Dienos aktualija, Politika, Sveikatos apsaugos politika, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Irena Vasinauskaitė. Apsispręskime: „koronos“ per daug ar medikų per mažai?

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugsėjo 28 d. 0:06

6     

    

Irena Vasinauskaitė. Apsispręskime: „koronos“ per daug ar medikų per mažai?

„Šiaulių kraštas“

Kokius prioritetus Lietuvai kelia šiandiena? Atbėgėlių invazijos sustabdymas bet kokia kaina? Net jei valstybinės sienos tvorą statys elektrikai? Socialiniuose tinkluose jau juokaujama, kad tai labai logiškas pasirinkimas. Bus nesunku prie spygliuotos koncertinos vielų srovę pajungti. Be to, pigi ir nesaugi Astravo elektros energija nuo įtampos nukentėjusius atbėgėlius skatins dėl žmogaus teisių pažeidimų kaltinti… Baltarusiją. Mūsų valstybei žalingos užsienio politikos strategai tyčia ar iš bukos arogancijos suformavo tokią ekonominę aplinką, kad žlugdomas verslas, didinamas socialiai pažeidžiamų visuomenės narių skaičius bei užkertamas kelias vaisingam bendradarbiavimui su kaimyninėmis šalimis?

COVID-19 virusas ir įvairiausios jo atmainos, kurių pakrikštijimui greitai neužteks mūsų abėcėlės raidžių, nepajėgia „pridengti“ tik vienos problemos – katastrofiško medikų stygiaus. Kiekvieno žmogaus gyvybė ir sveikata jam yra klausimas Nr. 1. Šalyje gąsdinimų ir prievartos politika taip sukiršino žmones, kad susvetimėjo net giminės. Kur čia besirūpinsi Tautos ir valstybės išlikimo klausimais? Vien visokių galimybių įteisinimams kiek laiko sugaištama…

Paaiškinsiu, kaip vyksta liberaliųjų galimybių įsigijimo turgūs, kuomet medicininės įstaigos pinigaujasi. Jei žmogus COVID-19 testą pasidaro įtardamas, kad susirgo, ar priverstas darbdavio ir gauna neigiamą atsakymą, tenka džiaugtis tik tuo, kad neserga. Jokio galimybių paso toks asmuo negaus, nes jo e. sveikatos tinklapyje bus labai aiški konstatuojanti žinutė, t. y. netiesioginis pasiūlymas: „Neturite neigiamo mokamo testo“. PGR testo kaina nuo 26 iki 78 Eur. Žodžiu, apsimokėkit už formalią galimybę.

Matote, kaip gudriai užmaskuotas galimybių paso išdavimas: esi sveikas, tačiau kol neužsimokėsi, negausi pažymos – tautoje jau vadinamos „avino pasu“. Dar įdomiau, kai testą pasidariusiems, galimybių pasas suformuojamas po… 2 parų, t.y. po 48 valandų. Per tą laiką juk galima ir užsikrėsti. Palaiminga vėlyva galimybe besinaudojantys laisvai blaškėsi uždaruose renginiuose, prekybos centruose be jokių kaukių. Kam paisyti rekomendacijų, jei visi dėl ligos atvejų šuolio kaltins… nepasiskiepijusius?

Žaviuosi tautiečiais, darančiais eksperimentus ir tuo kontroliuojančiais kontrolieriaus Arūno Dulkio Sveikatos ministerijos ūkį.

Pažįstu 2020 metų spalio mėnesį virusą savo kailiu patyrusį Šiaulių senjorą. Po sirgimo jis pasidarė net 5 antikūnių testus. Paskutinysis – šių metų rugpjūčio 3 dienos – bylojo, kad vyras tebeturi nemažą antikūnų kiekį. Visų tyrimų rezultatai buvo įkelti į žmogaus e. sveikatos tinklapį.

