Prezidento rinkimai 2019, Žmogaus teisės

Irena Vasinauskaitė. Ar nereikėtų Meškuičių gimnazijoje socialinės pedagogės rašomų tarnybinių pranešimų išleisti atskira knyga? [3]

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 30 d. 7:10

16     

    

Irena Vasinauskaitė. Ar nereikėtų Meškuičių gimnazijoje socialinės pedagogės  rašomų tarnybinių pranešimų išleisti atskira knyga? [3]

Pirmąją dalį skaitykite ČIA, antrąją – ČIA

Antrasis Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės Indrės Antulienės tarnybinis pranešimas direktoriui greičiau panašus į detektyvą nei į informaciją apie profesinius pažeidimus ar prasižengimus. Ką tai galėtų reikšti: kerštas kolegoms, nesistengiantiems jai patikti, ar pagalba Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnyboms?

Pati I.Antulienė susitikime kelis kartus kartojo, kad nesikalbės su Tiesos.lt portalo autore, vis dėlto kone 25 bendravimo minutes skyrė man.

Kaip „sukurti“ kriminalą?

Skaitant socialinės pedagogės tarnybinius pranešimus, prašymus gimnazijos vadovui Algirdui Kontrimui, pasikalbėjus su pradinukų tėvais, aiškėja keista tendencija – judrias vaikų „patirtis“ mokykloje I. Antulienė „pastebi“ tik Lietuvos Švietimo darbuotojų Meškuičių profsąjunginės organizacijos vadovės Ilonos Tiknienės bei jos vyro Virginijaus Tiknio klasėse. Kitų dviejų pradinukų klasių mokytojos – D. Š. bei E. V.  – yra socialinės pedagogės vadovaujamo Švietimo darbuotojų profsąjunginio susivienijimo narės, todėl galimai jų klasėse mokinukai pertraukų metu mezga ar šiaip tarsi stabo ištikti ramiai stovi, kad tik ko netyčia neužkliudytų ar pan.

Antrojo tarnybinio pranešimo klampuma

Antrasis socialinės pedagogės Indrės Antulienės tarnybinis pranešimas „gimė“ tarsi atbuline tvarka, po to, kai dėl pačios socialinės pedagogės elgesio į gimnazijos direktorių A. Kontrimą kreipėsi mokytoja I.Tiknienė, A.S. [neva nukentėjusio berniuko mama] ir J. V. [vadinamojo skriaudiko mama]. Jos 2018 m. lapkričio 21 d. įvykius gimnazijoje paaiškino taip: A. S. papasakojo, kad po pamokų namo grįžęs sūnus buvo linksmas, niekuo nesiskundė, pasakė, kad mokykloje jam tądien sekėsi puikiai.

Tuo tarpu I.Antulienės tarnybiniame, parašytame po mamų skundo gimnazijos vadovui, gana klampiai kuriama mažne kriminalinė istorija: neva A. S. sūnų taip „sumušė“ J.V. vaikis, kad I.Antulienė jau norėjo ir greitąją pagalbą, ir policiją į mokyklą kviesti. Iš tarnybiniame skunde pateikiamų faktų sunku suprasti, kada berniukai nesutarė – prieš savaitę ar 2018 m. lapkričio 21 dieną. Aišku tik viena, kad vaikai susistumdė fizinio lavinimo pamokoje, o pastarąją vedė …Virginijus Tiknis. Beje, J. V. berniukas yra I. Tiknienės mokinys. Ideali situacija įkalbinėti mamą A.S. įskųsti abu Tiknius vienu skundu ir galimai įrodyti, kad tik šie per trisdešimt metų su pradinukais dirbantys pedagogai nesusitvarko su judriais auklėtiniais.

A.S. atsisakė rašyti skundą, kviesti medikus ar policiją, nes prisiminė savo sūnaus atsakymą į klausimą, kaip sekėsi mokykloje. Ir garbieji skaitytojai, galimai, dar nepamiršo – berniukas gyvai šūktelėjo: „Puikiai“.

To kuriamo incidento metu mokykloje pradinukų mokytojos jau nebebuvo, o vadinamojo skriaudiko mama J. V. neva neatsiliepė ir nereagavo į socialinės pedagogės siunčiamas žinutes.

Tai buvo ar nebuvo informuotos klasės auklėtoja ir mamos?

Narpliojant šį detektyvu vos netapusį mokinių pasistumdymą fizinio lavinimo pamokoje, paaiškėjo, kad nei J. V., nei pradinukų mokytoja I.Tiknienė jokių pranešimų apie konkrečią situaciją nė akyse nebuvo regėjusios. I.Tiknienės iš mobiliojo operatoriaus gauta išklotinė liudija, kad I. Antulienė... apie informavimą dėl jos auklėtinio elgesio meluoja.

O kas, kam ir ką pranešė, aiškinimasis jau prasidėjo Šiaulių rajono policijoje, nes jai skundą pateikė I. Antulienė, o dėl pastarosios sistemingo įvairių fantazijų skleidimo užtarimo pas Angelus sargus suskato ieškoti ir pradinukų mokytojai Virginijus Tiknis ir Ilona Tiknienė.

