Dienos aktualija, Politika, Sveikatos apsaugos politika, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Irena Vasinauskaitė. Apsispręskime: „koronos“ per daug ar medikų per mažai?

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugsėjo 28 d. 0:06

6     

    

Irena Vasinauskaitė. Apsispręskime: „koronos“ per daug ar medikų per mažai?

„Šiaulių kraštas“

Kokius prioritetus Lietuvai kelia šiandiena? Atbėgėlių invazijos sustabdymas bet kokia kaina? Net jei valstybinės sienos tvorą statys elektrikai? Socialiniuose tinkluose jau juokaujama, kad tai labai logiškas pasirinkimas. Bus nesunku prie spygliuotos koncertinos vielų srovę pajungti. Be to, pigi ir nesaugi Astravo elektros energija nuo įtampos nukentėjusius atbėgėlius skatins dėl žmogaus teisių pažeidimų kaltinti… Baltarusiją. Mūsų valstybei žalingos užsienio politikos strategai tyčia ar iš bukos arogancijos suformavo tokią ekonominę aplinką, kad žlugdomas verslas, didinamas socialiai pažeidžiamų visuomenės narių skaičius bei užkertamas kelias vaisingam bendradarbiavimui su kaimyninėmis šalimis?

COVID-19 virusas ir įvairiausios jo atmainos, kurių pakrikštijimui greitai neužteks mūsų abėcėlės raidžių, nepajėgia „pridengti“ tik vienos problemos – katastrofiško medikų stygiaus. Kiekvieno žmogaus gyvybė ir sveikata jam yra klausimas Nr. 1. Šalyje gąsdinimų ir prievartos politika taip sukiršino žmones, kad susvetimėjo net giminės. Kur čia besirūpinsi Tautos ir valstybės išlikimo klausimais? Vien visokių galimybių įteisinimams kiek laiko sugaištama…

Paaiškinsiu, kaip vyksta liberaliųjų galimybių įsigijimo turgūs, kuomet medicininės įstaigos pinigaujasi. Jei žmogus COVID-19 testą pasidaro įtardamas, kad susirgo, ar priverstas darbdavio ir gauna neigiamą atsakymą, tenka džiaugtis tik tuo, kad neserga. Jokio galimybių paso toks asmuo negaus, nes jo e. sveikatos tinklapyje bus labai aiški konstatuojanti žinutė, t. y. netiesioginis pasiūlymas: „Neturite neigiamo mokamo testo“. PGR testo kaina nuo 26 iki 78 Eur. Žodžiu, apsimokėkit už formalią galimybę.

Matote, kaip gudriai užmaskuotas galimybių paso išdavimas: esi sveikas, tačiau kol neužsimokėsi, negausi pažymos – tautoje jau vadinamos „avino pasu“. Dar įdomiau, kai testą pasidariusiems, galimybių pasas suformuojamas po… 2 parų, t.y. po 48 valandų. Per tą laiką juk galima ir užsikrėsti. Palaiminga vėlyva galimybe besinaudojantys laisvai blaškėsi uždaruose renginiuose, prekybos centruose be jokių kaukių. Kam paisyti rekomendacijų, jei visi dėl ligos atvejų šuolio kaltins… nepasiskiepijusius?

Žaviuosi tautiečiais, darančiais eksperimentus ir tuo kontroliuojančiais kontrolieriaus Arūno Dulkio Sveikatos ministerijos ūkį.

Pažįstu 2020 metų spalio mėnesį virusą savo kailiu patyrusį Šiaulių senjorą. Po sirgimo jis pasidarė net 5 antikūnių testus. Paskutinysis – šių metų rugpjūčio 3 dienos – bylojo, kad vyras tebeturi nemažą antikūnų kiekį. Visų tyrimų rezultatai buvo įkelti į žmogaus e. sveikatos tinklapį.

