Sveikatos apsaugos politika, Žiniasklaida

I. Vėgelė siūlo pasirašyti „sąžiningumo deklaraciją“: įtaria, kad „influencerius“ remia vakcinų gamintojai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 30 d. 18:11

7     

    

I. Vėgelė siūlo pasirašyti „sąžiningumo deklaraciją“: įtaria, kad „influencerius“ remia vakcinų gamintojai

Vieši konfliktai ir susipriešinimas, remiami viešųjų ryšių projektais, įgauna vis platesnį mastą. Visuomenę siekiama įtikinti, kad už netinkamą pandemijos valdymą atsakomybė turi tekti ne valstybės valdymo institucijoms ar atsakingiems politikams, o privatiems asmenims.

Visi sveikatos apsaugos rodikliai, susiję su Covid pandemija, jos valdymu ir viruso išplitimu Lietuvoje (3 vieta Europoje pagal mirštamumą nuo Covid, 5 vieta pasaulyje perteklinių mirčių skaičiuje, itin aukštas sergamumas Covid ir t.t., išskyrus paskiepijimo nuo Covid rodiklius, pagal kuriuos Lietuva priskirtina Europos vidutiniokei) rodo akivaizdžiai netinkamą Covid valdymą, netinkamas ir neproporcingas priemones (galimybių pasai, nepagrįsti ribojimai ir t.t.).

Lietuvos Konstitucija įtvirtina, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, o piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ir pareigūnų darbą. Jiems laiduojama teisė apskųsti jų sprendimus. Konstitucija įsakmiai draudžia persekioti asmenis už tokią kritiką.

Pastaruoju metu propagandos tikslais naudojama skaudžios žmogiškos nelaimės istorija, kuria siekiama viešai pasmerkti privačius asmenis, kurie sąžiningai, remdamiesi moksliniais ir statistiniais duomenimis, kitų valstybių valdymo patirtimi reiškia savo nuomonę dėl netinkamo Covid pandemijos valdymo Lietuvoje. Šioje propagandos kampanijoje dalyvauja asmenys, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai yra gavę pajamų iš vakcinų gamintojų bei vakcinacijos skatinimo, yra arba buvo susiję su Covid pandemijos valdymu Lietuvoje.

Neretai „pamirštama“ atvirai deklaruoti turimus interesus. Siekdamas, kad diskusijos dėl pandemijos valdymo būtų sąžiningos ir etiškos, kviečiu visus „influencerius“, garsius visuomenės atstovus, žurnalistus, gydytojus bei viešus asmenis deklaruoti, kad jie neturi ir neturėjo arba turi galimą interesų konfliktą diskutuojamais pandemijos valdymo bei vakcinavimo klausimais. Pradedu nuo savęs.

„Covid pandemijos metu nei tiesiogiai, nei netiesiogiai negavau jokių pajamų iš vaistų (bei skiepų) gamintojų ar platintojų, Lietuvos valdymo ir valdžios institucijų bei kitų asmenų (tame tarpe negavau pajamų, susijusių su vakcinacijos, Covid pandemijos ar jos valdymo viešinimu), galinčių sukelti interesų konfliktą Covid pandemijos valdymo (taip pat ir skiepijimo nuo Covid) klausimuose.


Covid pandemijos metu neturiu ir neturėjau jokių įsipareigojimų valstybės valdymo ar valdžios institucijoms, neužėmiau ir neužimu jokių pareigų valstybės ar vyriausybės valdymo ar patariamosiose institucijose, kurios buvo ar yra susijusios su pandemijos valdymu. Nedirbu ir negaunu pajamų iš jokių įstaigų, įmonių ar institucijų, kurios gavo vakcinacijos, Covid pandemijos ar jos valdymo viešinimo pajamas.“

Dar pridėsiu ir tiems, kurie skleidžia pramanus apie mane: nesu įsipareigojęs jokiai politinei partijai ar politikui dėl tariamos savo politinės ateities.

Kviečiu visus savo sekėjus bei sąžiningumo siekiančius asmenis komentuojant minėtų asmenų post‘us apie pandemijos valdymą, vakcinaciją, Covid statistiką ar pan. paprašyti jų savo vardu paskelbti šią #SąžiningumoDeklaraciją (žinoma, išskyrus politikus: jų sąsajos ir interesai yra vieši ir atsiskleidžia per jų politinę priklausomybę ir/ar priimamus sprendimus). Jiems deklaravus interesų konfliktą – priminkite tai ir kitiems jų sekėjams, kad diskusijoje būtų aiškios išeities pozicijos.

