Demokratija ir valdymas, Nevyriausybinės organizacijos

Irena Vasinauskaitė. Ar susiformuos Raseiniuose antiAčinė koalicija?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 15 d. 19:01

4     

    

Irena Vasinauskaitė. Ar susiformuos Raseiniuose antiAčinė koalicija?

Raseiniuose politikai ramiau gyvena nuo Kalėdų iki Kalėdų. Didžiųjų metų švenčių išvakarėse mieste prie Dubysos jau ne kartą yra subyrėjusios valdančiosios koalicijos ir susiformavusios naujos. Ne išimtis ir šie metai.

Lapkričio mėnesio Raseinių savivaldybės taryboje trys politikai pasitraukė iš rajoną valdžiusios daugumos. Stojo mažne jėgų pusiausvyra: kol kas valdančiojoje daugumoje – 13, opozicijoje (net savęs taip kol kas dar neįsivardijusioje išrinktųjų dalyje) – 12 tarybos narių.

Tradiciškai Raseinių tarybos posėdis pradėtas Tautiška giesme. Po jos meras Algirdas Gricius kreipėsi į politikus, siūlydamas dviem kolegoms suteikti žodį posėdžio pradžioje. Pirmasis kalbėjo savivaldybės Tarybos Etikos komisijos pirmininkas socialdemokratas Matas Skamarakas. Jis informavo tarybos narius sulaukęs rinkėjų priekaištų, kad savivaldybės tinklalapyje tik du politikai – pats pranešėjas bei rajono TS-LKD skyriaus lyderis Andrius Bautronis – yra viešai paskelbę mobiliųjų telefonų numerius, nors tarnybinius įrenginius turi net 11 kolegų. Be to, daugiau kaip pusės, t. y. 13, išrinktųjų elektroniniai paštai perkrauti ir jis pasiūlė juos išsivalyti.

Griežta opozicijos kritika Raseinių savivaldybės administracijai

Matas Skamarakas griežtai kritikavo savivaldybės tarnautojus – neva administracijoje tiek „įsišaknijusi biurokratija, kad nuo šiol jis su administracijos darbuotojais bendraus tik raštu“. Pasiklausius M.Skamarako galima pagalvoti, kad savivaldybės tarnautojai nuo politikų informaciją slepia ne savo valia, o yra tiek administracijos „galvos“ įbauginti, jog vaikšto tarsi vandens į burną prisisėmę, kad tik ko nors neleptelėtų.

„Baimė užvaldys“, – prisiminiau vieno Raseinių rinkėjo žodžius, nugirstus stebint pono Remigijaus Ačo „inauguracinę“ kalbą savivaldybės fojė televizoriaus ekrane.

Beje, bendraujant su vietos politikais teko nugirsti įdomią žinią: neva Raseinių savivaldybės rūkomajame ir net kai kurių asmenų kabinetuose sumontuota pasiklausymo įranga. Mažai tikėtina, kad valstybinėse įstaigose gali būti sukurtos tokios konclagerinės sąlygos, tačiau, išklausius Mato Skamarako pasisakymą pastarajame tarybos posėdyje, daug Raseinių legendų ima atrodyti panašios į realybę.

Tvarkiečiai pripažino klaidą

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Raseinių savivaldybės taryboje seniūnas Vidmantas Karabinas perskaitė pareiškimą, kuriuo pranešė, kad jo vadovaujamos frakcijos balsavimas už Remigijaus Ačo kandidatūrą į administracijos direktoriaus pareigas buvo klaida.

Dokumente teigiama: „Pastebime ir tai, kad įdarbinami artimai su administracijos direktoriumi susiję žmonės. Kai kurie jų yra pažeidę darbo drausmę ar nusižengę įstatymams. Dėl galimai neskaidrių autobusų pirkimų iš UAB ANRE, kurios steigėjas buvo Remigijus Ačas, spaudoje esame minimi ir mes, kaip partija, nors niekaip su tuo nesame susiję. Šiuo metu iš gyventojų nusiskundimų ir spaudos matome, kad administracijos direktorius, kaip valstybės tarnautojas, su pavaldžiu specialistu vykdo prievartinį žemės supirkimą nežinomam privačiam investuotojui, kuriant Viduklės Pramonės parką. Mūsų požiūriu, yra vykdoma ir daugiau neskaidrių dalykų. Todėl mes, partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos nariai Raseinių rajono savivaldybės taryboje, nematome galimybių dirbti valdančiojoje koalicijoje administracijai vadovaujant Remigijui Ačui.“

Pareiškimą pasirašė visi frakcijos nariai: Vidmantas Karabinas, Aldona Ona Radčenko, Petras Vėžbavičius.

„Remis“ vykdo pažadus – „administruoja“ savivaldybės pinigus

„Medikai sako, kad 70 proc. vaikų turi stuburo sutrikimų dėl netikusių mokyklinių suolų. Jeigu sutrikimų turi devyniolikmečiai, tai aš jau per penkiasdešimt, vadinasi, turiu kai kurių sutrikimų“, – prisistatydamas Raseinių savivaldybės tarybai kaip kandidatas į administracijos direktoriaus postą kiek daugiau nei prieš metus kalbėjo Remigijus Ačas,.

Per metus politiniai bendražygiai „įžiūrėjo“ ir nedeklaruotų tuometinio pretendento „sutrikimų“. Žadėjęs nepolitikuoti, dirbti ūkinius darbus bei vykdyti tarybos narių sprendimus, per metus direktorius R. Ačas tarsi nutrūko nuo kontrolės grandinės.

