In memoriam: Algirdas Patackas

Tiesos.lt redakcija   2015 m. balandžio 7 d. 12:43

37     

    

In memoriam: Algirdas Patackas

1943 m. rugsėjo 28 d. – 2015 m. balandžio 3 d.

Didžiojo Penktadienio rytą mirė Algirdas Patackas (poetinis slapyvardis – Algis Rudamina) – Laisvės kovų dalyvis, pogrindinės spaudos leidėjas, Nepriklausomybės Akto signataras, kultūros filosofas, politikas, devynių knygų ir daugelio straipsnių autorius, ieškojęs dermės tarp baltiškosios lietuvių kultūros ir krikščioniškosios tradicijos.

Algirdas Patackas, nors gimęs Trakuose, visada vadino save kauniečiu – šiame mieste jis įgijo inžinieriaus išsilavinimą ir dirbo didžiąją savo gyvenimo dalį.

Algirdas Patackas, 1968 metais tapęs Mokslų akademijos aspirantu, vėliau – jaunesniuoju mokslo bendradarbiu, rengėsi rašyti disertaciją, tačiau 1975-aisiais, kai žuvo sovietų saugumo persekiotas jo bičiulis poetas Mindaugas Tomonis, viskas iš esmės pasikeitė. „Savigarba neleido – turėjau daryti tai, ko Mindaugas nespėjo. Tokia buvo dilema: ar tu žmogus, ar tu skuduras? Arba pasiduodami tam jovalui, arba… O juk pokariu vyrai gyvybes padėjo, į miškus ėjo – tai kuo aš rizikuoju? Kad disertacijos neparašysiu? Į užsienį neišleis? Jei aš eičiau „į dugną“, ar tada gerai jausčiausi? Buvo tokia sovietiška gerovė, buvo galima gauti „paskyrą“ žiguliukui, ir butą duodavo. Nekabink jų, tai į bažnyčią gali nueiti. Bet kas tu toks tada? Matai, kaip iš visų pusių varo blogį, kaip rusai tyčiojasi iš tavo tautos, tavo tėvynės…“ – taip apie savo posūkį į disidentinę veiklą 2010-taisiais duotame interviu pasakojo Algirdas Patackas.

1979 metais išleistas kultūrinis žurnalas „Pastogė“ brėžė ribą. Atsisakęs mokslinio darbo įsitraukė į pogrindinę leidybą – kūrė laisvos minties raiškos erdvę, tokią reikalingą žmogaus orumui išsaugoti, tautos gyvasčiai apginti.

Dėl antisovietinės veiklos buvo suimtas ir 1986–1987-aisiais be teismo įkalintas už pogrindžio kultūros leidinių „Lietuvos ateitis“, „Pastogė“, „ETHOS“ redagavimą ir leidimą.

Prasidėjus tautiniam atgimimui, 1988–1990 metais, Algirdas Patackas buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kauno iniciatyvinės grupės narys. Dalyvavo atkuriant Vytauto Didžiojo universitetą – buvo VDU Atkuriamojo Senato narys. Kauno politechnikos institute (dabar – Kauno technologijos universitetas) ir Vytauto Didžiojo universitete dėstė etiką, kultūros filosofiją, baltų kultūrą.

1990 metais išrinktas Aukščiausiosios Tarybos deputatu ir 1990 metų kovo 11-ąją tapo Lietuvos Nepriklausomybės akto signataru.

* * *

Atsisveikinimas su Velioniu – balandžio 7 d., antradienį, nuo 10 val. iki 20 val. Kauno karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19).

Balandžio trečiadienį, balandžio 8 d., 9 val. Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios. Laidotuvės vyks 14 val. Kauno Petrašiūnų kapinėse.