Tik deklaravus interesų konfliktus ar jų nebuvimą, galima pinigų bei interesų neįtakota sąžininga ir etiška diskusija. Tikiu, kad tai leis rasti išeitį iš itin plataus susipriešinimo, apgailėtinos žmogaus teisių padėties ir netinkamo Covid valdymo Lietuvoje.

 

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Labai geras sprendimas,       2021-10-31 16:57

jei atsiras daugiau tokių, kurie prieš teikdami interviu ar publikuodami straipsnį, kad ir trumputį, tokią deklaraciją pateiks, būsime ramūs, kad tie, kurie nepateikė, (bailius įskaitant),  yra parsidavę.

Du ąžuolai       2021-10-31 12:48

Auga du ąžuolai. Senesnis - kupliai išsikerojęs, dangų remia, lapoja, bujoja, šaknų jokios vėtros neišraus - jį sodino Jonas Basanavičius su savo bendražygiais signatarais, be jokių galimai, kitas gi - jaunėlesnis, iš vyresniojo gilės dygęs - ūgtelėjo, tik kai kurios šakos pradėjo džiūti, galimai…ožys n.u.m.y.ž.o.

patinka I.Vėgėlės tvirtumas       2021-10-31 7:00

manau, tai pats geriausias kandidatas į LR Prezidentus. Nei šimašiai, nei čmilės neturi tokio aukštumo mątyme. I.Vėgėlės konkretūs pasiasakymai už Žmogų, jo teises, verti dėmesio, pagarbos. L.

habilitās       2021-10-30 23:07

Ne tik influenceriai, akivaizdu, kad pamaloninti ir politikai. 2009 m. JAV Kongrese parodymas davė to meto Federalinio rezervo pirmininkas B. Bernanke, kuris į komisijos pirmininko Alan Grayson klausimą: kam buvo pervesti $500 milijardų (pusę trilijono), atsakė, kad į draugiškų Amerikai valstybių centrinius bankus. Ne vieną kartą rašiau komentarą ir klausiau:
– Ar Lietuva yra draugiška Amerikai šalis? Jei draugiška, tai kiek milijardų dolerių buvo pervesta į Lietuvos banką ir į kieno kišenę jie subirėjo?
2008 m. finansinę krizę sukėlė JAV Federalinis Rezervas, anot Senatorius Bernie Sanders (Vermont), per 10 mėn. iš iždo dingo $23,7 trilijonų. Pasaulio vyriausybės formavimui reikia pinigų.
Kaip sake ekonomistas George Humphray: „Pasaulio vyriausybė kuriama ne tam, kad gyvenimą paversti rožiniu, bet tam, kad žmones padaryti vergais“. „...nėra skirtumo tarp respublikonoų ir demokratų, yra vienas lėlininkas, kuris valdo abi partijas. Rinkimai tai tik spektaklis“. Jo teigimu, globalistai sukūrė ES ir eurą. Tą patvirtino ir p. Davignon, Bilderbergo grupės pirmininkas, duodamas interviu „EUobserver“: ”it could also ”improve understending“ on future action, in the same way it halped create the euro in the 1990s.“
....
„Presidents are selected, not elected“ F. Ruzveltas.

Realistas       2021-10-30 20:25

Siūlymas geras, bet daugiau idėjinis, nes neįgyvendinamas. Būtų naivu tikėtis, kad sąmoningas „prostitutas“ ims ir savo noru prisipažins (deklaruos) Covid pandemijos ar jos valdymo viešinimo pajamas. O turint galvoj, kad artimiausiam dešimtmetyje įvyks antras Niurnbergo procesas, ir jie jau tai nujaučia, tokia deklaracija jiems reikštų liūdnas perspektyvas.

O čia       2021-10-30 19:59

Tai pavarė. Iš esmės. Man netikėtas ir labai paprastas sprendimas.

123       2021-10-30 19:07

Ačiū gerb. Vėgėlei ir nelengvą bet principingą poziciją ginant žmogų.

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.