Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Kiti regionai

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gruodžio 3 d. 3:07

15     

    

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui, Adarui Pūnavalai [Kiran Yadav Vs. State and ors.Criminal Writ Petition (St.) 18017 of 2021 ].

Peticijos pateikėjas pareikalavo AstraZeneca (Covishield) gamintojo Bilo Geitso, jo partnerio Adaro Pūnavalos ir kitų vyriausybės pareigūnų bei vadovų, dalyvavusių nužudant 23 metų vyrą, kuris neteko gyvybės dėl skiepų, patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Mirusysis sutiko gauti Covishield vakciną, tikėdamas klaidingu pasakojimu, kad vakcina yra visiškai saugi, taip pat dėl geležinkelių keliamo atitikties reikalavimo, kad keliauti bus leidžiama tik du kartu skiepytiems žmonėms.

Indijos vyriausybės AEFI (nepageidaujamų įvykių po imunizacijos) komitetas neseniai pripažino, kad dr. Snenalas Lunavatas (Snehal Lunawat) mirė dėl Covishield vakcinos šalutinių poveikių. Minėta ataskaita atskleidė vakcinų sindikato teiginio, kad vakcinos yra visiškai saugios, klaidingumą.

Pareiškėjas reikalavo 10 000 000 000 Indijos rupijų (134 mln. JAV dolerių) kompensacijos ir paprašė laikinos 1 000 000 000 Indijos rupijų kompensacijos (13,4 mln. JAV dolerių). Pareiškėjas taip pat siekė kaltinamuosius Bilą Geitsą ir kitus ištirti melo detektoriumi bei atlikti jiems narkotikų analizės testą.

Amerikos teisme nagrinėjamoje byloje dėl MR vakcinų (tymų vakcinų) šalutinio poveikio Teismas sutiko su 101 milijono JAV dolerių (apie 7 520 000 000 Indijos rupijų) kompensacijos suma nukentėjusiajam.
Kitoje byloje Amerikoje Centrinė žvalgybos valdyba, Maisto ir vaistų agentūros kriminalinių tyrimų biuras iš Farmacinės kompanijos GlaxoSmithKline (toliau GSK) išieškojo apie 10,2 milijardo JAV dolerių  už įvairius nusižengimus, įskaitant vaistų šalutinių poveikių nuslėpimą ir grėsmės amerikiečių gyvybėms sukėlimą.

Bendrovės neteisėtas tam tikrų receptinių vaistų reklamavimas, tam tikrų saugumo duomenų nepranešimas ir civilinė atsakomybė už įtariamai klaidingą kainų pateikimo praktiką.

Jungtinės Valstijos taip pat tvirtina, kad GSK rėmė vakarienių programas, pietų programas, SPA programas ir panašią veiklą, skatinančią Paxil vartojimą vaikams ir paaugliams. GSK mokėjo pranešėjams už kalbėjimą gydytojų auditorijai bei mokėjo už maitinimą ar SPA procedūras atvykusiems gydytojams.

2001–2007 m. GSK neįtraukė tam tikrų saugumo duomenų apie Avandia, vaistą nuo diabeto. Tarp trūkstamos informacijos buvo duomenys apie kai kuriuos tyrimus po pateikimo į rinką, o taip pat duomenys apie du tyrimus, atliktus reaguojant į Europos reguliavimo institucijų susirūpinimą dėl Avandia saugumo širdies ir kraujagyslių sistemai. Nuo 2007 m. Maisto ir vaistų agentūra į Avandia etiketę įtraukė du juodai apvestus ir stambiu šriftu išspausdintus įspėjimus, kad informuotų gydytojus apie galimą padidėjusią (1) stazinio širdies nepakankamumo ir (2) miokardo infarkto (širdies priepuolio) riziką.

Jame taip pat teigiama, kad GSK mokėjo „padėkos mokesčius“ sveikatos priežiūros specialistams, kad paskatintų juos reklamuoti ir skirti šiuos vaistus, taip pat vaistus Imitrex, Lotronex, Flovent ir Valtrex. Jungtinės Valstijos tvirtina, kad dėl šio elgesio federalinėms sveikatos priežiūros programoms buvo pateiktos neteisingos paraiškos.

