Iki referendumo liko 14 dienų: V.Rubavičius. Ar tapsime tauta be savo žemės?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. birželio 14 d. 23:46

17     

    

Iki referendumo liko 14 dienų: V.Rubavičius. Ar tapsime tauta be savo žemės?

Birželio 29-ąją Lietuvos piliečiai kviečiami išsakyti savo požiūrį į laisvę ir žemę.Nuotraukos autorius – Zigmantas.

Verta prisiminti. Vytautas Rubavičius. Ar tapsime tauta be savo žemės?

Žemės pardavimas užsieniečiams nėra toks nekaltas dalykas, kokį jį vaizduoja mūsų politinis elitas. To išparceliavimo laukia ir didieji žemės supirkėjai, besitikintys gerai pasipelnyti. Tiems mūsų elitams visiškai nesvarbu, kad tapsime tauta be savos žemės, tad Lietuvos valstybėje gyvensime kaip nuomininkai. Išparduodami mus kildinančią ir palaikančia mums dovanotą gyvenamąją vietovę, kurioje mes ir apsireiškiame kaip tauta, paniekiname ne tik tą dovaną, bet ir jos kildinamą lietuvybę, taip pat ir savąją istorinę būtį. Istorine tauta tampa tik savoje žemėje ir tik savoje žemėje, savoje vietovėje, kurioje renčiamas visas jos gyvenamas pasaulis, tauta gali istoriškai egzistuoti. Kitaip tariant, tapti istorijos subjektu. Todėl visi karai ir vyksta dėl žemės, dėl teritorijos. Vyksta ir šiuo metu – tik jau ne tiesioginiais kariniais, o subtilesniais – ekonominiais finansiniais būdais, įvilktais į paveikias „modernumo“, „šiuolaikiškumo“ ideologijas.

Atsižvelgdami į jau daugiau kaip dvidešimties nepriklausomybės metų patirtį, savąjį politinį elitą galime vadinti valstybingumo išparceliavimo elitu. Nesukurta jokios veiksmingos valstybingumą ir lietuvybę tvirtinančios, nacijos kūrybines galias skleidžiančios politikos. Atvirkščiai – išgarsintoji strategija Lietuva 2030 yra pats akivaizdžiausias išvalstybinimo ir nutautinimo ideologinis projektas, paslaugių ir savanaudžių įgyvendintojų verčiamas veiksminga praktika. Žemės išpardavimas kuo puikiausiai įsirašo į šitą strategiją.

Kodėl žemės klausimas toks svarbus? Todėl kad žemė yra egzistencinis tautos gyvybingumo šaltinis, maitinantis jos šaknis. Tautos yra įsišaknijusios savo gyvenamosiose vietovėse, kurios jas ir kildina. Visos tautos stengiasi apsaugoti savo gyvenamąsias vietoves ir tą apsaugą tvirtinti. Šitai daro ir tautos, kurioms teko laimė kurti savas valstybes, nes valstybė ir yra pagrindinė, veiksmingiausia savųjų šaknų puoselėjimo priemonė. Tačiau valstybei reikalinga derama jos politinio, kultūrinio ir ekonominio elito savimonė – esminių egzistencinių, sakytume, šakninių ir stuburinių dalykų suvokimas. Toks suvokimas buvo būdingas pirmiesiems moderniosios Lietuvos kūrėjams ir savo valstybės kūrimo išauklėtiems žmonėms. Jie visų istorinių pervartų ir okupacijos sąlygomis išlaikė lietuvybę gyvybingą. Šiuo metu, apimti savinaikos euforijos, tą palikimą leidžiame vėjais, neužmiršdami pasityčioti ir iš Jono Basanavičiaus, ir iš Vinco Kudirkos, ir iš Antano Smetonos. Išduodame ir parduodame didįjį valstybės kūrėjų palikimą. Nejau tik tiek esame verti? O gal šitaip stengiamės „sumodernėti“, priartėti prie strategijoje Lietuva 2030 numatytų geidžiamų „globalizacijos rodiklių“?

