Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Sveikatos apsaugos politika, Liustracija ir desovietizacija, Pilietybė, Teisėkūros iniciatyvos, Referendumai, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Ignas Vėgėlė. Diskutuokime argumentais, o ne viešųjų ryšių klišėmis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 4 d. 1:05

19     

    

Ignas Vėgėlė. Diskutuokime argumentais, o ne viešųjų ryšių klišėmis

Esame teisinė valstybė ir turime tokia išlikti, gerbti kiekvieno asmens apsisprendimą, užtikrinti visos visuomenės interesus, nepažeidžiant individo teisių, kartu skatinti pažangą. Turime įtikinti, ypač rizikos grupėse esančius asmenis skiepytis nuo Covid-19, nes skiepo nauda tose grupėse akivaizdžiai persveria rizikas. Tačiau negali būti sukurta sistema, kuri sudarytų prievartines sąlygas skiepytis visiems, panaikintų vaistinių preparatų vartojimui įprastą naudos ir rizikos vertinimą, žemintų ir diskriminuotų asmenį dėl to, kad pastarasis nerimauja dėl vakcinos galimo itin reto pašalinio poveikio jo sveikatai.

Dar pavasarį politikai diskutavo apie tai, kad negalima diskriminuoti asmenų dėl jų apsisprendimo. Šiandien, kai tai tapo nepatogu, minėtų diskusijų pagrindas ir argumentai pamiršti.

Asmens teisė į gyvybę yra absoliuti. Ją saugo tiek EŽTK, tiek Konstitucija. Konstitucija taip pat pabrėžia, kad žmogaus asmuo neliečiamas. Minėtų teisių negalima panaikinti ar apriboti net įvedus karo ar nepaprastąją padėtį. Gerbkime kiekvieno asmens laisvą apsisprendimą, skatinkime skiepytis asmenis atvira statistika (sergančiųjų skiepytų/neskiepytų/prasirgusių skaičius; jų skaičius hospitalizacijoje bei intensyvioje terapijoje, mirtingumas; skelbkime mokslinius tyrimus nenuslėpdami nepatogių rezultatų), pripažinkime, kad esame išsilavinusi visuomenė ir pasitikėkime vieni kitais, diskutuokime argumentais, o ne viešųjų ryšių klišėmis.
Nebeskirstykime į vakserius ir antivakserius: tokia retorika veda tik į susipriešinimą.

Kartu įveikėme Sovietų monstrą, tik kartu įveiksime virusą.
__________
Paaiškinimas apie kai kurių asmenų baimę vakcinuotis. PSO apie vieną iš skiepų: „Remiantis naujausiais turimais duomenimis, Trombozė su trombocitopenijos sindromu (TTS) rizika vartojant Vaxzevria ir Covishield vakcinas atrodo labai maža. Jungtinės Karalystės duomenys rodo, kad rizika yra maždaug keturi atvejai milijonui suaugusiųjų (1 atvejis iš 250 000), kurie gauna vakciną, o Europos Sąjungoje (ES) šis skaičius yra maždaug 1 iš 100 000. Šalys, vertinančios TTS riziką po skiepijimo nuo COVID-19, turėtų atlikti naudos ir rizikos analizę, kurioje būtų atsižvelgiama į vietinę epidemiologiją (įskaitant sergamumą ir mirtingumą nuo COVID-19 ligos), amžiaus grupes, skirtas skiepijimui, ir alternatyvių vakcinų prieinamumą.“

Daugiau skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kare kaip kare,ponai        2021-08-6 18:06

Pandemija ir žuvusiais nuo jos ir ekonomikos krachu - tai tiesiog nematomas , negirdimas karas. O jau kare , visad atsiranda norinčių,kad juos apgintų pilietiškiausi,stojusieji į pirmas linijas. O jau užnugario “kovotojai” - šiandien patys ,patys balsingiausi, pačias graudžiausias ir besipiktinančias demokratijos krachu kalbeles skleidžiantys….Tik pamirštama, kad kare su demokratija, jos normomis ir daugeliu kitų taikos meto civilizuotų gėrybių nori /nenori reikia laikinai (tikėtina) atsisveikinti. Čia svarbiausi laiku priimami sprendimai . Ne visuomet gal būt ir optimaliausi. Todėl čia pragydę pusinių priemonių agitatoriai man kelia , atvirai pasakius , šleikštulį . Nei daugiau ,anei mažiau.

ah1       2021-08-5 1:19

medicininiai eksperimentai su žmonėmis draudžiami.
Ne medicininiams eksperimentams su lietuvių tauta.

