Emigracija, imigracija, demografija, Nevyriausybinės organizacijos

Gyventojai iš Lietuvos bėgs, kol bus eskaluojama visuotinė neviltis

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 23 d. 19:29

24     

    

Gyventojai iš Lietuvos bėgs, kol bus eskaluojama visuotinė neviltis

pozicija.org

Vasario 22 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Sambūrio „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“ Nacionalinio komiteto valdybos nariais.

Pastarieji informavo Seimo Pirmininką apie Lietuvos gyventojų nestabdomos masinės emigracijos padarinius. Pripažinta, jog svarbiausia grėsmė nacionaliniam saugumui yra ne vien išorinė Rusijos karinė intervencija. Filosofo dr. Krescencijus Stoškaus nuomone, jei masinės emigracijos mastai Lietuvoje ir toliau nemažės, visos kalbos apie grėsmes nacionaliniam saugumui nebeteks absoliučiai jokios prasmės, nes nebeliks subjekto, kurį reikėtų nuo tų grėsmių saugoti.

Apmaudu, kad naujoji Vyriausybė masinę gyventojų emigraciją ir šalies demografijos problemas yra „įspraudusi“ į  daugelio kitų valstybės prioritetų tarpą, kurie, anot filosofo, gali būti keliami tik tuo atveju, jei yra subjektas, dėl kurio tokie prioritetai egzistuoja.

Teisinga būtų kalbėti apie šeimų gausinimą ir vaikų gimstamumo skatinimą, tačiau kokia prasmė tai daryti, jeigu vakarykščiai abiturientai arba studentai, baigę universitetus, šiandien visam laikui palieka savo šalį.

Vyriausybė turėtų parengti ilgalaikę emigracijos suvaldymo ir šalies demografinės būklės gerinimo programą. Jis kvietė Seimo Pirmininką inicijuoti parlamentinių politinių partijų susitarimą emigracijai suvaldyti. Vėliau šiuo pavyzdžiu, jo nuomone, turėtų pasekti ir visuomenė, nes politinių partijų susitarimas negali būti laikomas nacionaliniu susitarimu. Visi turėtume susitarti ir prisiimti įsipareigojimus saugoti savo šalį, valstybę ir tautą nuo išnykimo, padėti bičiuliui, kaimynui, kviesti jį susilaikyti nuo emigracijos.

Migracijos ekspertas Dainius Paukštė pažymėjo, kad nepaisant Rusijos dezinformuojančios žiniasklaidos, kai kurių straipsnių duomenys joje nesuklastoti. Jis pateikė prieš porą dienų Rusijos spaudoje publikuotą straipsnį „Литовцы отказались от Литвы“.

Žinoma, straipsnio pavadinimas pasityčiojantis – lietuviai savo valstybės niekada neatsisakė, tačiau jo turinys pakankamai objektyvus, paremtas oficialiais mūsų migracijos duomenimis, todėl nevaldomos emigracijos požiūriu dėl savo neveiklumo esame pagrįstai nusipelnę pašaipų. Pats faktas, kad vien per šių metų sausį iš Lietuvos emigravo net 17 000 gyventojų, daug ką pasako.

Jis pateikė kelis konkrečius siūlymus, vienas iš kurių – Seimo migracijos komisijai suteikti komiteto statusą, su visais iš to išplaukiančiais įgaliojimais. Kitas siūlymas – Seime pateiktus įstatymo projektus vertinti ne vien požiūriu, kokią įtaką projektas turės kriminogeninei situacijai, korupcijai, verslo sąlygoms ir jo plėtrai, bet ir kokį poveikį (neigiamą ar teigiamą) jis turės gyventojų emigracijai ir kaip įstatymo projektas paveiks šalies demografinę būklę.

