Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Aplinkosaugos politika

Inesa Paliulytė. Dzievuli brangus, kas pasidarė? Miškas juk šventas!

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 25 d. 0:25

22     

    

Inesa Paliulytė. Dzievuli brangus, kas pasidarė? Miškas juk šventas!

#už #Lietuvos #Miškus #Lietuvos #Respublikos #seimas #atsibuskit

Keturių trobų kaimas miške, Dzūkijoje. Tokią sodybą pirkome. Vidury miško. Rudenį čia buriuojasi gervės. Kiekvieną naktį gervės klykia. Nežinia ar džiūgaudamos, ar pakildamos tolimam skrydžiui, ar vaitodamos, kad traiškomi jų namai.

Ketverius metus atstatinėjome palaikį namelį, lyginom pievas, sodinome, tvėrėme naują gyvenimą. Kur pažvelgsi miškas, „...kaip rūta žaliuoja“. Čia pat Pelesos botaninis zoologinis draustinis su gausia ir turtinga flora ir fauna.

Ir štai, tik per kelią, pradėjo kirsti seną mišką. Naktį pakirdau iš miego galvodama, kad prasidėjo karas. 1 val. 45 min. Namelio langai apšviesti itin ryškia šviesa. Pripuoliau prie lango, keliu riedėjo „mirties mašina“. Už kelių minučių buvo pradėtas kirsti miškas. Čia pat, prie mano namų.

Klausiu girininko: kam, kodėl? „Planinis IV kategorijos valstybinio miško kirtimas. Plyninis.“ Rodo kirtimų žemėlapį, kuriame pagrindinis terminas: PLYNĖ.

Negaliu patikėti. „Kaip, čia kur miškas žaliuoja, žilagalvės, žaliaskarės eglės stiebiasi dangun, bus plynė?“ – „Bus, – sako girininkas, – čia menkavertis drebulynas“.

Ne, čia daugiausia eglės, keli beržai, bet juk jie seni, juk eglei užaugt kiek metų reikia, tai aš jau ir numirsiu, o kaip mano anūkas?

Man trūksta kvapo, manęs negirdi, kalba valdiškom frazėm, o kas baisiausia, suprantu: juos visus valdo godulys.

Ir kam aš neskambinau…

Dzievuli brangus, kas pasidarė? Miškas šventas, lietuvio gyvybė ir svarbiausias turtas naikinamas be sąžinės ir garbės. Ei, jūs ten, Olimpo viršūnėje, ar dar girdite mus, Lietuvos žmones, miškas nėra mediena, miškas mūsų išlikimo garantas. Besarmačiai, paleisti tokį Seimą, tokią niekingą apsimelavusią Aplinkos ministeriją. Kur matyta? Esat pašaukti tarnauti Lietuvai, o jūs Lietuvą griaunat!

Sakot: kalbėti faktų kalba. Nenoriu, noriu šaukti širdies kalba, nes man skauda ir gėda dėl jūsų, išrinktieji, trumparegiškumo, tėvynės nemeilės ir bukos biznio buldozerio logikos. Puolėm po sovietų tankais. Ar dabar, kai tėvynė parduodama už „trisdešimt sidabrinių“, pulti po miško kirtimo robotais?

Rytoj pirmadienis, rytoj žmonės buriasi į Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ spaudos konferenciją Seime.
Duok Dieve, kad juos, kad mus išgirstų, kad nepabustume dykvietėje ant „Ikea“ laminatinės lovelės…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas>vienybė težydri        2018-09-2 17:13