Jis, kilus įtarimui, kad gali būti pasigavęs Delta atmainą, rugpjūčio 26 dieną išsityrė skubiuoju testu. Paaiškėjus, kad neserga, negavo galimybių paso, nes jo testas ... nemokamas. Tuomet, prisiminęs, kad dar šį mėnesį pasidarė mokamą, penktąjį antikūnių testą, ėmė ieškoti įrašų savo e-sveikatoje. Ir neberado. Ištrinta. Prašapo visų penkių mokamų testų rezultatai.

Ką tai galėtų reikšti? Pasipinigavimą ekstremaliąja situacija prisidengus? Žmonių apgaudinėjimą verčiant visus skiepytis ar pirkti mokamus testus, nekreipiant dėmesio į faktinę sveikatos būklę?

Tiesa, mano minimas garbusis senjoras privertė 5 antikūnių testus atlikusią laboratoriją sukelti visus duomenis atgal į jo elektroninį sveikatos puslapį.

Beje, nesinaudojantys informacinėmis technologijomis ir nenorintys stumdytis eilėse prie popierinio galimybių paso išdavimo, gali, jei jau turi teisę, Šiauliuose šį dokumentą nusipirkti už 1,50 ar 5,00 eurus. Rinka nežiopso. Ekstremali situacija yra pelninga.

Kyla nauja „kovido“ banga. Daugėja susergančių, kurie turi abu skiepus. Net merai pasiligoja, nors yra gavę pilną apsaugą. Tarkime, klaipėdiškis jau trečiosios vakcinos dozės pageidauja.

Lietuvos valdantieji jau skelbia, kad nebeužtenka 70 proc. populiacijos paskiepyti. Reikia bent 90 proc. pečius atlaisvinti. Tačiau, regis tiek ir yra, jei priskaičiuotume persirgusių ar besimptomių imunitetus. Bet…Kuo tuomet Tautą reikės gąsdinti?

Tesprendžia kaip kas nori: tai įsitikinimas ar viešieji ryšiai, skatinantys mažinti Lietuvoje viruso plėtrą bei prisipirktas vakcinų atsargas. Dėl prastos Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacijos – visko prisiklausėme. Iš pradžių gi buvo tvirtai skelbiama, kad vakcina apsaugos nuo susirgimo. Tiesa, tuomet vakcinų trūko ir buvo skiepijami vyresnio amžiaus rizikos grupėms priklausantys žmonės. Vėliau informacinė sklaida normalėjo, nes imta aiškinti, kad skiepai tik palengvina ligos simptomus ir šiek tiek apsaugo nuo staigios, netikėtos mirties.

Dabar jau skelbiama, kad suserga bei miršta ir abu skiepus gavusieji. Nedrąsiai imtas viešinti mirštančiųjų amžius ir aiškėja, kad nuo sunkių COVID-19 viruso ar jo atmainų formų į Dievo karalystę išeina vyresniosios kartos žmonės. Prieš Viešpatį visi esame lygūs. Jis vienodai pasikviečia ir vadinamuosius vakserius, ir antivakserius. Be šių visuomenę priešinančių pavadinimų galėtume ir apsieiti, jei prisimintume, kad nuo senatvės skiepų dar nėra. Derėtų nepamiršti – jei atėjome į šį pasaulį, tai ir išeisime…

Ir po viso to, ką čia išvardijau, Sveikatos apsaugos ministerija skelbia pradedanti…reformą sistemoje. Nežinau kitos šalies, kur paskelbus net dvi ekstremalias situacijas, pradedamas… optimizavimas.

Kiekviena valdžia „jaučia pareigą“ dėl taupymų reformuoti sveikatos, švietimo ir kultūros sistemas, todėl turime vis daugiau mirštančiųjų nuo širdies, kraujagyslių ar onkologinių ligų, visuomenėje didėja beraščių ir kalėjimo kultūros lygio žmonių.

Tai nereikia maivytis. Jau privalu skelbti trečiąją ekstremaliąją situaciją dėl… katastrofiško medikų stygiaus, nes dar nepaneigtas posakis: „Sveikame kūne – sveika siela“.

