Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Iniciatyvinės grupės „Santarvė tautos sėkmei“ (STS) pareiškimas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 13 d. 21:16

23     

    

Iniciatyvinės grupės „Santarvė tautos sėkmei“ (STS) pareiškimas

Kaunas,  2019-03-13

Suvokiame, kad Lietuva ir ES dėl netinkamo valdymo ir vystymosi krypties yra atsidūrusios ypač sudėtingoje padėtyje, todėl norėdami išvengti griūties siekiame tautinių-pilietinių-demokratinių jėgų sėkmės Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose bei atsikratyti oligarchine-nomenklatūrine Lietuvos valdymo sistema.

Šiuos lūkesčius žlugdo tebesitęsiantis nacionalinių-demokratinių-antifederalistinių jėgų susiskaldymas Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose.

Susibūrę į pilietinę iniciatyvinę grupę STS kreipiamės į nesutariančių pusių – kandidato į prezidentus A. Juozaičio sambūrio „Lietuva yra čia“ (LYČ) ir Visuomeninio rinkiminio komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“ kandidatų sąrašo į ES parlamentą, pretenduojančių turėti atstovus EP, grupių vadovus ir narius bei kitų tautinės-patriotinės-demokratinės pakraipos grupių, norinčių dalyvauti ES parlamento ir Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose, vadovus ir narius. Manome, jog šios jėgos dar turi galimybę  rinkiminei santarvei.

Išreiškiame daugelio rinkėjų  nuogąstavimą, kad susiskaldymas visus juos paliks be tinkamo atstovavimo EP, Lietuvos prezidentūroje, o vėliau – ir Seime. Kad to būtų išvengta, kviečiame minėtų, kol kas atskirai veikiančių ir nesusitariančių stovyklų atstovus neatidėliojant sėsti prie derybų stalo. Nepavykus to pasiekti išvardintoms grupėms savarankiškai, mes – STS grupė – esame pasiruošę organizuoti minimas derybas ir būti jose nepriklausomu tarpininku.

Derybų tikslas – sudaryti vieningą pilietinių-demokratinių-antifederalistinių jėgų kandidatų sąrašą Visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“ programos ir sąrašo pagrindu ES parlamento rinkimams ir išreikšti paramą A. Juozaičiui Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose. Palaikome nuostatą, jog viską teisingiausiai surikiuos rinkėjai reitinguodami kandidatus rinkimuose.
   
Kviečiame ir kitas Lietuvos piliečių grupes, organizacijas bei pavienius asmenis paremti šią mūsų iniciatyvą, kviečiant bei skatinant kandidatuojančius deryboms ir susitarimui, kuris būtų naudingas visai Lietuvai ir jos žmonėms.

Signataras A. Endriukaitis, visuomenininkai R. Kanapienis, buvęs Vilniaus meras V. Šapalas (Vilnius), prof. G. Merkys, R. Povilaitis (Kaunas), N. Malakauskienė, S. Narutavičius, V. Puronas (Šiauliai), E. Šalkauskas (Klaipėda).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Radžvilo poelgiai verti kritikos visą parą...       2019-03-16 11:14

Juozaitis likvidavo komitetą, pareiškė paramą R. komitetui. R. su kitais vytautais J. prez.kampanijos mor. neremia TF vardu..Vytautų eisena 11 d. sužlugo gėdingai ir jei nebrūžinsime kritiškai   užkalkėjusios jų smegeninių ir tos vietos, kur būta sąžinės, kad atsikvošėtų prez. klausimu, jie nesurinks ir 10 t. parašų.
Vargas mums -nacionaldemokratams dėl R. ištikimųjų neįžvalgumo ir nesolidarumo.
Pagarba STS drąsuoliams..Spauskit vytautininkų grupę prie der. stalo toliau.

Keistas       2019-03-15 10:06

Kur jie mato tautą?, jei ten ir yra keli gabaliukai tai viskas, esminė tauta stumdo maximų ir kitų marketų  vežimėlius, ten jų dauguma.