Ne tik opozicijos atstovai, bet ir buvę koalicijos partneriai, tik nusipirkus autobusus iš UAB ANRE, kurią, anot tvarkiečių pareiškimo, kadaise įsteigęs pats Remigijus Ačas, pamatė, kad su jais, galimai praktikuojantis leisti mokesčių mokėtojų pinigus direktorius, nesitaria. Kaip konstatavo žurnalistinį tyrimą atlikęs vienas rajono savaitraštis, brangūs, dideli autobusai dabar pustuščiai „malasi“ Raseinių rajono keliais ir tik fantastinis kokios nors turtingos ES valstybės optimistas galėtų viltis, kad jie kada nors atsipirks.

Joks privatininkas taip kvailai neinvestuotų savo pinigų. Tačiau savivaldybės lėšos, mėgstančių išlaidauti veikėjų, matyt, kitaip skaičiuojamos.

Užsimanė naujų tarnybinių automobilių?

Niekas nesiims neigti, kad Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius R. Ačas mėgsta naujus automobilius. Mat praėjusiame tarybos posėdyje atsiradęs papildomas darbotvarkės klausimas bylojo, kad valdžios žmonėms „verkiant reikia“ skelbti nuomos konkursą naujiems tarnybiniams automobiliams. R. Ačas prisipažino, kad analogiško, jau įvykusio konkurso, kurį įvykdė UAB „Raseinių autobusų parkas“, rezultatus anuliavo. Dėl kokių priežasčių tai padarė, nepaaiškino. Tiesa, direktoriaus plačių mostų prasmingumu nepasidomėjo nė vienas politikas. Matyt, buvusių koalicijos partnerių „sutrikimas“ kiek kitoks, nei pomėgis leisti savivaldybės pinigus, todėl ir nesusigaudė, kas čia vyksta. Nesiimu spėlioti, ar panašių sutrikimų turi tik į politiką iš verslų pasukę vyrai, ar tarp Tautos išrinktųjų pasklidusi epidemija taškyti mokesčių mokėtojų pinigus savo komfortui?

„Ateinu į šitas pareigas dirbti kaip komanda, – teigė prieš metus būsimasis administracijos direktorius R. Ačas. Ir tęsė: – Jei padarysiu gerai, viskas tvarkoje. Jei blogai, prisiimsiu atsakomybę.“

Vedybinė... geografija

Daug. Oi, daug prieš metus tame inauguraciniame Raseinių tarybos posėdyje „prisuokė“ politikas Remigijus Ačas, pats pralošęs Seimo rinkimus ir likęs be „šiltos vietelės“. Tiesa, badas Remiui, KAIP PATS FAMILIARIAI PRISISTATO, negrėsė, nes, prisipažino, žmoną į parlamentą išleidęs. „Mūsų šeima tokia: vienas – Vilniuje, kitas – Raseiniuose“, – tuomet aiškino vedybinių santykių geografiją dabartinis direktorius.

Bet vienas panašumas šv. Kalėdų išvakarėse, regis, šią originalią šeimynėlę ištiko: ir vyrui Raseiniuose, ir žmonai Vilniuje – pakvipo nemalonumais „per valdiškus namus“.

Taigi, artimiausi Raseinių tarybos posėdžiai parodys, ar pakaks pasiryžimo politikams priminti Remigijui Ačui, kaip jis kandidatuodamas į Savivaldybės administracijos vadovo postą prisižadėjo būti tuo asmeniu, „kuris vykdys tarybos sprendimus“ ir „formuos naują politinę kultūrą“.

„Prižadėjo – patiešijo, netesėjo – negriešijo“, – tokia taikli mūsų tautos patarlė, tarsi politikams sugalvota.

Prašoma Remigijaus Ačo atleidimo

Tuo tarpu po 2017 m. gruodžio 4 d. kreipimusi į Raseinių tarybos ir mero Algirdo Griciaus sekretoriatą išdrįso pasirašyti devyni tarybos nariai:  Vidmantas Karabinas, Petras Vežbavičius, Aldona Ona Radčenko, Diana Kaupaitienė, Antanas Kilčauskas, Ona Babonienė, Gediminas Kazys Galubauskas, Matas Skamarakas ir Jonas Vazgys. Dokumente prašoma „mero vadovautis Vietos savivaldos įstatymo 20 str. 2.4. punktu ir teikti potvarkį ir sprendimo projektą dėl administracijos direktoriaus Remigijaus Ačo atleidimo iš užimamų pareigų 2017 m. gruodžio 14 d. vykstančiame rajono Tarybos posėdyje.“

Pagyvensim – pamatysim ir net patirsim, kiek Raseinių tarybos politikų pritaria savivaldybės pinigų „administravimui“ pagal R. Ačą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nuomonė       2017-12-15 12:50

kol nebus išvyti visi seni pirdylos iš tarybos, tol visokie remiai, česiai, romualdai .... ir pan. bujos ....To ačo juk žmonės nerinko, seni pirdylos priglaudė į administraciją abudu su darium… nejauki nėra vaistų nuo tos choleros?

Tai va       2017-12-14 18:41

Balsuoja žmonės už visokius aferistus, o po to verkia, kad vagių valdžią kažkas kitas išrinko.

ruta       2017-12-14 14:00

..keisti tie Raseiniu Tarybos nariai , gal jie buvo isskride i Marsa , kai acas buvo Raseiniu meru -caru ir kiek inese destrukcijos ir nuostoliu miestui ..

Savi savus palaiko       2017-12-14 10:09

Visi taryboje pinigais susaistyti. Darbiečiai keliaklupsčiauja direktoriui, konservatorius tylės už naujas uniformas…

 

 


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.