Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

Ir Lietuvoje atliktas tyrimas patvirtino: persirgus Covid-19 susidaro stabili, per 12 mėnesių nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 20 d. 23:03

12     

    

Ir Lietuvoje atliktas tyrimas patvirtino: persirgus Covid-19 susidaro stabili, per 12 mėnesių nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga

Kviečiame susipažinti su portalo TV3.lt šių metų rugsėjo 14 dieną paskelbta publikacija apie Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriuje atliktą mokslinį tyrimą, atskleidusį, kad persirgus Covid-19 liga susidaro stabili, laikui bėgant nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga, išliekanti ne mažiau kaip 12 mėnesių. Šis tyrimas taip pat įrodo, kad persirgusių Covid-19 vakcinavimas yra visiškai nepagrįstas, neatsakingas ir perteklinis veiksmas bei nusikalstamas valstybės lėšų švaistymas, turint omenyje, kad šia liga Lietuvoje yra persirgę ir įgiję patikimą natūralią apsaugą daugiau kaip 300 tūkst. žmonių.

TV3.lt: Neeilinis tyrimas Lietuvoje: atskleidė, kiek laiko COVID-19 persirgus dar pirmos bangos metu išlieka apsauga

Pernai balandį, kai Lietuva susidūrė su pirmąja COVID-19 banga, Nemenčinė buvo pirma vietovė šalyje, kurią dėl koronaviruso situacijos teko izoliuoti. Ši situacija leido ištirti persirgusius gyventojus – kiek jų ir kuriam laikui įgijo antikūnų, t. y. kokią turėjo apsaugą nuo naujo užsikrėtimo.

Apie tai plačiau portalui tv3.lt papasakojo Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja prof. Aurelija Žvirblienė.  Siekiant išsiaiškinti, kiek ilgai po persirgtos koronavirusinės infekcijos išlieka antikūnai, buvo tirta grupė žmonių – vienos Nemenčinės įmonės, kur buvo fiksuotas vienas pirmųjų koronaviruso protrūkių Lietuvoje, darbuotojai.

„Tuo metu ne tik įmonė buvo uždaryta, bet net ir visa Nemenčinė, stokota patirties, kaip reikėtų tvarkytis su viruso plitimu. Buvo atliktas visų įmonės darbuotojų tyrimas PGR metodu, nustatant, kurie yra užsikrėtę, kurie – ne.  Šio protrūkio metu apie trečdalis įmonės, kur dirba 300 žmonių, darbuotojų buvo infekuoti. Taigi, mes tiksliai žinome tų žmonių užsikrėtimo datą. Beje, ir viso miestelio gyventojams tada buvo atlikti PGR tyrimai, siekiant išaiškinti, kiek plačiai virusas išplito“, – pasakojo imunologė.  Tyrimai atlikti 3 kartus Atskleisdama kai kurias tyrimo detales A. Žvirblienė nurodė, kad buvo tirti darbingo amžiaus žmonės, kurių amžiaus vidurkis buvo virš 40 metų. Dėl įmonės veiklos specifikos dauguma tiriamųjų buvo moterys. Tyrimas atliktas kelis kartus – praėjus 2, 6 ir beveik 13 mėnesių po protrūkio: buvo matuota, kiek žmonių turi antikūnų ir kiek ilgai jie išlieka. 

„Kai darėme tyrimą po 2 mėnesių, mums svarbiausia buvo žinoti, ar prasirgę besimptome ligos forma taip pat turi antikūnų, kaip ir tie, kurie sirgo simptomine forma, gulėjo ligoninėje. Kitaip sakant, stebėta, ar antikūnų buvimas koreliuoja su ligos sunkumu. Po 6 mėnesių mums jau buvo įdomu, ar antikūnai apskritai išlieka ir kiek žmonių dar jų tebeturi. Po 12 mėnesių tą aiškintis buvo dar įdomiau – nes duomenų apie tokį ilgesnį stebėjimo laikotarpį nėra daug net ir mokslinėje literatūroje. Kas dar svarbiau – pradėjus masinę vakcinaciją darosi sudėtinga surinkti grupes, kad žmonės būtų prasirgę gerokai anksčiau ir dar nepasiskiepiję“, – kalbėjo profesorė.