Nesibrukim su "savo" kandidatais       2019-03-14 18:49

Tegu tie kandidatai patys strateguoja bendrą kryptį. Raginkim juos telktis ir baikim niekinti kitų grupių kandidatus. Ir baikim rėkauti - balsuokim tik už ... - tai, atsiprašau, tryda, skaldanti ir priešinanti žmones. Prisiminkit Sąjūdį - jei šitaip būtų ūdiję vieni kitus ir spygavę kaip turginės bobos, Sąjūdis būtų pasibaigęs labai greit. Nepasiduokit priešinimams ir patys nesmurtaukite su tais SAVO VIENINTELIAIS TEISINGAIS KANDIDATAIS. Kaip bus teisinga - nuspręs jie patys. Tie sprendimai yra strategavimas, o ne plyšojimas nuo bačkos - kas garsiau. Manau, kad tikrai gausim visų nesisteminių kandidatų bendrą viziją, ja ir remsimės. O kaip nuspręs kandidatai - taip mes ir rinksim.

>Beabejui       2019-03-14 11:20

bolševiko balsas, įskaitant tamystos, eina akunaku, kaip Erlickas sako.
Liustruokis, palengvės.

Na, ne Jule,       2019-03-14 11:13

melo samdiniai nėra demaskuoti. Tik TIESA gali juos demaskuoti. Jėzus Pilotui sakė “sieki TIESOS ir turėsi ramybę”. Žmogus pamynęs tiesą, niekada neturės ramybės. Tad labai paprasta klausyk savo širdies.

Jules       2019-03-14 10:54

Le grand mensonge du 20ème siècle touche à sa fin - Melo epocha eina į pabaigą, tiesa? Centro Komiteto samdiniai ir patikėtiniai demaskuoti.

Manau, kad normalu,       2019-03-14 10:48

kad kai kam tai kelia didelį rūpestį. Labiausiai dreba SISTEMA, kurios valdžia dabar yra visame pajėgume.

Be abejo,       2019-03-14 9:47

į dangų eina tik bolševiko balsas.

>jo,jo       2019-03-14 9:30

Šuns balsas į dangų neina - tik tiek. Grįžk į Delfį iš kur esi atsivilkęs

Jo, jo!       2019-03-14 9:15

Tegul meilė Centro Komiteto samdiniams dega mūsų širdyse. Vardan tos Raudonosios Oligarchijos klapčiukų vienybė težydi! Juozaičio virsmas iš internaciuko, fašistų gaudytojo Lietuvoje, į naciuką tiesiog įspūdingas. O, “dožilisj” - pasakytų Gorbis, ane?

pritariu       2019-03-14 9:05

Didelė pagarba šiems iškiliems mūsų Tautos vyrams bei moterims. Kvietimas susitarti yra laiku ir galima dar viską padaryti, tik ar bus noro tartis - tai klaustukas. Pažiūrėsime ir įvertinsime ko verti šie politikai. Dabar jau nebus jiems kur slėptis ir išsisukinėti. Manipuliacijoms ir apgaulei vietos nėra - arba arba. Mes, tautiečiai, tai įvertinsime ir padarysime jiems verdiktą

RADŽVILO UŽHIPNOTIZUOTI SPYRIOJASI IKI ŠIOL...       2019-03-14 9:00

kEISTUOLIO R. KOMPANIJA IKI ŠIOL NEPATVRTINO SUSITARIMO…KAI KURIE KOMENTUOJANTYS ,NEVA, DĖL TEISINGUMO,y BADO J…. Tie ARBA -kląstingi arba naudingi idiotai, NES TAIP, BET KURIUO ATVEJU, PADEDA ONS PER VISUS GALUS BRUKAMAI PROOLIGARCHINEI-FEDERALISTINEI TRIJULEI….

puiku       2019-03-14 8:46

Labai puiku, kad pagaliau susitarė A.Juozaitis ir V.Radžvilas. Žmonės, palaikykime juos,būkime išmintingi.

>>> Kuo mes       2019-03-14 8:43

turime patikėti? Patikėti GERA VALIA, kuri reiškia ne savanaudiškus tikslus, o bendrąjį gėrį. Jau vien tik tas susiėjimas prie apvalaus stalo ir sugebėjimas kalbėtis, kelia pasitikėjimą tais žmonėmis. Mielieji, juk SĄJUDIS, kuris mus atvedė iki išsilaisvinimo iš okupanto, kuris buvo galingas savo vienybės dvasia už bendrąjį gėrį, todėl jis ir buvo fenomenalus kaip toks pasaulyje, tik ta vienybė buvo tokia galinga ir tapusi “Dainuojančia Revoliucija”, pasuko tankus atgal į karinį “Šiaurės miestelį” Vilniuje, o po to visai juos “išbogino” lauk. Tad, jei norime vėl tapti stipriais, atkurkime šią vienybės dvasią. Atsimeni, gerb. Arvydai Juozaiti, savo žodžius “Tai istorinė klaida”? Ir visiškai buvai teisus. Pagal pasaulio logiką tai nesuvokiama, bet Dievui nėra negalimų dalykų. Negi mes turime pamiršti tai, kas tada buvo taip akivaizdu?...
Tegul meilė Lietuvos
Dega mūsų širdyse,
Vardan tos Lietuvos
Vienybė težydi!

