Iki referendumo liko 10 dienų: Romas Pakalnis. Ar parduoti žemę?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. birželio 18 d. 23:01

28     

    

Iki referendumo liko 10 dienų: Romas Pakalnis. Ar parduoti žemę?

Birželio 29-ąją Lietuvos piliečiai kviečiami išsakyti savo požiūrį į laisvę ir žemę.


Nuotraukos autorius – Algirdas (vikipedia.org).

Romas Pakalnis. Ar parduoti žemę?

Atsakau: aš savo žemės, savo tėviškės ir savo Tėvynės niekada neparduosiu. Neparduosiu, nes visa tai neįkainojama. Nes visa tai per daug brangu, per daug aplaistyta prakaitu, per daug apšlakstyta krauju. Kartų kartos, gulinčios kaimo kapeliuose ir nuošaliuose pilkapiuose, žuvę mūšiuose, karuose ir sukilimuose, tremtyse ir net emigracijose man sako: neparduok.

Visa laimė, kad man nesunku paklusti Jų patarimui. Jaučiuosi neturįs moralinės teisės elgtis kitaip.

Dar atsimenu, kaip amžinos atminties mano Tėvelis iš Sudeikių kolchozo nusipirko SAVO klojimą. Norėčiau, kad jis stovėtų. Bent, kol akys mato.

Jeigu kas kitas manęs klaustų ką daryti, sakyčiau: neparduokit. Valdžios ateina ir nueina arba išeina. Bet kas nors turi likti. Ir tada telieka Tėvynė. Nes JI vienintelė.

Romas Pakalnis

Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Veidmainiškai dejuoja       2014-06-19 22:02

dėl lenkiškų pavardžių rašymo,o kad lietuvių emigrantų vaikai jau nemoka arba beveik nemoka lietuviškai kalbėti jiems nė motais.

iš Kauno       2014-06-19 19:28

Kaune konservatoriai į pašto dėžutes mėto raginimus neiti į referendumą.

Butinai, butinai       2014-06-19 18:50

isnaudokime galimybe pasipriesinti Lietuvos niekintojams ir balsuokime Tautos referendume TAIP. Kaip suprantu, tiek jo jo, tiek biss’as - samdomi pisoriai, kad zmoneliams pustu arabu i smegenis. Tik jie uzsimirso, kad ne sitame portale jiems vieta. Apsidurninote jojobissai…

konservai       2014-06-19 16:32

loja ir loja,jie klauso ,kaip sunys komandos fas,nuomone

To biss       2014-06-19 16:08

Cha, cha, cha, Putinui labiausia rūpi išsaugoti Lietuvos žemes? Ar suvoki ką rašai? Dar tokio durno parašymo nemačiau smilepasitikrink sveikatą bissai…nes panašu liga pristojo.

ruta       2014-06-19 15:43

‘Kam bandom laisves dovana ?
Jas reikia skersti , arba kirpti .‘A. Puskinas

biss        2014-06-19 15:35

referendūmininkai, kaip tikri MELO IMPERIJOS ATSTOVAI, tikisi apgauti visuomenę lozungais, tikisi, kad niekas nepasidomės kaip ten iš tikrųjų yra, nes net dauguma seimūnų pasirašė net neįsigilinę...


putinišką referendūmą seime pristatė Gediminas Jakavonis, buvęs Artūro Paulausko Naujosios sąjungos partijos narys, perėjęs į Prunskienės Valstiečių lieudininkų gretas ir pagaliau vėl atsidūręs Uspaskio Darbo partijoj…

Jakavonis taip pat yra Vito Tomkaus Respublikos “rašytojas” . Vadinasi, vienoj komandoj su Rolandu Paulausku ir Z.Vaišvila…

už putinišką referenDūmą pasirašė šie seimo nariai:
Gediminas Jakavonis
Jonas Kondrotas
Darius Ulickas
Petras Čimbaras
Kęstutis Daukšys
Sergej Ursul
Audronė Pitrėnienė
Raimondas Markauskas
Naglis Puteikis
Mečislovas Zasčiurinskas
Petras Gražulis
Vytautas Kamblevičius
Zita Žvikienė
Valentinas Bukauskas
Vitalija Vonžutaitė
Viktor Uspaskich
Dangutė Mikutienė
Vilija Filipovičienė
Valdas Skarbalius
Rytas Kupčinskas
Algirdas Patackas
Jonas Varkala
Povilas Gylys
Povilas Urbšys
Rima Baškienė
Eduardas Šablinskas
Edmundas Jonyla
Kazys Grybauskas
Raimundas Paliukas
Saulius Bucevičius
Valdas Vasiliauskas
Virginija Baltraitienė
Sergej Dmitrijev
Larisa Dmitrijeva
Valerijus Simulik
Remigijus Ačas
Linas Balsys
Algirdas Dumbrava

