Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

Ir Lietuvoje atliktas tyrimas patvirtino: persirgus Covid-19 susidaro stabili, per 12 mėnesių nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 20 d. 23:03

12     

    

Ir Lietuvoje atliktas tyrimas patvirtino: persirgus Covid-19 susidaro stabili, per 12 mėnesių nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga

Kviečiame susipažinti su portalo TV3.lt šių metų rugsėjo 14 dieną paskelbta publikacija apie Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriuje atliktą mokslinį tyrimą, atskleidusį, kad persirgus Covid-19 liga susidaro stabili, laikui bėgant nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga, išliekanti ne mažiau kaip 12 mėnesių. Šis tyrimas taip pat įrodo, kad persirgusių Covid-19 vakcinavimas yra visiškai nepagrįstas, neatsakingas ir perteklinis veiksmas bei nusikalstamas valstybės lėšų švaistymas, turint omenyje, kad šia liga Lietuvoje yra persirgę ir įgiję patikimą natūralią apsaugą daugiau kaip 300 tūkst. žmonių.

TV3.lt: Neeilinis tyrimas Lietuvoje: atskleidė, kiek laiko COVID-19 persirgus dar pirmos bangos metu išlieka apsauga

Pernai balandį, kai Lietuva susidūrė su pirmąja COVID-19 banga, Nemenčinė buvo pirma vietovė šalyje, kurią dėl koronaviruso situacijos teko izoliuoti. Ši situacija leido ištirti persirgusius gyventojus – kiek jų ir kuriam laikui įgijo antikūnų, t. y. kokią turėjo apsaugą nuo naujo užsikrėtimo.

Apie tai plačiau portalui tv3.lt papasakojo Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja prof. Aurelija Žvirblienė.  Siekiant išsiaiškinti, kiek ilgai po persirgtos koronavirusinės infekcijos išlieka antikūnai, buvo tirta grupė žmonių – vienos Nemenčinės įmonės, kur buvo fiksuotas vienas pirmųjų koronaviruso protrūkių Lietuvoje, darbuotojai.

„Tuo metu ne tik įmonė buvo uždaryta, bet net ir visa Nemenčinė, stokota patirties, kaip reikėtų tvarkytis su viruso plitimu. Buvo atliktas visų įmonės darbuotojų tyrimas PGR metodu, nustatant, kurie yra užsikrėtę, kurie – ne.  Šio protrūkio metu apie trečdalis įmonės, kur dirba 300 žmonių, darbuotojų buvo infekuoti. Taigi, mes tiksliai žinome tų žmonių užsikrėtimo datą. Beje, ir viso miestelio gyventojams tada buvo atlikti PGR tyrimai, siekiant išaiškinti, kiek plačiai virusas išplito“, – pasakojo imunologė.  Tyrimai atlikti 3 kartus Atskleisdama kai kurias tyrimo detales A. Žvirblienė nurodė, kad buvo tirti darbingo amžiaus žmonės, kurių amžiaus vidurkis buvo virš 40 metų. Dėl įmonės veiklos specifikos dauguma tiriamųjų buvo moterys. Tyrimas atliktas kelis kartus – praėjus 2, 6 ir beveik 13 mėnesių po protrūkio: buvo matuota, kiek žmonių turi antikūnų ir kiek ilgai jie išlieka. 

„Kai darėme tyrimą po 2 mėnesių, mums svarbiausia buvo žinoti, ar prasirgę besimptome ligos forma taip pat turi antikūnų, kaip ir tie, kurie sirgo simptomine forma, gulėjo ligoninėje. Kitaip sakant, stebėta, ar antikūnų buvimas koreliuoja su ligos sunkumu. Po 6 mėnesių mums jau buvo įdomu, ar antikūnai apskritai išlieka ir kiek žmonių dar jų tebeturi. Po 12 mėnesių tą aiškintis buvo dar įdomiau – nes duomenų apie tokį ilgesnį stebėjimo laikotarpį nėra daug net ir mokslinėje literatūroje. Kas dar svarbiau – pradėjus masinę vakcinaciją darosi sudėtinga surinkti grupes, kad žmonės būtų prasirgę gerokai anksčiau ir dar nepasiskiepiję“, – kalbėjo profesorė.

