Iki referendumo liko 13 dienų: I.Vasinauskaitė. Lietuvio nuvarymas nuo žemės

Tiesos.lt redakcija   2014 m. birželio 15 d. 23:22

21     

    

Iki referendumo liko 13 dienų: I.Vasinauskaitė. Lietuvio nuvarymas nuo žemės

Birželio 29-ąją Lietuvos piliečiai kviečiami išsakyti savo požiūrį į laisvę ir žemę.Nuotraukos autorius – „Carpenter“ (miestai.net).

Irena Vasinauskaitė. Lietuvio nuvarymas nuo žemės

Lietuvos istorijos paradoksas – dar visai neseniai, praėjusiame amžiuje, už pasiaukojimą ir valstybės gynimą savanoriams atmatavo žemės maitintojos. Šiandien už tą patį mikliai lipdo rusų šnipo, putinisto ar tiesiog kremlinio etiketes.

Veikimas tolygus atoveiksmiui – jei valdžia nepasitiki Tauta, pastaroji irgi netrykšta pasitikėjimu tiems, kuriems deleguoja savo – suvereno – teises vienai ar net kelioms kadencijoms. Užsisėdėję valdžioje mažne iki gyvos galvos, valdantieji užmiršta priedermę tarnauti ir karūnuoja save neklystančiais valdovais.

Jeigu po šio rašinio troliai mėtysis ką tik išvardytas epitetais, galutinai įsitikinsiu, kad aš, Lietuvos žemės ūkio Patriarcho, šviesios atminties profesoriaus Petro Vasinausko dukterėčia, labai klydau manydama, kad gyvename laisvoje ir Nepriklausomoje valstybėje. Jei už nuomonės pareiškimą žmogus yra niekinamas, jei jį smerkia už tai, kad išdrįso prabilti, jei reikalauja pagarbos sau, nes jaučia pareigą susigrąžinti valstybę.

Gal dar galime Tautos referendume nuspręsti, kad ir 100 000 Lietuvos piliečių verti pasiūlyti reformuoti valdžios struktūras, sumažinti Seimo narių skaičių ar atsisakyti partinių sąrašų visų lygių rinkimuose… Būtent šito labai bijo dabartinė valdžia, jų giminės bei artimieji ir visi politiniai klanai. Ir tik todėl toks baisus pasipriešinimas Petrinių dienos referendumui.

Sunkioji partijų artilerija jau suokia, kad Seime priėmė mūsų žemės saugiklius, todėl referendumas nebeturi reikšmės. Tačiau kiek kartų valdžios žmonės jau keitė šį įstatymą, priimtą daugiau nei prieš mėnesį? Juk susigiedoję seimūnai tuos saugiklius gali taip pat lengvai panaikinti, kaip skubiai ir priėmė – iki šiol juos skubino suktis tik referendumui surinktas reikiamas parašų skaičius. Kas gali paneigti, kad jam neįvykus viskas ir vėl „stosis į savo vietas“? Todėl dabartinis Lietuvos Respublikos Seimas nusipelnė, kad atimtume iš jų teisę spręsti mūsų likimą. Rizikuoti nebegalime – abejingumas ir pasyvumas šiuo metu yra per didelė ir nedovanotina prabanga.