 

* * *

Pagerbdami šviesų Algirdo Patacko atsiminimą kviečiame prisiminti jo publikacijas Tiesos.lt:

Algirdas Patackas: „Laisvai mąstau, vadinasi, esu“

Algirdas Patackas. Apie rasties versmę

Algirdas Patackas. Knygų pasaulis yra realesnis už realybę

Algirdas Patackas. Apie priesaiką

Algirdas Patackas. Bravo…

Algirdas Patackas. „Charlie Hebdo“ ir žodžio laisvė

A. Patackas. Aūū, redaktoriai… Kur jūsų laisvė?

Algirdas Patackas. Perspėjimas piliečiui Simonko

Algirdas Patackas, Jadvyga Račienė. Nedovanotina moralinė skola Kovo 11-sios Akto jubiliejaus išvakarėse

Algirdas Patackas. Apie debesų keleivius

Liudijimas

Algirdas Patackas. Mykoliukas ir Severiutė, arba kas ten, vydijoje, giliai glūdi

Ukrainos pamokos. Algirdas Patackas. Rusijos agresijos akivaizdoje reikia susigrąžinti vidinį jėgos šaltinį

Algirdas Patackas. Mano kartos istorija (video)

Algirdas Patackas: Esame ypatinga Tauta (video) (II)

Algirdas Patackas: Esmė turi persilieti (video) (III)

Algirdas Patackas. Tauta ir žemė

Algirdas Patackas. Atviras laiškas Mantui Adomėnui

Algirdas Patackas. Sąjūdžio kareivio laiškas V. Landsbergiui

Algirdas Patackas. Nebeatpažįstu Lietuvos

Algirdas Patackas: Kodėl einu į rinkimus „Drąsos kelio“ sąraše

Algirdas Patackas. Kristaus kareivis

Algirdas Patackas: Lietuvos lenkai, ir kur jūs nueisite paskui tuos, su Georgijaus juostelėmis atlape?

Algirdas Patackas: Daugiau Tautos, mažiau liaudies

Algirdas Patackas. Sausio 13-oji

Algirdas Patackas. Iš „gatvinio“ sąjūdiečio atsiminimų

Algirdas Patackas. A Vaska slušajet da jest…

Algirdas Patackas. Dėl mano, kaip Seimo nario, neliečiamybės

Algirdas Patackas: „Kodėl taip pasielgiau?“

Algirdas Patackas. Nebeatpažįstu Lietuvos

Algirdas Patackas. Kodėl disidentai ryžosi peržengti ribą

Algirdas Patackas: „Tiesa yra ne tas pats, kas teisė“

Algirdas Patackas. Sąjūdis – „gatvinis“ ir Gedimino prospekto

Algirdas Patackas: Greitai teistumą nešiosime kaip ordiną

Algirdas Patackas: „Tai – vienas gėdingiausių naujosios Lietuvos policijos istorijos epizodų“

Algirdas Patackas: Gėda ir skaudu – auka paskelbta nusikaltėle, ir Seimas šiandien tam pritarė

Prokurorui D.Valiui – liaukitės persekioti Algirdą Patacką

Dalius Stancikas. Išbandymas pažeminimu

Algirdo Patacko, Lietuvos parlamentaro, kreipimasis į Norvegijos parlamento narius

Ministrė, kuri kažkada buvo tiesiog Rasa. Atsakymas Rasai Juknevičienei

Algirdas Patackas. Niekada jie netaps broliais… arba kaip gimsta tauta

Algirdas Patackas. Partizanas-signataras-žmogus

Algirdas Patackas. Kur eini, Lietuva…?

