Iki referendumo liko 5 dienos: D.Stancikas. Ar lietuviai sąmoninga Tauta?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. birželio 23 d. 22:59

27     

    

Iki referendumo liko 5 dienos: D.Stancikas. Ar lietuviai sąmoninga Tauta?

Birželio 29-ąją Lietuvos piliečiai kviečiami išsakyti savo požiūrį į laisvę ir žemę.


Nuotraukos autorius – Marius Jovaiša (neregetalietuva.lt).

Verta prisiminti: Dalius Stancikas. Ar lietuviai sąmoninga Tauta?

Ar lietuviai protinga, ori, pagarbos verta Tauta? Tauta, gebanti savarankiškai tvarkyti savo gyvenimą, gebanti siekti atviros, teisingos pilietinės visuomenės, kaip rašoma mūsų Konstitucijos įžangoje?

„Ne“, – sako Kremliaus ideologai, nuo pat Lietuvos nepriklausomybės visais būdais pabrėždami, kad lietuviai – nesusiformavusi tauta, nepajėgianti gyventi savarankiškai.

„Ne“, – sako ir mūsų Tautos politinis elitas, išrinktas tos pačios Tautos.

Nesu tikras, kad už Lietuvos Respublikos Konstituciją 1992 m. spalį balsavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė (jos biografija iki šiol pilna bauginančių okupacinių duobių), tačiau neabejoju, kad už Konstituciją balsavo dabartinis ir buvę premjerai Algirdas Butkevičius ir Andrius Kubilius. Tuo metu mes didžiavomės savo Tauta panašiai kaip dabar ukrainiečiai, todėl neabejoju, kad ir A. Butkevičius, ir A. Kubilius ramia širdimi balsavo už šias Konstitucijos nuostatas: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu“. (Atkreipkime dėmesį – Konstitucijoje žodis „Tauta“ pagarbiai rašomas didžiąja raide. Tuomet tikėta, kad Tauta yra sąmoninga, išmintinga, kurios nesuvedžios nei Kremliaus propaganda, nei populistiniai pažadai).

Kas nutiko per tuos 23 metus, kad tos pačios Tautos išrinkti vadai (Prezidentė, premjeras, opozicijos lyderis) bijo Tautai patikėti spręsti svarbiausius valstybės gyvenimo klausimus ir taip savinasi tik jai priklausančias galias? Kodėl tik išgirdęs apie referendumus politinis elitas pradeda nervintis, įžeidinėti, grasinti (tai agentais, tai milijardinėmis Briuselio baudomis) ir paleidžia visą valdžios galią ir propagandą, kad apsaugotų Tautą nuo jos pačios?

Ir tai daro neteisėtai, nes Tauta niekam nesuteikė galios su savimi elgtis kaip su mažamečiu, ne per daug išprususiu, tiesą nuo melo sunkiai atskiriančiu, saldainiu lengvai susiviliojančiu vaiku.

Kaip nutiko, kad Lietuvai vis labiau tolstant nuo Rusijos (lyginkime su 1992 m.), Rusijos įtaka Lietuvos piliečiams vis didėja? Kaip nutiko, kad vis labiau kovojant su baisiais vidaus oligarchais (2009 m. kandidatės į Prezidentus D.Grybauskaitės pažadas), jų vis daugėja – kaip toje pasakoje, kur nukirtus slibino galvą išauga trys naujos („Naujas formas įgavę oligarchiniai dariniai skaldo ir dalinasi Lietuvą“ – iš 2014 m. vasario 3 d. kandidatės antrai kadencijai D. Grybauskaitės pareiškimo)?

„Lietuvai atsigaunant stiprėja ir valstybę griaunančios bei grobstančios jėgos tiek išorėje, tiek šalies viduje. Jos sėja destrukciją ir nepasitikėjimą Lietuva, stabdo svarbiausius valstybės raidai projektus, pamina demokratines ir konstitucines vertybes“, – taip savo piliečių nepritarimą naujai atominei elektrinei ir norą kitais referendumais pasisakyti svarbiausiais gyvenimo klausimais įvertino Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams rengėjai apgaudinėja žmones. ES gali pareikalauti grąžinti apie 25 milijardus litų“, – pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius. Žmonės buvo apgauti – taip politinis elitas įvertino ir referendumu atmestos naujos atominės elektrinės statybą, todėl šie rezultatai vis dar nepatvirtinti įstatymais, o derybos su japonais nenutrauktos.

