Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Sveikatos apsaugos politika, Liustracija ir desovietizacija, Pilietybė, Teisėkūros iniciatyvos, Referendumai, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Ignas Vėgėlė. Diskutuokime argumentais, o ne viešųjų ryšių klišėmis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 4 d. 1:05

19     

    

Ignas Vėgėlė. Diskutuokime argumentais, o ne viešųjų ryšių klišėmis

Esame teisinė valstybė ir turime tokia išlikti, gerbti kiekvieno asmens apsisprendimą, užtikrinti visos visuomenės interesus, nepažeidžiant individo teisių, kartu skatinti pažangą. Turime įtikinti, ypač rizikos grupėse esančius asmenis skiepytis nuo Covid-19, nes skiepo nauda tose grupėse akivaizdžiai persveria rizikas. Tačiau negali būti sukurta sistema, kuri sudarytų prievartines sąlygas skiepytis visiems, panaikintų vaistinių preparatų vartojimui įprastą naudos ir rizikos vertinimą, žemintų ir diskriminuotų asmenį dėl to, kad pastarasis nerimauja dėl vakcinos galimo itin reto pašalinio poveikio jo sveikatai.

Dar pavasarį politikai diskutavo apie tai, kad negalima diskriminuoti asmenų dėl jų apsisprendimo. Šiandien, kai tai tapo nepatogu, minėtų diskusijų pagrindas ir argumentai pamiršti.

Asmens teisė į gyvybę yra absoliuti. Ją saugo tiek EŽTK, tiek Konstitucija. Konstitucija taip pat pabrėžia, kad žmogaus asmuo neliečiamas. Minėtų teisių negalima panaikinti ar apriboti net įvedus karo ar nepaprastąją padėtį. Gerbkime kiekvieno asmens laisvą apsisprendimą, skatinkime skiepytis asmenis atvira statistika (sergančiųjų skiepytų/neskiepytų/prasirgusių skaičius; jų skaičius hospitalizacijoje bei intensyvioje terapijoje, mirtingumas; skelbkime mokslinius tyrimus nenuslėpdami nepatogių rezultatų), pripažinkime, kad esame išsilavinusi visuomenė ir pasitikėkime vieni kitais, diskutuokime argumentais, o ne viešųjų ryšių klišėmis.
Nebeskirstykime į vakserius ir antivakserius: tokia retorika veda tik į susipriešinimą.

Kartu įveikėme Sovietų monstrą, tik kartu įveiksime virusą.
__________
Paaiškinimas apie kai kurių asmenų baimę vakcinuotis. PSO apie vieną iš skiepų: „Remiantis naujausiais turimais duomenimis, Trombozė su trombocitopenijos sindromu (TTS) rizika vartojant Vaxzevria ir Covishield vakcinas atrodo labai maža. Jungtinės Karalystės duomenys rodo, kad rizika yra maždaug keturi atvejai milijonui suaugusiųjų (1 atvejis iš 250 000), kurie gauna vakciną, o Europos Sąjungoje (ES) šis skaičius yra maždaug 1 iš 100 000. Šalys, vertinančios TTS riziką po skiepijimo nuo COVID-19, turėtų atlikti naudos ir rizikos analizę, kurioje būtų atsižvelgiama į vietinę epidemiologiją (įskaitant sergamumą ir mirtingumą nuo COVID-19 ligos), amžiaus grupes, skirtas skiepijimui, ir alternatyvių vakcinų prieinamumą.“

Daugiau skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kare kaip kare,ponai        2021-08-6 18:06

Pandemija ir žuvusiais nuo jos ir ekonomikos krachu - tai tiesiog nematomas , negirdimas karas. O jau kare , visad atsiranda norinčių,kad juos apgintų pilietiškiausi,stojusieji į pirmas linijas. O jau užnugario “kovotojai” - šiandien patys ,patys balsingiausi, pačias graudžiausias ir besipiktinančias demokratijos krachu kalbeles skleidžiantys….Tik pamirštama, kad kare su demokratija, jos normomis ir daugeliu kitų taikos meto civilizuotų gėrybių nori /nenori reikia laikinai (tikėtina) atsisveikinti. Čia svarbiausi laiku priimami sprendimai . Ne visuomet gal būt ir optimaliausi. Todėl čia pragydę pusinių priemonių agitatoriai man kelia , atvirai pasakius , šleikštulį . Nei daugiau ,anei mažiau.

ah1       2021-08-5 1:19

medicininiai eksperimentai su žmonėmis draudžiami.
Ne medicininiams eksperimentams su lietuvių tauta.

