Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Gyvulių ūkio naujienos: LRT galės vykdyti savo misiją, jei ir tik jei jos veiklą prižiūrės savas kontrolierius. A. Rusteikos ir A. Švarplio komentarai

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gruodžio 20 d. 0:55

9     

    

Gyvulių ūkio naujienos: LRT galės vykdyti savo misiją, jei ir tik jei jos veiklą prižiūrės savas kontrolierius. A. Rusteikos ir A. Švarplio komentarai

Jūratė Žuolytė (DELFI.lt): „LRT siekia išskirtinių sąlygų: nori, kad jos žurnalistų etikos negalėtų vertinti Visuomenės informavimo etikos komisija“:

„Trečiadienį Seimo kultūros komitetas balsuodamas pritarė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) siūlymui, kad Visuomenės informavimo etikos komisija, kuri Lietuvoje prižiūri, ar žiniasklaida elgiasi etiškai, nevertintų LRT veiklos – LRT teigia, kad šią funkciją gali atlikti jos Tarybai pavaldus LRT etikos kontrolierius. Kiti žiniasklaidos atstovai stebisi, kodėl visuomeniniam transliuotojui turėtų būti taikomos kitokios taisyklės nei kitiems žurnalistams, ir pastebi, kad Vakarų šalyse įprasta praktika, kai visuomeniniai transliuotojai turi ir vidinius etikos kontrolierius, ir tuo pačiu yra vertinami bendrų etikos priežiūros institucijų.“

* * *

Algimantas Rusteika: „Nepriklausomų ir laisvų žurnalistų“ veiklos etiką švelniai ir provaldiškai vertina šiltos provaldiškos tarnybos: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba ir Visuomenės informavimo etikos komisija.

Bet net ir šios iš savųjų rato draugelių sudarytos kontoros negali nepastebėti akivaizdžių pažeidimų, kada skelbiamos netikslios žinios, patyčios ir vienpusiškos nuomonės, nesuteikiant teisės viešai šmeižiamam asmeniui jokios galimybės paneigti informaciją*.

Už tokį konkretų pažeidimą šiemet Visuomenės informavimo etikos komisija netgi buvo priversta LRT nubausti. Na, bet atėjo metas rinkimų pergalės vaisius raškyti. Konservatorių viešųjų ryšių agentūros LRT, išlaikomos ir dulkinančios mums protus už mūsų pinigus, abiejų lyčių vadovytės jau pasididino algas 20 000 EUR.

Dabar laikas ir komforto zoną apsitverti, apsišiltinti ir susitvirtinti. Kad išvengtų visuomenės kontrolės „visuomeniniam transliuotojui“, visuomeninis manipuliuotojas siekia panaikinti net pačią kontrolės galimybę (daugiau apie tai ČIA).

Trečiadienį Seimo kultūros komitetas pritarė LRT siūlymui, kad Visuomenės informavimo etikos komisija nevertintų LRT veiklos. O kad būtų sudaryta regimybė, jog visuomenė kontroliuoja LRT, siūloma įsteigti kontrolieriaus-ombudsmeno pareigybę, kurią ir mes siūlome.

Tik gudriai – ją padaryti ne nepriklausomą nuo LRT, kas būtų logiška, o pačios LRT parenkama, skiriama ir kontroliuojama vidine kontorėle.

Sukursime zoną be jokios išorinės kontrolės – visuomenės pinigais išlaikomą propagandos monstrą. Ir patys save kontroliuosime, ponai. Jus visus taip pat.

* * *

Andrius Švarplys : Reikia apsaugoti nacionalinio transliuotojo nepriklausomumą, todėl nuo šiol… LRT reguliuos save pati.

Skiriama visiems dundukams, kurie galvojo, kad „valstiečių“ bandymas sutvarkyti LRT savivaliavimą buvo grėsmė savarankiškumui. Taip pat – geros valios, bet suklaidintiems žmonėms.

Ir dar. Į valdžią atėjo konservatoriai, vadinasi reikalų tvarkymas pajudėjo.