Indijos Aukščiausiojo Teismo Konstitucinė kolegija Anitos Kušnavahos (Anita Kushwaha) byloje 8 SCC 509 (2016 m.) aiškiai parodė, kad indų teisės yra ne mažesnės nei žmonių visame pasaulyje. Tikimasi, kad netrukus Indijoje bus pateikta šimtai tūkstančių kompensacijų reikalavimų.

Iš sprendimo Montgomerio byloje UKSC 11 (2015 m.), Airdale Nacionalinės sveikatos tarnybos fondo prieš Bland 1 All ER 821 (1993 m.), Bendrosio bylos prieš Indijos sąjungą 5 SCC 1 (2018 m.)ir Bendrųjų registrų prieš. Meghalajos valstiją SCC OnLineMegh 130 (2021 m.), o taip pat iš Visuotinės deklaracijos, skirtos bioetikai ir žmogaus teisėms (2005 m.), aišku, kad prieš skiepijant ar gydant žmogų, jis turi būti informuotas apie šalutinius vaisto poveikius ir apie kitus prieinamus vaistus.

Jeigu kuris nors asmuo yra paskiepytas nuslėpus faktus arba meluojant, kad minėtos vakcinos yra visiškai saugios, tai reiškia, kad sutikimas gautas apgaulės būdu. Indijoje skiepijimas, paremtas apgaule, jėga/prievarta arba tam tikromis suvaržymo sąlygomis yra civilinės ir baudžiamosios teisės pažeidimas. [Bendrieji registrai prieš Meghalajos valstiją SCC OnLineMegh 130 (2021 m.)].

Remdamasis aukščiau išdėstyta teisine padėtimi, pareiškėjas paprašė įregistruoti pirminį informavimo pranešimą pagal Indijos baudžiamojo kodekso 52, 115, 302, 409, 120(B), 420, 34, 109 ir t.t. bei 2005 m. Nelaimių valdymo akto 51(b), 55 straipsnius prieš susijusius oficialius asmenis, kurie reklamavo vakcinas kaip visiškai saugias .

Bilas Geitsas ir Adaras Pūnavala, Covishield (AstraZeneca) vakcinos gamybos partneriai, apkaltinti dalyvavimu sąmoksle.

Indijoje asmuo, leidžiantis klaidingai reklamuoti savo produktą, taip pat laikomas kaltu dėl savo veiksmų ar neveikimo. Šiuo atžvilgiu Indijos baudžiamojo kodekso 120(B), 34, 109 ir kitų skyrių nuostatos leidžia apkaltinti Billą Gatesą ir Adarą Pūnavalą kaltais dėl masinių žmogžudysčių, t. y. remtis Indijos Baudžiamojo kodekso 302, 115 ir kt. skyriais.

Taigi šiame pareiškime išdėstyti prašymai:

„i) Indijos Konstitucinė kolegija turėtų imtis šią peticiją traktuoti kaip pirminį informavimo pranešimą ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn pažeidėją, kaip tai padarė Gerbiamasis Aukščiausiasis Teismas Noida verslininkų asociacijos byloje 6 SCC 508 prieš Noidą (2011 m.) ir vėliau šio garbingojo Teismo byloje tarp Param Bir Singh ir Maharaštros valstijos SCC OnLineBom 516 (2021 m.);

ii) Tyrimas turi būti kreipiamas į nedelsiant pradedamą kaltinamojo tardymą laisvės atėmimo sąlygomis ir mokslinių testų, tokių kaip melo detektoriaus testas, smegenų kartografavimo testas ir narkotikų analizės testas, atlikimą, siekiant atskleisti visą sąmokslą ir išgelbėti Indijos piliečių gyvybes;

iii) Nurodymas atsakovui Nr. 1, t.y. Maharaštros valstijai, nedelsiant sumokėti 1 000 000 000 Indijos rupijų laikiną kompensaciją ieškovui ir po to ir išieškoti ją iš kaltų pareigūnų, atsakingų už pareiškėjo piliečio mirtį dėl tyčinių ir neteisėtų veiksmų ar neveikimo. Remiantis ekspertų nuomone, atsižvelgiant į pilnaverčius įrodymus, Bilas Geitsas ir Adaras Pūnavala gaus mirties bausmę.“

