Šturmo liudytojų persekiojimas

Irena Vasinauskaitė. Ar tik Garliavos bylose teismus valdo sekretorės?

Irena Vasinauskaitė   2016 m. vasario 3 d. 20:13

27     

    

Irena Vasinauskaitė. Ar tik Garliavos bylose teismus valdo sekretorės?

Po vasario pirmosios patirčių Šiaulių apygardos teisme, pasižadėjau sau apie Tėvynės teisėsaugą bei teisėtvarką rašyti labai švelniai. Taip, kaip sisteminė žiniasklaida rašo. Galvojau – gal pagaliau pavyks prisitaikyti…

Tačiau pasitarusi su įvykių liudininkais ir prisiminusi jau nepriklausomos Lietuvos rezonansinių bylų „puokštę“ supratau – ir vėl nepavyks.

Visa daugiatiražė žiniasklaida skaitytojams, žiūrovams ir klausytojams jau įkalė į galvas, kad Lietuva garantuotai turi vieną mafijozą ir žudynių užsakovą – Henriką Daktarą, vieną etatinį pedofilą – Ervydą Čekanavičių, vieną išaiškintą šnipą – Eugeniją Joniką [dar pamenate dovanėlę VSD vadovo gimtadienio proga?]. Sistema labai stengėsi sukurti ir vieną teroristę – net su svetimos, mums nedraugiškos valstybės saugumiečiais bendradarbiavo, be jokių skrupulų laužė jaunos merginos Eglės Kusaitės gyvenimą. Neapsikentusi visuomenė apgynė maksimalistę iš pajūrio – teismai išdrįso nepaklusti beveik suformuotai viešajai nuomonei: girdi, ir mūsų Tautoje esama teroristų...

Dabar atėjo laikas sukurti ir vieną „perversmininkų gaują“. Ir, žinoma, pavyzdingai nuteisti. Ši užduotis patikėta Šiaulių apygardos teismui.

Tačiau šis jau antrą kartą iš eilės vis nepradeda nagrinėti bylos iš esmės. Sunki dalia teko teisėjams Raimundui Jurgaičiui [pirmininkas, pranešėjas], Virginijai Žindulienei, Nijolei Matuzevičienei, tačiau jiems, bent jau kol kas, pavyksta konstruktyviai dirbti. Net tada, kai koks nors bylos dalyvis nori paklausti ir kelia – tarsi mokykloje – ranką, R.Jurgaitis visada suteikia žodį.

Priminsiu – šioje vadinamojoje „perversmininkų gaujos“ byloje Lietuvos piliečiai kaltinami mirusiojo atminimo niekinimu, neteisėtu informacijos apie privatų gyvenimą rinkimu ir naudojimu, šmeižimu, piktnaudžiavimu tarnybinėmis pareigomis, grasinimu nužudyti ir net grasinimu… smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą. Visa ši puokštė kaltinimų skirta vienuolikai mažos mergaitės gynėjų: Audronei Skučienei, Ramintai Baltuškienei, Tatjanai Borovec, Gediminui Aidukui, Dariui Kaminickui, Vitalijui Keršiui, Rimantui Stanislovui Rinkevičiui, Gintarui Banaičiui, Violetai Banaitienei, Andrejui Lobovui bei Renaldui Ščiglinskui.

Kita vertus, nebūtus dalykus skleisti visai nesunku: apie Garliavos pedofilijos bylą parašyta, regis, net trys knygos ir šimtai straipsnių periodikoje, ne ką mažiau parengta ir publicistinių televizijos bei radijo laidų. O jei dar priskaičiuotume „tautosaką“, skleidžiamą iš lūpų į lūpas, ypač tų, kurie Klonio akligatvyje net nebudėjo, drąsiai galime visi urmu šioje byloje „liudyti“ – ko gero, Lietuvoje nėra nė vieno piliečio, kuris neturėtų ką apie tai pasakyti…

Šį kartą į Šiaulių apygardos teismą sugužėjo visi kaltinamieji. Pirmajame posėdyje nedalyvavęs R.Ščiglinskas atsiprašė teismo už tai, kad neatvyko aną kartą, ir informavo teismą negavęs pranešimo. Be to, paprašė į teismą iškviesti medikus, kad suleistų vaistų – dėl smarkiai padidėjusio kraujospūdžio jis prastai jautėsi. „Galėjau kreiptis į gydytojus Kaune ir tikrai būčiau gavęs pateisinamąjį dokumentą, bet jūs būtumėte galvoję, kad vengiu teismo“, – atvirai paaiškino R.Ščiglinskas.