Gimnazijos direktorius tampa sekliu ir taikytoju

Pirmuose dviejuose Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės Indrės Antulienės tarnybiniuose pranešimuose aprašytus atvejus ėmėsi tirti ir direktorius A. Kontrimas. Jis išklausė mokinių, jų tėvų ir pedagogų paaiškinimus, stebėjo Virginijaus Tiknio vedamas kūno kultūros pamokas ir liko patenkintas atmosfera klasėje. Beje, norėdamas paįvairinti užsiėmimus ir suprasdamas, kad ne kiekviena šeima gali tiek visokių sporto reikmenų savo vaikams parūpinti, mokytojas didžiąją dalį sportinio inventoriaus yra įsigijęs iš savo lėšų.

Tačiau jo kolegei I. Antulienei vis negerai – tarsi kas būtų užsakęs stebėti V. Tiknio pamokas, o po to tarnybiniuose pranešimuose fantazijomis dalintis.

Vykdama į Meškuičius norėjau pasikalbėti su socialine pedagoge, o kadangi jau buvau skaičiusi Šiaulių savivaldybėje sukurtos komisijos išvadas, magėjo išsiaiškinti vieną detalę, labai jau panašią į sąmoningą I. Antulienės melą bei V. Tiknio apšmeižimą. Bet ši, kaip jau minėjau, tarsi medituodama vis kartojo, kad su manimi nesikalbės.

O man rūpėjo išsiaiškinti didžiausią nerimą kėlusią detalę iš pirmojo tarnybinio pranešimo. Todėl tiesiai šviesiai ir paklausiau, kas prieš pradinukų klasę aiškinantis incidentą, aprašytą viename pirmųjų tarnybinių, pavadino mergaitę skundike: mokytojas ar bendraklasiai. Ir I. Antulienė tvirtai ištarė: „Mokytojas“.

Tai išgirdusi net suglumau: tai buvo taip įžūlu..  Mat I. Antulienė dar nežinojo, kad aš jau žinau, jog pati mergaitė atsakiusi priešingai…

Kaip jau sakiau, ši socialinės pedagogės skundo detalė man nedavė ramybės, todėl prieš susitikdama su I. Antuliene užsukau pas Meškuičių gimnazijos direktorių A. Kontrimą pasiteirauti, kaip jis vertina susiklosčiusią situaciją. Jis ir papasakojo, ką jam pavyko išsiaiškinti iš pokalbio su M.Z. ir jos tėvu. Šis norėjo sužinoti, kas atsitiko, o direktorius, pasinaudodamas proga, mergaitės pasiteiravo, kas iš tiesų ją išvadino skundike: mokytojas ar klasiokai? M.Z. nė nemirktelėjusi išpyškino, kad vaikai…

Tai, kad šis galimai „nekaltas“ I. Antulienės melas – joks atsitiktinumas, rodo ir kitų tarnybinių pranešimų rašymo istorijos.

Ką sufleruoja raktiniai žodžiai?

Nori nenori kyla klausimas, kodėl socialinė (!) pedagogė taip stengiasi sukompromituoti profsąjungos aktyvistus Iloną ir Virginijų Tiknius, kad ji galimai „pritempinėja“ faktus? Turi kokių nesuvestų sąskaitų?.. O gal moterį kas nors skatina vis įsipainioti į jai visiškai nenaudingas, nervų sistemą alinančias istorijas?

Kodėl taip rašau?

Per dvidešimties minučių pokalbį su mokytoja Indre vis girdėjau: melas, šmeižtas, kerštas… žinoma, ne jos, kitų... Klausytis, kaip tokiais „raktiniais“ žodžiais socialinė pedagogė, nepateikdama jokių įrodymų, „atrakina“ viską, kas vyksta jos gyvenime ir profesinėje bei visuomeninėje veikloje, buvo nejauku. Juk jei šie žodžiai, ką ir paaiškina, tai tik galimai charakterizuoja asmenybę ir apibūdina paties žmogaus elgesį, ypač prisiminus paprastą mokyklinę, vaikų sugalvotą taisyklę: „Kas ant kito sako, ant savęs pasisako“...

Tačiau tarnybinių pranešimų rašymo istorijoje „dar ne viskas, dar ne galas, dar ne pabaiga“. Šį kartą Indrė Antulienė galimai pranoko save – trečiąjį tarnybinį pranešimą parašė tokį įslaptintą, kad jis buvo prieinamas tik jį tyrusiai Meškuičių gimnazijos steigėjai Šiaulių rajono savivaldybei, tačiau nei Tikniai, nei mokyklos vadovas A. Kontrimas, nei kiti suinteresuoti asmenys to dokumento net nematė.