Išgyvename paskutinįjį nuvarymo nuo žemės etapą. Prisiminkime ir pasikartokime, kiek išgyvenome „reformų“: Lietuvos žmones prievarta suginė į kolūkius, t.y. atėmė jų žemę, pačius ištrėmė arba nužudė. Tai buvo atlikta kone per parą, o atkūrus Nepriklausomybę buvę savininkai ar jų paveldėtojai per ketvirtį amžiaus negali susigrąžinti turėtos žemės. Tačiau tai dar ne viskas. Paskutinysis sovietinės Lietuvos žemės ūkio ministras Genadijus Konopliovas (tas pats, kuris įsteigė pirmąjį privatų, vėliau bankrutavusį, „Tauro“ banką) Kovo 11-osios signatarams „įteikė“ net dvi žemdirbius kiršinančias reformas. Valdžiukės korupciniai žingsniai – valstiečių (faktiškai buvusių kolchozų pirmininkų) ūkiai, dviejų ir trijų hektarų turėtojų sutupdymas savininkų žemėse neužkliuvo nei signatarams, nei pirmosios Vyriausybės žemės ūkio ministrui Vytautui Knašiui. Vėliau, jau Tėvynės sąjungos, labiausiai referendumui besipriešinančios partijos, smegeninėse gimė negirdėtas įstatymas, suteikęs teisę kilnoti nekilnojamąjį turtą. Kiek chaoso ir kiršinimo patyrė žemdirbiai, kiek būta kovų– net kruvinų – ir tarp brolių... Pagaliau masinis Taručių likimas – kai vidury lauko likę be darbo priemonių žmonės buvo priversti žemę parduoti ir ...emigruoti.

Visiems referendumo priešininkams siūlau pakeliauti po Lietuvą ir bent formaliai suskaičiuoti laukuose sutūpusias vienišas sodybas užkaltais langais… O po to pasižvalgykite regionų miestuose ir miesteliuose: vyksta ne emigracija, o masinė evakuacija, t.y. bėgimas nuo beširdės, savo šalies piliečius niekinančios valdžios. Laimingi žmonės neieško priešų, tačiau pastarieji užblokuoja kelius į laimę, nes taip lengviau asmenį valdyti, t.y. nuasmeninti… Todėl šiandien nėra kitos išeities ir kito ginklo valdžios savivalei sutramdyti – tik birželio 29 dienos referendumas. Kiekvienas jam turime pasiruošti, – turėti galiojančius asmens dokumentus, pasisiūlyti savanoriauti ir t.t., ir pan. Tą dieną – nė minties apie tai, kad balsų užteks ir galima apsieiti ir be kurio nors Petro, švenčiančio vardadienį. Privalome taip susitelkti, kad primintume vienas kitam apie savo pilietinę pareigą, o jei reikia, būtume pasiruošę iki rinkimų apylinkės pavežti silpnesnį, nes jau girdėjau rinkimų komisijų narių atliekamas „apklausas“ prieš antrąjį Prezidento rinkimų turą. Tuomet, atnešę į namus biuletenius balsavimui, komisijų nariai rinkėjų teiravosi, ar ateiti pas juos referendumo dieną, ar jie norės balsuoti. Jau žinau, kad buvo užjaučiančių mažai uždirbančius Vaigausko žmones ir prašančių ...nesivarginti.

...Galvodama apie referendumo likimą, guodžiuosi bent tuo, kad istorijai išliks rinkėjų sąrašai, kurie paliudys, kas pardavė Lietuvą paskutiniame jomarke ir nuvarė lietuvį nuo žemės. Birželio 29-osios referendumas bus pati patikimiausia gyventojų apklausa ar piliečių surašymas, po kurio paaiškės, ar dar ilgai būsime didi karaliaus Mindaugo Tauta, ateities kartoms išsaugojusi Lietuvos valstybės žemių vientisumą.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

referendumo zygis       2014-06-16 20:57

,,Kviečiame pasijungti į dviračių žygį referendumui palaikyti. Žygis vadinsis ,,Su dviračiu į referendumą”.
-Preliminarus maršutas VIlnius-Kaunas-Raudonė- Jurbarkas- Šilutė (dėl Tauragės dar neaišku)- Klaipėda-Palanga.
- Važiuojant per miestus ir miestelius bus organizuojami mitingai referendumui palaikyti.
-Taip pat dviratininkus pasitiks kaimo kapelos.
-Bus pajungtos kaimo bendruomenės ir iš anksto bus numatyta nakvynės vieta.
-Kai kuriuose rajonuose(o gal visuose) dviratininkų koloną lydės policija.
-Kviečiame pasijungti į šią akciją kuo daugiau dviratininkų. Taip pat bus galima pasijungti ir su motociklais, ir su automobiliais.
-Preliminariai turėtume pajudėti sekmadienį, likus vienai savaitei iki referendumo.
-Lauksim minčių ir pasiūlymų.
Pagarbiai
Algirdas
+370 673 04771 ‘