Ieškovas taip pat rėmėsi ankstesniais kriminaliniais Bilo Geitso veiksmais, kai Indijoje neteisėtai išbandant ŽPV vakcinas nužudyti 8 moteriškos lyties vaikai, ir Aukščiausiojo Teismo Konstitucinės kolegijos sprendimu Kalpana Mehta byloje 7 SCC 1 (2018 m.), kuris yra tvirtas įrodymas prieš Bilą Geitsą ir jo vakcinų sindikatą.

Ieškovas taip pat rėmėsi grėsmingo Bilo Geitso kovos su poliomielitu plano, Indijoje sudarkiusio gyvenimą 4 500 000 vaikų, patyrusių naujo tipo paralyžių, įrodymais. Tai taip pat yra papildomas Bilo Geitso iškrypėliško ir nusikalstamo mąstymo liudijimas.

Ekspertų teigimu, Billui Gatesui nėra šansų gauti užstatą byloje, o visas kaltinamojo kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas netrukus bus konfiskuotas.

Įvairios visuomeninės organizacijos ir paprasti žmonės nusprendė pasinaudoti piliečio teise suimti kaltinamąjį pagal Baudžiamojo proceso kodekso 43 str. Kaip nurodyta minėtame skyriuje, bet kuris pilietis gali suimti Bilą Geitsą, Adarą Pūnavalą ir kitus kaltinamuosius bei perduoti juos policijai.

Pastaruoju metu Australijoje pateikta apie 10 000 ieškinių žalai atlyginti dėl sužalojimo vakcina.

Indijoje netrukus bus iškelta šimtai tūkstančiai bylų, informavo Advokatas Išvarlalas Agarvalas (Ishwarlal Agarwal), Indijos advokatų asociacijos Nacionalinio koordinavimo komiteto vadovas.

Šaltinis: indianbarassociation.in

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Andriejus Fursovas       2021-12-5 20:17

Сработал принцип домино. Всё это продлится до 2026-го года. Андрей Фурсов
https://www.youtube.com/watch?v=vnW6xF8MDc8&ab;_channel=АндрейФурсов

Klausimas       2021-12-3 23:22

Ar tiesa kas čia parašyta?

amam       2021-12-3 13:20

Prasaliecyiui 05.31 Aiskiai matyt,kad vaiciekauskienes modernioji naujakalbe tamstai tarsi balzamas.Speju,jog ir Kaledine eglute paciam nelabai prie sirdies.O ir pacios Kaledos tik ‘sventinis laikotarpis’..Ot brudas.

Prašalietis       2021-12-3 11:59

prašaliečiyui     2021-12-3 5:52
Kaip už “patriotizmą” sėdėjęs Stalino gūlage, kad būtų buvę geriau gyventi gūlage “truputį” užverbuotas NKVD -istų, po gūlagų tarybiniais laikais dirbęs profesoriumi, “laisvoje ir nepriklausomoje” Lietuvoje 75 metams “patriotiškai” užsislapstinęs…, kartais išsprūsta buvusių vyresnių tarybinių brolių rusicizmai. Aišku, šiandiena esant vakarietiškos temos “problematikai”, kaip visi tikri šiandieniniai “tautiniai” runkeliai, idiotai ir variotai, kiek pajėgiu neatsilieku nuo “progreso” ir pavarau “tautiškai patriotinių” būnkerinių, Tamstai “vakarietiškai kvepiančiu"anglicizmų, kaip “leftistas, pideristas, melagiena, sory, žmoga, va te faire enculer, etc… Dar kartą “patriotiškas sory”, teks imtis priemonių, kad rusicizmai visškai išgaruotų iš galvos, nepaisant, kad net šiuolaikiniam “propiesoriui” V. Radžvilui ir po šiai dienai su proga ir be progos vaidenasi “pjautuvas ir kūjis” virš Lietuvos, Šeimų sąjūdžio. Kitiems šiandieniams tikriems “tautiniams patriotams” grėsmingai tebeskamba Kremliaus kurantai ir bilda ausyse atvažiuojančių mūsų okupuoti rusiškų tankų vikšrai ir t.t.

stasys       2021-12-3 10:15

Kiek kitu kampu 2021-12-3 9:48 ... mintis tokia ‘šiurpoka’ sakyčiau .