„Kaip Kremliui tai sekasi įgyvendinti – nesunku matyti čia pas mus, Lietuvoje, atidžiau įsižiūrint į tą patį sparčiai plintantį tuščiažiedį pseudo patriotizmą ir vis naujus referendumus. Tuščiažiedis – nes iš išorės toks žiedas gali atrodyti labai gražiai, bet viduje to žiedo gali būti tiesiog nuodinga tuštuma. Tokio garsaus patriotizmo pastaruoju metu Lietuvoje matosi vis daugiau, jis vis gausiau ir garsiau reiškiasi, juo patiki ir išsilavinę žmonės, todėl tuo vis atviriau džiaugiasi mūsų kaimynė Rusija“, – taip opozicijos lyderis Andrius Kubilius diagnozuoja dabartinį savo Tautos sąmoningumą.

Nauja Tautos liga, matyt, tikrai labai pavojinga, nes „tuščiažiedis patriotizmas su nuodinga tuštuma“ jau apėmė ir vyskupą Joną Kaunecką, režisierių Joną Vaitkų, aktorius Rolandą Kazlą, Gediminą Storpirštį, Vytautą Paukštę, gamtininkus Romą Pakalnį ir Libertą Klimką, akademikus Antaną Buračą, Eugenijų Jovaišą, Antaną Kudzį, kompozitorių Algirdą Martinaitį, rašytoją Vytautą Rubavičių, signatarą Algirdą Patacką, krepšinio legendą Vladą Garastą ir daugybę, daugybę kitų, reikalaujančių, kad referendumas dėl žemės įvyktų.

Reikalaujančių nepaminti demokratinių ir konstitucinių vertybių.

Tačiau argi tokiam, erdvėje sunkiai besiorientuojančiam ligoniui (Tautai), rūpestingas slaugas gali leisti pačiam nuspręsti savo likimą? Jokiu būdu. Ir štai tuomet pajungiamos visos valstybės priežiūros (gaivinimo) institucijos – Konstitucinis Teismas, Vyriausioji rinkimų komisija, Vyriausybė, Seimas…

Ir vis dėlto – ar Lietuva tikrai stiprėja, jei stiprėja ir vidaus priešai?

Kaip nutiko, kad vis stiprėjant valstybei (kaip sutartinai teigia politinė kairė ir dešinė), jos piliečiai per 22 metus ne paaugo, bet priešingai – suvaikėjo, ir jiems nebegalima patikėti spręsti svarbiausių klausimų? Šiuo atžvilgiu labiau už Konstitucinį Teismą, neteisėtai nurodantį nesusivokiančiai Tautai balsavimų eiliškumą, pritrenkė mūsų europinės teisės ekspertas Ignas Vėgėlė, radijo laidoje pateikęs tokį galimą piliečių nukvakėjimo pavyzdį: koks chaosas bus Konstitucijoje, jei Tauta, nepataisiusi, kad Lietuva nebėra demokratinė valstybė, ims ir pirmiau nubalsuos už monarchą – diktatorių?

Ką gali atsakyti Tauta į tokius profesoriškus pamokymus?

Nebent tai, kad per nepriklausomybės laikotarpį vykusius referendumus akivaizdžiai įrodė esanti ir brandi, ir išmintinga. Štai faktai:

1991 m. vasario 9 dienos referendume daugiau kaip trys ketvirtadaliai rinkimų teisę turinčių piliečių balsavo, kad Lietuva yra nepriklausoma demokratinė Respublika.

1992 m. birželio 14 dienos referendume Lietuvos piliečiai pasisakė dėl okupacinės sovietų kariuomenės išvedimo ir padarytos Lietuvai žalos atlyginimo.

1992 spalio 25 dieną Lietuvos piliečiai referendumu priėmė Lietuvos Respublikos Konstituciją – tą pačią, kurios dabar mus moko tuomet dėl amžiaus dar negalėję balsuoti konstitucinės teisės specialistai.