Al.       2021-08-5 0:37

,,Turime įtikinti, ypač rizikos grupėse esančius asmenis skiepytis nuo Covid-19, nes skiepo nauda tose grupėse akivaizdžiai persveria rizikas.” Taip, turim įtikinti skiepytis. Rizikos grupėje esančius - ypač. Taigi, vėl - visus, nes nesunku pastebėti, kad visi mes, ne tik mūsų tauta ar rasė, bet ir visa žmonija netikėtai atsidūrėme rizikos grupėje. Pasaulio vyriausybė nusprendė, kad mūsų aiškiai per daug. Ir, kad bendrai mes esam labai neteisingi.

Armonautui 8:02       2021-08-5 0:15

Taip, taip nesiskiepijusieji negalės naudotis viešu transportu ir tarpmiestiniais autobusais. Jeigu tie žmonės ištupės visą kadenciją, Lietuvos neliks. Jie zombiai.

Prašalietis       2021-08-4 21:23

Kvailumo ir idiotizmo viršūnė yra pasiekta, kai žmonių kaip gyvulių bandos ar atskiro žmogaus sveikata pasidaro komercijos objektu, kur “protingi” puskvailiai “samprotauja” apie susigalvotą pusiau mistinę, nes joks didžiausias mokslininkas iš tiesų nežino ir gali tik “moksliškai prognozuoti”(gilioje senovėje varvarų ir čiabuvių gentyse tai darė pripažinti šamanai, žyniai…) galimą bandos ar atskiro bandos nario skiepijimo naudą ar nenaudą. Kaip ir “protingai pasamprotauti” apie atskiro nesiskiepijančio žmogaus “nenoro žalą” bandai, kai nesiskiepijantis gal būt bijo būti statistiniu 100000-uoju ar 250000-uoju paskiepytu eksponatu numirusiu nuo skiepo… Normalioje žmonių visuomenėje visais laikais buvo kiekvieno žmogaus sveikata visų pirma kiekvieno žmogaus personalinis reikalas, na o gyvulių bandos sveikatos reikalai yra jos piemens ir bandos šeimininko reikalas. Gyvulių bandos sveikatos “politika”- ką geriau šerti, ką skiepyti ir kurį ir kada gabenti į mėsos kombinatą šeimininkui visais laikais diktuoja tik naudos principas….

AAA       2021-08-4 21:00

Paskutiniai duomenys iš Anglijos dėl mirtingumo nuo Delta atmainos:
a)Nepasiskiepiję – mirė 34 iš 35‘521 užsikrėtusių, mirtingumas 0,1 proc.;
b)Vieną kartą pasiskiepiję – mirė 37 iš 17‘642 užsikrėtusių, mirtingumas 0,21 proc.;
c)Pilnai pasiskiepiję – mirė 26 iš 4‘087 užsikrėtusių, mirtingumas 0,64 proc..

Taigi, ne viskas taip jau paprasta ir gražu su tuo pasiskiepijimu. Ilgalaikės pasekmės žmogaus imunitetui nėra žinomos. Iš tikro tai šie visi skiepai – eksperimentiniai, todėl eksperimentai su savo piliečiai, ir ne tik, - nusikaltimas žmogiškumui.

Tikėtina, kad pasiskiepiję yra silpnesnės sveikatos žmonės. Tai gali lemti jų didesnį mirtingumą.

štaziui       2021-08-4 20:48

stazele, eik, užsivazelinink analinę angą ir grįžk aptarnauti šeimininkų.