Byla, kaip ir buvo galima numanyti, atidėta dar kartą – niekas nesugebėjo paaiškinti, kur pradingo kaltinamojo Vitalijaus Keršio advokatas Petras Labanauskas: apie savo nedalyvavimą posėdyje jis nepranešė ir laikinai tapo nepasiekiamas net mobiliuoju telefonu.

Beje, į Šiaulius nesiteikė atvažiuoti ir nukentėjusiaisiais pripažinti asmenys – šioje byloje tokių yra dešimt.

Byla ir vėl atidėta – iki vasario 26 dienos.

Tačiau būtent tai – atidėti posėdžiai ir nepradėtos nagrinėti bylos – tikra atgaiva ir penas sisteminei žiniasklaidai. Tiesiog vėl ir vėl yra pretekstas kartoti tai, kas vis dar padeda formuoti viešąją nuomonę – tegul net apie „gaują“, kuri, girdi, kėsinosi į valstybės pamatus.

Akivaizdu ir kitkas: nenuteistieji jau dabar kalti, o jų avansu nepasmerkiantys nesisteminės žiniasklaidos atstovai Šiaulių apygardos teisme – podukros vietoje. Tuo įsitikino ir šių eilučių autorė, kai baudžiamųjų bylų skyriaus sekretorė Raimonda Katiliūtė atsistojo posėdžių salės tarpduryje. Kaip ir dera, pirma ji įleidusi posėdžio dalyvius, o po to – ir sisteminės žiniasklaidos atstovus, tačiau į klausimą, ar kiti apie šią bylą rašantieji jau gali įeiti į salę, ji nieko neatsakė. Tačiau lyg niekur nieko – nesitraukė, matyt, „laikė frontą“.

Nebeliko nieko kito, kaip tik kreiptis į Šiaulių apygardos teismo spaudos atstovą Vytautą Jončą, kaip įprasta rezonansinėse bylose, pasirodžiusį prie posėdžio salės: ar išties šią bylą stebėti galės tik daugiatiražė žiniasklaida? Žinoma, jis patikino, kad įleidžiami visi, ir tada pasigirdo akiplėšiškas sekretorės teiginys: „Tai kad ji veržiasi į salę...“

Iki šiol suku galvą: ar išvis gyvenime esu kur nors veržusis… Man labiau patinka stebėti. Ir šiuo aprašomuoju atveju gėrėjausi sekretorės elgesiu, bendravau su greta stovėjusiais posėdžio stebėtojais ir svarsčiau, kad kadaise net su žirgais gražiau apsieidavo – jei kas nežinote, Šiaulių apygardos teismo rūmai įrengti grafo Zubovo arklidėse.

Aišku tik viena: kol šitaip elgiasi net teismų sekretorės, nė vieno nors kiek kritiškiau mąstančio neturėtų stebinti net tai, kad senųjų Kedžių namo kieme šturmo dieną stovėjusieji ir Tautišką giesmę giedojusieji apkaltinti… pasipriešinimu, o iki dantų ginkluoti, „bananais“ vyrams tarpukojus daužiusieji įvardyti… nukentėjusiaisiais…

Įdomu: kas mūsų laukia vasario 26 dieną? Spėju, į Garliavos bylos svarstymus ateisiančius nesisteminius jau prie paradinių durų lauks… valytoja ir joks Šiaulių apygardos teismo spaudos atstovas nebeužtars…

Ir visi žinosime savo vietą. Ir Lietuvoje taps iškart švariau.