2003 gegužės 10 dieną Lietuvos piliečiai pritarė Lietuvos narystei Europos Sąjungoje (kaip, beje, ir kitos labiau nuo Rusijos atitrukusios valstybės iš posovietinės erdvės).

2012 spalio 14 dieną Lietuvos piliečiai nepritarė naujos atominės elektrinės statybai (po 2011 m. Japonijoje įvykusios Fukušimos katastrofos prieš branduolinę energetiką sukilo didžioji dalis civilizuoto pasaulio, Vokietijos, Švedijos, Šveicarijos vyriausybės pareiškė ketinimus nutraukti visų atominių jėgainių eksploatavimą, Japonijoje sustabdyti visi 54 reaktoriai ir t.t.).

Taip pat norėtųsi priminti, kad nepaisant surinktų 300 tūkst. parašų Lietuvos piliečiai nepritarė populistiškiausiam iš visų rengtų referendumų – dėl „nuvertintų indėlių“. Jį, beje, 1994 m. organizavo konservatoriai.

Todėl išvada viena: Lietuvių tauta yra tikrai pasiruošusi pilnutinei demokratijai, kurios programą dar prieškarį kūrė mūsų intelektualai. Reikia tik netrukdyti Tautai šį tikslą įgyvendinti.

Žinoma, Lietuvių tauta, kaip ir kitos, gali suklysti. Tačiau akivaizdu, kad ji yra tokio sąmoningumo, kuomet pajėgi pati taisyti savo klaidas, ir jai nebereikia perdėtų politinių auklių. Jai reikia kitokių politikų: nesusireikšminusių dėl savo intelekto ir nesijaučiančių Tautoje kaip priešų, apgavikų ar nuodingų pseudopatriotų apsuptyje. Lietuvai tiesiog reikia politikų, pajėgių įgyvendinti Konstitucijos 5 straipsnį: „Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms“.

Nes politikai, manantys, kad Tauta yra kvailesnė už juos, nėra pajėgūs nei tos Tautos išgirsti, nei tuo labiau – jai tarnauti ar atstovauti. Nei Lietuvoje, nei Briuselyje.

Bernardinai.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kokie mes-tokia ir mūsų tauta       2014-06-24 20:51

Tautos sąmoningumas nenukrinta iš dangaus, jis brandinamas. Ačiū  Autoriui už tikslius argumentus. Kuo daugiau gilinsimės į situaciją, kuo labiau susitelksime ir atsisakysime savo bejėgiškumo, o jausimės savo žemės šeimininkais ir imsimės spręsti iškylančias problemas, tuo brandesniais ir sąmoningesniais tapsime. Žinoma, kad reikia eiti į regerendumą birželio 29d. Raginimas į jį neiti-tikrai ne pilietiškas žingsnis.

dalinames       2014-06-24 20:24

išankstiniai balsavimai savivaldybėse
(birželio 25—26 d.d., 8,00—20,00 val.).
————————————————-
http://www.ekspertai.eu/referendumastegu-bus-isklausyta-ir-kita-nuomone80387/
http://www.ekspertai.eu/lietuvos-zemes-pardavimo-uzsienio-subjektams-sandoriai-yra-ir-bus-niekiniai/

Atsakymas į D. Stanciko klausimą       2014-06-24 20:11

Koki tautos politikai, kokia tautos išrinkta valdžia tokia ir tauta. Kam valdžia patinka, tam lietuviai - samoninga tauta, o kam valdžia nepatinka, tam lietuviai - nėra samoninga tauta.

Net devyniasdešimtmetė       2014-06-24 19:52

močiutė,turinti D.Grybauskaitės apdovanojimą už išradingą audimą, (iš Panevėžio) pasakė:“Aš manau,kad nereikia atiduot žemės.Mane išvežė į Sibirą,vyras buvo prie vokiečių,bet kai grįžom ,gelbėjo žemė.Šieną ant kupros susinešdavom…”.