Atsakydamas į tai, kad daugelis priemonių stabdant emigraciją jau yra beprasmės ir pavėluotos, kad jaunimui nebereikia savo valstybės, nes jam priimtinas gyvenimas be sienų, politologas Marius Kundrotas pastebėjo, kad didžiausia spraga, lėmusi trečdalio šalies piliečių netektį, glūdi švietimo sistemoje: daugelį metų mokyklose ir universitetuose nebuvo ugdomas patriotizmas, pagarba ir meilė savo tautai, kalbai, kultūrai. Todėl didžiausi priekaištai ir svarbiausias uždavinys tenka Švietimo ir mokslo ministerijai – jokių permainų ateityje neįvyks ir jauni žmonės bėgs kaip bėgę iš šalies, jei nebus pokyčių ugdant žmonių sąmonę. Žinoma, reikia siekti demografinių pokyčių ir labiau remiant šeimas, skatinant vaikų gimstamumą.

Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas raštu pateikė keletą siūlymų, kurie gali įtakoti stabdant masinę emigraciją. Jo nuomone, suvokti masinės emigracijos tragediją ir šią problemą aktualizuoti pirmiausia privalo mūsų valdžia. Nepakanka apie nevaldomą emigraciją viešai kalbėti radijo ar televizijos laidose. Ilgalaikėje šalies vystymo strategijoje „Lietuva 2030“ masinė gyventojų emigracija net neminima – ji kaip problema svarbiausiuose valstybės dokumentuose neegzistuoja, o ateities vizijoje tarp prioritetų apie ją  net neužsimenama. Todėl naujieji politikai turi aiškiai ir nedviprasmiškai išreikšti savo požiūrį į Tėvynės ateitį, kaip tai padarė estai, įtvirtinę šalies konstitucijoje nuostatą, garantuojančią Estijos žmonių, estų kalbos ir Estijos kultūros išsaugojimą amžiams (Preambulė). Lietuvos politikai panašią nuostatą galėtų įtvirtinti ir Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, nekalbant apie ilgalaikes perspektyvas ir šalies vystymo strategiją. Akivaizdu viena – kol valdžios ilgalaikiuose planuose emigracijos problema neegzistuos, tol kalbos apie jos stabdymą bus tuščios ir beprasmės.

Kita vertus, emigracijos suvaldyti bus neįmanoma, jei valdžiai bus trukdoma tai daryti, jei šalies informacinėje erdvėje bus nuolat skleidžiamos patyčios iš politikų ir valstybės institucijų ar netgi iš atskirų visuomenės grupių, jei ir toliau bus eskaluojamos visuotinės grėsmės, masinė žmonių neviltis ir asmens nesaugumas.

Nacionalinio komiteto atstovų nuomone, daugelis didžiųjų periodinių leidinių ir žiniasklaidos portalų priklauso įtakingoms verslo grupėms, kurios ne visada atstovauja viešąjį ir nacionalinį interesą (šiomis dienomis tai patvirtino permainos portalo 15min.lt vadovybėje). Todėl Seimas privalo panaudoti savo galias kovai net tik su kenkėjiška priešiškų šalių skleidžiama dezinformacija, bet ir su Lietuvos žiniasklaidoje įsivyraujančia patyčių antikultūra, su nuolatiniais viešais asmens nekaltumo prezumpcijos pažeidinėjimais. Būtina keisti ir papildyti Nacionalinio transliuotojo ir Visuomenės informacijos įstatymus, ryžtingiau taikyti vadovų rotacijos principus, kurie pasiteisino renkant mokyklų, sveikatos apsaugos įstaigų ir valstybės tarnybų vadovus.

Seimo Pirmininkas pareiškė esąs patenkintas susitikimu – jis išgirdo nuoširdų jo dalyvių susirūpinimą Lietuvos ateitimi ir pažadėjo ateityje dažniau tartis su Nacionalinio komiteto nariais dėl konkrečių siūlymų masinei emigracijai stabdyti ir šalies demografijos būklei gerinti.

„Pozicijos“ inform.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nepasirašysiu        2017-02-26 11:49

Straipsnio autoriams atrodo, kad “permainos 15min.lt vadovybėje neatstovauja nacionalinio intereso”. “Pozicijai” taip pat atrodo, kad uz narkotiku legalizavimą kovojančio Bransoną vietininkas Lietuvoje ta interesą atstovauja. Neabejotinai - mankurtu pozicija.