Šiuo I.Antulienės „šedevru“ ir jo nagrinėjimo istorija susidomėjo ir Lietuvos Respublikos Seimo Kontrolierių įstaiga – ji ir privertė Šiaulių rajono savivaldybę trečiąjį tarnybinį Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės I.Antulienės pranešimą ... išslaptinti. Todėl, tikėkimės, sužinosime, kas „melavo, šmeižė ar keršijo…“ Ir, svarbiausia, kodėl.

O gal mūsų visuomenėje plinta nauja informacijos rinkimo Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnyboms forma, kuomet ugdymo institucijose renkami duomenys, keistai modeliuojamos konfliktinės situacijos, o psichologinis spaudimas tėvams tampa pirmuoju postūmiu į „Pozityvios tėvystės“ kursų plėtrą bei globotinių „tiekimą“ plačiajai laikinų ar nuolatinių globėjų kastai?

Laukite tęsinio.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jonas       2019-03-31 16:28

Tau M:) tai, kad tamsta nebeturi ka vesti i mokykla,tamsta tik mokai.Bele tamstai tik rasyti.

Vladas (tas pats)       2019-03-31 16:18

>>> M:)....manau kad geri darbingi mokytojai nesąmonių neišsigalvoja ir nenuodija aplinkiniams gyvenimo skundais apie GALIMAI įvykdytus nusižengimus

Puikus       2019-03-31 10:42

Direktorius į nuvarytą mokyklą atėjo. Po gimnaziją teismuose supartalinusių liberalų bobų, šis vyriškis tiesiog lobis. Ir nebus normalaus darbo toje ugdymo įstaigoje, kol kiekviena buvusi debesėlių ar ežiukų rūke paklodė manys, kad turi būti taip, kaip ji susapalios. Šypsokimės, ponai,nes anoniminė šypsenėlė iš jūsų tyčiojasi.

M:)       2019-03-31 9:47

Kodėl tikrina tik kūno kultūros pamokas, o ką kitų dalykų nemoka mokyti? Kuo toliau neturiu noro vesti vaiką į  mokyklą. Niekas čia nesikeis, tol kol dirbs intrigantai. Direktorius kiek pastebėjau lenda į užpakalį, bet nepagalvoja, kad gali išeiti geri darbingi mokytojai.

Justina       2019-03-31 9:16

Prisidirbo socialinė galės į teismus lakstyti ir pinigus mokėti. Melas, šmeižtas… tai bjaurus dalykai. Pritariu Vladui ir tikiu ji turės susimokėt už tai ir dar nemažai. Socialinė turi rodyti visiems pavyzdį, o ypač vaikams,dabar krito žemiau nei ant žemės.

Vladas (tas pats)       2019-03-31 8:18

už melagingą skambutį policijai yra baudžiama ..manau laikas būtu apmokestinti melagingus skundus ir pareiškimus 30 % valstybei , 70 % apskustajam..vakare nueini apsimoki ir ryte gali ramiai sau skusti kiek piniginė leido… manau liuks būtu..

manyciau       2019-03-30 22:24

Galvociau su vicemeru.

noriu        2019-03-30 22:08

Pasakyti, kad ji sunaus neturi.O gal ir turi tik nezinau.

Ats:.       2019-03-30 21:49

Sypsenele!!!? o jus pasidomekite su kokiais itakingais zmonemis bendrauja sunus?

Susidomejas       2019-03-30 21:28

12Metu lankiau meskuiciu mokykla.12metu buvo visokiu kuno kulturos mokytoju.bet aprangos atitinkamos kaip ir nemaciau.tai ka cia pezat apie aprangas??? reikia tik dziaugtis kad mokytojai dar visai nuogi nevaiksto po mokykla…. svarbu ne aprangoje esme,o sito mokytojo prote. Cia,situose komentaruose komentatore “sypsenele ” visiskai komentuoja nesuvokdama savo komentaro esmes.

Tikrai pletkai       2019-03-30 21:13

Tai kad socpedė sūnaus neturi, tik talentingą dukrą, tai kaip ji ta tarnybine padėtimi naudojasi, skundus policijai kepdama?

:)))        2019-03-30 20:15

Kūno kultūros pamokas reikia vesti su atitinkama apranga,laikytis pamokos struktūros. Žurnalistė kaip visada nieko naujo neparašo, ,,pliotkų” lygis.Pasidomėkite kur dirba marčia, nejaugi policijoje smile)) O kaip gražu naudotis tarnybine padėtimi.

skaitytojas       2019-03-30 14:22

manau, kad vicemeras cia tuos keturis metelius darbavosi….

Sekejas.       2019-03-30 14:06

Manau kad ta “vistike” per giliai isibrido. Kazkas bus… o bus manau,- negerai…

Atsakymas Klausimėliui       2019-03-30 12:54

Tikslus klausimas. Ne tik suinteresuotas, bet savo buvusio vištinyko vištą kursto, pats po stalu pasislėpęs. O vargšei bobelei jau ir teismais kvepia… Kažin ar ateis liudyti?

Klausimėlis       2019-03-30 11:56

O vienas toks pralaimėjęs kandidatas į merus čia niekaip nesuinteresuotas?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.