Nerimsta užsimaskavęs viduramžių inkvizitorius:“vienybė težydri     2018-08-26 18:01
Katalikai vienykitės su ateistais, sektantais, kegebistais ir gėjais!”
Čia jo toks humoras ar ironija, primenanti vidurmažių inkvizitorių humorą, kuris nebent tiktų pragare bedirbantiems. Kadangi viduramžių inkvizitoriaus atmintis šlubuoja, tai priminsime viduramžių inkvizitoriui, kad tada žmonės buvo gąsdinami eretikais, raganomis, burtininkais ir t.t. Bet, jeigu iš tikrųjų persikeltume į vidurmažius, tai galėtų būti ir visai kitas paveikslas, nes tas “vienybė težydri” komentaro autorius pats galėjo būti sudegintas ant laužo. Koks buvo pirmas požymis eretiko? Viduramžiais buvo laikoma, kad “eretikai skaldė žmones, keldami neramumus ir maištus”. Taigi, “vienybė težydri” komentatorius viduramžiais galėjo būti pats pirmas kandidatas, kuriam grėsė būti gyvam iškeptam ant laužo. Šitas “herojus” savo komentaru labiau primena NKVD-isto humorą: “bolševikai, vienykitės su katalikais, su sektantais, su gėjais, su liaudies priešais, su antisovietčikais, su antitarybiniais diversantais, komunizmo priešais, kapitalizmo agentais ir šnipais, su buožėmis, su buržujais”.
  Graži dzukaitė, išsakė savo nuogastavimus dėl nykstančio miško, bet štai atsiranda kažkoks “vienybė težydi” komentatorius, kuriam reikia būtinai sugadinti prasidėjusią diskusiją dėl miško kirtimo. Susidaro įspūdis, kad “gadinti kitiems žmonėms nuotaiką” yra vienintelis jo užsiėmimas ir profesija.
Komentatorius “vienybė težydri” tik eilinį kartą įrodė, kad jis yra tas žmogaus tipas, kuris skleidė neapykantą viduramžių inkvizicijos laikais, fašizmo laikais, NKVD laikais. Gal pagaliau žmonės pradės suprasti, kad tai yra ypatinga žmonių rūšis, su kuria reikia pagaliau kažką tai daryti, nes dabar ne NKVD laikai, nors komentatorius “vienybė težydri” šito paprasto dalyko suvokti nepajėgia ir nepajėgs visą likusį jam gyvenimą. Akivaizdu, kad šitas žmogus yra nepagydomas, nes jis nepajėgia savęs sulaikyti nuo blogo elgesio.

>to skiriu...       2018-08-28 21:00

Dogma Nr 33 skelbia: Viduramžiais pasaulį dar valdė šventieji popiežiai. Jie įsteigė visus žymiausius universitetus, prie kurių glaudėsi gausūs kuklių bei dorovingų vienuolių rūmai. O prie jų ėmė augti miestai, kuriuose Dievo tauta smagiai plėtojo savąją Abraominę finansų sistemą paremtą dieviškuoju palūkanų mokslu.

ateities       2018-08-26 18:28

partizanams slėptis miškuose nebebus galimybių.(Jei dar atsiras norinčių partizanauti)

vienybė težydri       2018-08-26 17:01

Katalikai vienykitės su ateistais, sektantais, kegebistais ir gėjais!

To skiriu komentatoriui TARP KITKO        2018-08-26 16:46

Viskas taip. Tik nustokite kartoti propagandines klišes apie Viduramžius - tai Vakarų civilizacijos klestėjimo tūkstantmetis(!). Būtent Viduramžiais radosi žymiausieji universitetai, vienuolynai, miestai, finansų sistema ir t.t.

skiriu komentatoriui TARP KITKO       2018-08-26 11:35

Miškas yra paguoda ir senosios religijos atstovui, ir katalikui, ir budistui, ir bet kam. Nepravardžiuokime vieni kitų stabmeldžiais, o suvokime, kad privalome vienytis. Giliai tikintis katalikas nemato ir pagonyje priešo. Nebe Viduramžiai.

Al.       2018-08-26 0:23

Koks bebūtų pasipriešinimo būdas, būtina turėti veiksmingą žiniasklaidą. Be žiniasklaidos, patys viens kito nepasieksim ir būsim uždaryti į informacinį maišą, kaip rumunai.Aišku, kad reikia kurti naują sąjūdį. Nesismulkinti dėl niekų, o žiūrėti pagrindinių dalykų.

Patikslinimas       2018-08-25 22:07

Aplinkos ministras K.Navickas buvo ne tik ekologinio klubo “Atgaja”, kurį įkūrė a.a.Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Saulius Gricius, narys, kaip čia buvo rašoma, bet ir vadovas. Deja, vertybės keičiasi, žmonės irgi.

Labai gaila medžių,bet       2018-08-25 21:35

kas jų gailės,jei niekas negaili net žmonių,ypač senelių,kurie senatvėje tampa nereikalingi ir slaugos namuose skubiai sudaromos sąlygos jiems pasitraukti anapilin.Pradėti reiktų nuo pagarbos senam žmogui,išminčiai.Tada jau grandinininė reakcija rūpintis prasidėtų viskam,kas gerbtina.

Buratinologui       2018-08-25 20:11

Todėl bent plynus kirtimus, bent Lietuvoje, ir būtina uždrausti visiškai.
Buratinų ir taip perteklius. Galime net eksportuoti. Tik jų stygiaus nieks nejaučia. Tad būtų problemiška.
*******************************
Gyvas miškas parodo, ar dar gyvas žmogus.

papa karla       2018-08-25 19:44

O jūs nepagalvojate- kiek iš nukirstų medžių galima išdrožti buratiņų?
Bus daug naujų balsuotojų. Liuks!

to to tarp kitko 2018-08-25 13:55        2018-08-25 19:40

Be medžių mūsų planeta numirs, o be žmonių, kurie viską naikina, tikrai nepražus. Medis irgi Dievo kūrinys. Gyvas. Žmogui nevalia susireikšmint.