Mes ateisim būtinai        2014-06-16 20:05

Jau išnešiojami rinkimų biuleteniai, kuriuos turi gauti kiekvienas LT rinkėjas.
Nuo 2014 06 25 balsavimo iš anksto pradžia.
Balsavimas iš anksto turi vykti nuo 8 iki 20 valandos paskutinį trečiadienį ir ketvirtadienį iki rinkimų dienos iš anksto parengtose ir balsavimui tinkamose patalpose, esančiose pastate, kuriame yra savivaldybės, kurios teritorijoje yra rinkimų apygarda.

mes        2014-06-16 19:08

kas neuzpudrintom smegenim mes eisim ir balsuosim , bet zmones visiskai neturi info , jei kas pravaziuotu miestelius garsiakalbiu ar kaip kitaip , graziai pasakytu zmones butu informuoti, zmones ateitu, dabar zmones nezino net jauni nesusigaudo , o ka besakyti apie senesnius. Kad ir rodytu per tv niekas jos neziuri , niekam nerupi, visi ikirte rankeles i sodus i darzus ,pareina i trobas tik sutemus.

nebūkime abejingi       2014-06-16 18:18

Praneškime giminėms, kurie gyvena toliau nuo centrų, padiktuokime radijo ir televizijos transliavimo laiką, praneškime kaimynams ir draugams. Visi reklamuokime referendumo laiką kiek įmanoma, nes žmonės nežino.

i Referenduma       2014-06-16 18:06

birzelio 29d.i Referenduma su Lietuvos veliava ar kita tautine atributika.pirmyn i kova uz Lietuvos islikima !

as busiu       2014-06-16 16:31
as busiu       2014-06-16 16:29

.https://www.youtube.com/watch?v=zuYKFOu30Ws

Pragmatikas       2014-06-16 13:26

Gal įrašą galima rasti Lietuvos Tv internetiniame pusl.

TVM       2014-06-16 13:19

Puikus tekstas - surasti tinkami žodžiai pasakyti skaudžiai mūsų tikrovei.
Labai gerai, kad pradėjome kalbėti, gal išmoksime ir kalbėtis ir net susikalbėti, tada tikrai mus išgirstų ir tie, kurie dabar arogantiškai net nesiteikia klausyti. Žinoma, lengvesnis kelias - juos pakeisti, bet keisti reikėtų tokiais, kurie būtų mūsų patikrinti: ir kad girdi, ir kad tariasi.
Beje, jūs kalbate, kaip suprantu, apie gerą laidą: gal suorientuosite, kur būtų galima jos pasiklausyti?

laukiu stebuklo...       2014-06-16 11:57

Kartais įvyksta stebuklai. Taip atsitiktų, jei pavyktų referendumas ir laimėtume. Jaučiu didelę įtampą, manydama, kad žmonės nežino, nutolę nuo šios baisios problemos.

Tadas       2014-06-16 11:56

Ori referendumo žmonių laikysena - pagarba.
Bet Šimašiaus “argumentacija” sukrėtė - būdamas valdžioje nieko nepadariau, nes nemaniau, kad reikia… O kitam epizode postringauja, kad dabartinė sistema leido per trečiuosius asmenis visus draudimus apeiti… Ir tai žinodamas jis irgi nieko nedarė... nes nemanė, kad reikia…
Tai ar jis ir yra ta paskutinė isntancija, kuri sprendžia, ką valstybė turi daryti? Jei jam pačiam tiek proto, išmanymo užtenka, tai jis mano, kad tiek turi užtekti ir mums?... ar išrinktas į valdžią kaip tautos atstovas - nesvarbu, kur jis atsiduria: pozicijoje ar opozicijoje - toks politikas atovauja rinkėjų nuomonei ar tik pats sau?...
Kas čia darosi? Kokius riboto proto drakonus tos partijos peri ir siūlo kaip vienintelę alternatyvą?

