Pedofilijos byla

I.Vasinauskaitė. Kas padoriau: kaltinimus vadinamiesiems Garliavos „pasipriešinimo“ dalyviams tikslinti iki senaties ar tiesiog nebefabrikuoti bylų?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 28 d. 22:00

29     

    

I.Vasinauskaitė. Kas padoriau: kaltinimus vadinamiesiems Garliavos „pasipriešinimo“ dalyviams tikslinti iki senaties ar tiesiog nebefabrikuoti bylų?

Šiauliuose vos pradėta iš esmės nagrinėti, sisteminėje žiniasklaidoje „Garliavos perversmininkais“ įvardintų asmenų, byla stabdoma. Apygardos teismo teisėjų – Raimundo Jurgaičio [pirmininkas, pranešėjas], Virginijos Žindulienės bei Nijolės Matuzevičienės laukia nelengvas, daug laiko pareikalausiantis darbas: Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės šeštojo skyriaus prokurorei Ritai Poškienei jau antrą kartą teks tikslinti kaltinimus, pateiktus Audronei Skučienei, Ramintai Baltuškienei, Tatjanai Borovec, Gediminui Aidukui, Dariui Kaminickui, Vitalijui Keršiui, Rimantui Stanislovui Rinkevičiui, Gintarui Banaičiui, Violetai Banaitienei, Andrejui Lobovui ir Renaldui Ščiglinskui.

Po pirmosios prokuratūros korekcijos visiems kaltinamiesiems bei jų advokatams nepasidarė suprantamiau, kokiais motyvais vadovaujantis, neaišku kada, nežinia ir keliese ar kas Garliavoje, Klonio gatvėje, įrengė „pasipriešinimo stovyklą“, kurioje nežinia kada ir neaišku kas veikė organizuotoje ar tiesiog bendrininkų grupėje.

Tuo metu, kai palaikydami mažametę mergaitę, prie jos gyvenamosios vietos Garliavoje ėmė rinktis žmonės iš visos Lietuvos, atvykstantieji tebuvo skaitę, girdėję ar internete regėję tėvo D.Kedžio patalpintą pagalbos šauksmą bei įtarimus, kad jo dukra pasakoja apie tai, kas panašu į pedofiliją. Ne vieną mūsų valstybės pilietį sukrėtė valdžios abejingumas, teisėsaugos neveiklumas, o Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete [vadovas St.Šedbaras] priimtos ir paviešintos išvados tik paliudijo, kad į visus D.Kedžio kreipimusis tinkamai nereagavo nei policija, nei prokuratūra. Generalinis prokuroras A. Valantinas neteko posto. Taigi, jei ir derėtų, ką nors įvardyti Garliavos pasipriešinimo stovyklos organizatoriais, telkėjais, tai bendrininkais tektų pavadinti ir LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narius.

Turiu teisę taip rašyti, nes būtent po St.Šedbaro pasisakymų viešojoje erdvėje į Garliavos Klonio gatvę nuvažiavau pati norėdama suprasti, kas čia vyksta, jei net Seimas prabilo.

Vietiniai nieko ten neorganizavo, nes ir nebuvo įmanoma to padaryti. Juo labiau apsuptyje likę senųjų Kedžių ir Venskų namų gyventojai turėjo keblumų, kai reikėjo vežti mergaitę į pasimatymus su mama. Jokie prašymai ar maldavimai leisti iš kiemo išvažiuoti automobiliui negelbėdavo, nes patys aršiausi „gynėjai“, vėliau tapę kaltintojais, laikydavo užblokuotus vartus. Neva iš kiemo išvežtą vaiką atims… Kaip turėjo elgtis ką tik sūnaus, tėvo, brolio netekusi šeima? Kviesti policiją, kad atlaisvintų kelią? O ar gali skųsti tuos, kurie savanoriškai susirinko tavęs ginti?