* * *

Daugiau apie šią bylą skaitykite kitoje Tiesos.lt publikacijoje:

Irena Vasinauskaitė. Garliava – paminklas pamynusiems Lietuvos Respublikos Konstituciją

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O gal ir gerai       2016-02-5 13:22

...nes zmones atsibudo is dvasinio miego ir pradejo savo galvom mastyti kas cia vyksta?kodel tai vyksta?ir…ar tai turi vykti???Labas rytas Tautieciai!!!!Nebekite is savo apiplestu namu o juos saugokite nuo plesiku,branginkite ir atkurkite vel taip,kad jums o ne plesikams butu malonu gyventi:)

jo....       2016-02-5 13:18

Morale-antimorale,Kristus-antikristai ar tik nesipildo Biblijos pranasystes? Nes tiesa nieko bendro neturi su melu,morale su antimorale,Kristus su antikristais! Biblijoje rasoma jog tai akivaizdziai pasireiks paskutinemis dienomis.Idomu kur seimas,prokuratura,teismai begali toliau eiti ateje i antimorales pabaiga????

Kada ir kas?       2016-02-5 13:13

Prades teisti prokurorus ir teisejus klastojancius kaltinimus ir bylas.O ne vadinti nusikalteliais tuos zmones kurie priesinasi prokuraturos ir teismu nusikalteliams.Prie proto ir pareigu yra dar ir morale!Prokuroru ir teiseju stovyklose yra tik antimorale,nes ir kaltinimai ir bylos m a s i s k a i klastojamos!

SSTT       2016-02-5 1:05

pagarba Irenai V., už padorumą, už drąsą, ryžtą ir t. t. Norėčiau Jus matyti LT prezidente, jeigu tokia iš tiesų esate kaip rašote ...

Julius Puras i VaidasVDS       2016-02-4 21:09

Pratesent tai tai sekretore dirbo ne savo darba ir dar daugiau ji savivaldziavo.

Julius Puras i VaidasVDS       2016-02-4 19:38

Viešose vietose kaip pavyzdžiui teismai nėra taip vadinamos žurnalistinės akreditacijos taip kad sekretorė dirbo ne savo darba.

Nesijaudinkit       2016-02-4 18:49

Info TV viską išaiškins tik klausykite ausis pastate.

Nuomonė.       2016-02-4 16:35

  Kadangi jau prabilta apie ekstradicija, galėtų rastis puiki TV ar radijo diskusijų laidos tema :  Neringa Venckienė - kas? - valstybinio masto nusikaltėlė, ar Lietuvos   (ar tik Lietuvos?)  teisėsaugos banditizmo (tam tikra prasme) auka? Iki šiol visuomenė tegauna tik vienpusę  “informaciją”, t.y., visuomenė palikta “ne prie ko”. Tai nedemokratiška.

Kokia dar VSD?       2016-02-4 16:05

Jeigu Kusaite tarde kartu su Rusijos FSB?Tai ta pati grandis KGB-FSB!!!

Nemanau,kad mela JIE tobulai suklastos       2016-02-4 16:03

Ismintingieji protingai daro,leidzia jiems klastoti ,meluoti ir taip savaime JIE patys save varo i kampa!O kad pedofilijos byla yra atvirkstiniu variantu surezisuota,suklastota ir infiltruoti melagingi liudinikai akivaizdziai aisku!Visi “nukentejusieji"visos bylos eiga mintinai zinojo metus i prieki.O byla tempiama su tikslu dar labiau suklastoti.Nes neimanoma melo tobulai suklastoti per trumpa laika!

Kokiai KGB grandziai priklause biologine?       2016-02-4 15:58

Kokia informacija ir slapta kompramata ji yra surinkusi,kai dirbo slapta KGB prostitute informatore???

Vaidui       2016-02-4 15:52

VSD rašo, VSD žino, kas yra Lietuvoje “baisiau”...

o as manau       2016-02-4 15:51

Ksd gerb.sazininga teiseja N.Venckiene kesinosi i KGB pagrindu dirbancia teisesaugos gauja!Todel teisesaugos gauja vieningai puole pacia Venckiene,jos seima ir visus tuos kurie viska mate ir viska zino!Man asmeniskai prokurorai ir teisejai is isvaizdos yra labai panasus i gerai organyzuota vieninga banditu gauja!Kaip alhagolikai supanaseja taip ir tikros gaujos supanasejo.O dar….ju rankose pareigos ir istatymai:)Tai jau lb.pavojinga gauja ,kuri gali net Prezidente nuversti!

grazina       2016-02-4 14:56

Visa laika gyvenant Lietuvoje,nera paprasta fiksuoti pokycius…aciu,kad rasote.

