Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Bažnyčios socialinis mokymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Harvardo teisės žurnale paneigti argumentai, pateisinę abortų legalizaciją – randasi nauja laisvė?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. birželio 27 d. 23:05

4     

    

Harvardo teisės žurnale paneigti argumentai, pateisinę abortų legalizaciją – randasi nauja laisvė?

Laisvos visuomenės institutas

Negimę kūdikiai pagal Konstituciją turi teisinį subjektiškumą (angl. constitutional persons). Tokią išvadą praėjusį mėnesį paskelbė Harvardo teisės ir viešojo administravimo žurnalas (angl. Harvard Journal of Law & Public Policy).

Žurnalo publikacijoje teigiama, jog negimusi gyvybė yra saugoma JAV 14-tos Konstitucijos pataisos. 1868 metais priimta pataisa skelbia, kad jokia valdžia negali be teisinio proceso „atimti asmens gyvybės, laisvės, nuosavybės ar neužtikrinti lygios teisinės apsaugos“. Todėl lemiamas klausimas, metų metais keliamas teismuose, yra, „ar apie gyvybę galima kalbėti ir turint omenyje negimusį asmenį“.

Harvardo teisės studentas Joshua Craddockas savo publikacijoje metė iššūkį tiek už teisę į gyvybę kovojantiems, tiek abortus palaikantiems asmenims.

Nuo Roe prieš Wade bylos abortams palankūs teismo sprendimai priimami remiantis prielaida, kad neaišku, ar negimęs vaikas yra gyvybė. Teismas dažniausiai apsiribodavo pasisakydamas, jog negimęs asmuo negali būti apibrėžiamas kaip gyvybė.

J. Craddock argumentai meta iššūkį ir konservatyviajai srovei, pasak kurios, JAV Konstitucija yra nesutverta apsaugoti negimusio žmogaus gyvybę.

Autorius tiki, kad abi diskusijos pusės yra neteisios, nes Konstitucija apsaugo negimusio asmens teisę į gyvybę. Tokią poziciją autorius grindžia trimis pagrindiniais argumentais: kokią reikšmę turėjo žodis asmuo, kai buvo rašoma Konstitucijos pataisa, ką sakė to meto abortus draudę įstatymai ir ką apie tai sakė rašiusieji Konstitucijos pataisą.

Vienoje straipsnio dalyje teigiama:

„Galima žiūrėti į žodynus, ieškant teisinių ir įprastinės reikšmės terminų. Taip pat galima gilintis į bendrosios teisės teisės tradiciją ir nagrinėti bylas, kuriose buvo bandyta išsiaiškinti 14-tos Konstitucijos pataisos teksto reikšmė. Naudojantis šia metodologija galima pagrįsti, kad Konstitucijos pataisa saugo ir gyvybę prenatalinėje stadijoje. Argumento struktūra yra paprasta: 14-toje Konstitucijos pataisoje žodis asmuo garantuoja lygią teisinę apsaugą visai žmonių rūšiai. Negimusi gyvybė tampa žmogiškosios rūšies dalimi nuo apvaisinimo momento, todėl yra saugoma Konstitucijos pataisos. Jeigu šis argumentas pripažįstamas patikimu, belieka parodyti, jog 14-tos Konstitucijos pataisos kūrimo metu gyvybe buvo laikoma viskas, kas biologiškai priklauso žmonių rūšiai“.

J. Craddock prieina pirie išvados, kad valstijos, kurios leidžia abortus, pažeidžia Konstituciją, todėl aukštesnės institucijos turi imtis priemonių apsaugoti negimusiai gyvybei.

Anot The Stream išvados, jeigu straipsnio autorius yra teisus, Aukščiausiasis Teismas savo sprendimuose, kalbėdamas apie negimusiuosius, pagaliau galės remtis Konstitucija.

Publikacijos pabaigoje J. Craddock pridūrė, kad 14-toji pataisa yra „naujos laisvės visiems žmonėms gimimas“.

Šaltinis: lifesitenews.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kai pamąstai,       2017-06-28 18:46

Kiek milijonų buvo nužudyta , kiek dar jų bus nužudyta? Galima įvardinti tai , kaip karu prieš negimusius,bejėgius. bet svarbiausia , kad tokį žudymą supranta kai tokį  tie , kurie reikalauja laisvės žudyti. kai nužudoma iš nežinios, nesuvokiant ir kai žudoma žinant, kad darai nuodėmę, nusikaltimą. Kaip tada būti , jaustis Sąžinei, kad padarei nuodėmę, nusikaltimą prieš mažą , bejėgį žmogeliuką?.Todėl šio jauno teisininko pasišventimas šiai kovai už gyvybę vertas pačių gražiausių pagyrimo žodžių.

The Telegraph       2017-06-28 11:34

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/06/13/colombia-gets-first-polyamorous-family-three-men-legally-established/?utm_source=email+marketing+Mailigen&utm_campaign=News+6.27.17&utm_medium=email

13 June 2017 • 6:41pm  
Three gay men say they have gained legal recognition as the first “polyamorous family” in Colombia, where same-sex marriages were legalised last year.

Juokinga       2017-06-28 10:55

jei nebūtų graudu, kad paprastam dalykui, kurį suvokia ir kaimo bobutė, reikia įvardinti 100 metų, kad tai suprastų aukščiausio teismo veikėjai. Užteko kelių žodžių kombinacijos ir visiem atsivers akys, kad pamatytų esmę.

Kiek talentų abortų būdu       2017-06-28 10:13

nužudoma…Aplamai talentų tema dar nelabai kalbama,o ,ar nesvarbiausia universitetų,mokyklų ,verslininkų ir kiekvieno doro žmogaus misija būtų “nepraeiti pro talentą”,kaip sakė rusų dainininkė Ala Pugačiova.Labai gaila,kad dažnai net akademiniuose sluoksniuose keroja pavydas talentams.Ir svarbiausia aukštųjų mokyklų misija -sudaryti sąlygas atsiskleisti talentams,kurių turi daugelis.Tačiau dažnai jie slopinami.


Rekomenduojame

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Rasa Čepaitienė. Apie marginalus

Valdas Vasiliauskas. Amžinas nepriklausomybės ir demokratijos susikirtimo taškas. Neįmanomybės istorija: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

NOKT kreipimasis Dėl R. Šimašiaus ir kitų atsakingų asmenų neteisėtų veiksmų

Robertas Grigas. Sovietai ir tarybos

Arkivysk. Sigito Tamkevičiaus homilija per Šv. Mišias tremtinių šventėje Ariogaloje „Su Lietuva širdy“

Nuo antitarybinių eilėraščių iki „Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikos“. Petro Plumpos istorija

Geroji Naujiena: Palaiminti tie, kurie rūpinasi tapti turtingi pas Dievą

Stasys Jakeliūnas: Bankų ir jų atstovų gerovės valstybė sukurta ir puikiai veikia!

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 3 metų

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės anatomija

Kviečiame pasirašyti CitizenGO peticiją, skirtą Amsterdamo merei: STOP pedofilijos propagandai „Gay Pride“ renginiuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.