Visą straipsnį galite rasti ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O.G       2021-09-22 15:47

Kiek dar reklamuosite šiuos nuodus? Visi bunda po šio pandemijos sapno, o mūsų valdžiažmogiai vis dar bando įtikinti likusias užzombintas avis (žinoma jeigu dar liko, nes toks jausmas, kad tik žmonės netiki šiomis nesąmonėmis) pasiskiepyti, nes vilkams šis kąsnis labai sotus.

Žemyna       2021-09-22 11:27

vadinasi, mums būtina skubiai paimti persirgusių VIETOS gyventojų (kad bent ?3 kartos Lietuvoje būtų gyvenusios) ,,žaliavos”, ir iš jos gaminti skiepus. Tokie skiepai turėtų mus patikimiau veikti, negu iš kitų žemynų persirgusių antikūnai.

stasys       2021-09-22 7:46

Įdomus tyrimas .

AAA       2021-09-21 20:37

Kitiems koronavirusams yra skelbiama, kad susidaro 30-ties mėnesių (2,5 metų) apsauga. Tai turėtų galioti ir šitam virusui.

ah.ą       2021-09-21 18:06

badys kas met. Šiurrrrr biznis eina pasakytų Frank Kruk.

Kis       2021-09-21 14:15

po 9 men drasiai tvirtinu,kad -tiesa.

Tai juk aišku,       2021-09-21 8:36

kad imunitetas įgyjamas taip pat, kaip ir kitų ligų atveju. O ,,pandemijos valdymas” - aukso kasyklos nesąžiningiems žmonėms.

Manau       2021-09-21 8:28

  Tikroji kovid panikos priežastis yra labai dideli neišnaudotos besibaigiančio galiojimo laiko vakcinos kiekiai, juk visi matė: viceministrės buvo parašyta kad 2021.05.21 pasitarime Lietuvai 3jų metų laikotarpiui skiriama neginčijamai 16mln vakcinų, vidutiniškai 5-6 skiepai vienam gyventojui įskaitant ir kūdikius; matosi, kad šių kiekių  niekaip neišnaudosim ir rado kaltus : nepasiskiepijusius pensininkus ,o labiausia tai kalti virš 80m, nors jie mažiausia mobilūs, mažiausia bendraujantys ir dažniausia turi keletą įsisenėjusių ligų.
  Seniai nebetikiu skaičiais ,kurie pateikiami apie susirgusius; Lenkijoj 38mln gyventojų, o Lietuvoj 3mln, o skaičiai keli šimtai ir ten ir ten., dabar vėl neatitikimai dėl 800 mirčių.

Kiek Lietuva investavo       2021-09-21 7:53

į pandemijos valdymą,tai būtų pastačiusi dešimt naujų ligoninių,modernizavusi senas ir nereiktų bijoti,kad koks žmogelis susirgs covid virusu ar gripu.Nes po covido ateis dar kitas virusas ir dar kitas,o gerai apsiginklavus gera ,prieinama medicinos sitema plius saugojimasis,higiena ir virusai bus ne tokie baisūs.

Komercinė Antikristo "medicina"       2021-09-21 0:45

Kristus: “Ne sveikiesiems reikia gydytojo, o ligoniams.”
Antikristas: “Ne sveikų reikia gydytojui, o ligonių!”

Vidas       2021-09-20 23:27

Jau net ir mokslininkai negali tylėti, kaip valdžia neprisiimdama jokios atsakomybės rizikuoja žmonių tiek psichine, tiek fizine sveikata.

TAIP!!!       2021-09-20 23:19

persirgus Covid-19 liga susidaro stabili, laikui bėgant nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga, išliekanti ne mažiau kaip 12 mėnesių.

Šis tyrimas taip pat įrodo, kad persirgusių Covid-19


!!!
vakcinavimas yra visiškai nepagrįstas, neatsakingas ir perteklinis veiksmas bei nusikalstamas valstybės lėšų švaistymas!!!


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.