Al.       2021-08-5 0:37

,,Turime įtikinti, ypač rizikos grupėse esančius asmenis skiepytis nuo Covid-19, nes skiepo nauda tose grupėse akivaizdžiai persveria rizikas.” Taip, turim įtikinti skiepytis. Rizikos grupėje esančius - ypač. Taigi, vėl - visus, nes nesunku pastebėti, kad visi mes, ne tik mūsų tauta ar rasė, bet ir visa žmonija netikėtai atsidūrėme rizikos grupėje. Pasaulio vyriausybė nusprendė, kad mūsų aiškiai per daug. Ir, kad bendrai mes esam labai neteisingi.

Armonautui 8:02       2021-08-5 0:15

Taip, taip nesiskiepijusieji negalės naudotis viešu transportu ir tarpmiestiniais autobusais. Jeigu tie žmonės ištupės visą kadenciją, Lietuvos neliks. Jie zombiai.

Prašalietis       2021-08-4 21:23

Kvailumo ir idiotizmo viršūnė yra pasiekta, kai žmonių kaip gyvulių bandos ar atskiro žmogaus sveikata pasidaro komercijos objektu, kur “protingi” puskvailiai “samprotauja” apie susigalvotą pusiau mistinę, nes joks didžiausias mokslininkas iš tiesų nežino ir gali tik “moksliškai prognozuoti”(gilioje senovėje varvarų ir čiabuvių gentyse tai darė pripažinti šamanai, žyniai…) galimą bandos ar atskiro bandos nario skiepijimo naudą ar nenaudą. Kaip ir “protingai pasamprotauti” apie atskiro nesiskiepijančio žmogaus “nenoro žalą” bandai, kai nesiskiepijantis gal būt bijo būti statistiniu 100000-uoju ar 250000-uoju paskiepytu eksponatu numirusiu nuo skiepo… Normalioje žmonių visuomenėje visais laikais buvo kiekvieno žmogaus sveikata visų pirma kiekvieno žmogaus personalinis reikalas, na o gyvulių bandos sveikatos reikalai yra jos piemens ir bandos šeimininko reikalas. Gyvulių bandos sveikatos “politika”- ką geriau šerti, ką skiepyti ir kurį ir kada gabenti į mėsos kombinatą šeimininkui visais laikais diktuoja tik naudos principas….

AAA       2021-08-4 21:00

Paskutiniai duomenys iš Anglijos dėl mirtingumo nuo Delta atmainos:
a)Nepasiskiepiję – mirė 34 iš 35‘521 užsikrėtusių, mirtingumas 0,1 proc.;
b)Vieną kartą pasiskiepiję – mirė 37 iš 17‘642 užsikrėtusių, mirtingumas 0,21 proc.;
c)Pilnai pasiskiepiję – mirė 26 iš 4‘087 užsikrėtusių, mirtingumas 0,64 proc..

Taigi, ne viskas taip jau paprasta ir gražu su tuo pasiskiepijimu. Ilgalaikės pasekmės žmogaus imunitetui nėra žinomos. Iš tikro tai šie visi skiepai – eksperimentiniai, todėl eksperimentai su savo piliečiai, ir ne tik, - nusikaltimas žmogiškumui.

Tikėtina, kad pasiskiepiję yra silpnesnės sveikatos žmonės. Tai gali lemti jų didesnį mirtingumą.

štaziui       2021-08-4 20:48

stazele, eik, užsivazelinink analinę angą ir grįžk aptarnauti šeimininkų.