AAA       2021-08-4 20:39

Šių dienų Lietuva - mažoji Rusija, nes lygiai tas pats, ta pati prievarta, bauginimai, visuomenės supriešinimas, patyčios:(. O gal nereikia tuo stebėtis, žinant, kas mus dabar valdo?

jee...        2021-08-4 14:21

negi teturim tik viena neindoktrinuota intelektuale tapuse puikia politologe - Nida Vasiliauskaite?..
vatsi kylanti youtubes zvaigzde ir galetu politikams su viesurysiu influenceriais prakrapstyt akis.
zr.: youtube NEredaguota.

stasys       2021-08-4 12:06

O kas dabar vyksta ne diskusijos skiepu naudingumo klausimais ? Argumentu yra įvairiausių tik vieniems jie atrodo keisti ir propaganda valstybinė o va kita nuomonė tai jau ne . Vyriausybė privalo ginti savo kaip vykdomosios valdžios interesus o ji už tai kad tas skiepijimosi procesas nesustotų o va kiti prieš juos . Ir vieni ir kiti traukia informacija nežinia iš kur . Vienok procesas skiepijimosi vyksta iš lėto bet užtikrintai ir kai kam po kojomis žemė slysta ir nenuostabu . Na faktas toks jog Lietuvoje matyt nerasime prievarta paskiepito piliečio , todėl kalbėti apie pažeidžiamas žmogaus teises kaip ir ankstoka ,autoriau .

Valdiška statistika       2021-08-4 11:33

dabar tiki tik mokslo pirmūnai(zubrylos) ir Kapsukės studentai.

Bet užtad, Diede,       2021-08-4 11:32

susižinok, kas Lietuvoje vyksta, kai eksbolševikų ir kagebistų anūkėliai žada mus badu marinti ir Žmonijos priešais paskelbti.

Diedas       2021-08-4 10:39

Kas savaitę bendrauju su draugais Amerikoje, jie apie koronę kalba kaip apie praėjusį dalyką. Visi apribojimai nuimti.
Dabar esu Olandijoje, jokių karantinų, jokių pasų, jokių kaukių. Nors rodyklę kur galima pasivakcinuot mačiau. Laisvas pasirinkimas.
Lietuvoje vyksta agresyvi viešų ryšių akcija su prievartos elementais.
Vyriausybė, medikai ir valdininkai paversti serumo platintojais.
Matyt verslas sunkiai einasi, todėl griebiasi teroro.

Nežinau, gerb. autoriau,       2021-08-4 9:43

kokio naivumo ir nesiorientavimo žmogus turėtų būti, kad tikėtų valstybine statistika.

Priverstinis vakcinavimas       2021-08-4 8:23

Labai abejotinos naudos vakcina, savyje slepia kažką negero. Dar niekada valdžia taip nesirūpino žmonėmis. O kad paniškai bijoma viešų, atvirų ir išsamių diskusijų šia tema, tik patvirtina itarimus.

Armonautas       2021-08-4 8:04

Ryte virš Vilniaus mačiau Šimašiaus lėktuvėlį su uodega. Lėktuvėlis skraido taip aukštai, kad neįmanoma perskaityti, ką Šimašius nori pasakyti. Kam tada skraidyti? Eilinė parodija už visų pinigus.

Armonautas       2021-08-4 8:02

PIŠ kalba, kad neįsileis neskieptų į parduotuves. Bet kažkodėl nemini autobusų. Dar uždrauskite naudotis viešuoju transportu. Įdomu, kas nugalės. Ar verslas užsilenks netekęs 50 proc. klientų, ar PIŠ suskiepys 100 proc. brangiųlietuvosžmonių (populiacijos).

Jules       2021-08-4 7:40

Argi mes teisinė valstybė, kai pravardžiuojami, kaip Sovietų kariuomenėje, ypač galintys tapti konkurentais eksbolševikams? Ir kuo tik mus nevadina dezi propagandistai, dezinformacijos propagandistai, arba kitaip, elito parinkti influenceriai, piarščikai, skirti runkelyno suvaldymui ir prievartinei vakcinacijai. Lietuva nebeturi suvereniteto - jis seniai atiduotas Pasaulio Vyriausybei, Pasaulio kunigaikščiui, arba jos padaliniui, laikinai vadinamam PSO.

kazys       2021-08-4 7:21

Visu pirma mūsų valdžia tegul pasako iš ko gavo užduotį ;SUVAKCINUOTI VISĄ POPULIACIJĄ:.

Rekomenduojame

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.