Derėtų gerai įsisąmoninti, kad žemė nėra ir niekada nebuvo žmogaus, individo nuosavybė. Jei jau kalbame nuosavybės žargonu, tai pirmiausia žemė yra genties, tautos ar nacijos nuosavybė. Tik tokios nuosavybės pagrindu ir formuojasi istorinės privačios žemės nuosavybės formos, kurias stengiamasi paversti visuotinėmis. Privati žemės nuosavybė yra juridinis, tad žmogaus manipuliacijų gaminys. Todėl būtinos labai aiškios tokios nuosavybės taikymo ir naudojimo ribos. Privati žemės nuosavybė veiksminga tol, kol netampa grėsme tautos egzistencijai, jos šaknims. Šiuo metu ta grėsmė regima plika akimi. Suprantama, jei ta akis nėra apraukta besočio godulio.

Kitas dalykas tas, kad norint išlikti tauta būtinas savas žemės lopinėlis, sava vietovė. Tą vietovę ir vadiname gimtine. Svetimiems priklausančioje žemėje gyvenanti tauta nebeturi gimtinės – gimtinė išlieka tik kultūrinėje atmintyje simboliniu pavidalu. Nebetenka prasmės ir kalbėti apie patriotiškumą, aukojimąsi ar darbą tėviškei – juk visiškai kvaila aukotis ar ginti svetimą privačią valdą. Netekusi savosios gimtinės tauta – bešaknė. Žemės išpardavimas užsieniečiams yra didysis tautos nušaknijimo, tad ir nutautinimo, išlietuvinimo vyksmas. Dabar mūsų politinio elito rankomis laisvės ir nepriklausomybės sąlygomis daroma tai, ko nepavyko sovietiniams okupantams. Klausimas – ar šito ir siekėme laisvindamiesi iš sovietinės okupacijos? O gal – tik tiek ir esame verti?

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VytautasV.       2014-06-17 20:12

Ar supratote patriarche Vytautai Landsbergi?

Ūla       2014-06-16 7:25

dėkoju autoriui už straipsnį. Jau taip aiškiai ir įtikinamai parašyta, kad tik asilas ar išdavikas gali manyti ar elgtis kitaip referendumo dieną.

Nuomonės žiniai        2014-06-15 22:23

Ar bent žinai dėl ko pasisakys Tauta?
O juk prieš dvi dešimtis metų referendumu priimtoje konstitucijoje preambulėje išdidžiai pareiškėm pasauliui: „lietuvių tauta, įkūnydama prigimtinę žmogaus ir Tautos teisę laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje… skelbia šią Konstituciją“.… Ir, užtvirtindami, kas pasakyta, konstitucijos 47 straipsnyje įrašėm: Lietuvos žemė, vidaus vandenys, miškai gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams.

Konstituciją skelbė tauta, todėl tik tauta ir gali keisti esminius konstitucijos teiginius. Tačiau 2003 metais Seimas tai padarė pats.

Tad kaip gi bus dabar su tėvų ir protėvių žeme? Arba, kas dar svarbiau, kaip bus su tauta, kai ji nebeturės savo žemės? Ar tau svarbu ar ne kaip po tavęs gyvens tavo vaikai ir anūkai?
Niekada nesakyk niekada…jei esi lietuvis, neprisiryjęs skreplių, mėtytų iš balkonėlio.

