Iki referendumo liko 16 dienų: A.Švarplys. Kodėl referendumas dėl žemės nepardavimo tampa pavojingas?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. birželio 13 d. 0:10

20     

    

Iki referendumo liko 16 dienų: A.Švarplys. Kodėl referendumas dėl žemės nepardavimo tampa pavojingas?

Birželio 29-ąją Lietuvos piliečiai kviečiami išsakyti savo požiūrį į laisvę ir žemę.

Verta prisiminti. A.Švarplys. Kodėl referendumas dėl žemės nepardavimo tampa pavojingas?

Ar pastebėjote kokią isteriją establishmentui pradėjo kelti žemės referendumo iniciatyva? Kaip išsigąsta! Ir nors kol kas kalbama tik apie pastangą surengti referendumą, panika tokia, tarsi jau pačiame referendume balsuojama. Ir ne taip, kaip pageidautina.

Man tik vienas dalykas neaiškus (šiaip tai aiškus, tik keliu klausimą į dienos šviesą) – kaip tiesos ieškojimas, korupcijos klausimų kėlimas, nepasitenkinimas neskaidriais politiniais procesais (čia aš apie akciją „Tie-SOS!“) ar pilietinė iniciatyva suburti žmonės dėl žemės nepardavimo gali tapti paniekos ir tyčiojimosi objektu? Kiek dar mes tyčiosimės iš paprasčiausio pilietiškumo?

Kam gali pakenkti draudimas parduoti žemę užsieniečiams? Tik globalioms rinkoms ir įsipareigojimui ES. Kam jis gali būti naudingas? Tautos susibūrimui – įsišaknijimas prie savo lopinėlio žemės gali būti tas valstybės ir tautos inkaras, leisiantis bent kiek pasipriešinti globalių rinkų formuojamam rezultatui – vienalytei globaliai vartotojų masei: jokio tautiškumo – just business.

Galbūt prieš globalius finansų centrus neteksime dalies reputacijos, bet užtat laimėsime pilietinį susitelkimą, padarysime judesį tautinio-valstybinio orumo link – to nebuvo nuo Sąjūdžio laikų. „Žemės referendumo“ iniciatyva nori nenori verčia mus atsakyti bent sau į klausimą: ar tautiškumas ir valstybingumas mums dar ką nors reiškia? Ar mes nuo šiol mąstysime tik globaliais terminais: įsipareigojimas ES, tarptautinė reputacija, tarptautiniai partneriai ir pan. ir tuo pat metu dar žeminsime iniciatyvas, kylančias iš apačios?

Manau, bijoma ne tiek dėl žemės, kiek dėl ribos sumažinimo iki 100 000. Greitai tiems „sočiai mąstantiems“ beliks pasekti Maskvos pavyzdžiu ir apšaukti tris šimtus tūkstančių lietuvių Rusijos nupirktais žmonėmis. (Pamenate, Kremliaus strategai bandė įtikinti, kad milijonas susirinkusių Maidane ar Kijeve per oranžinę revoliuciją buvo Vakarų spec. tarnybų tiesiogiai nupirkti? Neva CŽV ir jų remiamos NVO tiesiog aikštėje vaikščiojo ir dalijo pinigus). Visur, kur tik yra susicementavusi valdžios konjunktūra, piliečiams rodoma tokio pat pobūdžio panieka.

Ilgą laiką bandęs nutylėti, ignoruoti ir taip menkinti referendumo iniciatyvą, mūsiškis establishmentas pagaliau prabudo – kai jau aiškėja, jog 300 000 parašų gali būti surinkta. Ir meta etatinius propgandistus. Plačiajai auditorijai jie geriau žinomi kaip „tinklaraštininkai“, „humoristai“, „komentatoriai“. Tai štai dabar gera proga naujomis akimis pažvelgti į naujus miesčioniško elektorato „kunigus“, „sąžinės veidrodžius“: Užkalnį, Ramanauską, Sadauską-Kvietkevičių.