Jis, kilus įtarimui, kad gali būti pasigavęs Delta atmainą, rugpjūčio 26 dieną išsityrė skubiuoju testu. Paaiškėjus, kad neserga, negavo galimybių paso, nes jo testas ... nemokamas. Tuomet, prisiminęs, kad dar šį mėnesį pasidarė mokamą, penktąjį antikūnių testą, ėmė ieškoti įrašų savo e-sveikatoje. Ir neberado. Ištrinta. Prašapo visų penkių mokamų testų rezultatai.

Ką tai galėtų reikšti? Pasipinigavimą ekstremaliąja situacija prisidengus? Žmonių apgaudinėjimą verčiant visus skiepytis ar pirkti mokamus testus, nekreipiant dėmesio į faktinę sveikatos būklę?

Tiesa, mano minimas garbusis senjoras privertė 5 antikūnių testus atlikusią laboratoriją sukelti visus duomenis atgal į jo elektroninį sveikatos puslapį.

Beje, nesinaudojantys informacinėmis technologijomis ir nenorintys stumdytis eilėse prie popierinio galimybių paso išdavimo, gali, jei jau turi teisę, Šiauliuose šį dokumentą nusipirkti už 1,50 ar 5,00 eurus. Rinka nežiopso. Ekstremali situacija yra pelninga.

Kyla nauja „kovido“ banga. Daugėja susergančių, kurie turi abu skiepus. Net merai pasiligoja, nors yra gavę pilną apsaugą. Tarkime, klaipėdiškis jau trečiosios vakcinos dozės pageidauja.

Lietuvos valdantieji jau skelbia, kad nebeužtenka 70 proc. populiacijos paskiepyti. Reikia bent 90 proc. pečius atlaisvinti. Tačiau, regis tiek ir yra, jei priskaičiuotume persirgusių ar besimptomių imunitetus. Bet…Kuo tuomet Tautą reikės gąsdinti?

Tesprendžia kaip kas nori: tai įsitikinimas ar viešieji ryšiai, skatinantys mažinti Lietuvoje viruso plėtrą bei prisipirktas vakcinų atsargas. Dėl prastos Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacijos – visko prisiklausėme. Iš pradžių gi buvo tvirtai skelbiama, kad vakcina apsaugos nuo susirgimo. Tiesa, tuomet vakcinų trūko ir buvo skiepijami vyresnio amžiaus rizikos grupėms priklausantys žmonės. Vėliau informacinė sklaida normalėjo, nes imta aiškinti, kad skiepai tik palengvina ligos simptomus ir šiek tiek apsaugo nuo staigios, netikėtos mirties.

Dabar jau skelbiama, kad suserga bei miršta ir abu skiepus gavusieji. Nedrąsiai imtas viešinti mirštančiųjų amžius ir aiškėja, kad nuo sunkių COVID-19 viruso ar jo atmainų formų į Dievo karalystę išeina vyresniosios kartos žmonės. Prieš Viešpatį visi esame lygūs. Jis vienodai pasikviečia ir vadinamuosius vakserius, ir antivakserius. Be šių visuomenę priešinančių pavadinimų galėtume ir apsieiti, jei prisimintume, kad nuo senatvės skiepų dar nėra. Derėtų nepamiršti – jei atėjome į šį pasaulį, tai ir išeisime…

Ir po viso to, ką čia išvardijau, Sveikatos apsaugos ministerija skelbia pradedanti…reformą sistemoje. Nežinau kitos šalies, kur paskelbus net dvi ekstremalias situacijas, pradedamas… optimizavimas.

Kiekviena valdžia „jaučia pareigą“ dėl taupymų reformuoti sveikatos, švietimo ir kultūros sistemas, todėl turime vis daugiau mirštančiųjų nuo širdies, kraujagyslių ar onkologinių ligų, visuomenėje didėja beraščių ir kalėjimo kultūros lygio žmonių.

Tai nereikia maivytis. Jau privalu skelbti trečiąją ekstremaliąją situaciją dėl… katastrofiško medikų stygiaus, nes dar nepaneigtas posakis: „Sveikame kūne – sveika siela“.