Kuo mes       2019-03-14 8:08

turime tikėti? Centro Komiteto patikėtiniais, ane? Vilniuje Babilonas kaip ir Berlyne, nežinote? Žirmūnuose anarchija, bet negeriau ir Karoliniškėse, nežinot?

>>> Kalbų nėra       2019-03-14 8:00

Labai ir labai klystama, kai yra brukamas Juozaitis ar kiti. Esmė susitarime yra tai, ne vardas ir pavardenis, o tas kuris geriausiai atlieps į visų susibūrusių ieškant geriausio bendro gėrio Lietuvai, kuris įsipareigotų vykdyti visus iškeltus jam reikalavimus iki pat kadencijos pabaigos. Kad visas susibūrimas būtų viešas ir skaidrus. Kad visi Lietuvos piliečiai matytų tą lyderį, kuris labiausiai atlieps jų interesus. Taip, rasis tokių rinkėjų, kurie įsikibę į kažką tai, savo galvelėje sukurtą dievuką, bet jei bus aiškiai išreikšti sambūrio dalyvių sudaryta bendra programa, pagrįsta konkrečiais argumentais, tada patikės dauguma geros valios žmonių ir balsuos už iškeltą kandidatą.

Jules       2019-03-14 7:59

Tiesos siekis yra nusikalstamas, Tiesa kriminalizuota, todėl mes negalime sužinoti visos tiesos ir apie patį Juozaitį, jau nekalbant apie jo pasekėjus ir patronus. Tokius kaip Brazauskas, Kirkilas, Juršėnas ir apie dirbantį jų naudai Kubilių su savo politinių kuosų kariauna mes nieko rimto negalime žinoti, nes tiesa kriminalizuota – laikoma nusikaltimu pagal LR BK straipsnius, o „bojevykų“ prie durų Lietuvoje niekada netrūko kaip ir atsitiktinių plytų ar stabdžių pakirpėjų, tiesa?

stasys        2019-03-14 7:43

keičiant arklius perkėloje ne laikas jiems žiūrėti į dantis . Mielieji vežimai jau rieda nuo kalno !! norite santarvės ? duokite , prisidėkite prie pagreičio ..Tas formalus vyrišku ranku paspaudimas labiau išskaičiuotas nauda nei vertybinis .

ĄČIŪ, VYRAI..-signatarai,.       2019-03-14 0:22

jūsų išmintingumas akivaizdus, kaip akivaizdi Radžvilo apdujėlių atsakomybė už santalkos nebuvimą...

Kalbų nėra,       2019-03-13 23:26

būtų labai reikšminga, jeigu visų antisieteminių pilietinių darinių vadovai susitartų dėl vieno, daugiausiai galimybių laimėti valstybės vadovo rinkimus turinčio kandidato. Tai kai kam gal padėtų apsispręsti. Bet jau yra tūkstančiai, o gal ir šimtai tūkstančių  apsisprendusių. Jeigu mes, rinkėjai, būsime protingi, tai balsuosime už Arvydą Juozaitį ir nekreipsime dėmesio į pilamą ir dar pilsimą ant jo purvą. Yra manančių, kad jų melas įveiks skriaudos, patirtos per daugelį metų, jausmą tautoje. Tai veikė, bet šiemet nebesuveiks. Tik būkime rinkimų dieną aktyvūs, ir galvokime apie savo žeimas, vaikus, kaimynus, daugus, šiap pažįstamus, vargstančius Lietuvoje ar emigracijoje.. Ir, žinoma, apie save. Apie save visų pirma…Ir Puidokas, ir Puteikis puikiai žino, kad jie laimėti rinkimus jokių šansų neturi. Viena, ko iš jų galima tikėtis - tai sąžinės. Pažiūrėsime, kiek jie jos turi.

Egidijus       2019-03-13 22:59

Dar nesusitarė, Radžvilas neigia susitarimus.

Vilnietis       2019-03-13 22:20

per vėlai- jau susitarė.

Ačiū       2019-03-13 21:50

Pagarba žmonėms ,kuriems svarbi santarvė,išmintis ir darna.Mes kartu vienybėje ir meilėje Lietuvai.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.