Kas jie tokie, abejonių nebeliko nuo to momento, kai paaiškėjo jų požiūris į rezonansinius įvykius. Bendras bruožas: panieka piliečiams visuomenės apačioje ir tvirta pozicija pagal valstybės kursą (palankumas nusistovėjusiai valdžios konjunktūrai ir jos stumiamiems projektams ar nuostatoms). Jiems yra gerai tokia Lietuva, kokią matėme per pastaruosius metus: su viešu melu ir manipuliacijomis, valstybinio masto neskaidrumu, piliečių atmušimu ir persekiojimu, teisėsaugos institucijų savivaliavimu.

Iš dabartinių procesų gal kam nors pagaliau pradės aiškėti ir lietuviško „humoro“ politiškumas: Ramanausko tipo humoras jau kuris laikas naudojamas kaip politinis įrankis žeminti skaidrumo siekiančias iniciatyvas (vidiniai TS/LK lyderio rinkimai), Dviračio šou – sukarikatūrinti gyvybiniam valdžios kursui neparankius procesus (Žygaičių supersonalinimas skalūnų projekte ar tieSOS-mėsos sugretinimas). Mums pamoka – suvokimas, kad viešieji, neva „neutralieji“ komentatoriai atlieka tikrų tikriausią politinę funkciją.

Tai, kas Vakaruose žinoma jau seniai, dabar matyti ir Lietuvoje: humoras ir nešališki, apžvalginiai ar net asmeniniai komentarai yra politika. Tik nuo Vakarų skiriasi tuo, kad Lietuva yra tiesiog per maža konkurencijai ir čia susiformavo establishmento monopolija, viešosios erdvės monopolija. Net visuomeninis, misiją atliekantis kanalas seniai yra tapęs valdžios ruporu. Tačiau ne Seimo daugumos valdžios, bet tos valdžios, kuri nesikeičia ir kuri iš esmės nepriklauso nuo kairės ar dešinės dominavimo parlamente. Ją sudaro tas valdžios ir privatus sektorius, kuris klesti ar palyginti gerai gyvena iš dabartinės situacijos Lietuvoje ir todėl palaiko pagrindinį valstybės kursą. Tai yra tikroji Lietuvos valdžia.

Todėl žemės nepardavimo referendumo iniciatyva yra pavojus ne tik Prezidentei, A.Kubiliui, A.Butkevičiui, E.Masiuliui, bet ir A.Ramanauskui, A.Užkalniui, V.Sadauskui-Kvietkevičiui, Dviračio žynioms, taip pat Maximai, MG Balticui, Rubikonui-Icorui, taip pat Lietuvos rytui, LTV, delfi.lt ir t.t. ir dar krūvai prie kiekvieno iš šių „krepšelių“. Mano nuomone, tai yra lygiai tokio pat pobūdžio grėsmė, kaip ir isterija dėl ekspertai.eu finansavimo ar Žygaičių bendruomenės, Garliavos įvykiai ir bet koks kitas piliečių susitelkimas, kuris išsprūsta iš tikrosios valdžios kontrolės ir todėl yra suprantamas kaip pavojus. Ir todėl yra pjudomas ir žeminamas. (Žinau, daug kas iš referendumo iniciatorių prieštaraus jų sugretinimui su paminėtomis istorijomis, tačiau žvelgiant vienu aspektu – kiek sistema deda pastangų atmušti piliečius nuo iniciatyvų – matyti didelis bendrumas).

Ši referendumo iniciatyva gali tapti pirmuoju ir, matyt, tikrai ne paskutiniu establishmento ir nepatenkintų situacija Lietuvoje susidūrimu. Dvi Lietuvos egzistuoja ir skirtumas tarp jų nepaliaujamai gilėja, pridengiamas štai tokių „humoristų“, ekspertų, komentatorių ar tiesiog propagandistų balsais. Lietuva išsivaikšto, o anie galvoja, kad išlaikys status quo. Jų aklumas ir kurtumas, sąmoningas tyčiojimasis rodo, kad jokių reformų nė nesiruošiama imtis – greičiau jas gesinti. Gal tai dar ir ne iki-revoliucinė situacija, bet kai ką panašaus jau primena.