Taigi, ne visi Venskienės Drąsos Kelio partiečiai balsavo už kremlinius Uspaskio projektus. Matome hiperpatriotą A.Patacką, kurio patarėju įdarbintas VSD pareigūno Juro Abromavičiaus, kuris neleido SUKLAIDINTIEMS SAVANORIAMS įsiūbuot ginkluoto sukilimo Pakaunėj,  nužudymu įtariamas Jonas ZAJANČKAUSKAS. (ARGI NE GRAUŽINIENĖ BUVO ŠIO SEIMO KOMISIJOS TYRIMO VADOVĖ?) MATOM P. GYLĮ, kuris kaip niekas kitas moka išsiųst sau nepatogius žmones “po dalšė”, matom V.Vasiliauską, kuris tarsi pralaimėjo Drižiui teisme, šiam apkaltinus Valdą KĖGĖBIZMU (žr. LL) ir nevykėlį buvusį kunigą...

Taigi, iš 141 seimo nario turim 38 kurie su mielu noru prisijungtų prie Eurazijos… Belieka tik pakeisti 147 Konstitucijos straipsnį, kad
šitiek seimo narių PAKAKTŲ PRIIMANT SPRENDIMĄ DĖL PRISIJUNGIMO PRIE PUTINO EURAZIJOS?
Ar šit siekia mūsų šliužai?

To jo, jo       2014-06-19 15:31

Melagi tu melagi jo, jo.

jo jo,        2014-06-19 15:27

aišku?

JO, JO       2014-06-19 15:27

Ar 2003m.01.23d.47str.pakeitimai nepriestaravo 1992.10.25d.referendume priimtai LR Konstitucijai?
Ko tada neklykavai?
ATSIBUDO NUMIRĘS PERSTI…

jo jo, naivuoliams        2014-06-19 15:27

dabar dar galioja 3/4 seimo narių tegali keisti KONSTITUCIJĄ. Referendūmininkai siūlo juos sumažinti iki 1/4 seimo narių. O tai leistų Uspaskiui su Tomaševskiu ją kaitaliot be didios daugumos seimo pritarimo.
Ar mažuma atstovų gali diktuot daugumai?

ar buvo       2014-06-19 15:26

2003m. Konstitucinis teismas ????????????????????????????????????

ei,valdziagyviai !       2014-06-19 15:21

ar 2003m.01.23d.47str.pakeitimai nepriestaravo 1992.10.25d.referendume priimtai Konstitucijai???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

jo jo, naivuoliams        2014-06-19 15:21

kad kažką keisti reikia, tai faktas. Bet jus apgaudinėja ir kaip reikiant. Parašus rinkdami apgaudinėjo, kad tik dėl žemės, apie Konstituciją nutylėjo. Jau tai turėjo sukelt įtarimą. Nepasidomėjot ir kas iniciatoriai. Kodėl tuom suinteresuotas Uspaskis, Paksas, Paulauskas?

jums aiškino, kad Tomkaus “respublika’ naikinama, bet, pasirodė, kad tai tik v.Tomkaus piaras. Respublika tik dar labiau išsiplėtė. O kad be įtarimo pas desovietizacijos įstatymo naikintoją Vitą Tomkų rinktųsi a l a"signatarai”, Gorbačiovo “perestroikininkai” kaip Romas Pakalnis, Zigmas Vaišvila, Ozolas, Genzelis ,, R.Paulauskas ir kt. buvo sugalvotas dar vienas dūmas - redkolegija… Taigi neobolševizmas atgaminamas visu pagreičiu.  Nes toks ir buvo Andropovo “Golgotos” planas - paleidus banditų kapitalizmą, pavargusią liaudį priverst pasirašyt už socializmą/bolševizmą “su žmogišku” Gorbio veidu. Ir tą darbą turi atlikti slaptass KGB rezervas?


norite kažką keisti, tai pradėkit nuo seimo paleidimo. Juk net 38 seimūnai pasirašė už Konstitucijos keitimą referendumu. Tad jei jie seime prisiekinėjo KONSTITUCIJA ir yra ja nepatenkinti, kuo juos galime laikyti? Konstitucijos, o tai reiškia ir valstybės išdavikais?