...NUOM,ONĖ       2014-06-15 22:10

Referendumui NE.Geros valios žmonės nedalyvaukiye šitame falše ,tai tikrai nenaudinga Lietuvai ,tai naudinga žemvaldžiams ir kitiems buvusiems Lietuvos kenkėjams.REFERENDUMUI NE,NE ,NE ,NE,

To kaunas 2014-06-15 21:52       2014-06-15 21:01

Kaunas konservų sostinė smile ar gali konservas mąstyti? manau ne, nes priklauso sektai, kuri yra už Lietuvos išparceliavimą. Tavo supratimu, putleris labai suinteresuotas!!!, kad lietuviai neparduotų savo žemių. Ar supranti savo rašliavos idiotiškumą ? Ar veikia smegenėlės ar tik anekdotus kuri? Mesk tą sektą ir junkis prie mąstančių žmonių smile

kaunas       2014-06-15 20:52

Kiek žinau ,protingi žmonės šitame putiniškame projekte tikrai nedalyvaus .Todėl manau referendumas ,neįvyks .Va taip ,va ,referendumo sumanytojai ,Lietuvos griovėjai ,parazitų šaika

Sąmokslo teorijai       2014-06-15 20:33

Dink į savo tvartelį ir nesirodyk su savo sąmokslo teorijom.
LR Konstitucija
3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

9 straipsnis
Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.
Įstatymo nustatytais atvejais referendumą skelbia Seimas.
Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 300 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.
Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato įstatymas.

To sąmokslo teorija 2014-06-15 16:13       2014-06-15 20:27

Tavo sąmokslo teorijos viso labo paskalos, kurias nešioja bobutės kaime ir nieko daugiau. Tas tą padarė, tas tą padarė. Pagarba išvardintiems žmonėms, o ypač P.Šliužui, Z.Vaišvilai ir kitiems Tautos patriotams.
Kodėl neparašai, kad LR Konstitucijos 47 str. buvo pakeistas be Tautos žinios? Dabar tik atstatoma buvusi formuluotė.( Pakeitimas Nr. IX-1305, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 14-540 (2003-02-07))Ko klykauji dvasios ubage?
Tauta spręs šiuos klausimus:
•Sumažinti referendumui surengti reikiamų parašų skaičių iki 100 000 (palyginimas su kitom valstybėm)
•Referendumu priimtus sprendimus keisti tik referendumu
•Atstatyti Lietuvos piliečių nuosavybės teisę Žemei, Miškams ir vidaus Vandenims (47 str. sugrąžiname į 1992 m. redakciją)
•Gamtos išteklius pramoniniu būdu naudoti tik po privalomojo referendumo.
APIE KOKĮ PRISIJUNGIMĄ  PRIE EURAZIJOS KLIEDI ? Šliužas esi pati, nes eini prieš Tautą.
Visi į referendumą, mes galim, mes privalom, nekreipdami dėmesio į Tautos išdavikus, siekiančius išparduoti Tėvynę.

> sąmokslo teorija       2014-06-15 17:45

Skaitant tavo kliedesius susidaro toks vaizdas,kad Lietuvos žemių vientisumo išsaugojimu Putinas rūpinasi labiau nei tavo nepaminėti 103 seimo nariai.Ačiū kaimynui už suorganizuotą referendumą.Pagal rašymo stilių matosi, kad esi konservatorių klapčiukas.Oi kaip nemėgstu idiotų.

nuomone       2014-06-15 16:29

Kad ivyktu Referendumas ,kiekvienas zogusturi prisideti prie to….nesedeti vien priekompo…bet vazuotiper kaimus kasturi masinas kalbeti su zmonemis ir bendrauti kuodaugiau po miestelius su zmonemis..nes daug is zmoniunesinaudoja internetu…kiekvienas eidamas i Referenduma bent po 5 zmones dar atsivesti su savimi….,kad ir kaimynus…sekmes visiems.

sąmokslo teorija        2014-06-15 15:13

putinišką referendūmą seime pristatė Gediminas Jakavonis, buvęs Artūro Paulausko Naujosios sąjungos partijos narys, perėjęs į Prunskienės Valstiečių lieudininkų gretas ir pagaliau vėl atsidūręs Uspaskio Darbo partijoj…