AAA       2021-08-4 20:39

Šių dienų Lietuva - mažoji Rusija, nes lygiai tas pats, ta pati prievarta, bauginimai, visuomenės supriešinimas, patyčios:(. O gal nereikia tuo stebėtis, žinant, kas mus dabar valdo?

jee...        2021-08-4 14:21

negi teturim tik viena neindoktrinuota intelektuale tapuse puikia politologe - Nida Vasiliauskaite?..
vatsi kylanti youtubes zvaigzde ir galetu politikams su viesurysiu influenceriais prakrapstyt akis.
zr.: youtube NEredaguota.

stasys       2021-08-4 12:06

O kas dabar vyksta ne diskusijos skiepu naudingumo klausimais ? Argumentu yra įvairiausių tik vieniems jie atrodo keisti ir propaganda valstybinė o va kita nuomonė tai jau ne . Vyriausybė privalo ginti savo kaip vykdomosios valdžios interesus o ji už tai kad tas skiepijimosi procesas nesustotų o va kiti prieš juos . Ir vieni ir kiti traukia informacija nežinia iš kur . Vienok procesas skiepijimosi vyksta iš lėto bet užtikrintai ir kai kam po kojomis žemė slysta ir nenuostabu . Na faktas toks jog Lietuvoje matyt nerasime prievarta paskiepito piliečio , todėl kalbėti apie pažeidžiamas žmogaus teises kaip ir ankstoka ,autoriau .

Valdiška statistika       2021-08-4 11:33

dabar tiki tik mokslo pirmūnai(zubrylos) ir Kapsukės studentai.

Bet užtad, Diede,       2021-08-4 11:32

susižinok, kas Lietuvoje vyksta, kai eksbolševikų ir kagebistų anūkėliai žada mus badu marinti ir Žmonijos priešais paskelbti.

Diedas       2021-08-4 10:39

Kas savaitę bendrauju su draugais Amerikoje, jie apie koronę kalba kaip apie praėjusį dalyką. Visi apribojimai nuimti.
Dabar esu Olandijoje, jokių karantinų, jokių pasų, jokių kaukių. Nors rodyklę kur galima pasivakcinuot mačiau. Laisvas pasirinkimas.
Lietuvoje vyksta agresyvi viešų ryšių akcija su prievartos elementais.
Vyriausybė, medikai ir valdininkai paversti serumo platintojais.
Matyt verslas sunkiai einasi, todėl griebiasi teroro.

Nežinau, gerb. autoriau,       2021-08-4 9:43

kokio naivumo ir nesiorientavimo žmogus turėtų būti, kad tikėtų valstybine statistika.

Priverstinis vakcinavimas       2021-08-4 8:23

Labai abejotinos naudos vakcina, savyje slepia kažką negero. Dar niekada valdžia taip nesirūpino žmonėmis. O kad paniškai bijoma viešų, atvirų ir išsamių diskusijų šia tema, tik patvirtina itarimus.

Armonautas       2021-08-4 8:04

Ryte virš Vilniaus mačiau Šimašiaus lėktuvėlį su uodega. Lėktuvėlis skraido taip aukštai, kad neįmanoma perskaityti, ką Šimašius nori pasakyti. Kam tada skraidyti? Eilinė parodija už visų pinigus.

Armonautas       2021-08-4 8:02

PIŠ kalba, kad neįsileis neskieptų į parduotuves. Bet kažkodėl nemini autobusų. Dar uždrauskite naudotis viešuoju transportu. Įdomu, kas nugalės. Ar verslas užsilenks netekęs 50 proc. klientų, ar PIŠ suskiepys 100 proc. brangiųlietuvosžmonių (populiacijos).

Jules       2021-08-4 7:40

Argi mes teisinė valstybė, kai pravardžiuojami, kaip Sovietų kariuomenėje, ypač galintys tapti konkurentais eksbolševikams? Ir kuo tik mus nevadina dezi propagandistai, dezinformacijos propagandistai, arba kitaip, elito parinkti influenceriai, piarščikai, skirti runkelyno suvaldymui ir prievartinei vakcinacijai. Lietuva nebeturi suvereniteto - jis seniai atiduotas Pasaulio Vyriausybei, Pasaulio kunigaikščiui, arba jos padaliniui, laikinai vadinamam PSO.

kazys       2021-08-4 7:21

Visu pirma mūsų valdžia tegul pasako iš ko gavo užduotį ;SUVAKCINUOTI VISĄ POPULIACIJĄ:.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.