Kiek kitu kampu       2021-12-3 9:48

Broliai ir sesės geltonkasės, laikas - reliatyvi sąvoka. Žmogui - vienoks, uodui -  kitoks, dėl ko abu turėtų jausti panašią gyvenimo trukmę. Todėl nieko baisaus nenutiks, jei nesiskiepiję anksčiau iškeliausim ten, kur visi iškeliauja.

stasys       2021-12-3 8:02

delfi : Teisingumo ministerija kreipsis į JAV, kad galėtų pervesti kompensaciją už neteisėtą kalinimą vadinamajame CŽA kalėjime .
- Tai to pačio lizdo ‘kiaušiniai’ kai prisidengiant fors majeure aplinkybėmis bandoma iš tu situaciju ‘iškrapštyti’ sau pinigėliu . Vartojant aspiriną yra tam tikra dalis rizikos jog vaistas taps priežastimi Jūsų sveikatos problemu . Na iš karto galima pasakyti kad iš tos ‘feikinės’ bylos nieko tam Bill Gates nebus . Nežinau koks’apuokas’ ta straipsni vertė ir kurpė .. bet jam aiškiai nepavyko . Įtikinamam melui reikia bent 30 proc. tiesos o ne krokodilo ašaru kibiro .

prašaliečiyui       2021-12-3 5:52

kodėl jūsų kalba taip siaubingai užteršta žargoniškais rusicizmais? kalėjime sėdėjot ar esat Čmo tautietis ir tų pačių k.g.b.šaknų diegas? Juk normalus bent kiek praprusęs Lietuvos pilietis tokia bjauriai sudarkyta kalba nei kalba, nei rašo. Vilniaus “krasnūchos” kriminaliniu leksikonu smirdit. Arba jį imituojat spectarnybų užsakymu.

Po teismo       2021-12-2 21:58

Bilo vedelis gali likti kaip surio drudgalys.

Skaitytoja       2021-12-2 20:44

Noriu tikėti, kad šita kovido afera kada nors bus išnarpliota ir kaltieji gaus pagal nuopelnus. Visos ylos kažkada išlenda iš maišo.

pagaliau       2021-12-2 20:07

Paaiškėjo - vakcinos nuo covid-19 nėra vakcinos, o nebegaliojantys receptiniai vaistai
https://youtu.be/l6Ayu2-hI4E
nuo 28:13
O Comirnaty receptinis
https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications/view/30364

habilitās       2021-12-2 17:35

„Statistikos departamentas skelbia, kad per parą [2021-12-01] Lietuvoje patvirtinta 1813 koronaviruso atvejų. Per tą patį laikotarpį nuo COVID-19 mirė 20 žmonių, 17 iš jų buvo nepasiskiepiję.“
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1555085/lietuvoje-patvirtinta-1813-koronaviruso-atveju-mire-20-zmoniu-17-is-ju-buvo-nepasiskiepije
Pirma.
Tai, ko neskelbia SD yra skaičius mirusių nuo šalutinio poveikio, juk tarp tų 17 yra ir tie, kurie gavo vieną ar dvi dozes, bet nepraėjo nustatytas terminas. O tarp tų, kurie gavo vieną ar dvi dozes yra mirusiųjų nuo viruso ir mirusiųjų nuo vakcinos šalutinio poveikio.
Antra.
„Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 474 tūkst. [15,65%] gyventojų, o nuo jos mirė 6,8 tūkst. Žmonių“. [1,43%]
....
„Iš 6,8 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 502“. [7,38%]
Jei būtų duomenys apie tai, kiek žmonių mirė ne nuo pandemijos pradžios, o nuo skiepijimo pradžios, tada tas pilnai paskiepytų ir mirusių procentas būtų maždaug dvigubai didesnis, t. y. apie 15%. Bet tokia statistika nenaudinga Pišdulkiams, nes tikimybė užsikrėsti COVID‘u 15,65% ir tikimybė mirti pasiskiepijus, apie 15% labai panašios.
Kitaip tariant, propaganda apie skiepų naudą ir tautos „kenkėjų“ antivakserių būtinybę izoliuoti, įvedant GP, subirėtų kaip kortų namelis.