Šiauliai neslepia, kad ligoninė priimtų net 60 medikų. Įdomu, kiek metų reikia mobinguoti arba nesirūpinti kadrų atnaujinimu, kad nebūtų įmanoma patekti pas kardiologą, neurologą ar gerontologą... Pagaliau „pasimatymas“ su šeimos gydytoju užtrunka. Net jei reikia tik recepto vaistams, pirminės sveikatos priežiūros centrų registratūrose tenka derėtis kaip turguje…

Sveikatos apsaugos ministerijos kontrolierius A. Dulkys taip uoliai užsiieškojo kažkur dingusių 20 vagonų su kinietiškomis medicinos apsaugos priemonėmis, kad nebespėjo surasti lėšų 45 medikams rezidentams. 2022 metų biudžete Finansų ministerija jų tobulėjimo finansavimui pritrūko… 343 000 eur.  Ar Lietuva leis sau tokią prabangą netekti medicinos pajėgų pastiprinimo?

Valdiškai pranešinėjama, kad ligoninės pildosi, ima trūkti „kovidinių lovų“, tačiau niekas neprisiima kaltės, kad nebėra personalo, kas prie tų lovų prieitų. Ir kodėl sveikatos sistemos optimizavimo verpetuose prašampa infekcinės ligoninės? Ar COVID-19 ir šio viruso atmainos jau ne infekcinės ligos?

Tokios chaoso Vyriausybės Lietuva dar neturėjo! Gana kiršinti žmones ir dangstytis nesuvaldomomis pandemijomis, kai ant prekystalio – Lietuvos sveikatos apsaugos sistema. Darnus pastarosios funkcionavimas – fizinės bei dvasinės žmogaus būklės užtikrinimas netgi tiems, kurie nesilanko pas gydytojus.

skrastas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-09-28 15:05

Pritariu autorei laikas nustoti reformuoti tai ko jau ir taip liko tik sauja -konstitucinė. Gal jau prestižine tapo ‘grabioriaus’ profesija ? Palaidoti žmogu tinkamai paprasčiau nei jį gydyti.

habilitās       2021-09-28 14:17

Beraščių aukštose pareigose niekada netrūko, nepotizmas vis dar klesti, tačiau patikėti tuo, kad praėjus 30 metų po nepriklausomybės atkūrimo, vyriausybė bus suformuota ne tik iš beraščių, bet ir labai abejotino intelekto asmenų, tikrai sunku.
....
Apie posakius.
Jų niekas neneigia, tik kartais interpretuoja. Kas ir kaip – atskiras klausimas.
Romėnų poetas ir satyrikas Decimus Junius Juvenalis (Decimus Ivnivs Ivvenalis)pirmame mūsų eros amžiuje rašė:
„Melskitės už sveiką protą (sielą) sveikame kūne“ (Orandum est ut sit mens sana in corpore sano), kurį kažkas sutrumpino iki „Mens sana in corpore sano“ (Sveika siela, sveikame kūne), po to, kai prasidėjo olimpinių žaidynių era ir padarė sporto ir sveiko gyvenimo moto. Bolševikai nuėjo toliau, perdažė moto savaip: „В здоровом теле здоро́вый дух“.
Tiesa, teologai nesutaria ar „mens“ gali būti traktuojama kaip siela, o ne dvasia. Kai kurie mano, kad kalbant apie sielą reikėtų vartoti „anima“, nes siela ir dvasia – skirtingos kategorijos.

Oho       2021-09-28 11:56

Stebėtinai pigios paslaugos Šiauliuose, gaila tik, kad konkrečios to visuotinio gėrio koordinatės nenurodytos.

XXR       2021-09-28 7:58

Vištos lygio pamąstynai.

Tik reali       2021-09-28 7:26

jėga ,tokia kaip žmonių Sveikatos ir galimybės gydytis gynimo sąjūdis gali ką pakeisti.Nes dabar jau dirbama ne Lietuvos žmonėms .Lietuva gali likti tik simbolinis žodis.Pandemija testuoja medikus,-praėjus pandemijai, daug jų grauš sąžinė iki mirties.

Doefas       2021-09-28 6:58

Dar viena rašliava įrodinėjanti kad neegzistuojantis mirtinas gripas egzistuoja.
Kovidpropas prasiskverbė visur.

 

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.