Algirdas Patackas: už teisybę ir už valstybę

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius       2015-04-7 8:32

Ką čia gražiau bepasakysi nei “tegul”. Prisidedu…

Letas Juozapui ir kitiems dėl rasizmo       2015-04-6 16:16

Didžios šventės vardan ir pagerbdami mūsų mylimą Velionį sudėliokime visus taškus, kad nebūtume apmokamų komentatorių ir savų jotų kaltinami kurstant “tautinę neapykantą”. Maskolių adresu pasakyti žodžiai yra sakomi ne kokiam nors skriaudžiamam silpnesniajam, kurį krikščionis privalo ginti, bet suįžūlėjusiam bent dar tiek stipriam, kad nuolat mosuoja ginklais, kurių pakanka, kad padėtų įstumti žmoniją į pasaulinį karą.
Nei stepės, nei mongoloidai nėra blogio priežastis. Pati Mongolija nėra “blogesnė” už Keniją ar Indiją. Sakome “mongoloidai” maskoliams tyčia, nes absoliuti jų dauguma atkakliai pagrindžia savo “trečiaromiškas” išskirtinumo pretenzijas mitu apie neva iš Kijevo Rusios paveldėtą valstybingumą ir savo slaviškumą. Jei vadina save rusais pavogtu iš Kijevo vardu, visai tinka pataisyti tą klaidą jų pačiu pavadinimu “русский”, kad naplatintume jų melo ir nevadintume ruskių vogtu vardu: royallib.com/book/belinskiy_vladimir/strana_moksel_ili_otkritie_velikorossii.html.
Todėl kartais pravartu pasižiūrėti ir į veidus, į ką jie labiau panašūs: ar į savo nekenčiamus slavus lenkus, ar į totorius, ar į mongolus, o gal į nieką, nes tas smurtu ir apgaule sukaltas konglomeratas neturi jokio etninio veido: per nuolatinį klajoklinį plėtimąsi jis nespėjo etniškai susiformuoti.
Tegu jis būna koks tik nori, tai visai ne rasizmo reikalas. Bet tegu palieka kaimynus ramybėje ir nekelia savo “teisių” į jų žemes bei pretenzijų į visos žmonijos “gelbėjimą”. Jau kremliaus ideologai aptarinėja, kaip jie “gelbės” pasaulį branduoliniame kare, bausdami “Ameriką” kad palaiko Ukrainos vientisumą, kurį jie buvo raštiškai apsiėmę garantuoti drauge su ta pačia Amerika.
Ką besakytum, yra moksliškai apibrėžta alkoholio vartojimo vienam asmeniui riba, nuo kurios alkoholizmas veda į negrįžtamą degradavimą.

tegul       2015-04-6 12:07

bus palaimintas Jūsų kelias namo, GARBINGAS IR DORAS ŽMOGAU…

Kaunas       2015-04-6 9:41

Žmogus išėjo… Žmogus, paskyręs savo gyvenimą Šviesai, Tiesai, Žodžiui. Ir tokią didžią dieną, tarsi ši simbolizuotų Jo paties kelio dydį, pėdą, įmintą tautos atmintyje. Lai supa Jį Dievo globa ir meilė, Amžinybės ramuma. Lai lydi Jį mūsų maldos. Ačiū, Algirdai, už drąsą, tiesų žodį ir dvasios jėgą. Mes to labai pasiilgsime.

Nesiruošiau nieko tikslinti ir netikslinau       2015-04-5 18:08

Tačiau, 2015-04-5 15:42 “Juozapo” vardu įrašytas komentaras yra ne mano.
Nežinau kas ir kokia intencija jį parašė.
(Hmmm, kas kaip moka, tas taip “švenčia” Velykas.)
.
Juozapas

Juozapas       2015-04-5 15:42

Patikslinimas:”...tik stepiu valkatu isperos…“reiketu irasyti"stikliu”.

Letas Palmaitis: dar vienas taisymas       2015-04-4 17:33

Atsiprašau per senatvę ir skubėjimą įvėlęs nesąmonę: minėtas epizodas su Algirdo užšokimu ant nuvažiuojančio automobilio buvo per Zvijado Gamsachurdijos perlaidojimo įvykius.
Džocharo Dudajevo vardas man įstrigo dėl Algirdo nepaprastos jam pagarbos.
Dar reikėjo pridurti, kad Algirdas pasakojo būdavęs ne kartą nustebintas, kad nepažįstami čečėnai “atpažindavo” būtent jį, kaip SAVĄ žmogų! Matyt suveikdavo LAISVŲ žmonių atpažinimas. Tikras bajoras niekad nepraranda vidinės laisvės, o čečėnai - išskirtinė LAISVĖS tauta, kurioje niekad nebūdavo baudžiauninkų: visi laisvi, visi bajorai. Čečėnų sveikinimas net yra “Būk laisvas!” Tokios tautos neįmanoma pavergti.