Šiauliai neslepia, kad ligoninė priimtų net 60 medikų. Įdomu, kiek metų reikia mobinguoti arba nesirūpinti kadrų atnaujinimu, kad nebūtų įmanoma patekti pas kardiologą, neurologą ar gerontologą... Pagaliau „pasimatymas“ su šeimos gydytoju užtrunka. Net jei reikia tik recepto vaistams, pirminės sveikatos priežiūros centrų registratūrose tenka derėtis kaip turguje…

Sveikatos apsaugos ministerijos kontrolierius A. Dulkys taip uoliai užsiieškojo kažkur dingusių 20 vagonų su kinietiškomis medicinos apsaugos priemonėmis, kad nebespėjo surasti lėšų 45 medikams rezidentams. 2022 metų biudžete Finansų ministerija jų tobulėjimo finansavimui pritrūko… 343 000 eur.  Ar Lietuva leis sau tokią prabangą netekti medicinos pajėgų pastiprinimo?

Valdiškai pranešinėjama, kad ligoninės pildosi, ima trūkti „kovidinių lovų“, tačiau niekas neprisiima kaltės, kad nebėra personalo, kas prie tų lovų prieitų. Ir kodėl sveikatos sistemos optimizavimo verpetuose prašampa infekcinės ligoninės? Ar COVID-19 ir šio viruso atmainos jau ne infekcinės ligos?

Tokios chaoso Vyriausybės Lietuva dar neturėjo! Gana kiršinti žmones ir dangstytis nesuvaldomomis pandemijomis, kai ant prekystalio – Lietuvos sveikatos apsaugos sistema. Darnus pastarosios funkcionavimas – fizinės bei dvasinės žmogaus būklės užtikrinimas netgi tiems, kurie nesilanko pas gydytojus.

skrastas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-09-28 15:05

Pritariu autorei laikas nustoti reformuoti tai ko jau ir taip liko tik sauja -konstitucinė. Gal jau prestižine tapo ‘grabioriaus’ profesija ? Palaidoti žmogu tinkamai paprasčiau nei jį gydyti.

habilitās       2021-09-28 14:17

Beraščių aukštose pareigose niekada netrūko, nepotizmas vis dar klesti, tačiau patikėti tuo, kad praėjus 30 metų po nepriklausomybės atkūrimo, vyriausybė bus suformuota ne tik iš beraščių, bet ir labai abejotino intelekto asmenų, tikrai sunku.
....
Apie posakius.
Jų niekas neneigia, tik kartais interpretuoja. Kas ir kaip – atskiras klausimas.
Romėnų poetas ir satyrikas Decimus Junius Juvenalis (Decimus Ivnivs Ivvenalis)pirmame mūsų eros amžiuje rašė:
„Melskitės už sveiką protą (sielą) sveikame kūne“ (Orandum est ut sit mens sana in corpore sano), kurį kažkas sutrumpino iki „Mens sana in corpore sano“ (Sveika siela, sveikame kūne), po to, kai prasidėjo olimpinių žaidynių era ir padarė sporto ir sveiko gyvenimo moto. Bolševikai nuėjo toliau, perdažė moto savaip: „В здоровом теле здоро́вый дух“.
Tiesa, teologai nesutaria ar „mens“ gali būti traktuojama kaip siela, o ne dvasia. Kai kurie mano, kad kalbant apie sielą reikėtų vartoti „anima“, nes siela ir dvasia – skirtingos kategorijos.

Oho       2021-09-28 11:56

Stebėtinai pigios paslaugos Šiauliuose, gaila tik, kad konkrečios to visuotinio gėrio koordinatės nenurodytos.

XXR       2021-09-28 7:58

Vištos lygio pamąstynai.

Tik reali       2021-09-28 7:26

jėga ,tokia kaip žmonių Sveikatos ir galimybės gydytis gynimo sąjūdis gali ką pakeisti.Nes dabar jau dirbama ne Lietuvos žmonėms .Lietuva gali likti tik simbolinis žodis.Pandemija testuoja medikus,-praėjus pandemijai, daug jų grauš sąžinė iki mirties.

Doefas       2021-09-28 6:58

Dar viena rašliava įrodinėjanti kad neegzistuojantis mirtinas gripas egzistuoja.
Kovidpropas prasiskverbė visur.

 

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.