In memoriam: Romualdas Ozolas (papildyta)

Tiesos.lt redakcija   2015 m. balandžio 8 d. 18:53

34     

    

In memoriam: Romualdas Ozolas (papildyta)

1939 m. sausio 31 d. – 2015 m. balandžio 6 d.

Antrąją Velykų dieną mirė filosofas ir politikas, vienas Sąjūdžio lyderių, savaitraščio „Atgimimas“ steigėjas ir redaktorius, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, atkurtos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės vicepremjeras Romualdas Ozolas.

Atsisveikinimas su Velioniu Mokslų akademijos salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) balandžio 8 d., trečiadienį, nuo 12 iki 21 val., balandžio 9 d., ketvirtadienį, – nuo 9 val. Urna išnešama 14 val.

Velionis bus palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

* * *

Pagerbdami šviesų Romualdo Ozolo atminimą siūlome prisiminti jo kalbą, pasakytą 1988 m. spalio 22–23 Vilniuje vykusiame Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigiamajame suvažiavime.

Romualdas Ozolas. Kelio atgal nėra!

1988 spalio 22, Vilnius

Garbusis Suvažiavime!

Šiandien Lietuvoje – revoliucija. Atgimimo revoliucija. Dar nežinia, kaip ją pavadins. Visiškai aišku, kad ji pradeda naujausią mūsų istoriją – iš stalininio socializmo išsivadavusios Lietuvos istoriją. (Plojimai)

Svaiginančių šios vasaros laisvėjimo žygių užburti mes jau matome savo ateities triumfo arkas. Mūsų atgimimas – vienintelė mūsų viltis, kad mes, nešini savo vėliavomis, tikrai pro jas įžengsime. Kad ir ne visi iš šiandien čia esančių, kad ir ne tokie jauni ir stiprūs – įžengsime atgimę.

Lietuvos atgimimas – ne tiktai mūsų likimas. Ir ne tik mūsų kaimynų – Latvijos, Estijos, Gudijos, Rusijos. Tai ir Europos likimas. Netgi pasaulio. Šiandien jau puikiausiai suprantame – kur negaluoja žmogus, ten negaluoja tauta, kur negaluoja tauta, ten negaluoja pasaulis.

Pasaulis šiandien dar pasibaisėtinai serga. O labiausiai – ta jo šeštoji dalis, kuri, apsiginklavusi marksizmu, paskutine didžiąja Europos proto sukonstruota socialine teorija, Žemėje pabandė sukurti idealų gyvenimą. Pati svarbiausia išvada, kurią pasaulis įsisąmonina baigdamas šį ilgai trukusį eksperimentą, bus, matyt, tokia: žmogus negali būti Dievas ir bet kuri jo pretenzija į dieviškumą tampa nežmoniškumu. Žmogus turi vėl išmokti gyventi ne tiktai sau – štai kur ta didžioji mūsų ateities kančia ir viltis.

Ne tiktai sau – sau ir kitam žmogui. Būtent žmogui, o ne administratoriui, būtent žmogui, o ne chimerai. Kiekvienas žmogus yra didesnis už didžiausią imperiją.

Ypatingas yra Lietuvos, vienos tragiškiausių Europos tautų, likimas. Jeigu visų amžių Lietuvos genocido kiekvieną auką, kaip dabar siūlo žmonės, pažymėtume nors ir nedideliu mūsų laukų akmenėliu, ar galime įsivaizduoti, kokią piramidę kas rytą apšviestų tekanti saulė? Kaip jos šešėlyje išsaugotume savo dvasios šviesą, savo valios ir proto santarvę? O tiktai dvasios giedroj galime tikėtis įžvelgti neiškraipytus tikrovės kontūrus, tiktai iš valios ir proto santarvės galima iškelti svarbiausius kiekvienos tautos savitaigos pradus: kultūrą, valstybę, politiką. Kad ir kokią kraupią piramidę nešiotume savo širdyse, mes privalome rasti jėgų nesulinkti nuo jos svorio ir eiti. Tiktai tada visa, kas buvo, įgis savo vienareikšmę prasmę – Lietuva privalo būti, Lietuva yra. (Plojimai) Yra kartu su kitomis pasaulio tautomis ir valstybėmis, kaip pilnateisis pasaulio tautų bendrijos narys, kartu su visomis spręsdama savo ir pasaulio reikalus.

