Europa, Ukraina, Rusija

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 17 d. 19:05

8     

    

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Draghi: gal išgerkime arbatos?

Macron: prašom mums 3 arbatos!

Palydovė: arbatą atnešiu rugpjūčio pabaigoj, cukrų – kažkur tarp spalio ir gruodžio. Šaukštelių neduosiu, kadangi jais beskalambindami Putiną galite supykdyti.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šiaip 1       2022-06-22 16:55

Žr. Wiki, pagal frazes “Потемкинские деревни” ir “Потешные воиска”, liet. “Potiomkino kaimai” ir “Pramoginė kariuomenė”)... O vokiečiai, ką, “iš kelmo spirti”? Nebuvo finansavimo - nėra ir Bundesvero ginkluotės (iš nieko nieko ir neatsiranda… Pavyzdys iš DW.
1. Ilgai ir brangu, arba Eurofighter
„Eurofighter“ yra modernus Bundesvero kovinis lėktuvas ir vienas iš skandalingiausių. Projekto prestižą – kuriant dalyvavo kelios Europos šalys – ištiko rimtos jų naudojimo problemos. „Eurofighter“ pasirodė brangus: vienvietis 16 metrų dydžio naikintuvas kainuoja per 100 milijonų eurų.
2. „Tornadas“, kuris skraido tik dieną
Naujų naikintuvų pristatymai vėluoja. Taigi, vis dar skraido „Tornadai“, kuriems naudojimą pats laikas nutraukti – pirmasis toks naikintuvas Bundesvere pakilo prieš 40 metų. Šiandien jų liko 86, tačiau pasiruošusių skraidyti yra ne daugiau nei 30. Kai kurie dėl kabinos apšvietimo problemų gali skristi tik dieną.
3. Kiek dar skraidys šis senas lėktuvas?
Viena opiausių problemų ne tik Bundesvere, bet ir daugumoje Europos kariuomenių – patikimi transporto lėktuvai. Bundesveras labai ilgai laukė, kuo pakeisti krovininį C-160 Transall, sukurtą dar septintajame dešimtmetyje. Liko jų ne daugiau nei 57 egzemplioriai, iš kurių į orą pakyla ne daugiau 25. Jį keičia Airbus A400M, bet su juo ne viskas taip paprasta.

Šiaip 2       2022-06-22 16:55

Tesinys: 4. Didysis galvos skausmas
„Airbus A400M“ laikomas moderniausiu transporto orlaiviu, tačiau jis yra ir vienas problemiškiausių. Kol kas Bundesveras gavo 8 A400M lėktuvus, tačiau šiandien tik vienas paruoštas skrydžiui, likusieji yra remontuojami. Kas 20 skrydžio valandų 45 metrų dydžio laineris siunčiamas apžiūrai. Neseniai viena iš naujųjų mašinų Lietuvoje sugedo ir gynybos ministrą iš ten turėjo išvežti senasis Transall.
5. Sraigtasparniai, kurie nepakyla
Ne mažiau problemų Bundesveras turi ir su malūnsparniais. Dėl problemų su varikliais 2015 metų vasarį teko laikinai atsisakyti transporto malūnsparnių NH90 naudojimo. Po pirminių problemų pavyko padidinti šiuolaikinių kovinių sraigtasparnių „Tiger“ kovinį parengtį, iš 37 skrenda 20. Tačiau iš 22 daugiafunkcinių Sea Lynx vienetų pakyla tik penki.
6. Problemos dėl šarvų
Bundesveras modernizuoja šarvuočių parką. Tačiau 2014 metais paaiškėjo, kad daugiau nei pusė iš 189 universalių ratinių Boxerių nebuvo paruošti eksploatacijai. Tiesa, nuo tada priekaištų jiems nebuvo. Tuo tarpu pasenusią pėstininkų kovos mašiną „Marder“ (nuotr.), tarnavusią nuo 1971 m., keičia pėstininkų kovos mašina „Puma“, šiuo metu jų yra 78. Pirmos serijos “pumų” stogai buvo prakiurę, bet defektas jau pašalintas.

