kad įvykdytų teisingumą.

ATMINTIS        2015-05-17 8:45

“veikėjai” gavojo, kad svarbiausia kariniu būdu [kitaip nepasakysi] atkovoti vaiką - ir istorija bus baigta. Pasirodo - ne..niekas nepamiršta .....Mergaitė auga ir labai baisu dėl jos ateities.

stiprybės       2015-05-17 8:27

visiems, stovintiems Tiesoje. Dievas su Jumis. Jis senai laimėjo prieš pasaulį, todėl ir Jūs niekada netapsite pralaimėjusiais.

naaaaa       2015-05-16 22:28

Aciu uz straipsni ,labai dziugu ,kad vis daugiau garbingu zmoniu paraso..laukia visi padoruszmones TIESOS,nes tiki dauguma DEIMANTE ir tiki tom net penkiom psichologinem ekspertizem ,kuriose konstatuota ,kad mergaite nemeluoja ir nefantazuoja irtikrai netiki teismais.

Jurgis        2015-05-16 21:57

„Net mano geriausias bičiulis – tas, kuris dalijosi su manimi duona, taikėsi man įspirti“ (Ps 41, 10).

tarnybu atstovui       2015-05-16 21:42

Ar tik ne gejai niekadejai tersia aplinka?

Irena Vasinauskaitė       2015-05-16 20:50

Asmeniškai ten buvau. Ir vėl budėjimą pakartočiau, jei panaši tragedija pasikartotų.

autorei       2015-05-16 20:35

“2010–2012 metais budėjome Klonio akligatvyje.“Iš straipsnio neaišku,ar Jus asmeniškai budejote,ar paemete prisiminimus iš kitu autoriu?

Administratorius       2015-05-16 20:35

Provokacinis komentaras ištrintas.

Irena Vasinauskaitė       2015-05-16 20:23

Prašau portalo administratorių pašalinti visus bailių anoniminių  niekšelių komentarus, kuriems nesvarbu nei kokia tema, nei kokia proga parašyta publikacija. Vienodai rodo, ar tai specialiųjų specų ar jų samdomų pakalikų darbas. Garliavos metinių proga leidžiu sau to prašyti be jokių atsipardoninimų ir nesivargindama rinkti žodžius. Anoniminiai rašeivukai tiek teverti…


Rekomenduojame

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.