Mes šiandien dar ne visai ir netiksliai žinome savo per pastarąjį pusamžį patirtus nuostolius: ginčijamės, kiek su naikinta upių ir upelių, ežerų, kiek eroduota dirvų, nusiaubta kultūros paminklų, mūsų kalbos turtų. Aišku viena – mes buvome beatsidurią ant katastrofos ribos. Nemunas miręs, Kuršių marios dūsta, žemdirbystė antiekologiška, maisto produktai netikę, architektūra dehumanizuota, kalba sudarkyta, tauta artėja prie absoliutaus mutageniškumo zonos.

Kokia dramatiška yra mūsų padėtis, rodo tas faktas, kad savo katastrofišką būklę mes turime laikyti laimėjimu – juk dar visai neseniai atkakliai tebesuokta, jog viskas gražu ir gera mūsų brangioj Lietuvoj. Ne mažiau kraupus ir antras mūsų laimėjimas – pripažinimas, kad neturim Lietuvos kūrimo strategijos.

Šiandien tokios strategijos metmenys jau yra – tai Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio bendroji programa. (Plojimai)

Šiandien gerai žinome, ką ir kaip privalom daryti atkurdami Lietuvos žmogų, atkurdami Lietuvos kultūrą, atkurdami Lietuvos gamtą – tą nuostabią triadą, kuri padaro kiekvieną tautą įmanomą tik tada, kai visi šitos triados nariai pilnaverčiai. Atkurti žmogų – tai visų pirma atkurti jo dorą, valią ir protą. Atkurti kultūrą – tai atkurti istorijos, tiesos ir tikėjimo siekius. Atkurti gamtą – tai pripažinti jos unikalumą, gerbti ją ir sutramdyti savo vartotojiškas pretenzijas jai.

Mūsų santykis su savo atsinaujinimu dar ganėtinai abstraktus. Bet jis tikras. Tikras ir mūsų ateities filosofijos, ir mūsų ateities politikos lygiu. Ir tai yra trečias didysis mūsų nūdienos laimėjimas. Laiduojantis daug naujų tikrų darbų.

Kaip į visus šiuos mūsų savivokos ir savitaigos pokyčius žiūri Lietuvos visuomenė? Nesuklysiu pasakęs: šiandien jie laikomi mūsų ateities pradžia. Tiesa, yra Lietuvoje žmonių, kurie ima sirgti vis stipresne nerūpestingos praeities nostalgija. Yra žmonių, kurie dabarties bijo dėl to, kad nieko nesupranta. Yra atkaklių idėjinių priešininkų. Užtat įtemptą atmosferą visiems mums būtina laikyti neišvengiama. Revoliucija negali būti lengva, netgi tokia kaip mūsų – Michailo Gorbačiovo, TSKP CK pradėtoji – dvasinė ir intelektualinė revoliucija.

Kaip į visa tai žiūri Lietuvos Komunistų partija, jos vadovybė? Netikęs buvo ne vienas jos žingsnis, sprendimas. Sunki yra atgaila. Kitas nė nebenori vėl būti žmogumi. Ir vis dėlto pokyčiai partijoj vyksta. Tai yra vienintelė galimybė jai kuo rečiau pasijusti vieniša. Šiandien tam turime vilčių daugiau negu bet kada iki šiol. (Plojimai.)

Mes atėjome į savo Steigiamąjį suvažiavimą, galima sakyti, nenusipurtę kelio dulkių. Užtat susirinkome visi iki vieno tą kelią pradėję – ir veteranai, ir jaunieji.

Šis mūsų Suvažiavimas – irgi ne šventė, o darbo forumas, svarbiausių idėjų, kuriomis vadovausimės porą metų, kolektyvinis aptarimas: greitas, dalykiškas, rimtas. Visa, kas trukdo sužibėti čia mūsų proto šviesai, paliksime nuošaly. Kiekvieną, kad ir nedidelę idėją kaupsim čia šiandien į mūsų išminties piramidę.

Kas kuo amžinas. Mes būkim amžini savo dvasios jėga.