Taigi, Lietuvoje statistika apie COVID19 yra ir tendencinga, ir nusikaltimus dangstanti. Lietuvai Indijos atvejis negresia, man susidaro įspūdis, kad tas STI yra įkurtas specialiai, kad atliktų guminės anties vaidmenį, pokalbių įrašai tęsiasi valandą, o pasako tiek, kiek telpa į 5 minutes, o to, ką tikrai žmonės turėtų žinoti, – nepasako.

ah.ą       2021-12-2 17:31

o kas pateiks ieškinį dėl 11 tūkstančių perteklinių mirčių/galimai 11 tūkstančio žmogžudysčių Lietuvoje?

Prašalietis       2021-12-2 17:10

“Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai”...
  Belieka priminti, kad lansbrginio durnių laivo vairuojanti “politinė” įgula “Tautos sveikatos visuotinio gelbėjimo” nuo Covid viruso pradžioje “gudriai” sugalvojo “politinį chodą na vsiakij pažarnij slūčiai”- vakcinavimusi “besigelbėjantieji” lansberginio durnių laivo keleiviai turėjo pasirašyti, kad greitai “sumastyrintomis” ir klinikinių tyrimų nepraėjusiomis eksperimentinėmis vakcinomis( PSO paskelbė “nepaprastą pandeminę padėtį”, todėl vakcinuoti tai yra “gelbėti žmoniją nuo išmirimo” yra galima ir eksperimentinėmis vakcinomis) vakcinuojasi savo noru. Valdžiai sugalvojus ir priėmus lansberginiame durnių laive “gyvuliuojančios” bandos “laisvo ir savanorinio” kolektyvinio vakcinavimo socialistinį planą, buvo priimta ar tai įstatymas - apstatymas, ar tai nutarimas, kad galinčio nuo vakcinos nukentėti vakcinuojamo veršio parašo prašyti daugiau nereikia, nes kiekvienas ateinantis į vakcinavimo punktą vakcinuotis veršis demonstruoja savo “laisvą norą” būti vakcinuotas ir tokiu būdu “garantuotai išsigelbėti savo sveikatą” nuo “negirdėto nematyto klastingumo” Covid viruso, tuo pačiu “pagal mokslą išgelbėti” savo artimuosius ir visą žmoniją nuo 2020-2021 laukiamo išmirimo…. Taip kad prie valdžios lovio besistumdantys “tautiniai”, labai tikintys šiandieninių “moklsu” PSO asmenyje, idiotai ir puskvailiai pasistengė, kad aprašytas Indijos ir galimi ateities Covid eksperimentinių vakcinų padarytos žalos atlyginimų precedentai, Lietuvos “savanoriškai” besigrūdę vakcinuotis ir nuo vakcinų nukentėję “progresyvūs vakseriai” net nesapnuotų...

Kažkodėl       2021-12-2 13:37

nėra jokios reakcijos iš sveikatos teisės instituto Kas apgins mus ,juk ir mes kenčiam nuo Geitso.Ištirti,pateikti kaltinimus,prisiteisti dideles kompensacijas.Straipsnis labai daug žadantis -viso neperskaičiau.Bet STI turbūt viską mato savo teisingu žvilgsniu .Visažiniai ekspertai įrodymų jau seniai turi, melo detektorių turim,advokatų turim,-reikia veiksmo.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.