Nemaloni tiesa       2014-06-24 19:43

Ar lietuviai - samoninga tauta? Mano giliu įsitikinimu, lietuviai tikrai nėra samoninga tauta. Tai parodo, kad apie pusė Lietuvos rinkėjų yra visiškai apolitiški (nedalyvaujantys valdžios rinkimuose). Ypatingai labai didelė emigracija ir labai menki lietuvių darbdavių mokami atlyginimai, parodo, kad lietuviai yra užkietėję materialistai, taigi nemylintys nei Dievo, nei Tėvynės, bet už tai labai mylintys asmeninę materialinę gerovę. Dabartiniai lietuviai, kaip politinė tauta, iš tikrųjų yra silpna tauta - tai labiau buitinė, bet ne politinė tauta. Beje, D. Stancikas daro didelę klaidą, manydamas, kad lietuviai nepasikeitė: koki buvome Sąjūdžio ir pirmaisiais metais, atgavus nepriklausomybę, toki esame ir dabar. Anais laikais buvome politinė lietuvių tauta, o šiandien iš esmės tik buitinė tauta. Nepamirškime viskas po truputį keičiasi: tiek nuotaikos, tiek vertybės.

gudi giria       2014-06-24 17:23

pirmiause didziausi koloborai ir nusikalteliai ziniasklaida tv.radijas,spauda ir jie atsakys visu grieztumu,uz tautos durninima,bukinima,tai yra Lietuviu Tautos zudymas,siaip zmones butu ismintingi,bet isigalejas banditizmas,o svietimas,kultura,tai yra tautos ginklas,todel si sritis ipatingai naikinama,TAUTA SUZEISTA,ZIAURIAI SUZEISTA.BIRZELIO 29.DIENA I REFERENDUMA

Bulat Okudžava       2014-06-24 16:45

h ttp://www.youtube.com/watch?v=JiY133ESCYg

Vincas       2014-06-24 15:55

BNS duomenimis dalyvauti referendume užsiregistravo “net” 3,2 tūkst.iš apytikriai 400 tūkstančių užsienyje gyvenančių lietuvių .Va taip jie Tėvynę myli…

kas negirdejot vakar        2014-06-24 15:51

referendumo laidos irasas su Erika D. ir Audriumi N. cia:
https://www.youtube.com/watch?v=ahDFspZTshY&feature=youtu.be&hd=1

laitas       2014-06-24 13:00

Už referendumą pasiraše Lietuvos mokslininkai,pasaulinio garso Tautos žiedas,be to mes turime savo Bočių priesakus,kurie sako:kad net už auksą,sidabrą savo žemes neparduok tai mums šie priesakai yra įstatimas,kurių ne valia sutrypti.Kliedesiais užsiimantis nelaimelis kubiloidas ir kiti iš gaujos visai neįvertina taip šetoniškai sužlugdžius savo Tautą dar kas jais patikes.Dalyvausime referendume pasakydami TAIP

JAU NUO RYTOJAUS !       2014-06-24 12:30

Išankstiniai balsavimai bet kurioje savivaldybėje, birželio 25-26 dienom (III-IV-dienį) nuo 8-20 val.  Balsuojant rinkėjo kortelė nėra būtina, bet reikia turėti asmens dokumentą.

palanga       2014-06-24 12:08

Ačiū  Autoriui už tikslius argumentus. Mūsų seimūnams labai ir labai stinga sąmoningos patriotinės trajektorijos: delsavimas, iracionalumas ir priešprieša su sąmoninga visuomenės dalimi, kuri mąsto savarankiškai. Visiems čia esantiems   susitelkimo ir kantrybės!

Vae       2014-06-24 11:35

        AS taip manau, pastate DALIA, pastatys ir REFERENDUMA, cia mano nuomone. O TAUTOS vales niekas neziures.