Prisiminkite, kaip tuo metu dirbo žiniasklaida. Pastaroji tiesiog reklamavo Garliavos tragediją. Tapo garbės reikalu padėti skriaudžiamiems žmonėms ir mažai mergaitei. Iki pat 2012 metų žmonės būriavosi gatvėje, ne privačioje valdoje. Prie tvoros buvo rengiami koncertai, parodos, rikiavosi gynėjų vėliavos, o atsiradusias palapines bei kaimynų suneštus suolus bei metalines statines laužams sukurti, ko gero, prokuratūra šiandien ir vadina „įrengta pasipriešinimo stovykla“. Tačiau ar buvo bent vienas Garliavos gyventojų skundas, ar nors ką nubaudė vietinės policijos nuovados pareigūnai už kokį nors neteisėtą įvykį tuo metu, kas dabar, prokuratūros valia, „virto“ pasipriešinimu, organizuotomis grupėmis ar bendrininkavimais?

Dar keisčiau skamba prokurorės R.Poškienės perskaityti kaltinimai, kuomet nenustatyti asmenys nenustatytu laiku vienoje ar kitoje viešoje vietoje – lauke ar darbinėse patalpose – stebėjo neva asmeninius gyvenimus ar rinko informaciją neva apie tai, kas asmeniško gali vykti antstolio, advokato kontorose ar net savivaldybės patalpose… Tačiau, kai yra noro bet kokia kaina pritempti kaltinimus, fantazija būna beribė.

Taip prokuratūroje gimė pasakojimas apie tai, kad, tarkime, kaltinamasis Gintaras Banaitis, anot prokurorės R.Poškienės, žinodamas, jog viena persona „yra saugoma policijos pareigūnų“, stebėjo jos kontoros patalpas arba jos veiksmus „Kauno raj. Savivaldybės pastato pirmojo aukšto fojė“ ir apie viską, ką ten galėjo matyti, pranešinėjo nežinia su kuo Garliavos „pasipriešinimo stovykloje“ budinčiai žmonai Violetai Banaitienei. Ši kaltinama tuo, kad kalbėjo su savo vyru telefonu, iš jo išgirdo, ką šis, vaikštinėdamas apie viešas įstaigas, pamatė, ir tą informaciją persakė kitai kaltinamajai, nors gali būti, kad ši tiesiog šalia „stovyklavo“ ir pati nugirdo ką nors. O dabar prokuratūra rimtu veidu tvirtina: tai yra „kišimasis“ į privatų gyvenimą arba duomenų apie jį rinkimas.

Žinote, kas visose šituose kaltinamuosiuose paistaluose šiurpiausia? Ogi tai, kad saugomiesiems asmenims saugumą užtikrinti turinčios specialiosios struktūros akivaizdžiai stokojo kompetencijos arba… joms buvo leista TIK taip saugoti saugomuosius arba TIK tiek teslėpti slepiamuosius…

Priešingu atveju nebūtų nežinia kaip nutekėjusi informacija, kur pietauja prabangusis advokatas, mamos pareigas einanti įslaptintoji L.Stankūnaitė bei pagrobtoji mergaitė. Viešoje vietoje UAB „Timėjas“ kavinėje visus „saugiai“ pietaujančius užfiksavo kaltinamasis R.Ščiglinskas ir dar savo Veidaknygėje tai paskelbė. Vaizdžiai aprašė, kaip žvaliai jautėsi mama, liūdėjo dukra bei aplaidžiai dirbo apsauginiai. Taigi, šis asmuo be leidimo patalpino visai Lietuvai atpažįstamos mergytės nuotrauką bei „neapibrėžtam ratui asmenų“ paskelbė informaciją „apie saugomų asmenų“, o taip pat ir advokato privatų gyvenimą. Ir tai dar ne viskas. Įtardamas, kad būtent Garliavos bylos šleifas pasiekė paties asmeninį gyvenimą, nes pradėtas tikrinti jo verslas, R.Ščiglinskas savo Veidaknygės paskyroje emocingai konstatavo: „Kas vyksta toje Lietuvoje? Sakau – „nachren“! Maidano Lietuvoje reikia. Išsprogdinti visas vyriausybes ir parlamentus ir pastatyti iš naujo!“ Šis protrūkis „uždirbo“ jam kaltinimą, neva jis „viešai ragino smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą – nuversti teisėtą valdžią ir šiems tikslams kurti ginkluotas grupuotes“.