Diedukas Mamai       2015-04-4 11:07

Ne laikas ŠIANDIEN arūnėli-debiliuką auklėt. Traukinys nuvažiavo. Kas neįskiepyta nuo vaikystės, to šiandien tuščion smegeninėn neįkrėsi. Teisus Juozapas - “kivirčus su nuožmogiais nesileisiu”. Tiesiog nuomonė.
Gedime ŽMOGAUS…

Juozapas---Liepai       2015-04-4 10:51

Sveika, miela.
Jūsų žodžiuose yra išminties.
Taip.
Todėl į kivirčus su nuožmogiais nesileisiu.
Ne vieta ir ne laikas.
Adminas sutvarkys.

Mama-Arūnėliui       2015-04-4 10:39

Vaikeli,gana burnoti ant savo senelių-tai labai bjauru.Išjunk kompiuterį,susitvarkyk savo žaislus,nubėk į rūsį bulvių parnešti,uogienės,tada išnešk šiukšles.Paskui dar lauks ir kitų darbų,neklaužada tu mano.

Liepa-Juozapui       2015-04-4 10:21

Pritariu Jūsų nuomonei.//Bet,sakykit, ar tarakonai,blakės,kandys kalti,kad jie parazitai?//Jie mums netgi padeda pasitikrinti, kiek savyje turime jautrumo,šviesos,švaros,teisingumo,stiprybės,drąsos, kiek mūsų žodžiai,ketinimai sutampa su realiais darbais, ar sugebam laiku ir vietoj ištiest ranką tam,kuriam šiuo metu labiausiai reikia paprasto žmoniško palaikymo.//Žinoma,jokiu būdu negalima leisti įsisiautėti tiems nelaimingų sielų individams.//

Juozapui       2015-04-4 10:21

Apie kokius čia papročius dar kalbi? Esi paprasčiausias prisitaikėlis saldžialiežuvis ir linksti ten iš kur tau palankus vėjas papučia, o panieką jauti visiems kas tik išdrįsta tau prieštarauti. Gi tu manai esi pats protingiausias.

Juozapas apie per šermenis lojančius padugnes       2015-04-4 9:49

Net užkietėję nusikaltėliai turi kažkokį garbės kodeksą ar pan.
Garsiausi istorijoje piktadariai - net ir tie turėdavo tam tikras ribas kurių neleisdavo sau peržengti.
Kokiu gyvuliu, kokiu atmata reikia būti kad aploti pašarvotą Velionį.
Tikram lietuviui tai nebūdinga.
Tai prieštarauja mūsų papročiams.
Tik visiškai degradavę maskoliškos ordos mongoloidai, tik stepių valkatų išperos gali taip elgtis.
Tokiems net pykčio nejaučiu.
Tik panieką.

Juozapas---Letui       2015-04-4 9:43

Mielas Bičiuli,
in memoriam Algirdui Tamsta parašėte išskirtinai gerą tekstą.
Labai Jums ačiū.

Arūnas       2015-04-4 9:20

Taip, Algirdas Patackas buvo žmogus su savo nuomonę įsitikinimais ir aukštais neišduodamais principais. Žmogus, kuris niekada nebūtų ėjas į koaliciją su savo priešu ir velniui rankos nespaustu. Ne taip kaip kai kurie išverstaskūriai čia apsiseilėja užuojautas reiškia, o su tais pačiais Garliavos įvykių skriaudėjais Šimašiumi ir kitais Masiuliais dabar rankas spaudžia. Ar ne taip Diedukai, Bobutės ir visi Juozapai?