NKui       2018-08-25 17:06

Kas sustabdytų?
Na, tikrai ne miškų ar pavienių medelių gynimas.
Sustabdytų tik visiškas režimo demontažas.
Visuotiniais nacionaliniais streikais, taikaus pilietinio pasipriešinimo, pilietinio nepaklusnumo masinėmis akcijomis.
Viskas. Kitų būdų mūsų situacijoje nėra, o kas sako, kad yra, tiesiog nieko nenutuokia arba tyčia mulkina.

Klausiu Klaustuko 16:49 klausimą:       2018-08-25 16:39

Kas galėtų pasidalinti v e i k s m i n g a i s teisėtais būdais,
kaip juos - “mirties kultūros” nešėjus - kuo operatyviau sustabdyti?
Dzūkijos ar kitų Lietuvos regionų pušynų ar kitokių miškų naikintojams (“istrebiteliams”) už jų daromus nusikaltimus ateityje neturi būti taikomas senaties terminas, kaip nebuvo taikomas nacių nusikaltimams.
Vienų ir kitų veiklos teisėtos, bet neteisingos nacionalinio intereso
ir prigimtinio įstatymo požiūriu, t o d ė l nusikalstamos.
Akivaizdu, kad naikinamas viešasis gėris.
“Valstiečiai” išduoda dar ir rinkiminius pažadus. NK

Klaustukas       2018-08-25 15:49

Tai va iš kur tas pigesnis biokuras!Teko girdėti pasakojimą, kai lėtapėdis, neturėdamas malkų žiemą pjaustė savo trobos negyvenamą dalį ir šildėsi. O dar yra toks senas posakis - pjauti šaką ant kurios sėdi. Taip tragiškai vis apie tą patį. Kaip sustabdyti?

valdas.       2018-08-25 14:53

kai kirto mišką poligonams,gal ir dabar kerta,Paliulytei buvo neįdomu.bet kai robotas įvažiavo į kiemą ,tada jau graudus rašinėlis.nėra piliečių.

tarp kitko       2018-08-25 12:55

be abejo, niokoti, iškirsdinti, švaistyti miškų turtą yra nusikaltimas.
tačiau, autorei derėtų rašant galvoti:
katalikui šventas yra Dievas, o miškai “šventi” stabmeldžiams ir sektantams.
miškus reikia tausoti, prižiūrėti ir saugoti, bet garbinti tiesiog kvaila.

Jūratė       2018-08-25 11:18

1:45 nakties? O, Viešpatie. Rodos, į Sibirą išvežt panašiu metu ateidavo. Pataisykite, jei klystu.

Su dydziausiu       2018-08-25 11:05

  entuziazmu Lietuvoje buvo realizuotas masinis biokuro katiliniu projektas.Viesai buvo is visu tribunu skelbiama, kad medienos atlieku bus.Net per daug.Dabar puse lupu buvo pasnibzdeta, kad truksta biokuro.Todel padidintas kertamo misko plotu kiekis.Nors, abejotina kad tai pagrindine priezastis.Zmones uzvaldes godumas.Kertami medziai parkuose, miestuose.O jeigu privacioje valdoje zmogus panores geneti medi, tures kreiptis leidimo ir susimoketi.Ir tai truks netrumpa laika.Panaseja, kad zmones is sielos isvare Dieva ir susidejo su nelabuoju.Nieko ir niekam svento neliko.

manau       2018-08-25 9:50

ir tai darosi akivaizdu, kad evrikų šlamesys užgožia viską...

viltė       2018-08-25 8:32

Iki širdies gelmių...skauda , lyg pjautų kas man širdį...

dar vis negaliu patikėti       2018-08-25 8:24

Tikrai. Kas pasidarė? Aplinkos ministras, tai buvęs “Atgajos” klubo narys. Klubui vadovavo šviesios atminties Saulius Gricius. Atrodė, kad šis žmogus, tai yra Kęstutis Navickas, bus tikrų tikriausias Aplinkos saugotojas. Negaliu patikėti dar iki šiol, jog jis gali elgtis kenkėjiškai. Bet laisvoje Lietuvoje mes jau patyrėme visko, ir šiuo atveju, matyt, galimos visokiausios žmogaus metamorfozės


Rekomenduojame

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.