Kelio atgal nėra! O į priekį, į savarankiškumą – jis be pabaigos! (Plojimų audra. Visi atsistoja)

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>22:48       2015-04-11 8:53

Ar dėl to susidėjote su liberalais, kad vėžiu nesusirgtumėte?

apie kitą, seną atvejį       2015-04-8 11:55

senas įvykis veda į pradžių pradžią
buvo viena teisėja kuri priėmė nutartį dėl “Šatrijos” bndradarbiavimo su kgb.
bendradarbiavo, paskelbė ta teisėja ir savo sprendimo nekeitė nežiūrint kilusio didžiulio spaudimo.
tuomet nenuolaidi teisėja neteko darbo.
to dar po kiek laiko kažkas suuodė, jog ta teisėja rašė dienorštį kuriame smulkiai aprašinėjo aukštų temidės tarnų tamsius reikalus.
vos šmėkštelėjo info apie tos teisėjos turimą informaciją- teisėja labai greitai susirgo vėžiu ir labai greitai ir paslaugiai numirė nusinešdama į anapilį visus paslapčių galus.
ar neatrodo keista, kad tarki koks nors balkonėlių oratorius susirgęs labaio pavojinga vėžio fporma be vargo pagydomas ir toliau krenkščia lyg niekur nieko, o tuo tarpu režimui nepatogūs žmonės iki paskutinio momento “gydomi” nuo vėžio citromonu, diagnozės “netyčia” labai pavėluotojamos ir be abejo visi gydymai baigiasi šermenimis.
ar tikrai nieko keisto?

Užtat       2015-04-8 11:00

labai pavojinga viena teisėja, kuri nespėjo “susirgti”. Ji tyli, nes viską pasakė. O žmonės atsikvošės. Nesvarbu kad inercija didelė, mintis už telegrafą greitesnė

Tarabilda Nikolsonui ir tam indėnui, kuris išrovė        2015-04-8 0:41

Ne taip seniai buvau susitikęs Romualdą RIMIuke prie Rotušės. Pasiguodėm prasta sveikata ir valstybės būkle. Vyksta totaliniai unisonai. Nieko nepadarysi.

furmano nicollsonas > Tarabildai       2015-04-7 22:48

Taip.
Arbata su citrina yra vaistas vienkartinis. Ypač jeigu vietoje cukraus kokio polonio ar pan. įberta.
O šiaip galvoju, kad visai neblogai būtų Heigerio skaitiklį įsigyti.
Maža, ką galėtum po parketlentėm rasti mėgiamoje sėdėti vietoje.
Labai jau iš populiarėjo vėžiukai prieš valdžią šnekančiųjų tarpe.
Vakar dar žmogus sveikata tryško, rytoj žiū, jau vėžiu vaduojasi.
Sakiau jau- pažiūrėjus vėžininkų statistiką pagal politines pažiūras- vėžiui “atsitiktinai” neatsparūs vos ne išimtinai oponuojantys režimui.
Valdžiagyviai turi “imunitetą”.
Ypač tie kurie pasiskiepiję.
Medicinoje sirpsta perversmas.
Paaiškės, kad vėžys yra infekcinis susirgimas kuriuo serga nepraustaburniai, t.y apie valdžią negražiai šnekantys.
rizikos gruopė.
Asocialai.
O kas galėjo pagalvoti?
Iš pirmo žvilgsnio Signatarai, Mąstytojai, žmonės iš padorių namų.
Pasirodo vėžiu apsikrėtę- vansi bomžai, violetiniai asocialai.
Motina Sistema daro “natūralią ir nesmurtinę ” selekciją.
Tik tūlas darwinas čia ne prie ko, ne prie ko…
O dėl užuojautų...
aišku pareiškė.
Ir šampano užsisakė.
Ir dar užsisakys.
Šampanas musyse tik BranKZ.
Nes dar daug yra nusipelnusių mirti nuo vėžio.
Dar ne visi pasiskiepiję.
Bet pastarosios mirtys “urmu” teikia vilčių, kad mes susiprasime ir negadinsime gražaus peizažo pro Rūmų langą.
Kaip susiprasime?
Na tai aišku kaip- “natūraliai ir nesmurtiškai”.
Medicina musyse gerai išvystyta.
Eutanazija nemokamai, su pristatymu į namus.
-Tuk-tuk-tuk, katafalką kvietėte?

Tarabilda       2015-04-7 21:08

Pareiškė ir R. Ozolui ir A. Patackui. Šerelytė gaus premiją, jei iki mėnesio galo dar keletas signatarų kris.

Tarabilda dar Gegutės lizdui       2015-04-7 21:01

Tiesa, gal skraidydamas pastebėjai, ar Matrioška užuojautą  pareiškė dėl Patacko mirties. Keblus reikalas tokią būtų daukantynei išstenėt, nors Patackas ją neatsargiai ir neadekvačiai kartą pagyrė.