Faktas       2015-04-4 9:11

Matyt,šios svetainės Administratorius Velykų nešvęs, nes neturės kada: štai ir vėl padugnė nuo pat ryto išlindo-“Pastebėjimas to 14:31     2015-04-4 8:48”

Letas Palmaitis: atitaisymas       2015-04-4 1:08

Būdams kalėjime, ne “busdamas”.

Letas Palmaitis       2015-04-4 1:06

Šiuo metu su gera intencija raginama prisidėti prie, deja, “Lietryčio” iniciatyvos dėl žymiausių Lietuvos žmonių sąrašo, kad pažymėtume Mons. Alfonsą Svarinską. Deja, tame sąraše neradau Patacko, užtat net pirmosiose vietose esama žmonių, nė iš tolo neprilygstančių Svarinskui, kuris ten ne pirmasis. Todėl vargu ar reikia apgailestauti, kad Algirdo ten nėra. Krikščioniui svarbu ne miniõs, bet D-vo nuomonė. Brangus Velionis buvo gilus krikščionis pirmiausia gyvenimu (o tik tai ir svarbu), ne deklaracijomis. Jis ištikimai stengėsi gyventi pagal Kalno Pamokslą, nesinaudojo jokiomis privilegijomis, iki paskutiniosios dienos šiame pasaulyje vykdė žmonių jam patikėtas pareigas. Jis buvo, ne, jis YRA tikras D-vo Riteris, spėjęs tiesiog herojiškai pasižymėti Čečėnijoje perlaidojant Džocharo Dudajevo palaikus, kada rizikuodamas gyvybe, šoko ant nuvažiuojančios politinių apgavikų mašinos, o Lietuvoje pagarsėjo vienas sutramdęs du jį užpuolusius chuliganus. Būsdamas sovietiniame kalėjime, šis legendinis Žmogus skyrė turimą laiką maldai. Jis buvo bajoras, tikras lietuviškas bajoras, pavyzdys tokių, kurių Lietuva neteko per bajorijos sulenkėjimą: kilnus, su aukštu Garbės kodeksu. Kartu tai pavyzdys, ko neteko Vakarai per masoniškas revoliucijas pakeitę bajoriško kilnumo idealą praturtėjimo “idealu”.
Su juo nesutardavau, kai prasidėdavo šneka apie baltų pagonybę. Čia iš meilės Tėvynei jis sau leisdavo svajones apie neva ypatingą baltų monoteizmą. Šis teorinis romantizmas liko jo knygose, kurios visų pirma remiasi ištikimybe Tiesai, pagal kurią jis čia žemėje gyveno. O ta Tiesa jam buvo ir YRA - D-viškoji Kristaus Tiesa. Jo išėjimas per Didįjį Penktadienį, Atperkamosios Kančios dieną, geriausias tam įrodymas: D-vas išgirdo Savo vaiko maldas! Riteris išėjo kaip ir dera Riteriui. Tikiu, kad “virsmas”, kurio jis pribijodavo, iš tikrųjų tapo jam džiugiu gimimu Amžinajai Laimei.

Jonasss       2015-04-3 22:04

Labai keista. Vakar prieš užmiegant pagalvojau apie Algirdą. Pagalvojau, kad dar gyvas, kad laikosi. Ryte, atsikėlęs sužinojau, kad ką tik išėjo. Ilsėkis ramybėje Algirdai.

Diedukas       2015-04-3 21:17

Tebūnie minkšta JAM Lietuvos žemelė...

Gerb. Adminui       2015-04-3 21:08

Dėkojame.

Administratorius       2015-04-3 20:31

Ištrinti įžeidūs, orumą žeminantys komentarai.

Primename, kad Tiesos.lt šalina straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.

Gerb. Tiesos.lt Administratoriui       2015-04-3 20:03

Prašom pašalinti Žmogaus orumą žeminančius komentarus - “Tai bent šalis     2015-04-3 16:14”,Lietuva apsivalo     2015-04-3 15:09” .