Šiaip 3       2022-06-22 16:54

Tesinys: 7. Bundesveras laukia pasiūlymų iš Meadso
Bundesveras jau seniai nusprendė atnaujinti savo priešraketinės gynybos sistemas ir pakeisti pasenusias „Patriot“ oro gynybos sistemas. Pirmenybė šį kartą buvo suteikta Meads oro gynybos sistemai, juolab kad į jos plėtrą buvo investuoti Europos mokesčių mokėtojų pinigai.
8. O galgi “Patriot”?
Kol kas sutartis su „Meads“ gamintoju nesudaryta. Viena iš priežasčių – projekto kaina išaugo nuo keturių iki septynių milijardų eurų, rašoma žiniasklaidos pranešimuose, kuriuose cituojami aukšto rango Bundesvero pareigūnai. Šios naujienos nepraleido ir oro gynybos sistemos „Patriot“ gamintojas – „Raytheon“. Jie išreiškė viltį, kad jų sistema vis dar turi šansų ir patikino, kad galės sukurti oro gynybos sistemas, kurios būtų pigesnės nei Meadsas.
9. Laivai, kurie retai išplaukia į jūrą
Dar 2001 m. gruodį Vokietija užsakė penkias K130 korvetes. Iš pradžių buvo manoma, kad jie pradės tarnybą 2007 m. Tačiau dėl problemų, susijusių su varikliais, oro kondicionavimo sistema ir kompiuterinėmis programomis, K130 pristatymas laivynui labai vėlavo. Šiandien tik dvi iš penkių korvečių yra paruoštos kovos operacijoms.
10. Bent keturi iš dešimties
Bundesveras nuo 2018 metų ketina užsakyti dar penkias K130 korvetes, kad bent keturios išplauktų į jūrą po pirmo įsakymo. Bundesveras būtinybę pirkti 90 metrų laivus aiškina NATO reikalavimais. Preliminari projekto kaina – 1,5 milijardo eurų.
DW. Autorius: Michailas Bushuevas

Klausimas        2022-06-18 8:38

Vakar turkija bombardavo iraką. Užvakar izraelis bombardavo damasko oro uostą. Kur visi susirūpinę šalių vadovai? Kur irako ir sirijos vėliavytės seime? Ar ten ne karas ir ne agresija? O gal ten žmonės kitarūšiai, neverti lakstymo?

antiautoriui       2022-06-17 21:12

..neisterikuok,tuoj tevai tave paims is darzelio..

gintarui sadistui       2022-06-17 21:10

ale kaip ner parado Kijeve,taip ner.Ir nebus,nebent xuiliu ant sniuriuko tampys po gatves.

Gintaras Sadauskas       2022-06-17 20:02

Ukrainoje žuvo 50 Lietuvos samdinių, nacių, karių. 44 pabėgo. Dar 36 liko. Kaput Ukrainė ir šitiems bus, jei dar nesusivokė, kad Putino nugalėti neįmanoma. SKOTAS ROTERIS puikiai pasakė: Mes Irako kare, per visą, panaudojome 60 tūkstančių artilerijos sviedinių, o Rusija į dieną panaudoja 50 tūkstančių. Skaičius suvokiate? Kokia ugnies apimtis pas rusą. Ukraina prašo 300 artilerijos mašinų, vadinasi ji jau prarado tiek, o tiksliau 2000, kiek žmonių žuvo? Po 10 aptarnauja 1 pabūklą. Rusijos 1 divizija turi 300 pabūklų, o Ukraina maldauja tiek pat ant viso fronto. Europoje nėra tiek, galima sakyti, kad Europa pati nusiginkluos prieš Rusiją.

autoriams       2022-06-17 20:01

Labas, durniai jūs…

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.