Tarabilda Gegutės lizdui       2015-04-7 20:53

Vitaminas C kartais gali būti labai pavojingas. Nieko nepadarysi.

rasi       2015-04-7 9:25

Dabar siaucia prekyba Zmonemis organizuotas , susivienijes , nusikalstamas tinkjlas . Jis labai galingas ir ziaurus . Siam tinkluin priklauso narko , prostitucija , porno , eksperimentai , pedofilija . nuzmoginimas , zmogzudystes . Sis teroristinis tinklas naudoja psichotronini - elektromagnetini ginkla kuriuo nuziuretai aukai , ar pagal uzsakomaja zmogzudyste Zmogu auka apsvitina , apspinduliuoja ir taip sunaikina . Daugiausiai elektromagnetinius spindulius siuncia i aukos kuno organa gyvybiskai svarbu kepenis , plaucius . Nuo piktybiosko apsvitinimo nukencia ir kaulai .Su terorizmu reikia kovoti ir likviduoti situs zmogzudystes atliekancius tyliai .Zmogus auka nezino , kad yra svitinamas ,m apspinduliuojamas , nes nemato . Elektromagnetines atakas , apsvitinima Zmogus auka jaucia ,  per ataka jaucia silpnuma , karsti , galvos svaigima . Jeigu visiu galvos , kad Zmogus pats numire tol samdyti atliekantys zmogzudystes zmogzudziai siautes . Sitie budeliai kesinasi ir net i niekuo nekaltus vaikus . Atlieka samdyta zmogzudyste . Reikia aiskintis , kas naudojasi zmogzudziu paslaugomis . O kalbant apie gerb. Signatara ydomiai tuo , kad niekas nerado ligos .Kokie medikai ji supo , kad nerado ligos .?.Kas susidures tas zinoi , kad auku niekas negydo , priemima atl;ieka tik ireasui , kad lankesi . Nuo apsvitinimo , apspinduliavomo atsiranda vezys visi tai zino .

Povilas       2015-04-7 8:06

Galvoj dabar pagrindinis klausimas: “Kas sekantis?”
Nes į anapus sparčiai pajudėjo Zmonių iš didžiosios raidės rikiuotė.
Visi jie išdrįso būti už sistemos ribų.
Sistemai tai neįtiko.
Labai neįtiko.
Ir Jų nėra.
O sistema yra. Ir sisteminiai gyvuoja.Nekosėja, nečiaudo.
Taigi, kas sekantis?

Ugnė Šėtonaitė > 2015-04-6 20:21       2015-04-7 6:07

Kvankt?

naivus klausimas       2015-04-6 23:00

kodėl toks didelis sergamumo ir mirtingumo procentas tarp valdžiai neparankių lyginant su valdžią turinčiais ar ją aptarnaujančiasis.
Kiek per paskutinius 5 metus nugaišo skaitlingosios Lovio gvardijos atstovų ir kiek “natūraliai mirė” iš ir taip negausios besipriešinančių saujelės?
Pardon, žemiau dar pamiršau įrašyti R.Gajauskaitę.
Irgi neseniai paslaugiai pasitraukė į Anapilį.
Ale, ot supratingi tie brangūslietuvosžmonės!
Žino, kada reikia liautis erzinti valdžią -  numiršta.
Mokykitės.