Juozapas       2015-04-3 19:25

Žmogus buvęs vienu iš pasipriešinimo sistemoms simbolių įškeliavo pas Viešpatį.
Algirdo išėjimas taip pat simboliškas- tai įvyko Didįjį Penktadienį.
Algirdą Viešpats pašaukė dieną, kuomet krikščionys mini Jėzaus Auką Pasauliui.
Algirdas gyveno save aukodamas Tėvynei, niekada už tai neėmęs privilegijų, atvirkščiai- tuo metu, kai visi signatarai stvėrė sklypus “už sigararystę”, Algirdas viešai pasmerkė tokį lobimą “vardan Tos” ir be abejo kategoriškai atsisakė.
Kartą Jis viešai atsisakė ordino, į akis pasakęs, kad negali imti apdovanojimo iš nelabai garbingo asmens rankų. 
Toks buvo Algirdas.
Nepalaužiamas.
Paskutinį kartą mačiau Algirdą pernai, Kovo 11-ją.
Jis rengėsi kalbėti Tautos eitynių dalyviams.
Kažkada sveikata tryškęs žmogus jau tuomet buvo suėstas baisios ligos.
Tąsyk iki mikrofono Algirdas nepriėjo. Pritrūko poros žingsnių.
Susmukusį signatarą bičiuliai skubiai išgabeno.
Beje, netrukus atbėgę Lietuvos Respublikos policininkai užgesino signatarų laužą ir vos neareštavo keleto signatarų ketinusių ne ponų baliuose, o kartu su Tauta švęsti Nepriklausomybės atgavimo šventę.
O…, jeigu tuomet būtų buvęs ten Algirdas, jeigu būtų buvęs kiek drūtesnis- Jis tikrai nebūtų ramiai stebėjęs į neo-milicininkų savivalę.
Kažkokiems “mentams” pasisekė labiau nei valkatai-valatkai kažkada…
Algirdas buvo didis Žmogus, be galo ryški ir įdomi asmenybė.
Turėjo savo nuomonę, vertybes ir atkakliai tai gynė.
Tik vieną kartą gyvenime esu priekaištavęs Algirdui.
Dėl to nelemto “bravo”.
Nors Algirdo adresu nieko negražaus nerašiau, (tai buvo daugiau nuostabos išraiška dėl netikėto pareiškimo), lig šiol jaučiu ant dūšios nesmagumą.
Žinau, Algirdai, Tu būtum elgęsis taip pat.
Būtum sakęs ką galvoji.
Sudiev, Algirdai.
Amžiną atilsį duok Tau Viešpatie ir Amžinoji Šviesa Tau tegul šviečia.
Amen.

 

 

 

Ilsėkis ramybėje...       2015-04-3 17:14

  Lietuva prarado sielos milžiną ir šviesos riterį...
Tenubaudžia Viešpats tuos menkystas, kurie net šią valandą iš pasalų drįsta burnoti prieš velionį..

gudi giria       2015-04-3 17:12

Uzuojauta atimiesiems.Slogi nuojauta jeigu dar,taip tesis ,Lietuva gali likti pamiseliu teritorija negryztamai.

http://aillarionov.livejournal.com/       2015-04-3 17:00

Основные правила поведения в этом блоге:
1. Приветствуется дискуссия, содержательная, аргументированная, уважительная ко всем собеседникам.
2. Запрещено сквернословие.
3. Запрещены призывы к инициированию насилия.
4. Запрещены личные оскорбления. Авторы комментов, злоупотребляющие уничижительной и оскорбительной лексикой, а также склонные к рецидиву, получают бан.
5. Пропаганда, реклама, флуд, флейм не расскриниваются, их авторы получают бан. Авторы комментов, пытающихся характеризовать постинги и/или комменты других участников обсуждения такими словами, как «чушь», «бред», «ерунда» и тому подобными, получают бан автоматически.
6. За исключением случаев дружеских отношений фамильярные обращения и комментарии с обращением на “ты” не расскриниваются.
7. Анонимные комментарии за редким исключением не расскриниваются.
8. Комментарии, повторяющие содержание того, что уже было обсуждено в данном блоге, в том числе и в более ранних постах и комментариях, могут быть не расскринены.
9. Выяснение личных отношений не приветствуется.
10. Владелец данного блога не брал на себя обязательства отвечать на все заданные ему в данном блоге вопросы.
11. Решение о соответствии того или иного комментария действующим Правилам поведения в этом блоге принимается его владельцем.
12. Если возникает вопрос, почему тот или иной комментарий остался нерасскриненным, можно перечитать данные Правила поведения еще раз.
13. Если комментарий остался нерасскриненным в этом блоге, можно попробовать разместить его в другом блоге, в том числе и в своем собственном. Там же можно разместить и жалобы на нелиберальное (недемократическое) поведение владельца данного блога.