P.S. Kaip tik dėl to, kad žmonėms spaudimas Lietuvoje vis didėja, o pilietinė galia vis labiau menkinama, prie tokių iniciatyvų kaip žemės referendumas prilips daug visokiausio plauko interesų, gali būti daug radikalumo. Taip yra visuomet, kai bendra socialinė-pilietinė situacija smarkiai pablogėja ir todėl ji pritraukia bendrą nusivylimo bangą. Būkime budrūs – išties pilietinę iniciatyvą palaikykime, o kitus dalykus, su kuriais mums, matysime, bus nepakeliui, – taip ir įvardykime.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Rajonų spauda veda       2014-06-13 21:37

propagandą prieš referendumą.Klausinėjami tie,kurie nepatenkinti saugikliais,bendrovių pirmininkai,-spausdinamos vien nepatenkintų konservatorių nuomonės ,o tamsios masės bijo.

ar lietuvoje yra tauta       2014-06-13 19:03

mano nuomone ne,yra zombiai ,kurie tiki viskuo ka valdzia sako,partiju nariai,kurie darys viska,kad buti valdzioje ir tinginiai,kurie sako,kad nuo manes nieks nepriklauso,ir saujele mastanciu zmoniu ,kurie eina ir balsuoja pries blogus valdzio0s darbus,tad po 20metu Lietuvos gali ir nelikti,o gaila

To rita 2014-06-13 18:13        2014-06-13 18:26

Kadangi pagal rašymo stilių suprantama esate neišsilavinusi , tikėtina nesate girdėjusi ir skaičiusi LR Konstitucijos, kurios
28 straipsnis reglamentuoja:
Įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių.

Dėmesio gyvenantiems užsienyje       2014-06-13 18:10

Jeigu Jūs gyvenate užsienio valstybėje ar joje būsite referendumo dienomis ir pageidaujate balsuoti privalomąjame referendume dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo, prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, registracijos sistemos.

Prisijungimo adresas: http://vrk.lt/ereg

1. Įveskite savo Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) duomenis bei apsaugos kodą ir paspauskite nuorodą “Prisijungti”.

2. Norėdami balsuoti užsienio valstybėje, kurioje gyvenate, ar valstybėje, kurioje esate apsistojęs laikinai, spauskite nuorodą „Pildyti prašymą”.

Rinkėjai, kurie registravosi balsavimui 2014 m. gegužės 25 d. pakartotiniame balsavime Respublikos Prezidento rinkimuose ir 2014 m. gegužės 25 d. rinkimuose į Europos Parlamentą, galės pateikti registracijos prašymą naudojant anksčiau pateikto registracijos prašymo duomenis (registruodamiesi pažymėkite „Naudoti anksčiau pateikto rinkėjo registracijos prašymo duomenis”). Aktualius duomenis (gyvenamosios vietos adresą, balsavimo būdą ir kt.) pildydami prašymą galėsite pakeisti.

P.ritai ir kitiems        2014-06-13 18:04

LR Konstitucija :
3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.
9 straipsnis
Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.
Įstatymo nustatytais atvejais referendumą skelbia Seimas.
Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 300 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.
Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato įstatymas.
Atsiprašau, bet jūsų protą knisa(jūsų netaktiškas išsireiškimas !)ne J.Panka, ne J.Šliužas ir ne paksistai, o puikiai pati žinote kas. Jūsų valia duotuoju atveju pasielgti pagal sąžinę ir savo įsitikinimus, bet
būkite tokia maloni(ūs) ir nevaržykite Tautos teisių, kišdama savo nuomonę.
Šitokiais savo pareiškimais jūs pažeidžiate LR Konstituciją tai yra pagrindinį įstatymą.
Gėda jums, o ne Tautos patriotams, kurie nori išsaugoti Tėvynę ateities kartoms.