skrydis virš gegutės lizdo       2015-04-6 22:52

Patogiausia valdyti zombių kaimenę.
Tačiau kol yra protingų, išmintingų ir sąžiningų visą populiaciją paversti paklusnia kaimene yra problematiška.
Todėl bet koks režimas siekdamas įsitvirtinti visam laikui pirmiausia naikina tuos kurie mąsto, tuos kurių kalbėjimas gali pažadinti kitus.
Mąstantys pavojingi.
Mąstymas yra pirmas žingsnis į pasipriešinimą.
Mąstymas yra realus pavojus Sistemai kuri laikosi ant bukagalvių masės.
Ką darytų Sistemos apsauga.
Aišku, naikintų nepaklusniuosius.
Tačiau kaip?
Juk aplink “demokratija”.
Būtų negražu ir nederėtų prie modernaus fasado New Potyomkin_lande.
Vaizduotės stygius yra bukumo palydovas.
Mulkiai galvoja kad naikinti galima tik šaudant ir sodinant į konclagerius.
Lagerio gyventojų godos pagal Breigelį.
Akli veda akluosius.
Viskas lageryje papraščiau.
Peršalai, nuėjai pas gydytoją, užsiregistravai ir ...Sistema jau žino.
Toliau viskas paprasta.
Yra tūkstantis ir vienas būdas viską apipavidalinti kaip natūralią baigtį.
Ko pageidaujate?
Vėžio, infarkto, insulto?
Sistemos specialistai gali pasiūlyti visą puokštę būdų kaip bet ką bet kada išsiųsti į amžinosios medžioklės plotus.
Švendrių lapų rijimas, mirtys balose ar šokinėjimas iš devinto aukšto - tie metodai nepasiteisino.
Per daug triukšmo.
Geriausia turėti visų pavojingųjų sąrašą ir juos tyliai bei kultūringai išsiųsti pas protėvius “natūraliais būdais”.
Čilinskas, Lubys, Stulpinas, E.Kusaitės advokatas,...,...,....,
Vienžo- nesirkit.
Arba susirgę nesikreipkite ten kur esate registruoti.
Niekad nepietaukite 2 kartus iš eilės toje pačioje kavinėje,
gerkite kavą iš savo termoso…
Šiurpu?
Paranoja?
Sekite naujus pranešimus apie “natūralias mirtis”.
Pabandykite sau atsakyti į klausimą-
kada man pakaks pasakyti pripsipažinti, kad tai jau nebe atsitiktinumai.
Na, o kol kas- galite skaniai pasijuokti ši šio komentaro.
Maža ką koks beprotis rašinėja.
A, ne?
(”-Ir kur gi žiūri mūsų šaunieji “medikai” -kodėl tokių “negydo”?)

 

 

StasysG       2015-04-6 21:45

Tikrai, kodėl taip staiga išėjo ir JIS? Sako, per vėlai pastebėjo. Bet juk yra gydytojų armija…———Gudi giria     2015-04-6 17:43
Uzuojauta artimiesiems,cia kiba prisikasa giltines ranka ir kur nors sugeba ilasinti,kad sukeltu liga.Lozoraitis irgi greit krito ir ne tik,kas,tik Lietuvai nori gero,kazkaip,tai vis reike greitai iskeliauti I dausas.

:-( tokioms ugnėms šėtonaitėms       2015-04-6 20:21

Nesuprantu kiek reikia gauti sidabrinių, kad rašyti tokias nesąmones. Manai tavęs neras? Atkreipkit dėm., kad JAV teisinė sistema nebeatsako “mūsiškiams”.

Arar       2015-04-6 20:20

Ar žinote ką reiškia žodis ozolas? Žiūrėti latvių kalbos žodyną...

StasysG       2015-04-6 19:56

Negali būti. Jau antras,  vienu metu.

:-( to idomu       2015-04-6 19:54

nezinau ar tu piktybinis trolis, bet būtent per TV girdėjau, kad ekc. Grybauskaitė pareiškė, kad netekome teisingo žmogaus. Tai neskleisk čia dezinformacijos.

Dabar       2015-04-6 19:05

per LRT Kultūros programą transliavo 2011 metų vakarą su R.Ozolu.Nepakartojama,gydanti atmosfera.Visi kalbėjo labai įdomiai,nuoširdžiai,ypatingai.Labai įsiminė Šliogerio žodžiai ir minties gelmė,kad svarbu ne tik darbai,bet šalia esanti asmenybė.R.Ozolas buvo tauri asmenybė,aristokratiška.Jis pats gi įvardino didžiausią kiekvieno mūšį -tai mūšį su kasdienybe.Tikrai buvo labai įdomi laida.

Įdomu       2015-04-6 18:44

Kažin ar praleidau,ar a.a.Patackui Grybauskaitė užuojautos nepareiškė.
  KODĖL?

Ugnė Šėtonaitė       2015-04-6 18:42

Na va, violetiniai kedofilai vienas po kito kviečiami į Aukštų Aučiausiąjį Teismą, po to pereina mano Tėvo žinion.