KAIP SUPRASTI "ESKALUOJAMA"?...       2017-02-26 6:51

Gal norima pasakyti, kad Lietuvoje ne beviltiška padėtis? Atimkite šiandien ES ūbago dotaciją Lietuvai ir pamatysite….Beje, to laukti jau liko trys metai…Ta pati Europos sąjunga ir paleido vėjais Lietuvos energetiką, žemės ūkį, pramonę...o tariami “patriotai” net skulptūrų nepagailėjo, bet vietoje jų...kažkokius vamzdžius į Neries upę stato…Šios Lietuvos epochos nauji “šedevrai”...

Jėzusas       2017-02-25 9:56

Vyriausybė turėtų... reikia tą ir aną... kas tą darys??? Kur vardai ir pavardės? Kad ir tas sambūris - reikia analizes ir įgyvendinimo planus daryti, o ne sjezdus organizuoti. Siūlau sambūriui planą. Sambūris pasidaro visuomeninių organizacijų sąrašą ir siūlo bendradarbiauti - sukuria tautos gelbėjimo asociaciją. Vėliau kuria smegenų centrus kurie išgeneruoja planus. Tie planai realizuojami per politines partijas kokios jos bebūtų, prieš tai įgavus politinę valią. Planai parengti turi būti be romantinių nesamonių, kaip demokratija, žmogaus teisės, ėjimas į vakarus, laisa rinka, integracijos visokios, rusai puola ir pan. Buvimas ES gali būti kaip laikina taktikos priemonė, bet ne strateginis tikslas. Strateginis tikslas - išlikti tautine valstybe, su autonomine pasaulėžiūra ir adekvačiu požiūriu į aplinką. Terminas lietuvis turi reikšti ne teritorinę kilmę, bet pasaulėžiurinę sistemą (ir religija viename - kam sunkiau sumprantama).

Emigrantas       2017-02-24 23:22

Zmones isvyksta is Lietuvos todel ,kad netenka vilties sukurti nors minimaliai teisine valstybe.Sali valdo
grupe persirengusiu Kominterno kadru,kuriu tikslas -tautu sunaikinimas.
O tam tinka visos priemones.Uztat turime tokia TV,tokia spauda,tokius teismus ir prokuratura.O viskam vadovauja pasaulinio Kominterno vietininke Lietuvoje Dalka Melynas chalatas ir kuprius Oziabarzdis Apsimetelis.

s.m.       2017-02-24 20:22

superinis Šarūno komentaras. Tik irgi su tam tikromis išlygomis. Jei banditui, turinčiam milijardą subinė nedegtų varguoliui pieno litrą pardėj per mėnesį pabrangtinti 15 proc., tai gal netyčia koks kas dutūkstantasis ypačiai dvasingas varguolis, šiaip taip galus suvedantis iš patyčinių 350 jaurų mėnesiui, tais keliolika centų būtų mažiau “gobšus”. Mano giliu įsitikinimu, hipergobšumo piramidės viršus remiasi į tuos daugumoje ex-raudonus, kurie tautą apvogę per 1990-ųjų prichvatizacijas ir po to trukusį bardako dešimtmetį na niekada jau savo hipergobšumo nepažabos. Pašaržuosiu Šarūną, prabočykit, - geranoriška valdžia jau vos po pirmųjų milijonierių atsiradimo būtų įvedusi progresinius pajamų mokesčius. Bet tik ne “leudies atstovai” sėdintys banditų kišenėje.
Amen.

Šarūnas       2017-02-24 17:40

Net neabejoju, kad pagrindinė priežastis, kodėl lietuviai VISAM LAIKUI palieka Lietuvą, yra jų godumas ir pavydas turtingiau gyvenantiems. Iš tikrųjų, mes, lietuviai, esame užkietėję materialistai: samdiniams visuomet atrodo, kad jų atlyginimas - “ubagiškas”, o darbdaviams - kad jų pelnai yra “ubagiški”. Aišku, geranoriška valdžia samdinių pavydą gali šiek tiek apmalšinti priimdama atitinkamus įstatymus, mažinančius socialinę atskirtį, tačiau beveik nieko negali padaryti, siekiant pakelti bendrą ekonominį lygį, nes gyvename laisvos rinkos sąlygomis. Pabaigai, labai protingas posakis: “ne tas yra turtingas, kuris daug turi, bet tas, kuris nedaug nori” (čia visiems: tiek darbdaviams, tiek samdiniams, tiek viešojo sektoriaus darbuotojams).