Liepa       2015-04-3 16:49

Šviesios ir Ramios kelionės Anapusybėje…//

Prisiminimas       2015-04-3 15:58

Natūralu,kad net su pykčiu pavydima A.Patackui garbingumo,orumo,sąžiningumo,drąsos ir kartu jautrumo artimam bėdoje.Tai tiktro vyro bruožai-Lietuvos Ąžuolo.Garbės,sąžinės,drąsos, savigarbos,orumo nei pasiskolinsi,nei kitam paskolinsi,nei taip kaip įsigysi.Tai yra arba ne pas žmogų išugdyta.O jis visą tai turėjo ir sunkiausiom aplinkybėm išsaugojo.Pagarba lieka amžiams.

Keista ta Lietuva       2015-04-3 15:53

jei joje yra pakankamai kvailių, garbinančių vagis, banditus, šmeižikus, nusikalstamų gaujų organizatorius, smurtautojus ir vagišius. Ir dar tokį degantį pykčiu ir neapykanta viskam ir visiems - tame tarpe ir šiuolaikinei Lietuvai, Europai ir pasauliui. Kažkas ne taip su lietuviais. Negyvybinga tai tauta.

Beta to Lietuva apsivalo        2015-04-3 15:45

Į veidrodį pasižiūrėk,  pabaisa.

taip reikalingas Lietuvai,       2015-04-3 15:38

mano Tautai, isejo vienas garbingiausiu Sajudzio zmogus.Pavarges, ligos nukankintas, bet stoiskai atlaikes negandas, isliko istikimas Tiesai. Manau, klydo vertindamas JE ,,zygdarbi”. Atleistina.2011 m JAV lietuviu isteigtos,,Laisves” premijos laureatas (fundatorius dr. R.Marcinkevicius).AtA

Nuostabius zmones pasiima Dievas       2015-04-3 15:34

O med laukim Armagedono Dievo teismo,nes kitaip padaryti nieko nebegalime!Blogis,melas,bjaurastis jau liejasi per krastus!

ruta       2015-04-3 15:01

Garbingas ,principingas ,  padorus , Lietuvos patriotas , tegul ilsisi ramybeje .
Su malonumu dar syki perskaitysiu jo straipsnius , pilnus skausmo uz valstybe , kurioje viskam valdo padugnes , nieksai , kolaborantai ir pilkos vidutinybes .

Liudvikas Jakimavičius       2015-04-3 14:45

Sunki valanda Lietuvai, kai Viešpats pasiima garbingiausius karius. Nors kaip pasakysi?.. Nebėra Algirdo, bet lieka jo nubrėžti vertybiniai orientyrai - patvarus matas, pagal kurį galėsime vertinti darbus ir žmones. Ilsėkis ramybėje, Algirdai. Tavo yra “Atlikta”.

garbingiausias zmogus A.PATACKAS       2015-04-3 14:31

Jis saugojo Garliavos mergaite.Pagarba jam didziausia ir uzuojauta didziausia,isliks sis zmogus visu musu doru zmoniu sirdyse.

Svarbu       2015-04-3 13:56

Gyveno garbingai,išėjo garbingas,atmintyje išlieka pagarboje.
Ilsėkis ramybėje Lietuvos Sūnau.
Užuojauta artimiesiems.

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.