Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Bažnyčios socialinis mokymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Harvardo teisės žurnale paneigti argumentai, pateisinę abortų legalizaciją – randasi nauja laisvė?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. birželio 27 d. 22:05

4     

    

Harvardo teisės žurnale paneigti argumentai, pateisinę abortų legalizaciją – randasi nauja laisvė?

Laisvos visuomenės institutas

Negimę kūdikiai pagal Konstituciją turi teisinį subjektiškumą (angl. constitutional persons). Tokią išvadą praėjusį mėnesį paskelbė Harvardo teisės ir viešojo administravimo žurnalas (angl. Harvard Journal of Law & Public Policy).

Žurnalo publikacijoje teigiama, jog negimusi gyvybė yra saugoma JAV 14-tos Konstitucijos pataisos. 1868 metais priimta pataisa skelbia, kad jokia valdžia negali be teisinio proceso „atimti asmens gyvybės, laisvės, nuosavybės ar neužtikrinti lygios teisinės apsaugos“. Todėl lemiamas klausimas, metų metais keliamas teismuose, yra, „ar apie gyvybę galima kalbėti ir turint omenyje negimusį asmenį“.

Harvardo teisės studentas Joshua Craddockas savo publikacijoje metė iššūkį tiek už teisę į gyvybę kovojantiems, tiek abortus palaikantiems asmenims.

Nuo Roe prieš Wade bylos abortams palankūs teismo sprendimai priimami remiantis prielaida, kad neaišku, ar negimęs vaikas yra gyvybė. Teismas dažniausiai apsiribodavo pasisakydamas, jog negimęs asmuo negali būti apibrėžiamas kaip gyvybė.

J. Craddock argumentai meta iššūkį ir konservatyviajai srovei, pasak kurios, JAV Konstitucija yra nesutverta apsaugoti negimusio žmogaus gyvybę.

Autorius tiki, kad abi diskusijos pusės yra neteisios, nes Konstitucija apsaugo negimusio asmens teisę į gyvybę. Tokią poziciją autorius grindžia trimis pagrindiniais argumentais: kokią reikšmę turėjo žodis asmuo, kai buvo rašoma Konstitucijos pataisa, ką sakė to meto abortus draudę įstatymai ir ką apie tai sakė rašiusieji Konstitucijos pataisą.

Vienoje straipsnio dalyje teigiama:

„Galima žiūrėti į žodynus, ieškant teisinių ir įprastinės reikšmės terminų. Taip pat galima gilintis į bendrosios teisės teisės tradiciją ir nagrinėti bylas, kuriose buvo bandyta išsiaiškinti 14-tos Konstitucijos pataisos teksto reikšmė. Naudojantis šia metodologija galima pagrįsti, kad Konstitucijos pataisa saugo ir gyvybę prenatalinėje stadijoje. Argumento struktūra yra paprasta: 14-toje Konstitucijos pataisoje žodis asmuo garantuoja lygią teisinę apsaugą visai žmonių rūšiai. Negimusi gyvybė tampa žmogiškosios rūšies dalimi nuo apvaisinimo momento, todėl yra saugoma Konstitucijos pataisos. Jeigu šis argumentas pripažįstamas patikimu, belieka parodyti, jog 14-tos Konstitucijos pataisos kūrimo metu gyvybe buvo laikoma viskas, kas biologiškai priklauso žmonių rūšiai“.

J. Craddock prieina pirie išvados, kad valstijos, kurios leidžia abortus, pažeidžia Konstituciją, todėl aukštesnės institucijos turi imtis priemonių apsaugoti negimusiai gyvybei.

Anot The Stream išvados, jeigu straipsnio autorius yra teisus, Aukščiausiasis Teismas savo sprendimuose, kalbėdamas apie negimusiuosius, pagaliau galės remtis Konstitucija.

Publikacijos pabaigoje J. Craddock pridūrė, kad 14-toji pataisa yra „naujos laisvės visiems žmonėms gimimas“.

Šaltinis: lifesitenews.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kai pamąstai,       2017-06-28 17:46

Kiek milijonų buvo nužudyta , kiek dar jų bus nužudyta? Galima įvardinti tai , kaip karu prieš negimusius,bejėgius. bet svarbiausia , kad tokį žudymą supranta kai tokį  tie , kurie reikalauja laisvės žudyti. kai nužudoma iš nežinios, nesuvokiant ir kai žudoma žinant, kad darai nuodėmę, nusikaltimą. Kaip tada būti , jaustis Sąžinei, kad padarei nuodėmę, nusikaltimą prieš mažą , bejėgį žmogeliuką?.Todėl šio jauno teisininko pasišventimas šiai kovai už gyvybę vertas pačių gražiausių pagyrimo žodžių.

The Telegraph       2017-06-28 10:34

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/06/13/colombia-gets-first-polyamorous-family-three-men-legally-established/?utm_source=email+marketing+Mailigen&utm_campaign=News+6.27.17&utm_medium=email

13 June 2017 • 6:41pm  
Three gay men say they have gained legal recognition as the first “polyamorous family” in Colombia, where same-sex marriages were legalised last year.

Juokinga       2017-06-28 9:55

jei nebūtų graudu, kad paprastam dalykui, kurį suvokia ir kaimo bobutė, reikia įvardinti 100 metų, kad tai suprastų aukščiausio teismo veikėjai. Užteko kelių žodžių kombinacijos ir visiem atsivers akys, kad pamatytų esmę.

Kiek talentų abortų būdu       2017-06-28 9:13

nužudoma…Aplamai talentų tema dar nelabai kalbama,o ,ar nesvarbiausia universitetų,mokyklų ,verslininkų ir kiekvieno doro žmogaus misija būtų “nepraeiti pro talentą”,kaip sakė rusų dainininkė Ala Pugačiova.Labai gaila,kad dažnai net akademiniuose sluoksniuose keroja pavydas talentams.Ir svarbiausia aukštųjų mokyklų misija -sudaryti sąlygas atsiskleisti talentams,kurių turi daugelis.Tačiau dažnai jie slopinami.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.