Anikė       2015-04-6 18:33

Maldos reikia ne tik Sąjūdžio Ąžuolo sielai, bet ypač sieliūkštėms, kurios drįso pamažu,bet drastiškai trumpinti dorų ir ištikimų Tautos sūnų ir dukrų gyvenimus.
Kas laukia tų naujųjų slaptų inkvizitorių ir jų juodųjų kardinolų? Visi darbai
sulaukia atpildo. Sulauks ir jų nuveikti purvini darbeliai.
Gili užuojauta šeimai, artimiesiems, likusiems Sąjūdžio milžinams ir visiems
eiliniams laisvės kovų dalyviams. Retėja jų gretos, todėl labiau vertiname drąsuolių nuopelnus Tėvynei, jų pasiaukojimą, nesavanaudiškumą...

liko geriausi       2015-04-6 18:05

liko elitas: juršėnas, olekas, grybauskaitė, kubilius, butkevičius, uspaskichas, masiulis, degutienė, pavilionienė, veisaitė, bosas, landsbergis, paksas ir kiti

Letas Palmaitis       2015-04-6 18:02

Ozolas ėjo pirmu ešelonu kartu su Landsbergiu ir Patacku. Klaidos buvo neišvengiamos, vienų daugiau, kitų mažiau. Juo labiau, kad visų neginčijamas pamatas buvo demokratija.
Ne mums teisti mirusiuosius, mūsų reikalas mylėti. Mirdamas tebemylėsiu Algirdą Patacką, o už Romualdą Ozolą meldžiuosi kaip už kiekvieną Velionį. Nebuvo jis joks “kolaborantas”, kur ne kur klydo, bet tikrų kolaborantų buvo nekenčiamas, o “irštva” jam atkeršijo: nužudė jo sūnų.
To meto Pirmieji daugiau ar mažiau yra ar dar bus kankiniai.

mama iš kaimo       2015-04-6 17:48

  Išeina geriausieji. Ir išeina, tiesiog išsivesdami kitus. Gajauskaitė, Patackas, anksčiau Čilinskas, dabar Ozolas. Tepasiima Juos visus Dievas po savo sparnu, tebus Jiems lengva Žemė, kurią Jie mylėjo ir kuriai dirbo.
  Tik kas dar beliko?...

gudi giria       2015-04-6 17:43

Uzuojauta artimiesiems,cia kiba prisikasa giltines ranka ir kur nors sugeba ilasinti,kad sukeltu liga.Lozoraitis irgi greit krito ir ne tik,kas,tik Lietuvai nori gero,kazkaip,tai vis reike greitai iskeliauti I dausas.

pasimelst reiktų už jo sielą       2015-04-6 17:33

Kad Dievas būtų gailestingas,
nes visų kolaborantų - komunistų sielos, anot Dantės, patenka į 8-ąjį pragaro ratą.

Marija       2015-04-6 17:13

Amžinąjį atilsį šiam garbingam žmogui.
Niekada neužmiršiu, kad prie Grybauskaitės jis ir Bronius Genzelis buvo tampomi po teismus už piliečių teisių gynimą.

To apie mirusį tik gerai       2015-04-6 17:12

Va čia ir buvo visa kgb gudrybė ,kad į visas partijas delegavo savo slaptus agentus sugebančius įsiveržti į partijos viršūnes ir ją žlugdyti arba perimti vadovavimą.Atkreipkite dėmesį visos partijos uzurpuotos kgb. Todėl balsuok už ką nori ,pataikysi vis tiek ant tų pačių.Todėl valdžioje ir sėdi tie patys jau 25 metus.Jie gudriai prastūmė tą sąrašinę sistemą,pasodino nepakeičiamą Vaigauską ir daro ką nori. Todėl atėjo laikas totaliai visiems vieningai buokotuoti visus rinkimus,bent jau iki tol, kol bus panaikinti sąrašai ir pakeistas Vaigauskas nepriekaištingos reputacijos nepartiniu.

Dieve,       2015-04-6 16:49

kaip gaila.

Juozapas       2015-04-6 16:46

Romualdas buvo nepalaužiamas antiglobalistas, anti eurofederalistas- Lietuvos valstybės kertinių atramų naikinimo priešininkas.
Vien už tai jam pagarba.
Artimiesiems- užuojauta.

labai liūdna       2015-04-6 16:19

O, Dieve, išeina patys geriausieji ir doriausieji. Širdis verkia ir labai sunku. Dar neatsigavome po šviesios atminties A. Patacko netekties ir vėl smūgis. Užuojauta Jo šeimai.

apie mirusius tik gerai       2015-04-6 16:17

bet jo įkurtoje centro partijoje tikra KGBistų irštva buvo

Kaip kaila       2015-04-6 16:12

Tegul jam bus žemelė lengva.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.