Stebėtojas       2016-02-4 14:55

Stovėjau prie tos posėdžių salės ir mačiau, kaip nė nesilabindami ėjo į vidų žurnalistai. Skiriamąjį ženklą filmavimo kamerą turėjo tik vienos kažkokios tv operatorius. Kiti gal buvo šiaip pažįstami ar atpažįstami, nes Šiauliai nėra toks didelis miestas, kur yra daug apie bylas rašančių korespondentų. Viena moteris klausė sekretorės, kodėl įleidžiami tik tie žurnalistai, bet nesulaukė atsakymo, kol neatėjo kažkoks vyras, kurį neįleistoji pavadino Vytautu. Sekretorės gynyba nustebino, nes ji paaiškino, kad čia neva kažkas veržiasi į salę. Nors niekas niekur nesiveržė, o salėje jau įsikūrę net nesuprato ir negirdėjo,  kad koridoriuje kažkas kažką aiškinasi. Tai tiek. O dirbti savo darbą, manau, kiekvienas nori, o kai tiek daug kaltinamųjų ir advokatų, tai sekretorei tikrai darbo buvo sočiai. Ne viename teisme esu stebėjęs, bet niekada durų niekas neužstodavo. Keista ir tiek.

VaidasVDS       2016-02-4 14:27

Šiek tiek nesupratau. Ar tie spaudos atstovai turėjo kokias nors spec. korteles, o Jūs, Irena, neturėjote?
Neaišku, kaip čia buvo galima nustatyti, kad čia toks, o ne kitoks žmogus?
Iš kitos pusės reikia atjausti sekretorę. Ji tik dirba savo darbą savo sistemoje ir nori jį dirbti toliau. Kiek baisiau yra tai, kad net sekretorė yra kažkieno apšviečiama neva “teisinga”, bet labai baugia informacija…

Manau       2016-02-4 13:16

Būkite budrūs - teismo protokole įrašomi žodžiai kurių kaltinamasis nesakė - todėl geriau kaltinamajam teisme iš viso tylėti, manau.

Arnė       2016-02-4 11:13

„Aišku tik viena: kol šitaip elgiasi net teismų sekretorės, nė vieno nors kiek kritiškiau mąstančio neturėtų stebinti net tai, kad senųjų Kedžių namo kieme šturmo dieną stovėjusieji ir Tautišką giesmę giedojusieji apkaltinti… pasipriešinimu, o iki dantų ginkluoti, „bananais“ vyrams tarpukojus daužiusieji įvardyti… nukentėjusiaisiais…“ DĖKUI, kad rašote.

Dabar       2016-02-4 8:54

Suprantate, ką padarė žmonės, atsakingi už viešosios nuomonės formavimą, o ne informavimą ? Byla dar nepradėta nagrinėti, tačiau kaltinamieji patys save kaltaisiais įvardyja.

to dalyve       2016-02-4 8:35

Šaunu ,teismas dar neprasidėjo , o Jūs jau įtikinta ,kad esate “kaltųjų pusėje”

nuomonė       2016-02-4 6:49

siaubinga -baisiau ir nebegali būti-kaltinimai ....net baisu pagalvoti-AR TOKIOS LIETUVOS TIKĖJOMĖS,NIEKAS NEPASIKEITĖ PEER 25 METUS ......ir tie patys ,dar ruošiasi tiek pat metų valdyti…...GERAI SAKĖ GORBIS,SAVI BUS BAISESNI…..o kas išvogė valstybę,tiuems net piršteliu nepagrumojama…......jei tie patys liks ,-tai net Režnevas ir tas valdė tik 18 metų.........

dalyve       2016-02-3 23:47

Su visa pagarba gerb.Irenai.Dekui uz Jusu dalyvavima ir rasyma.Tiesiog parasiau savo ispudzius.

Irena Vasinauskaitė       2016-02-3 23:16

Negalėjote matyti jokio incidento, nes šio įvykio ir nedera taip vadinti. Tiesiog neanonimiškai pasiaiškinome prioritetus.

dalyve       2016-02-3 23:01

Nemaciau sito incidento ir komentuotu negaliu.Taciau teko bendrauti su sia sekretore ir tikrai bendravimas buvo labai normalus ir dalykiskas.Nors esu tikrai is kaltuju puses.Netgi rastine sitame teisme maloniai nustebino.Stebino kitkas ir tikrai ne is teismo puses.Labai idomu kaip suprasti kersio saugojima?Jeigu jis ir yra saugomas kodel tai daro policijos tyrejai,kurie tiesiogiai dirbo prie sitos bylos?

chachacha       2016-02-3 21:49

Na jei taip butu normalioj saly,nu kad sekretores sitaip elgtusi.TIESIOG NEITIKETINA…sUPRANTU KODEL ZMONES KURIE EMIGRAVO JAUCIAS LAIMINGAIS.