Kritikas Pikčiurna       2014-06-24 11:13

Neliūdėkime, mielieji, ir nepranašaukime, kad referendumas neįvyks. Ko sieksime tas ir bus. Svarbiausia, reikia veikti! Rezultatai patys ateis, jei ne rytoj, tai poryt… Net jei dauguma, aklai paklausiusi valdžiažmogių, ar savo trumparegio egoizmo pasirinks išnykti, jie visi išnyks dar greičiau, o tai reiškia , kad Lietuva, nors ir labai sumažėjusi ims sveikti ir tik nuo mūsų balsavimo birželio 29-tą bei tolimesnių veiksmų priklausys, kaip greitai Lietuva vėl pradės stiprėti ir atsigauti. Juk pakilome iki teisinės Nepriklausomybės ir po kruvinos svetimtaučių okupacijos. Pakilsime ir po melais grįsto lietuviškai kalbančių okupantų jungo. Lietuvis iš bet kokios padėties suras išeitį, tik reikia veikti, iš paskutiniųjų.
Ir nuolat klauskime savęs, kas būtiniausius darbus darbus padarys, jeigu ne aš?

Kritikas Pikčiurna       2014-06-24 10:50

Puikiai parašyta. Puiki teisinė argumentacija, nepriekaištinga logika. Kaip gaila, kad Dalius Stancikas atsisakė kelti savo kandidatūrą į Prezidentus. Lietuva būtų paūgėjusi per visą galvą...

sigitas       2014-06-24 10:33

Autoriaus klausima reiketu siek tiek pakoreguoti, kiek Lietuvos pilieciu samoningi…tai bus galima suzinoti netrukus, kai bus referendumo rezultatai.Bendraujant savo aplinkoje teko ne karta isgirsti nuomone kad zemes pardavimas uzsienieciams ne mano reikalas…tai tipiskas “lietuviskas” poziuris.Siandien perskaiciau idomia zinute kad Elta uzsakymu atlikta apklausa parode kad optimistiskai vertina gyvenima Lietuvoje dabar ir mato gerejima liberalu ir konservatoriu rinkejai…tai daug pasako jie dazniausiai dirba viesajame sektoriuje, valstybinese istaigose turi stabilias ir nemazas pajamas, taip pat galimybe “prieiti” prie ES fondu pinigu, todel akivaizdu kad jiems siandienine padetis tenkina ir jie balsuos pries bet ka kas galetu tokia situacija pakeisti.Is kitos puses Sajudzio pradzioje prie jo istaku stovejo ir ji palaike toli grazu ne dauguma Lietuvos zmoniu.O kiek zmoniu buvo Baltijos kelyje ir saugojo Seima TV boksta?Nesakau kad turejo dalyvauti visi 100 proc., taciau pakankamai didele dalis stovejo po medziu vieno nukvakusio ir pikto patriarxo zodziais sakant ir lauke kuo viskas baigsis…Zmogus arba yra geras ir tai irodineja savo elgesiu ir darbais arba ne.As dalyvausiu referendume ir balsuosiu pries Lietuvos ispardavima kurio taip laukia “monopoliniai Lietuvos patriotai” konservatoriai ir labai “pazangiai” viska vertinantys liberalai.Tam kad si uzsistovejusi pelke butu isjudinta reikalingas kritinis zmoniu skaicius didesnis nei dabar reikia surinkti parasu referendumui…

TO AL       2014-06-24 9:37

butu gerai naujas saziningas ir nenugalimas politinis darinys, bet jam sukurti nebera ka traukti i narius, nes dauguma sveiku protu isvaziave, o sisteminiai politikai totaliai lojalus partiju lyderiams tykoja sau siltu vieteliu. Kazi ar Lietuvoje kada nors sulauksime TIESOS ir TEISINGUMO.

Aš , manau ,        2014-06-24 9:16

ne tauta , o valdžios protai labai migloti , kurie nori išdraskyti Lietuvos žemę ; Kubilius , Grybauskaitė, Landcbergis , Butkevičius , seimo nariai .....Nori netekti žemės , kuria jie patys vaikštynėja , baisu dėl jų trumpos , vaikiškos galvosenos .

pensininkas       2014-06-24 9:08

Gaila, Lietuvos Lietuvoje mažai liko, dauguma už Europos sąjungą Lietuvoje. Lietuva lietuviams nebėrūpi. Nebereikia jiems nei savos teritorijos, nei savo pinigo, nei kalbos bei rašto, nei religijos bei lyties. Ir kodėl taip? Galimai dėl to, kad patriarchas landsbergis, kartu dabar jau šešti metai su prezidente, tuos jausmus, kad Lietuva dydvyrių žemė, daugumai iškastravo. Referendumas parodys kiek tikrų lietuvių, mylinčių Nepriklausomybę ir savo Tėvynę bei Demokratiją, Lietuvoje dar yra likę.