Kritikas Pikčiurna       2014-06-13 18:01

Nieko stebėtina, kad politika vis labiau panašėja į nevykėlių teatrą. Kai publika (piliečiai) nebenori žiūrėti prastai režisuojamo ir dar prasčiau vaidinamo spektaklio, teatro direkcija imasi paskutinės gudrybės - klakerių. Klakeriai yra tokia samdyta “publika”, kuri susėdusi pirmose eilėse ar “galiorkoje” pagal užsakymą ploja arba švilpia ir trypia, kad sudarytų susidomėjimo ar skandalo regimybę ir pritrauktų į spektaklį bent žioplių, ištroškusių aštrių pojūčių.
Nieko, ponai, neapgausite. Pirmasis iš apačios Tautos valia ir tik pilietinio pasiaukojamu entuziazmu sušauktas referendumas nėra spektaklis, jis yra Tautos Šventė, revoliucijos priešaušris ir jokie klakeriai nesuklaidins tikrų piliečių, nesugadins šios Šventės.
Jūsų vietoje aš kviečiau piliečius ateiti į šį referendumą, kad nors taip išpirktumėte savo padarytas klaidas bei nusikaltimus, nes Tautos rūstybė, kaip bumerangas, nenumaldomai artėja ir smogs visa neišvengiama jėga. Šis referendumas yra paskutinis jūsų šansas išnešti sveiką savo kailį po šitiek padarytų nusikaltimų... Nepadės ir brangiai kainuojančios apsaugos, kaip Janukovičiui…
Kitas klausimas ar Lietuvoje dar liko pakankamai savarankiškai mąstančių piliečių, kuriems garbės reikalas yra pareikšti savo neiškreiptą nuomonę apie valdžią ir padėtį valstybėje? Gal liko tik klakeriai? Tada valdžios ponų reikalai yra dar prastesni - gausite į kaulus nuo pačių klakerių, kai nebebus iš ko jiems sumokėti… Ta “publika” nesupranta atsiprašinėjimų.

O IŠTIKRŲJŲ       2014-06-13 17:51

tie, kurie prieš referendumą yra Putino pakalikai, nes laisvai parduodant žemę, nelaukit iš vakarų, o rusai puls kaip skėriai. Jau ir dabar Baltijos pajūris puolamas rusų. Ar matėte bent vieną Iš Europos nusipirkusi vilą Palangoje ar Nidoje.
O “rita” turbūt ir esi perpardavinėtoja mūsų gražaus pamario krašto? Putinui nesvarbu įvyks referendumas ar ne -
jam lietuviškos žemės nereikia. Jam reikia susijungimo su Kaliningradu, o tik per savo tautiečius jis gali tai
pasiekti.
  Tad dar karta kartoju: kas prieš referendumą yra tautos IŠDAVIKAI!!!
  Mano amžiui jos pakaks, bet vaikai ir anūkai jau neturės kur pėdos pastatyti.
  Prisiminsit šiuos žodžius, jei turite šiek tiek proto ir sąžinės.

rita       2014-06-13 17:13

referendumui NE.Nereikia būti dideliu politiku ar ekspertu ,nes pažiūrėjus į referendumo organizatorius ,rėmėjus ,iš kart aišku ,kokiais tikslais daroma.Šliužas seniai žinomas,panka ,paksistai ir kiti Lietuvos šliužai ,kurių tikslas tarnauti kremliui,knisti p[rotą Lietuvos žmonėms.Gėda .Referendunui NE,NE,NE NE…....

to auka        2014-06-13 14:27

taigi Kedainių oligarchas referendūmui Juliui Pankai paaukojo 200 000, o šliužus užmiršo? kokia neteisybė!!!:))
smile

Apuokiukas       2014-06-13 14:00

Aišku, mano komentaras nepatiks, bet aš dar kartą pasikartosiu: po to, kai pagrindinis referendumo iniciatorius ( visą laiką buvęs pusiau komunistu ) pareiškė, kad Lietuva padarė klaidą įstodama į Europos Sąjungą, kai aktyvūs referendumo šalininkai beveik tiesiogiai pareiškia, kad vienodai vertina tiek ES, tiek Moskoviją, t.y tiek rytus, tiek vakarus, referendumas tapo s u ž l u g d y t a s.