šiaulietis       2016-02-3 21:27

autorės aprašyta situacija teisme duoda pagrindą suprasti apie teismo darbuotojų išankstinį nusistatymą ir vienos kurios nors pusės palaikymą arba demonstruojamą nepalaikymą. Teismo darbuotojai turėtų būti nešališki nė vienai pusei, nes tik tokiu atveju galimas sąžiningas bylos nagrinėjimas.

O siaube!       2016-02-3 20:56

Lietuvoje sakyti tiesa yra nusikaltimas.Parasyti komentare savo teisinga nuomone taip pat yra nusikaltimas!Ir…tikrieji nusikalteliai sazingus zmones taso po teismus ir klastoja kaltinimus ir bylas uz TIESOS pasakyma!


Rekomenduojame

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia į protesto akciją „STOP Barnevernet ideologijai, STOP Lietuvos VTAĮT savivalei“

Tomas Baranauskas pokštauja. Nekonfliktiška istorija

Vygandas Trainys. Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir jo atminimo lentos istorija trumpai

Mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ (vaizdo įrašas)

Rasa Čepaitienė. Naktinės istorijos politikos rezultatas: savivaldybė jokių pretenzijų reikšti negali

Algimantas Rusteika. Amžinai tyčiotis iš visų neįmanoma

Vytautas Sinica. Ir teisėta, ir solidu

Rūta Visocnik. Ginti? Saugoti? Padėti?

Rasa Čepaitienė. Privalome pareikalauti, kad valstybė pagaliau imtųsi kurti savą istorijos politiką, kad atkakliai ir garbingai gintų istorinę tiesą

Advokatas Saulius Dambrauskas: Aš kaltinu teismus, arba Kas naujo miškų fronte

Ramūnas Aušrotas. Kokią žinią neša naujųjų kardinolų paskyrimas?

Vilius Kavaliauskas. Štai kaip į Vilniaus „vamzdį“ atsakė baltarusių Slonimas

Ekonomistas prof. Povilas Gylys „Iš savo varpinės“ laidoje paneigia krizių neišvengiamumo mitą

Šiandien 18 val. visi į mitingą Simono Daukanto aikštėje: „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai ištarkime NE!“

Andrius Švarplys. New Brave World, arba Štai kaip atrodo technototalitarizmas

Nuo bačkos. Finansų ministras Vilius Šapoka: mokėti mokesčius tapo madinga

Linas Kojala. Svarbūs regioniniai rinkimai Vokietijoje

Paskirtasis kardinolas Sigitas Tamkevičius: „Tai ne tik mano, bet ir visų už Lietuvos laisvę kovojusių žmonių pastangų įvertinimas“. Sveikinimai!!!

Į paskutinę kelionę palydėtas menininkas Antanas Kmieliauskas

Vytautas Sinica klausia: kur buvo didieji Rozovos kritikai prieš keletą metų? Kiek metų jiems prireiks, kol „pastebės“ ir šeštąją koloną?

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: 1939-ųjų Lenkijos katastrofa ir „visiško nekaltumo“ mitas

Cenzūros skandalas Vilniuje: „JCDecaux“ atsisako platinti plakatus su Jono Noreikos atvaizdu

In memoriam: Antanas Kmieliauskas (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis apie R. Vanagaitės emocinį šantažą ir dvi visiškai skirtingas reakcijas į jį

Geroji Naujiena. Palaimintas tas, kurio atlygis laukia teisiųjų prisikėlime

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos informacinio lauko nuodai ir priešnuodžiai: kas ryšis?

Vytautas Radžvilas. Jie jau čia: LRT vėl užgrobta!

Povilas Gylys. Nacionaliniai rinkimų į Seimą ypatumai

Balys Tulevičius. Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės vadovaujama LTV pradėjo Rūtos Vanagaitės reabilitacijos kampaniją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.