*Agnė Širinskienė. #Gyvulių_ūkis
Skaidrumas, atskaitomybė visuomenei, aukšti žiniasklaidos standartai – buvo burtažodžiai, su kuriais darbą pradėjo naujoji LRT vadovybė. Panašu, kad lozungai tęsėsi ne taip jau ilgai – tol, kol paskyrė.
Dabar LRT bus maloniau, jei juos kontroliuos kišeninis pačių pasiskirtas kontrolierius, o visos žiniasklaidos naudojamų savireguliacijos mechanizmų, išorės etikos sargų – nereikia, nors tie etikos sargai ir toliau budriai stebės tas visas likusias žiniasklaidos priemones.
Čia viskas po to, kai Visuomenės informavimo etikos komisija 2020 m. iš viso fiksavo 9 etikos pažeidimus Lietuvos žiniasklaidoje. Iš jų vienas buvo LRT už Mindaugo Aušros publikaciją „LRT tyrimas. Milijonai eurų nuomonei pirkti – kalbama apie šešėlines schemas žiniasklaidoje“.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasy tu, stasy       2020-12-24 19:12

Premjeras S. Skvernelis niekada nevartoja tokių frazių. Tai “Dėėdulės” lanzbergio poezija

ar visi prisimena       2020-12-20 13:59

kaip baigė propagandos šefas Jozefas Giobelsas?... (net nelaukė tribunolo). Monikutėms ir Co.  derėtų pasižiūrėti senų dokumentinių filmukų.

bjž       2020-12-20 13:08

Nieko naujo LT-vagia ir svaiginasi.

Buvo tokia        2020-12-20 11:56

vaikiška dainelė: ,,Išjunk televizorių! Išjunk tą televizorių, išjunk!” (tiksliai neprisimenu, nes televizorių jau seniai išjungiau). Kažin, ar ,,konservai” tą monikyną taip sočiai šertų, jei sužinotų, kad žiūrinčiųjų teliko koks 10 procentų užzombintųjų? Ne pinigų labiausiai reikia gailėti (tepaspringsta!), o savo sielų ramybės. Tai galim mes 2020 metais išgyventi be to televizoriaus ar vis dar negalim?

Įdomu.       2020-12-20 11:55

  Ar čia tas “etikos kontrolierius”, kaip prie sovietų buvo partsekretorius, kontroliuojantis, kad viskas būtų pagal valdžios (viešpaties) žodį?

stasys       2020-12-20 10:49

..Bet tuo paciu reiskia, kad lrt toliau eina i dumbla .
Atisdūso Vingė komisaras, prie žibalinės lempos , kažkur Vingio parke įškastame bunkeryje .
-  Pasinaudojus covyt19 epidemina mes vėl atgausyme Nepriklausomybę pavergtai šaliai ir jos tautai .

Tvankstas       2020-12-20 10:42

LRT yra CNN, BBC propagandoninių dešrelių platinimo copy / paste platinimo organas, todėl norint sužinoti apie LRT virtuvę, reikia pasiklausyti James O’Keef įrašų su CNN vadovo Jeff Zucker pokalbiais rytinių pasitarimų metu - viskas taip pat vyksta ir LRT.

taip       2020-12-20 10:17

Monika ne kvaila, ji supranta, kad dabar yra tas laikas, kai galima atsiimti atlygi uz istikima tarnyba iki rinkimu ir per rinkimus. Dabar konservatoriai turi jai ir komandai atsidekoti, tuo paciu uzsitikrindami, kad situacija nesikeis ir ateityje. Abieju grupiu interesai sutampa. O lrt ir zurnalistines etikos reikalu juk jokie nepriklausomi institutai netirs, nes cia gresmes lrt nepriklausomumui kaip ir nera. Gudriai suzaista, bent jau kol kas. Bet tuo paciu reiskia, kad lrt toliau eina i dumbla

stasys       2020-12-20 9:33

Truksta argumentacijos iš kritikų , gal todėl jog patys nesigilino kodėl toks sprendimas priimtas ? Abiems kritikams priminsiu S.Skvernelio išmintį ‘jei kibirą mėšlo sumaišysite su kibiru sviesto gausite du kibirus mėšlo ’ iš ko seka jo išmintis jog nesvarbu ka į ka pirmiau įpakuosyte rezultate vistiek gausite tą patį ir čia su eks-premjeru šimtu procentu sutinku .Žiūrėkime pirmiau į priežastį o vėliau kritikuokimę . Aš nei už nei prieš taip kaip netapo aiškiau kam to prisireikė LRT..

Rekomenduojame

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.