ruta       2014-06-13 10:53

Jeigu jus NENORITE PATYS spresti SAVO likimo , uz jumis tai , butinai padarys KITI.Ir sitas sprendimas irgi , butinai bus ne i jusu nauda .
Politinei Lietuvos nomenklaturai taip ziauriai nesinori , kad atbudes Tautos pilietiskumas , gali nubloksti juos toli , toli nuo lovio , arba dar blogiau , arti , arti teismo .
Keistai skamba sovietinio propesoriaus ir sovietines nomenklaturos atstovo Landsbergio gasdinimai Referendumu , kas gali tiketi isverstskuriui , tokie patys sovietiniai kolaborantai ?
O taip ‘gerai’ jau viska sustygavo , sau pinigu is ES jau pasisemia / berods atlyginimas 27 000 kas menesi , plius dar 100 piniginiu privilegiju / , dabar anuka itaise , Lietuva baige isnaikinti su savo nekompetencija , o gal ir specialiai , kas ten zino sovietines ideologijos mokslinio komunizmo ideju propaguotoja ?

Vytautas Ju.       2014-06-13 10:53

Straipsnis įdomus, bet referendumas neįvyks arba rezultatus numarins. Parašų rinkimo kampanija ir pastarieji rinkimai daug ką parodė. Bet tai dar ne blogiausia. Filmą kurio nuoroda yra gale, reikėtų įgarsinti lietuviškai, jis labai reikalingas patriotams ir tiems, kurie vis dar apeliuoja į demokratiją ar kažkokias vakarietiškas vertybes. Suprantu, kad ne visiems patiks, nes Naomi Wolf feministė ir dar ne bet kokia, bet peržengus šį barjerą, daugelis atras pasaulį, kurio nepažinojo.

http://www.youtube.com/embed/oqRyUQzokYs?feature=player_detailpage” frameborder=“0” allowfullscreen></iframe>

Kaunas       2014-06-13 10:49

Mes PRIEŠ referendumą, bet nesijaudinkit taip, už referendumą juk aktyviai agituoja tomaševskis su savo cackom ir kremlinai, ten jūsų sąjungininkai.

auka       2014-06-13 10:45

Oficiali sąskaita Referendumui paremti:
PRANCIŠKUS ALFREDAS ŠLIUŽAS
A/S LT467300010125300239
„SWEDBANK“ AB
Pinigais gali prisidėti tik fiziniai asmenys
Tie, kurie esate deklaravę pajamas – iki 21 tūkstančio litų
Jeigu nedeklaravę pajamų – iki 40 litų
(Pervedant pinigus būtina nurodyti savo asmens kodą)
Tikime, kad būsite deramai įvertinti ir žmonėse, ir istorijoje…

na ką        2014-06-13 9:29

A.Švarplys yra sociologas. O ar atrastumėte bent vieną sociologą, kuris nebūtų iki nago juodymo marksistas?
Štai jums ir Andropovo - Liubimovo “perestroikos” plnas - per sąjūdį pleist “bandiyų kapitalizmą”, o kai žmonės nuo jo pavargs, sukrt naują neobolševikinį judėjimą už “socializmą su žmogišku veidu”, kuris ir buvo Gorbio perestoikos tikslas. Tik pasipinigavus iš Vakarų ir susisėmus iš jų naujasias technologijas, ypač sekimo, tai nesitikėkit “žmogiško” veido. Verčiau skaitykit iš naujo Orwell[o knygas.

sąmokslo teorija        2014-06-13 9:16

važiavo Dviračio šau kūrėjas Gintaras Ruplenas Izraelin ir po to į Jordaniją tai su Darium Gudeliu, globalistinio Jeilio univ. auklėtiniu - (viešųjų procesų valdyme, bei lobizme… vidinė ir išorinė komunikacija…)

