Nerasta rubrikos, Demokratija ir valdymas

In memoriam: dr. Julius Šalkauskas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 20 d. 19:54

6     

    

In memoriam: dr. Julius Šalkauskas

1931 m. gegužės 11 d. – 2018 m. kovo 18 d.

Netekome dr. Juliaus Šalkausko – fizikos mokslų daktaro, aktyvaus visuomenininko ir publicisto, mokslininko, siekusio perprasti ne tik gamtos ir pasaulio dėsningumus, bet ir žmogiškosios būties prasmę. Tapęs savo tėvo – prof. Stasio Šalkauskio – bendraminčiu, visu savo gyvenimu liudijo tai, ką iškilus tarpukario filosofas sudėjo į pilnutinės asmenybės sampratą.

Laidotuvės – trečiadienį, kovo 21 dieną: 14 val. aukojamos šv. Mišios, 15 val. – išlydėjimas į Saulės kapines.

–  –  –

Jūsų dėmesiui siūlome dr. Juliaus Šalkausko straipsnį „Filosofo Stasio Šalkauskio įžvalgos ir dabarties Lietuvos realijos“, paskelbtą profesoriaus Vytenio Rimkaus sudarytoje knygoje „Ir kėlėsi Lietuva…“, kurią 2014 metais išleido Lietuvos kultūros fondas. 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 9:42
Jota       2018-03-26 16:05

Prajuokinot:). Nejau jūs vienas norit būti pranašu? O ką negerai pasakiau? Taigi pritariau jūsų  pastebėjimui dėl krikščioniškųjų vertybių “palaidumo” ir V. Kudirkos paviršutiniškumo dėl dorovės.

O 1 Kor 14,34 nepiktnaudžiaukit: ten pasakyta moterys tegul tyli susirinkimuose! Ar čia koks nors susirinkimas? Ir juo labiau ar čia religinis susirinkimas ir dar juo labiau - ar kokios pamaldos?! Paulius, uždrausdamas moterims kalbėti susirinkimuose, turėjo galvoje krikščionių vadinamuosius “surinkimus”, t.y. krikščionių susirinkimus į bažnyčios pamaldas! Seniau taip ir vertė: “Moterys bažnyčioje tegul tyli”. Ir būtent dėl to Bažnyčios mokytojomis visiškai neteisėtai paskelbtos trys moterys - šv. Teresė Avilietė, šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresėlė ir Hildegarda Bingenietė! Kodėl jūs tai nutylite? Pagal jūsų tylėjimo nuostatas moterys negalėtų kalbėti nei vienuolynuose,nei bendruomenėse, nei rašyti kokių religinių apmąstymų. Neturėtume nei Kotrynos Sienietės, nei Editos Štein, nei Brigitos Švedės ir galų gale nei Nijolės Sadūnaitės!

Marginalas apie 1 Kor 14:34       2018-03-26 15:16

Didįjį KBK galima skaityti tik gavus Pranašės leidimą!
Jei 1 Kor 14:34 nebegalioja, tuo būtina nedelsiant pasinaudoti ir išrinkti Pranašę Romos popieže!

Jota       2018-03-24 8:20

Tikrai nesąmonė, kad krikščioniškų vertybių nereikia sieti su kokia nors religija arba vien “kad tavo darbai būtų geri”, anot Kudirkos. Gerais darbais, kurie neturi sąsajų su Dievu, su Kristumi, niekas negali išsigelbėti, jie bergždi. Ir juo labiau neegzistuoja nežinia kokios palaidos “krikščioniškos vertybės”, nesusijusios su apreikštąja religija arba susijusios su visomis pseudoreligijomis. Keista, ši nuomonė ypač tebėra gaji mūsų laikais, kai sakoma, kad nesvarbu į ką tikėti, svarbu “gerai elgtis”.
Šiuolaikiniai modernistai taip iškreipė Bažnyčios mokymą, kad net gerokai prasilavinusiam tikėjime žmogui sunku besusigaudyti peršamų melagingų pažiūrų daugybėje.
1952 m. Romoje buvo išleistas prel. dr. Felikso Bartkaus ir kan. dr. Petro Aleksos katekizmas “Dievas ir žmogus”, perleistas 2011 m. Kaune (Pijaus X brolijos) - juo dar galima drąsiai remtis, nebijant būti suklaidintam. Jame apibūdinamos visos pagrindinės religinės bei tikėjimo sąvokos, Dievo ir Bažnyčios įsakymai, dorybės ir kas yra nuodėmė, kaip reikia melstis ir kt. Apie daugelį šių dalykų mūsų filosofuojantieji ganytojai jau seniai nebekalba arba kalba abstrakčiai, kaip apie “bendras”, “bendražmogiškas”, “vienijančias” ir pan., sukeldami tikinčiųjų galvose dar didesnę sumaištį.
Aš sakyčiau, kad net didįjį Katalikų Bažnyčios katekizmą (Tarpdiecezinė katechetikos komisijos leidykla, 1996) reikėtų skaityti atsargiai, pirma susidarius tvirtą tradicinio Bažnyčios mokymo pagrindą.

Marginalas Atrodo,kadapiei       2018-03-23 15:36

Ką reiškia “idealistas”? Idealistas ar pragmatistas, svarbu tik tai, ką rašo. Daugelis menkai suvokia, kad dabartinis korporacinis oligarchinis socializmas nėra joks kapitalizmas, bet yra būtent ta “socializmo ir kapitalizmo konvergencija”, apie kurią svajojo akad. Sacharovas. Įvyko, dabar džiaukitės!
Štai ką reiškia filosofo mintis, kad “krikščioniškų vertybių” nereikia sieti su kokia nors religija, čia pat nurodant ir Kudirką: magiškos spekuliacijos su nieko nereiškiančiu “krikščioniškų vertybių” terminu skirtos kapituliacijai, užtušuojant gyvo santykio su gyvu Viešpačiu būtinumą. Kad ir koks geras ir sąžiningas būtų ateistas, jis nenuves niekur kitur, kaip tik į galutinį pragarą. Arba yra Išganymas, arba nėra. Ištikimajam Kelias tik vienas.

Atrodo,kad apie       2018-03-21 21:34

šiandieną parašyta.Mokslininkas idealistas.Gaila,kad apie Jį mažai žinojom.Trumpai ir aiškiai parašyta.Kaip kelrodė žvaigždė.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.