Jakavonis taip pat yra Vito Tomkaus Respublikos “rašytojas” . Vadinasi, vienoj komandoj su Rolandu Paulausku ir Z.Vaišvila…

už putinišką referenDūmą pasirašė šie seimo nariai:
Gediminas Jakavonis
Jonas Kondrotas
Darius Ulickas
Petras Čimbaras
Kęstutis Daukšys
Sergej Ursul
Audronė Pitrėnienė
Raimondas Markauskas
Naglis Puteikis
Mečislovas Zasčiurinskas
Petras Gražulis
Vytautas Kamblevičius
Zita Žvikienė
Valentinas Bukauskas
Vitalija Vonžutaitė
Viktor Uspaskich
Dangutė Mikutienė
Vilija Filipovičienė
Valdas Skarbalius
Rytas Kupčinskas
Algirdas Patackas
Jonas Varkala
Povilas Gylys
Povilas Urbšys
Rima Baškienė
Eduardas Šablinskas
Edmundas Jonyla
Kazys Grybauskas
Raimundas Paliukas
Saulius Bucevičius
Valdas Vasiliauskas
Virginija Baltraitienė
Sergej Dmitrijev
Larisa Dmitrijeva
Valerijus Simulik
Remigijus Ačas
Linas Balsys
Algirdas Dumbrava

(paimta iš Šliužo “žemės vardu”)

Taigi, ne visi Venskienės Drąsos Kelio partiečiai balsavo už kremlinius Uspaskio projektus. Matome hiperpatriotą A.Patacką, kurio patarėju įdarbintas VSD pareigūno Juro Abromavičiaus, kuris neleido SUKLAIDINTIEMS SAVANORIAMS įsiūbuot ginkluoto sukilimo Pakaunėj,  nužudymu įtariamas Jonas ZAJANČKAUSKAS. (ARGI NE GRAUŽINIENĖ BUVO ŠIO SEIMO KOMISIJOS TYRIMO VADOVĖ?) MATOM P. GYLĮ, kuris kaip niekas kitas moka išsiųst sau nepatogiue žmones “po dalšė”, matom V.Vasiliauską, kuris tarsi pralaimėjo Drižiui teisme, šiam apkaltinus Valdą KĖGĖBIZMU (žr. LL) ir nevykėlį buvusį kunigą...

Taigi, iš 141 seimo nario turim 38 kurie su mielu noru prisijungtų prie Eurazijos… Belieka tik pakeisti 147 Konstitucijos straipsnį, kad
šitiek seimo narių PAKAKTŲ PRIIMANT SPRENDIMĄ DĖL PRISIJUNGIMO PRIE PUTINO EURAZIJOS?
Ar šit siekia mūsų šliužai?

sąmokslo teorija        2014-06-15 15:12

putinišką referendūmą seime pristatė Gediminas Jakavonis, buvęs Artūro Paulausko Naujosios sąjungos partijos narys, perėjęs į Prunskienės Valstiečių lieudininkų gretas ir pagaliau vėl atsidūręs Uspaskio Darbo partijoj…

Jakavonis taip pat yra Vito Tomkaus Respublikos “rašytojas” . Vadinasi, vienoj komandoj su Rolandu Paulausku ir Z.Vaišvila…

už putinišką referenDūmą pasirašė šie seimo nariai:
Gediminas Jakavonis
Jonas Kondrotas
Darius Ulickas
Petras Čimbaras
Kęstutis Daukšys
Sergej Ursul
Audronė Pitrėnienė
Raimondas Markauskas
Naglis Puteikis
Mečislovas Zasčiurinskas
Petras Gražulis
Vytautas Kamblevičius
Zita Žvikienė
Valentinas Bukauskas
Vitalija Vonžutaitė
Viktor Uspaskich
Dangutė Mikutienė
Vilija Filipovičienė
Valdas Skarbalius
Rytas Kupčinskas
Algirdas Patackas
Jonas Varkala
Povilas Gylys
Povilas Urbšys
Rima Baškienė
Eduardas Šablinskas
Edmundas Jonyla
Kazys Grybauskas
Raimundas Paliukas
Saulius Bucevičius
Valdas Vasiliauskas
Virginija Baltraitienė
Sergej Dmitrijev
Larisa Dmitrijeva
Valerijus Simulik
Remigijus Ačas
Linas Balsys
Algirdas Dumbrava

