Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Bažnyčios socialinis mokymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Harvardo teisės žurnale paneigti argumentai, pateisinę abortų legalizaciją – randasi nauja laisvė?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. birželio 27 d. 23:05

4     

    

Harvardo teisės žurnale paneigti argumentai, pateisinę abortų legalizaciją – randasi nauja laisvė?

Laisvos visuomenės institutas

Negimę kūdikiai pagal Konstituciją turi teisinį subjektiškumą (angl. constitutional persons). Tokią išvadą praėjusį mėnesį paskelbė Harvardo teisės ir viešojo administravimo žurnalas (angl. Harvard Journal of Law & Public Policy).

Žurnalo publikacijoje teigiama, jog negimusi gyvybė yra saugoma JAV 14-tos Konstitucijos pataisos. 1868 metais priimta pataisa skelbia, kad jokia valdžia negali be teisinio proceso „atimti asmens gyvybės, laisvės, nuosavybės ar neužtikrinti lygios teisinės apsaugos“. Todėl lemiamas klausimas, metų metais keliamas teismuose, yra, „ar apie gyvybę galima kalbėti ir turint omenyje negimusį asmenį“.

Harvardo teisės studentas Joshua Craddockas savo publikacijoje metė iššūkį tiek už teisę į gyvybę kovojantiems, tiek abortus palaikantiems asmenims.

Nuo Roe prieš Wade bylos abortams palankūs teismo sprendimai priimami remiantis prielaida, kad neaišku, ar negimęs vaikas yra gyvybė. Teismas dažniausiai apsiribodavo pasisakydamas, jog negimęs asmuo negali būti apibrėžiamas kaip gyvybė.

J. Craddock argumentai meta iššūkį ir konservatyviajai srovei, pasak kurios, JAV Konstitucija yra nesutverta apsaugoti negimusio žmogaus gyvybę.

Autorius tiki, kad abi diskusijos pusės yra neteisios, nes Konstitucija apsaugo negimusio asmens teisę į gyvybę. Tokią poziciją autorius grindžia trimis pagrindiniais argumentais: kokią reikšmę turėjo žodis asmuo, kai buvo rašoma Konstitucijos pataisa, ką sakė to meto abortus draudę įstatymai ir ką apie tai sakė rašiusieji Konstitucijos pataisą.

Vienoje straipsnio dalyje teigiama:

„Galima žiūrėti į žodynus, ieškant teisinių ir įprastinės reikšmės terminų. Taip pat galima gilintis į bendrosios teisės teisės tradiciją ir nagrinėti bylas, kuriose buvo bandyta išsiaiškinti 14-tos Konstitucijos pataisos teksto reikšmė. Naudojantis šia metodologija galima pagrįsti, kad Konstitucijos pataisa saugo ir gyvybę prenatalinėje stadijoje. Argumento struktūra yra paprasta: 14-toje Konstitucijos pataisoje žodis asmuo garantuoja lygią teisinę apsaugą visai žmonių rūšiai. Negimusi gyvybė tampa žmogiškosios rūšies dalimi nuo apvaisinimo momento, todėl yra saugoma Konstitucijos pataisos. Jeigu šis argumentas pripažįstamas patikimu, belieka parodyti, jog 14-tos Konstitucijos pataisos kūrimo metu gyvybe buvo laikoma viskas, kas biologiškai priklauso žmonių rūšiai“.

J. Craddock prieina pirie išvados, kad valstijos, kurios leidžia abortus, pažeidžia Konstituciją, todėl aukštesnės institucijos turi imtis priemonių apsaugoti negimusiai gyvybei.

Anot The Stream išvados, jeigu straipsnio autorius yra teisus, Aukščiausiasis Teismas savo sprendimuose, kalbėdamas apie negimusiuosius, pagaliau galės remtis Konstitucija.

Publikacijos pabaigoje J. Craddock pridūrė, kad 14-toji pataisa yra „naujos laisvės visiems žmonėms gimimas“.

Šaltinis: lifesitenews.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kai pamąstai,       2017-06-28 18:46

Kiek milijonų buvo nužudyta , kiek dar jų bus nužudyta? Galima įvardinti tai , kaip karu prieš negimusius,bejėgius. bet svarbiausia , kad tokį žudymą supranta kai tokį  tie , kurie reikalauja laisvės žudyti. kai nužudoma iš nežinios, nesuvokiant ir kai žudoma žinant, kad darai nuodėmę, nusikaltimą. Kaip tada būti , jaustis Sąžinei, kad padarei nuodėmę, nusikaltimą prieš mažą , bejėgį žmogeliuką?.Todėl šio jauno teisininko pasišventimas šiai kovai už gyvybę vertas pačių gražiausių pagyrimo žodžių.

The Telegraph       2017-06-28 11:34

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/06/13/colombia-gets-first-polyamorous-family-three-men-legally-established/?utm_source=email+marketing+Mailigen&utm_campaign=News+6.27.17&utm_medium=email

13 June 2017 • 6:41pm  
Three gay men say they have gained legal recognition as the first “polyamorous family” in Colombia, where same-sex marriages were legalised last year.

Juokinga       2017-06-28 10:55

jei nebūtų graudu, kad paprastam dalykui, kurį suvokia ir kaimo bobutė, reikia įvardinti 100 metų, kad tai suprastų aukščiausio teismo veikėjai. Užteko kelių žodžių kombinacijos ir visiem atsivers akys, kad pamatytų esmę.

Kiek talentų abortų būdu       2017-06-28 10:13

nužudoma…Aplamai talentų tema dar nelabai kalbama,o ,ar nesvarbiausia universitetų,mokyklų ,verslininkų ir kiekvieno doro žmogaus misija būtų “nepraeiti pro talentą”,kaip sakė rusų dainininkė Ala Pugačiova.Labai gaila,kad dažnai net akademiniuose sluoksniuose keroja pavydas talentams.Ir svarbiausia aukštųjų mokyklų misija -sudaryti sąlygas atsiskleisti talentams,kurių turi daugelis.Tačiau dažnai jie slopinami.


Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Tėvynės sąjungos G taškas

Agnė Širinskienė. Bankai ir prekybos centrai stokoja socialinės atsakomybės ir solidarumo su visuomene

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.