Visą straipsnį galite rasti ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O.G       2021-09-22 15:47

Kiek dar reklamuosite šiuos nuodus? Visi bunda po šio pandemijos sapno, o mūsų valdžiažmogiai vis dar bando įtikinti likusias užzombintas avis (žinoma jeigu dar liko, nes toks jausmas, kad tik žmonės netiki šiomis nesąmonėmis) pasiskiepyti, nes vilkams šis kąsnis labai sotus.

Žemyna       2021-09-22 11:27

vadinasi, mums būtina skubiai paimti persirgusių VIETOS gyventojų (kad bent ?3 kartos Lietuvoje būtų gyvenusios) ,,žaliavos”, ir iš jos gaminti skiepus. Tokie skiepai turėtų mus patikimiau veikti, negu iš kitų žemynų persirgusių antikūnai.

stasys       2021-09-22 7:46

Įdomus tyrimas .

AAA       2021-09-21 20:37

Kitiems koronavirusams yra skelbiama, kad susidaro 30-ties mėnesių (2,5 metų) apsauga. Tai turėtų galioti ir šitam virusui.

ah.ą       2021-09-21 18:06

badys kas met. Šiurrrrr biznis eina pasakytų Frank Kruk.

Kis       2021-09-21 14:15

po 9 men drasiai tvirtinu,kad -tiesa.

Tai juk aišku,       2021-09-21 8:36

kad imunitetas įgyjamas taip pat, kaip ir kitų ligų atveju. O ,,pandemijos valdymas” - aukso kasyklos nesąžiningiems žmonėms.

Manau       2021-09-21 8:28

  Tikroji kovid panikos priežastis yra labai dideli neišnaudotos besibaigiančio galiojimo laiko vakcinos kiekiai, juk visi matė: viceministrės buvo parašyta kad 2021.05.21 pasitarime Lietuvai 3jų metų laikotarpiui skiriama neginčijamai 16mln vakcinų, vidutiniškai 5-6 skiepai vienam gyventojui įskaitant ir kūdikius; matosi, kad šių kiekių  niekaip neišnaudosim ir rado kaltus : nepasiskiepijusius pensininkus ,o labiausia tai kalti virš 80m, nors jie mažiausia mobilūs, mažiausia bendraujantys ir dažniausia turi keletą įsisenėjusių ligų.
  Seniai nebetikiu skaičiais ,kurie pateikiami apie susirgusius; Lenkijoj 38mln gyventojų, o Lietuvoj 3mln, o skaičiai keli šimtai ir ten ir ten., dabar vėl neatitikimai dėl 800 mirčių.

Kiek Lietuva investavo       2021-09-21 7:53

į pandemijos valdymą,tai būtų pastačiusi dešimt naujų ligoninių,modernizavusi senas ir nereiktų bijoti,kad koks žmogelis susirgs covid virusu ar gripu.Nes po covido ateis dar kitas virusas ir dar kitas,o gerai apsiginklavus gera ,prieinama medicinos sitema plius saugojimasis,higiena ir virusai bus ne tokie baisūs.

Komercinė Antikristo "medicina"       2021-09-21 0:45

Kristus: “Ne sveikiesiems reikia gydytojo, o ligoniams.”
Antikristas: “Ne sveikų reikia gydytojui, o ligonių!”

Vidas       2021-09-20 23:27

Jau net ir mokslininkai negali tylėti, kaip valdžia neprisiimdama jokios atsakomybės rizikuoja žmonių tiek psichine, tiek fizine sveikata.

TAIP!!!       2021-09-20 23:19

persirgus Covid-19 liga susidaro stabili, laikui bėgant nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga, išliekanti ne mažiau kaip 12 mėnesių.

Šis tyrimas taip pat įrodo, kad persirgusių Covid-19


!!!
vakcinavimas yra visiškai nepagrįstas, neatsakingas ir perteklinis veiksmas bei nusikalstamas valstybės lėšų švaistymas!!!

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.