Išties solidu…

Išklausiusi tokį kaltinimą R.Ščiglinskui, bandau įsivaizduoti, kaip šis kaltinamasis, praeitame teismo posėdyje skundęsis labai prasta sveikata, gaus kalbininkų komentarą, kuriame bus paaiškinta, ar jo Veidaknygėje paskelbtas sakinys yra raginimas, ar pakartojimas to, ką panašaus ne vienas Lietuvoje kasdien ištaria. Tik visada, atslūgus emocijoms, taikių pasipriešinimų stovyklose nugali sveikas protas bei patirtis. Bet už tokią tautosaką R.Ščiglinskui gresia… „laisvės atėmimas iki penkerių metų“.

Panašiai prisikalbėjo ir kitas šios bylos kaltinamasis – Andrejus Lobovas, bene vienintelis jau turintis du teistumus ir pripažįstantis, kad iki „įvardijimo recidyvistu“ jam nebe daug trūksta, nes nebesuskaičiuoja šiuo metu jam iškeltų bylų.

Anot dar kartą tikslinamo prokuratūros kaltinimo, 2012 metų gegužės 17 dieną, mitinge prie LR Prezidentūros reikšdamas tos juodos, mergaitės paėmimo iš gimtųjų namų, dienos nuotaikas, A.Lobovas pareiškė: „kad reikia Lietuvoje padaryti pučą – perversmą, kad reikia imtis realių veiksmų“. Išvertus į teisininkų kalbą tai reiškia, kad, kaip ir R.Ščiglinskas, „tokiu būdu smurtu ragino pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą, nuversti teisėtą valdžią.“

Bylos nagrinėjimo eigoje, matyt, paaiškės detalės, bylojančios apie šių kalbų realizavimo galimybes, arba vyrams teks sėsti greta Eglės Kusaitės – ant prisipliurpusiųjų suoliuko…

Kauno Apygardos prokuratūros Kauno apylinkės šeštojo skyriaus prokurorai savo lakią fantaziją pademonstravo dar viename epizode – jis net gynybą nustebino. Tą pačią skausmingąją mergaitės pagrobimo dieną, A.Lobovas neiškentė nepaskambinęs ryškiajai bei elegantiškajai antstolei bei jos telefonu atsiliepusiam apsauginiui, anot kaltinimo, pagrasino moterį nužudyti… išsakydamas tokį tekstą: „perduokit tai šlykštynei, tegu ramiai miega ir tegul ant mūsų ašarų, karoče visų žmonių, dabar tegul ramiai, ramiai miega sau labai gerai. Būkit prakeikti išgamos, esant pakankamam pagrindui manyti, kad grasinimai bus įvykdyti.“

Tą pačią dieną užfiksuotas dar vienas jo skambutis antstolei – jis kaltinamajame akte irgi traktuojamas kaip grasinimas nužudyti: „tave kada nors žmonės apspjaus gatvėje ir labai stipriai apspjaus, supranti? Labai ramiai miegi, žinok, aš tau sakau, tu labai ramiai miegi. Tu neišsivaizduoji, kiek žmonių verkia, kiek žmonių turi neapykantos. Nepasiseks tau gyvenime tikrai, labai nepasiseks. Aš tau linkiu pačio, pačio blogiausio žinok, pačio, pačio blogiausio. Paspringt balutėje tau linkiu, nes dabar visi klaniniai taip ir springsta va taip. Sėkmės tau šlykštyne, esant pakankamam pagrindui manyti, kad grasinimai bus įvykdyti.“

Skaitydama šitą citatą, prisipažįstu, dar kartą pamaniau: jei, prokurorų teigimu, šitas A.Lobovo žodinis srautas apie springimą balutėse yra grasinimas nužudyti, tai ar tik neišsiduoda Kauno prokurorai, jog ir D.Kedį, ir A.Ūsą minėtuose vandens telkiniuose ištikusi mirtis buvo prievartinė?