Gaila       2014-06-24 7:55

tautos Lietuvoje liko tik mazuma,o kiti tapo zombiais,kurie tiki ,ka valdzia jiems liepia,net sovietmeti daugiau galvojo savo galva,partiju klapciukai,kurie daro ka ju vadukas liepia ir tinginiai,kurie sako ,kad nuo manes nieks nepriklauso,o po to bumba ant valdzios,tad ateina mazuma samoningu pilieciu,kurie mato ka valdzia isdarineja,mano nuomone

gal tai mūsų lemtis?       2014-06-24 7:53

Esu už referendumą dėl žemės nepardavimo , eisiu ir balsuosiu sakydama “TAIP”, bet matau didžiulį mūsų žmonių pasimetimą, abejingumą arba net bukumą. Bėda, kad daugelis žmonių neišmoko savarankiškai protauti ir laukia ką pasakys kunigas iš sakyklos, ką pasakys konservatoriai, kairiosios pakraipos žmonėms - ką pasakys Butkevičius ir pan. Daugelis žmonių visiškai nusivylę valstybe ir jiems “kad ir tvanas”. Jie neina į jokius balsavimus ir referendumus. Beto dabar atostogų metas, tad daugelis soduose arba išvažiavę toliau. Jaunas vaikinas, kuris nešioja pakvietimus į referendumą, neranda žmonių. Bijau, kad virš milijono žmonių gali nesusirinkti. Išvada būtų tokia: Lietuva sunkiai serga ir Jai pasveikti reikalingas koks nors didelis supurtymas, sukrėtimas. Gal tada, kaip Ukrainos atveju, žmonės atsipeikėtų, susivienytų ir suprastų, kad Tėvyne reikia visą laiką rūpintis ir būti pasiruošusiam Ją ginti.

KEISTAS KLAUSIMAS       2014-06-24 7:44

lIETUVIŲ TAUTA VISADA BUVO SĄMONINGA TIK BĖDA, KAD DAR lIETUVOJE YRA IŠVERSTASKŪRIŲ, TAUTOS IŠDAVIKŲ, TOKIŲ KAIP NEOTOTAS LANDSBERGIS, KUBILIUS, MASIULIAI IR KONSERVATORIŲ BEI LIBERASTŲ VISA VERCHUŠKA. vIENU ŽODŽIU - KLIKA.

Algis       2014-06-24 7:36

Kiek tatos šunauja belotų -eisiu ir balsuosiu už žemę, Lietuvą Tėvynę.

to Al.        2014-06-24 0:33

Jūsų siūlymas jau demonstruoja nesąmoningumą, jūsų siūlymas reiškia - drakonas nužudytas, tegyvuoja naujas drakonas.

Taigi       2014-06-24 0:31

Lietuviai, kaip ir visos tautos, banda, kuriai reikia gero piemens.

Gerbiamas Stancikas       2014-06-24 0:21

kaip visada puikiai issako tiesa.Deja-dairausi aplink ir matau,kiek zmoniu ,neturedami laiko per gyvenimo rupescius sviestis,yra abejingi siam Referendumui.Pritariu pirmam komentarui-kur dingo Lietuvos Saraso ideja ?Vel ka nors skubiai bandysim kurti pries rinkimus ? Bus jau velu.Blogai ir tai,kad zmones is esmes siekiantys tu paciu tikslu nesugeba susivienyti gal del savo ambiciju.Reikia vel garsiai leisti ir prisiminti Sajudzio laikais skambejusias dainas.Gal sirdys atsigautu,pajustu kazka,ka pamirso…

Al.       2014-06-24 0:04

Gražiai pasakyta. Kas toliau? Prašysim, kad valdininkai pasitaisytų? Jei tauta tikrai tokia jau išmintinga(nesu jau toks optimistas, kaip autorius), turėtų kuo greičiau organizuotis ir įkurti partiją, sąjūdį ar draugiją, kuri galėtų dalyvauti rinkimuose ir laimėti prieš dabartinę oligarchiją.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.