To jo, jo       2014-06-19 15:17

Apsimetimas bukagalviu ir nesuprantančiu problemos neišsprendžia.
Dabar galioja LR Konstitucija :
147 straipsnis
Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkstančių rinkėjų.
Nepaprastosios padėties ar karo padėties metu Konstitucija negali būti taisoma.

SIŪLOMA :
Sumažinti referendumui surengti reikiamų parašų skaičių iki 100 000

TIES KURIA VIETA “SUNAIKINS” LR Konstituciją smile ?
Ieškai ko nepametęs? Ar apsimeti, dezinformuoji?

kaunietei ir broniui       2014-06-19 15:02

gerbiamieji, stengiuosi tiketi, kad nesate pasamdyti skleist depresiness nuotaikas.
Jau senokai tapo aisku, kad tokie gebistai, kaip jo jo=taigi=vizitor=je je=conspiracy=marta, o nuo siandien kituose portaluose jau vel pasivadines nauju vardu, nebepajegus ipurksti propagandinio nuodo samoningiems zmonems.
Todel artejant referendumo datai bolsevikai eme keisti taktika, - stumia “graudenimus” a la “viskas baigta, per velu, nieko nepakeisi”... Tik nestabilios psichikos asmenims gali tureti tiesiogines itakos tokia dezinformacijos priemone, arba tiems, kurie savo koncervuotu vadu nesamones kartoja tarsi maldas, ne nemegindami patys mastyti.
NIEKAS NE VELU !!! TAM, KAD SUSIRINKTU PAKANKAMAS SKAICIUS BALSUOJANCIU “TAIP” REFERENDUME, TEREIKIA EITI.
TEREIKIA SUSIRINKTI!
Jei kam nors prasta diena ir norisi pasigraudenti, gal pasistenkite ta atlikti individualiai namie.
Tokie komunistams parankus viesi pa(si)graudenimai, menkinantys kritine referendumo svarba, demagogijai neatsparius zmones gali paveikti tiesiogiai. NIEKAS NEPRARASTA!!! TAUTA, AUKSCIAUSIAS PONAS IR VIESPATS VALSTYBEJE (SUVERENAS) PATI GALI BE GALO DAUG!!! Jeigu nori ir siekia to.
Jei nenorime, kad saujele bolseviku (nesvarbu kaip pasivadinusiu) toliau lobtu visos Tautos skurdinimo saskaita, jei nenorime tapti pastumdeliais SAVO VALSTYBEJE - PRIVALOME EITI I REFERENDUMA IR ATSIVESTI BENT PO 10 ARTIMUJU IR DRAUGU. Kito kelio tiesiog nera.
GANA VAGIMS TYCIOTIS IS LIETUVIU TAUTOS!!!

jo jo        2014-06-19 15:01

Valdas Adamkus čia ne prie ko. Pasiūlė pakeitimą tai Paulausko vadovaujamas seimas. To paties Artūro Paulausko,kuris dabar lanba net už referendūmą agituoja, nes jam rūpi ir 147 straipsnį pakeisti, kuris faktiškai naikins konsttuciją. O Stancikienė tiesiai šviesiai pasiūlė naikint ir Konstitucinį teismą.

Jo, jo       2014-06-19 13:26

Na, ir ką jo, jo , o kas pakeitė LR Konstituciją be tautos valios 2003 metais užmiršai ar nenori prisiminti?
LIETUVOS RESPUBLIKOS

KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO PAKEITIMO

Į S T A T Y M A S

2003 m. sausio 23 d. Nr. IX-1305

Vilnius

(Žin., 1992, Nr. 33-1014; 1996, Nr. 64-1501)

1 straipsnis. 47 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 47 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„47 straipsnis

Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai.

Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.

Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje užsienio subjektai gali pagal konstitucinį įstatymą.

Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei – jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.“
Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                 VALDAS ADAMKUS

Nesvarbu kiek ateis       2014-06-19 13:22

svarbu busiu as ! O idomu nuo kiek skaiciuos tuos 50%-nuo tu,kur isvyke ir niekad jau nebalsuoja ?Vienintelis patarimas-kas turite automobilius-neuzmirskite paimti kaimynu,kurie patys negali pasiekti balsadeziu.

To jo, jo       2014-06-19 12:31

Nekelk bangų, mielas tautieti.
Dabar bus atstatoma Lietuvos piliečių nuosavybės teisė į žemę, miškus ir vidaus vandenis (47 str. sugrąžiname į 1992 m. redakciją)
Trečiosiose pasaulio šalyse visuotinai stebimas Žemės Grobimo reiškinys (Land Grabbing), kai didžiulius žemės plotus užvaldo pigiais kreditais “penimos” tarptautinės korporacijos.
Tokios šalys, kaip Vokietija,  Prancūzija, Olandija ir kitos geba skolintis pinigus neigiamomis palūkanomis.
Ar pats suinteresuotas parduoti Lietuvos žemę pusvelčiui? Esi iš tų, kurie prekiauja Lietuvos žeme, kad taip susirūpinai?

bronius       2014-06-19 11:24

liūdna.pažymėjimų nešiotojai teigia jog 80 procentų balsuotojų nežino ,kad bus toks referendumas.rezultatas bus labai liūdnas.nebent karčiai apsirinku.

jo jo        2014-06-19 9:50

vakar per “sąmokslo teoriją” ir Paksas labai ardėsi, kad tik žmonės susirinktų nubalsuot už jo “šventą reikalą” - Konstitucijos keitimą.

kaunietė       2014-06-19 8:30

Referendumo laukiu su didele baime ir įtampa. Manau, kad gali neateiti reikiamas skaičius žmonių, nes dauguma suklaidinti konservatorių, kiti visiškai apatiški viskam, kas vyksta Lietuvoje, treti nežino arba išvykę. Duok, Dieve, kad būčiau neteisi ir įvyktų stebuklas. Daug kam primenu, bet žmonės prasmingai pasižiūri, patyli ir nekomentuoja ateis balsuoti ar ne.

Vytautas Ju.       2014-06-19 7:48

Sovietmečiu buvo buržuaziniai nacionalistai ir banditai, kurie po nepriklausomybės sulindo į Konservatorių partiją ir tapo tremtiniais ir partizanais. Klausimas? Ar tarp jų buvo nors vienas partizanas ir tremtinys???

to Lietuva bus laisva       2014-06-19 7:37

kai neliks ,tokiu konserviniu zombiu,kurie jau neturi smegeneliu,o klauso komandos fas is valdzios ir aklai vykdo isakymus,net sovietmeti zmonnes taip nesielge,tad reikia ateiti i referenduma ir parodyti,kad tauta yra ne avinai,mano nuomone

Tik pradžia komentarų       2014-06-19 6:47

o jau atsirado pedpfilinis niekšelis niekinantis Lietuvą. Tokiems ne vieta gyvenime.

Lietuva bus laisva       2014-06-19 0:01

kai isdves senoji sovietine karta, kuri nemoka gyventi prie deokratijos, o kediniai valkatos juo labiau nenusipelno gero gyvenimo, nusikalteliai turi sedeti kalejime

gudi giria       2014-06-18 23:45

GEROS SIELOS ZMONES BUDINA GRAZIU TEKSTU LIETUVOS GRAZIAIS VAIZDAIS,KAIP IMANYDAMI RAGINA,SAUKE,PRASO,O TAUTA SUZEISTA SVIETIMAS,KULTURA SUNAIKINTA ZMONES NUDVASINTI EKONOMISKAI SPECELIAI ZLUGDOMI,KAS DOMISI VISAKUO,TAS ZINO,KUR TIRONAS RANDASI IR JU TARNAI IZDAVE KOLOBORUOJA TIRONAMS IR SAVO RANKOMIS NAIKINA SAVO TAUTA.ATEIKIME BIRZELIO 29DIENA IR BALSUOKIME REFERENDUME UZ LIETUVOS LAISVE,KAD SUTRUKTU VERGU PANCIAI,MUMS UZDETI TIRONU IR JU KLAPCIUKU   LIETUVA VISTIEK BUS LAISVA.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.