Bus tęsinio.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

!!!       2016-02-29 21:24

Geras. Tiesiog prokuratūros tobulinimosi kursai…

ar kas filmuoja       2016-02-29 18:57

Lietuvos ‘demokratinius teismus.gal reiks siusti i Amerika.kai svarstys ar atiduoti Venckiene smile???? mano klausimas

GYDYTI O NE TEISTI       2016-02-29 16:30

PSICHISKAI NESVEIKIEMS TURI BUTI SUTEIKTA PAGALBA.

to Didziausia geda        2016-02-29 16:22

ŠIO “teismo” farsu, dabartiniai valdžiagyviai tiktai visam pasauliui demonstruoja savo tikrają KGB- istinę esmę. O po to verkšlena del smaugiamų ukrainiečių.... Koks ŠLYKSTUS dviveidiškumas :(

VaidasVDS       2016-02-29 9:53

Biblija Ps 141 rašo: “3 Pastatyk, VIEŠPATIE, sargybą prie mano burnos, budėtoją prie mano lūpų durų.”
Jėzus yra pasakęs ir taip: “Žmogaus liežuvis yra toks organas, kurį nedaugelis žmonių sugeba pažaboti, bet viduje gyvenanti dvasia šitą nepaklusnų organą gali transformuoti į nuoširdų pakantumo balsą ir įkvepiantį gailestingumo tarną.” (Urantijos Knyga, psl. 1640)
Daug kam žinoma frazė: “visa, kas pasakyta, gali būti panaudota prieš jus”.
Žmogus dažnai nesivadovauja nei dvasine išmintimi, nei žmogiška logika. O po to turime problemų.
Vadovaujantis kai kurių proto bokštų “išmintimi”, visi ploję Lobovui šiame straipsnyje paminėtame mitinge, gali būti kartu su Lobovu patraukti atsakomybėn. Tačiau vien tokio faktelio gali ir nepakakti, todėl stengiamasi pritemti už ausų ir kitokias absurdiškas insinuacijas.
Normali teisėsauga turėtų ištirti, ar kvailoki raginimai buvo realūs ir turėjo pratęsimą, ar ne.
Kažkaip negirdėti iš “visažinių” oficiozų ar komentatorių, kad visi teisiamieji kažką bendrai kurpė, ką neprotingai viešai pašūkaliojo emocijų pagauti kai kurie piliečiai.
Ir dar, nepulkite nieko prakeikinėti, Jėzus to tikrai nemokė. Bet kokiu prakeikimu (net ir formaliai teisingu), žmogus pakenkia pačiam sau…

>šitui (shit) 2016-02-28 11:05       2016-02-29 1:23

....
Kam čiuiy, šit’e?

Rita       2016-02-28 16:42

Sios baisios istorijos tiesa zino gal tik keletas zmoniu.Visi kiti gyvena tik speliojimais ir ziniasklaidos pateikimo faktais,kuri pries kelis metus buvo priestaringa.Vieni zurnalistai palaike viena puse ,kiti kita.Jokios teisybes nenustate ir nenustatys teismas.Viskas apgaupta migla,priestaringais parodymais,isitikinimais.Tiktai mergaite viesai galetu pasakyti kaip buvo.Aisku,jeigu jai neuzblokuotos smegenys.Jeigu gyvendama su teta kalbejo vienaip,o dabar paslepta su motina kalba kitaip,reiskia teismas negali objektyviai konstatuoti kaip buvo is tiesu.O teismas zmoniu,kurie palaike Kedzius,apkaltinimas kazkokiais valdzios nuvertimo samokslais,tai jau Rusijos teismu kvapas.Lietuvos valdzia labai megsta mokyti Rusija,Baltarusija,Ukraina ,taciau patys i save niekaip nesugeba paziureti is salies.Kartais skirtumo visai nematyti.Tautieciu pasitikejimas teisesauga minimalus.Labai gaila zmoniu,nuosirdziai norejusiu padeti,o dabar tampomiems po teismus.Po teismus reiketu tampyti tuos policininkus kurie per Kedziu namu sturma su ramiai stovejusiaiS zmonemis elgesi kaip su teroristais.Visa ta mateme tiesiogiai.Lygiai taip pat elgiasi Rusijos milicija,tampydama ir musdama opozicionierius,kritikuojancius Putina akciju metu.