Taigi, ne visi Venskienės Drąsos Kelio partiečiai balsavo už kremlinius Uspaskio projektus. Matome hiperpatriotą A.Patacką, kurio patarėju įdarbintas VSD pareigūno Juro Abromavičiaus, kuris neleido SUKLAIDINTIEMS SAVANORIAMS įsiūbuot ginkluoto sukilimo Pakaunėj,  nužudymu įtariamas Jonas ZAJANČKAUSKAS. (ARGI NE GRAUŽINIENĖ BUVO ŠIO SEIMO KOMISIJOS TYRIMO VADOVĖ?) MATOM P. GYLĮ, kuris kaip niekas kitas moka išsiųst sau nepatogiue žmones “po dalšė”, matom V.Vasiliauską, kuris tarsi pralaimėjo Drižiui teisme, šiam apkaltinus Valdą KĖGĖBIZMU (žr. LL) ir nevykėlį buvusį kunigą...

Taigi, iš 141 seimo nario turim 38 kurie su mielu noru prisijungtų prie Eurazijos… Belieka tik pakeisti 147 Konstitucijos straipsnį, kad
šitiek seimo narių PAKAKTŲ PRIIMANT SPRENDIMĄ DĖL PRISIJUNGIMO PRIE PUTINO EURAZIJOS?
Ar šit siekia mūsų šliužai?

dalinames su visais ir visur       2014-06-15 12:11

http://www.zemesvardu.lt/straipsniai/Referendume-balsavimas-Lietuvoje-ir-svetur

  platinimui:
  http://www.referendumailietuvos.info/index.php/246-plakatai

  o skrajutes cia:http://www.zemesvardu.lt/uploads/atsisiusti/2014.06.29 referendumui.pdf
   

  http://www.vrk.lt/naujienos/-/content/10180/1/kaip-uzpildyti-referendumo-biuleteni
  as pazymesiu TAIP
 
Oficiali sąskaita Referendumui paremti:
  PRANCIŠKUS ALFREDAS ŠLIUŽAS
  A/S LT467300010125300239
  „SWEDBANK“ AB
  Pinigais gali prisidėti tik fiziniai asmenys
  Tie, kurie esate deklaravę pajamas – iki 21 tūkstančio litų
  Jeigu nedeklaravę pajamų – iki 40 litų
  (Pervedant pinigus būtina nurodyti savo asmens kodą)
 

įdomi       2014-06-15 11:38

tandencija.Jei violetinis ,tai ir referendumininkas ,tai ir kremlininkas ,trokštantis Maidano ,kiršinantis ir t.t.

teisybe       2014-06-15 10:42

Liūdna ir graudu, perskaičius Gerb.V.rRbavičiaus mintis. Tik gaila, kad tai yra tiesa, nors bjauri, liūdna, bet tiesa. Ar mes, lietuviai, iš tiesų pasmerkti savinaikai? Nesinori tikėti. Ko gero, mums būdingesnis prisikėlimo faktorius. Vis tiek tikiu, kad atsiras Lietuvoje basanavičių, kudirkų, lozoraičių, sugebėsiančių totalios neteisybės apkrėstai tautai surasti priešnuodžių nuo abejingumo, beviltiškumo ir panašių jausmų. Tik neprarskime vilties bent tie, kurie dar mąstome, kurie dar tikime, kurie dar norime, kad viskas Lietuvoje būtų kitaip.

tautos nera       2014-06-15 7:05

yra zombiai ir tie ,kurie sako ,kad mes nieko negalim pakeisti,tad ruoskites vaziuoti i europa,o cia verslininkai atsivez ,kitu vergu,mano nuomone

Žmonės žinokite       2014-06-15 5:05

Nelaimėsim mes referendume mus suės be druskos. Prasidės kanibalų puota.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.