Šiauliai

Irena Vasinauskaitė. Aktyvios bendruomenės – grėsmė valdžiai?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 2 d. 18:09

3     

    

Irena Vasinauskaitė. Aktyvios bendruomenės – grėsmė valdžiai?

Kartą, sausio 14 dieną, į vieną Lietuvos pakraščio savivaldybę paskambino pilietis ir paklausė, ar šios įstaigos tarnautojai švenčia… Asilo dieną. Pasirodo, būtent ta data ir buvo šio gyvūno paminėjimo diena. Tuomet, pasijutęs nejaukiai, tos savivaldybės darbuotojas, pasakė nežinojęs, kad tokia diena iš viso yra, o rytiniame to rajono laikraštyje pasirodė žinia, kad nuo šiol ši savivaldybė švęs Asilo dieną...

Tokie gyvenimiški anekdotai budina mūsų valstybės piliečius, kuriuos bent viena diena pagerbti vengiama. Gal valdžia bijo, kad minėdami savo bendruomeniškąjį aktyvumą žmonės susivienys? O tuomet jau vienas žingsnis iki pasipriešinimo įprastam „skaldyk ir valdyk“ principui…

Istoriją apie Asilo dieną prisiminiau gavusi Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkės Nijolės Malakauskienės laišką, kurio prisegtuke buvo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakymas į paprastą paklausimą. Jame moteris teiravosi: jei 2016-ieji paskelbti Bendruomenių metais, tai kada tuomet konkreti Bendruomenių diena?

Ogi tokios konkrečios dienos nėra. Tačiau sočiai kitokių, kurias galima ... „pritaikyti“ bendruomenių aktyvistų pagerbimui. Ministerija įvardija tokias: „Vietos savivaldos – spalio 10 d., Tarptautinė savanorystės diena – gruodžio 5 d., Tarptautinė žmogaus teisių diena – gruodžio 10 d.“

Atsidėkodama ministerijai, N.Malakauskienė papildė siūlomą sąrašą bei išplatino jį socialiniuose tinkluose:

2016-ji metai paskelbti Vietos bendruomenių metais. Lietuvoje Vietos bendruomenių yra per tūkstantį.

Siunčiu atsakymą į labai paprastą klausimą: Jei jau 2016-ji metai paskelbti Vietos bendruomenių metais, tai kada pažymima vietos bendruomenių diena?

Gal geriau būtų atsakę:
Kovo 1 d. – tarptautinė kačių diena.
Kovo 28 d. – paukščių diena.
Balandžio 24 d. – šuns diena.
Gegužės 1-oji – gegutės diena ir t. t.

Pagarbiai,
Nijolė Malakauskienė

Ministerijai neliko skolingi ir komentatoriai, išradingumu pralenkę biudžetinius galvočius:

„Sveiki, gerb. Nijole,
sveikinu Jus su nenuilstančia energija ir aštraus jumoro jausmu. Iš tikrųjų vartydami kalendorius randame visokiausių dienų: kovo 21-oji – tarptautinė miego diena; balandžio 4-oji – lankomiausio puslapio diena, balandžio 17-oji – sekretorės, o gegužės 13-oji buhalterių diena, gegužės 6-oji – tarptautinė diena be dietų, gegužės 31-oji – pasaulinė šviesiaplaukių diena, o birželio 4-ąją, pasirodo, galima agresyviai elgtis su vaikais, nes tai – tarptautinė agresijos prieš vaikus (o ne agresijos aukų arba kovos prieš agresiją) diena. Liepos 6-ąją ne tik švęsime Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną, bet ir minėsime Tarptautinę bučinių dieną. Liepos 18-ąją bus net Tarptautinė aludarių diena ir t. t.

O štai Vietos bendruomenių dienos nėra. Klerkai iš „socmino“ rašinėja, kad tai yra Tarptautinė žmogaus teisių diena, todėl Vietos bendruomenių dienos net nesiūlys. Nė vienam diktatoriui ir nė vienam „valdžios lovio klanui“ bendruomenių nereikia.“

Ką gi, siųsti sveikinimus ministerijų klerkams, kurie taip pat sunkiai dirba, kaip ir sausio 14-ąją pagerbiami gyvūnai, tinka ne tik ši, kad ir kaip anekdotiškai skambanti diena. Visų mūsų iš Lietuvos Respublikos biudžeto sočiai maitinamus ponauti užsigeidusius tarnus prisiminti galima ir kitomis dienomis – pagal polinkius, poreikius, išvaizdą ar net dvasinę būseną – ir, žinoma, ne ką mažiau išradingai juos pasveikinti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Violetiniai kedopedofilai       2016-05-1 18:07

- tai grėsmė Lietuvai. Laimė kad nykstanti.

Čia geras       2016-05-1 12:21

Kas tiems seimo nariams, ministerijų klerkams… Kažkas pasiūlė, kažkas iniciavo, kažkas rankas pakėlė, o kada realiai švęsti virš 1000 bendruomeninių organizacijų, negali atsakyti… Ir visose srityse panašiai. Kur veda toks, ale seimas ir seimūnai? Sutapatinti savivaldos darbuotojus, kurie dirba už atlyginimus su nemokamai dirbančiomis bendruomeninėmis organizacijomis. Kažkoks absurdas.

socministerijai tiesiiog privalu       2016-05-1 8:35

inicijuoti bendruomenių dienos paminėjimą

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.