Reikia       2016-02-28 16:38

tą antstolę, kur paėmė Deimantę, pasiųsti ,,paimti,, Borisovo dvaro Trakų r., vyrams ten nesiseka, nors…sunku pasakyti…čia būtų ne Kedžiams langus daužyti, žymiai sudėtingiau…

keista       2016-02-28 12:41

Buvau tame teisme. Viens prie vieno parašyta. Nepasitikėkite piktais komentatoriais, patys stebėkite bylų svarstymus.

11.05 val adekvačiajam       2016-02-28 12:25

Tai kad tame straipsnyje beveik NULIS INFORMACIJOS, tik autorės emocijos bei prisiminimai. Tiesa, faktai DU - a) kaltinimas grąžintas prokuratūrai patikslinti ir b) tokiam grąžinimui prieštaraujančių iš kaltinamųjų ar jų gynėjų pusės nebuvo. Daugiau beletristika, tai nesuprantu to adekvataus komentaro, tačiau regis, tuoj “apsišvies”, kurie bylos dalyviai yra “gaujos” stukačiai. Be reikalo gaišau laiką dar kartą tekstą skaitydamas. Fu

to sklinda       2016-02-28 12:03

taip tavo nuodingo liezuvio apzmeizta Venckiene tikrino. Buvo patikrintos absoliuciai visos nagrinetos jos bylos ir niekas nerado prie prisikabinti - visos bylos isnagrinetos teisingai. 
Neringa - puiki, miela, draugiskas ir siltas zmogus, uz teisinguma paaukojes viska. Bet ir zemes sliuzui suprasti didinga ereli.

kai...       2016-02-28 11:19

Seimas,teisesauga ir stambus banditai dirba is vien,gali sunaikinti bet ka!

šitas       2016-02-28 11:05

Straipsnis yra neadekvataus žmogaus.Teisme ne taip buvo.Nenoriu rašyti,kas ne taip.Už melą autorė turės atsiskaityti.Tiesiog patariu payiemas ayeiti į teius.Jokiu bbūdu nepasitikėti šia autore.

Žinoma       2016-02-28 10:59

Nėra šventųjų tarpe mūsų. Kiek suprantu publikacijoje ne apie tai ir kalbama. Tačiau visos Lietuvos nelaimių bei nuodėmių nėra ko karti ant nukentėjusių Garliavos šeimų. Jei jau bylos rezonancinės, tai jose neribojama prokurorų fantazija ? Kalbame apie tai, kuo kaltinami konkrečios bhlos konkretūs asmenys. Ką manote apie straipsnyje pacituotas kaltinimų formuluotes, o ne apie tai, kiek idiotų Lietuvos žeme vaikšto ?

Sklinda       2016-02-28 10:52

Kalbos ir apie pačią venckienę.Kam teko su ja susidurti,tai apibūdina kaip aferistę,kyšininkę.Apie jos suburtus veikėjus vasiliauską ir kitus išvis yra atskira kalba.Jais turėtų susidomėti STT.

Pati       2016-02-28 10:28

Venckiene yra sakiusi,kad ščiglinskas su lobovu ne šventieji.

to varkalys       2016-02-28 9:53

Cha cha ...ka rukai?

varkalys       2016-02-28 9:01

Nors Lobovo nebauskit. Jis tikrai tikrai nepedofilas? Kiek kartų jis tai sakė. Kodėl netikit?

man       2016-02-28 8:42

tai atrodo, kad Sciglinska priskunde del to komentaro Miliniene. Vargse moteris. Po sunaus mirties ji visai nebesupranta kas yra kas. Arba del savo vidinio blogio…

to Varkalys       2016-02-27 22:38

Ar neatsibodo tau tuosdurnus komentarus rasyti?

Didziausia geda       2016-02-27 22:37

Sitas susidorojimas.

Ale       2016-02-27 21:52

Tai išeina, kad esi atsakingas kas ką pamanys, išgirdęs tavo žodžius. Ir už linkėjimus siūlo kalėjiman? Baudžiauninkams galima tik tylėti. Stovėti irgi gali ne betkur, nes irgi gali pasiųsti belangėn… Laisvos Lietuvos tvarka ir teisingumas

Varkalys       2016-02-27 21:08

R.Ščiglinskas ir A. Lobovas tikrai nėra nei pedofilai nei homoseksualai. Jie patys sakė. Išleiskit juos.