Pragmatikas       2014-06-16 11:45

Taip. Pritariu. Buvo graži, naudinga, kultūringa, informatyvi laida. Sabatauskas išsigando, matyt, sužinojęs oponentų pavardes, o Šimašius visą laidą sėdėjo lyg į kelnes prisidaręs, iš veido išėjęs… Daugiau tokių normalių, ne isteriškų laidų. Ačiū

Aciu       2014-06-16 11:10

gerb.Jusienei ir gerb.Kuoliui.laida patiko.

Ergo       2014-06-16 10:19

Globalistams juk reikia ištuštėjusių  Lietuvos 9ir ne tik jos) plotų. Lietuviai vietos žydinčios šalies gamtos keistai renkasi Londono industrines kloakas, prikimštus metro, vergavimą už daiktus kapitalui. Vieną dieną anūkai jų paklaus - kodėl buvote mėmės ir leidotės išparduodami kaip avių banda. Tada ir atsakysime - buvome avių banda… Tuos pačius Lietuvos naikintojus rinkome metų metais, nors jų aptukę veidai rodė, kad jie dirba bet kam, tik ne Lietuvai.

info       2014-06-16 10:17

REFERENDUMO AGITACIJAI SKIRTAS VISUOMENINIO (Nacionalinio)
RADIJO IR TV LAIDŲ LAIKAS

Jau š i a n d i e n!

2014-06-16     11.03 – 12.00   LRT Radijas   bus transliuojama,  ir per LRT
televiziją

7     2014-06-18     19.00 – 20.00   LRT Radijas   bus transliuojama

8     2014-06-19     19.00 – 20.00   LRT Radijas   bus transliuojama

9     2014-06-20     19.00 – 20.00   LRT Radijas   bus transliuojama

10     2014-06-23     19.00 – 20.00   LRT Radijas   bus transliuojama

11     2014-06-25     19.00 – 20.00   LRT Radijas   bus transliuojama

12     2014-06-26     11.03 – 12.00   LRT Radijas   bus transliuojama, ir per LRT Televiziją

13     2014-06-27     18.50 – 20.55   LRT Televizija bus transliuojama, ir per LRT Radiją.

 

Kritikas Pikčiurna -> Onai       2014-06-16 9:35

Nereikia pykti ant Velnio - tokia jo priedermė. O velnią atpažinsi pagal jo darbus, ne pagal aprėdus. Todėl net “Velnio nuotakoje” mokoma, kad kai kipšas liepia - daryk atvirkščiai…

Ona       2014-06-16 9:17

baiminuosi, kad referendumas gali ivykti kaip prezidento rinkimai, nes cia ijugtas ir S.Tomkevicius, kuriam ES viskas kaip sviestu patepta. Ka daro prakeiktas pinigas, uz kuri net velnias soka.

Arnė       2014-06-16 7:38

dėkui autorei; vilties referendumas, eikme kaip į Baltijos kelią, eikime būtinai.

Kritikas Pikčiurna       2014-06-16 5:12

Puikus straipsnis, tiesiai į dešimtuką. Tiesiai į lietuviškai kalbančių Lietuvos okupantų tarpuakį...
Ačiū!

Taigi       2014-06-16 3:54

Nedaug liko. Agitacijos nesimato,referendumo reikšmės supratimo lygis žemas. Įdomu, kas gausis.

Neateik.       2014-06-16 0:37

Nereiksk savo nuomones.Netrukdyk MUMS.Tu esi-niekas.Mes uz tave nuspresim.Ignoruok.Tai visai nereiksminga.Miegok.Nieko nejausk.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.