Gudelis turėtų šį įvykį pakomentuoti, jei ką... bet tyli…
Nuo 2006 Gudelis UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“ (VIP communications) steigėjas ir direktorius.
2006 m. Lietuvos Respublikos prezidento patarėjas, Vidaus politikos ir analizės skyriaus vadovas.
Kas jį siejo su Dviračių šou prodiuseriu?
Ko reikėjo trenktis į tą Izraelį? Gal gavo nemokamą kvietimą?
Nakas, prsačiausias Dviračių šau artistas, jau nebegali žmonėms į akis pažūrėt be tamsių akinių? Gal pašalinus (?) Ruplėną, dabar Dviračių šau pereis į tokių nykių figūrų kap Nakas rankas? Ir purvą drėbs tik ant Prezidentės kaip svam portale neaiškių dėdulių X remiamą?

sąmokslo teorija        2014-06-13 9:04

Lietuvos kultūrinis žiedas buvo naikinamas tremiant į Sibiro šalčiausias zonas ir galimai jis tebėra naikinamas… juk kažkas buvo prasitaręs apie po VSD Abramovičiaus susprogdinimo kratos metu jo bute rastą sąrašą kokiais būdais KGB moka imituoti ‘savaimines mirtis” ... O Abromavičiaus susprogdinimu įtartas Krašto apsaugos ministerijos (Audys Butkevičius)) Antrojo operatyvinių tarnybų departamento pareigūnas Jonas Zajančkauskas, kuris dabar dirba seimo nario A.Patacko paterėjų..Hiperpatrioto, Pakaunės aktyvisto Patacko, kuris dabar kartu su Gyliu ir VAsiliausku balsuoja už Uspaskio projektus?

netikiu        2014-06-13 9:03

kad Šapranauskas nusižudė, kad Pociūnas iškrito pro langą, kad su neolkairiais sukonfliktavęs teatro kritikas staiga netikėtai mirė pačiam amžiaus brandume, netikiu, kad teisininkams demokratams Kęstučiui Žilinskui, Kęstučiui Milkeraičiui, nieks nepadėjo pasigaut kepenų vėžį, nors jie nebuvo girtuokliai ir jų “diagnozės tokios panašios į Lozoraičio… netikiu ir kad Jurga Ivanauskaitė, po knygos PLACEBAS, apie slaptą “kontorą’, kuri reguliuoja Lietuvos kultūrą, būtu svaime susirgusi vėžiu, netikiu netikiu ir kad ant diplomato Antano Nesavo “netyčia’ užvažiavo visureigis Gruzijoj, kai jis ten buvo pasųstas “taikos misijai”, netikiu Beresnevičiaus “savaimine mirtim, netikiu Lubio infarktu, kurį lengva sukelt ir kalio cloridu į arbatėlę ... Kodėl šitaip netikėtai miršta tik patriotiškai nusiteikę veikėjai?

tik įsiklausykit        2014-06-13 9:02

“”Ši referendumo iniciatyva gali tapti pirmuoju ir, matyt, tikrai ne paskutiniu establishmento ir nepatenkintų situacija Lietuvoje susidūrimu. Dvi Lietuvos egzistuoja ir skirtumas tarp jų nepaliaujamai gilėja, pridengiamas štai tokių „humoristų“, ekspertų, komentatorių ar tiesiog propagandistų balsais.”

O aš vis galvoju - kodėl tokie protingi žmonės, kurie priskiriami dešinei pakraipai, nes į kairę suka tik nevykėliai su priedainiu “kas buvo nieks, tas taps viskuo”, vis miršta netikėtom mirtim, kaip ką tik numirė DVIRAČIO ŠOU geriausia humoristas Gintaras Ruplėnas, o prieš tai neva “nusižudė” Šapranauskas? Kažkam neįtiko genealus politinis Ruplėno ir Šapranausko jumoras? Vadinasi - pašalinti?
Įdomu, kur ši šalintojų kontora, apie kuria Placebe rašė dar Jurga Ivanauskaitė, randasi?

taip        2014-06-13 8:51

iki putiniško referenDŪMO liko 16 dienų, ponai.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.