Patarėjas       2016-02-27 20:54

Kai byla yra pas prokurorą, tai kai tyrimas vyksta daug laiko, tai praėję daugiau nei trys mėnesiai nuo paskutinio prašymo nutraukti ikiteisminį tyrimą (jei toks buvo) gali pateikti analogišką prašymą, bet kuris iš įtariamųjų, ar kitų proceso dalyvių.
Visai nesvarbu, kad toks prašymas bus atmestas. Svarbu, kad prokurorų mafijai, fabrikuojančiai bylas būtų daugiau streso. Be to atskirus prašymus, kas buvo neaišku advokatams teisme dėl kaltinamojo akto labai naudinga būtų kiekvienam kaltinamąjam (dabar įtariamąjam) pateikti prokuratūrai šiuo metu - nes kiekvieną neaiškų atsakymą į tą prašymą galima bus apskūsti. Nereikia laukti, kad jie ten patys mėnesį tikslins savo klatinamąjį aktą - reikia “jiems padėti patikslint”. Juk prokurorai persekiodami Garlavos žmones vykdo susidorojimo užsakymą - ir jeigu niekas iš dalyvių netrukdys tai padaryti - tai jie tą ir toliau darys.
Kiekvieno nekaltai persekiojamo vykdančių užsakymą susidoroti prokurorų, kiekvieno neteisingai kaltinamojo tikslas visais įmanomais būdais sužlugdyti jų planus. Todėl kaltinamojo akto sugražinimas į prokuratūrą tikslinti - pats palankiausias metas.
Be to - prašymus gali rašyti atskirai tiek ginamųjų neteisingai kaltinamų advokatai, tiek patys kaltinamieji (kai byla prokuratūroje - įtariamieji) savais žodžiais prašyti atsakyti pavyzdžiui “PRAŠYMAS atsakyti kuom esu kaltinamas” ir trumpai parašyti, kad bylai pradėjus nagrinėti teisme nieko nesupratau ką aš tokio padariau, nesuprato nei mano advokatas, nei teisėjas… todėl prašau paaiškinti: 1)kokiu pagrindu Jūs mane persekiojate? 2)kieno užsakymą man fabrikuoti bylą Jūs atliekate?

Ryt'as       2016-02-27 19:52

Su teismais ir kaltinimais Garliavos tema darosi kažkas panašaus ,kas buvo sovietijoje 1930 - 1939 metais. Praktiškai be “teismo” ten nesušaudydavo nei vieno. Visiems šimtams tūstančių tvarkingai buvo surašytos bylos . Tokia rasa juknevičienė gal ne veltui pademonstravo nepamiršusi sovietinio himno žodžių. Gal dar prireiks…

sako        2016-02-27 19:48

prakeikimai veikia

Marazmas       2016-02-27 19:23

Tikrai juos tik prakeikti beimanoma iki 7 kartos.Bukite p r a k e i k t i !!!

Eptenis       2016-02-27 18:21

Užversti juos prašymais patikslinti, paaiškinti, skundais, tegu prokurorai ir ikiteisminio tyrimo teisėjai sukasi košėje, kurią užvirė užsakovai. Viską suderinti ir galus suvesti vis vien jiems nepavyks. O kur dar nuolatinis baimės fonas, kad ne jų užsakovams, o patiems prokurorams teks atsakomybė už “tyrimų” fabrikavimą ir valstybės lėšų švaistymą, jei vėjai papūs kita linkme. Jokių garantijų, kad taip neatsitiks, greičiau priešingai, yla iš maišo turės vieną kartą išlįsti. Ir tai kur kas rimčiau, nei tik padorumo klausimas, kaip pavadinime rašo gerbiama autorė. Didžiausia pagarba autorei.

VA taip       2016-02-27 17:59

Pagal toookius kaltinimus yra arestuots visu kaltinamuju visas turimas turtas.

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.