Daiva       2017-02-24 17:36

LRT nuolat giria emigrantus. Esą lietuviai puikia gyvena užsienyje, o Lietuvoje jie nieko nepasiekė. Jau ir man reikia emigruoti. Televizija rodo, kad užsienyje laukia Rojus.Tik šiek tiek padirbsiu, o čia, anot žiniasklaidos, ir po 30 metų bus blogai.

Ne pilvo patriotas       2017-02-24 17:13

“Marius Kundrotas pastebėjo, kad didžiausia spraga, lėmusi trečdalio šalies piliečių netektį, glūdi švietimo sistemoje: daugelį metų mokyklose ir universitetuose nebuvo ugdomas patriotizmas, pagarba ir meilė savo tautai, kalbai, kultūrai.”
Aukso žodžiai! Patriotai lietuviškos duonos niekuomet nekeičia į užsienietiškus pyragus. Užsiauginome mankurtų kartą, kuriai reikia ne tėvynės su lietuviška kultūra, bet reikia tik prabangaus gyvenimo, na, gal dar anglosaksiškos kultūros. Ši jaunoji karta - Lietuvai jau pražuvusi karta, nes neįmanoma padaryti taip, kad Lietuvoje žmogus kada nors galėtų materialiai save apsirūpinti bent panašiai, kaip gyvendamas Anglijoje, Švedijoje ar Vokietijoje. Todėl visiškai netikiu tų politikų nuoširdumu, kurie emigraciją siūlo stabdyti ne kultūrinio patriotizmo bei dorovės ugdymu visuomeniniu mastu, bet TIK materialinio lygio kėlimu.

Julius Puras       2017-02-24 15:36

” trukdoma tai daryti, jei šalies informacinėje erdvėje bus nuolat skleidžiamos patyčios iš politikų ir valstybės institucijų ar netgi iš atskirų visuomenės grupių, jei ir toliau bus eskaluojamos visuotinės grėsmės” Tai nėra tos priežastys dėl ko emigruoja Lietuvei iš Lietuvos. Jaigu būtų Stoškus ir co. sąžiningi būtų atlikę emigruojancių asmenų apklausa. Ir aš isitikines kad motyvai ne patriotizmo trūkumas bet grynai ekonominiai. Ir aš toja šviesoje noriu užstoti mokytojus. Jie padarė viską ką galėjo. Kas dėl ekonominių priežasčių tai jas leme stambių investuotojų ėjimas į valdžia ir jos protegavimas. Stambus investuotojai mokėdami mažus atlyginimus ir dar daugiau atsiveždami pige darbo jėga žlugdo Lietuvos darbo rinka. Tai jie yra visų Lietuvos bėdų priežastis.

AAA       2017-02-24 11:53

Būtina plėsti ir vietinę gamybą bei vietos gaminių vartojimą. Tik taip galės didėti užimtumas, kuris didele dalimi irgi verčia žmones ieškotis darbo svetur. Bet ES kolonialinė politika būtent šitam ir gali trukdyti.

>$+$        2017-02-24 9:03

“Jei Seimas nepakyla aukščiau Kildišienės sijono ...” – tai kad ne Seimas, o žiniasklaida nepakyla aukščiau minėto sijono. Nepainiokite. Mes net nežinome dorai, kas vyksta tame seime. Nėra padoraus, objektyvaus atspindžio viešojoje erdvėje, nėra SĄMONINGAI

Pritariame       2017-02-24 8:46

„Kita vertus, emigracijos suvaldyti bus neįmanoma, jei valdžiai bus trukdoma tai daryti, jei šalies informacinėje erdvėje bus nuolat skleidžiamos patyčios iš politikų ir valstybės institucijų ar netgi iš atskirų visuomenės grupių, jei ir toliau bus eskaluojamos visuotinės grėsmės, masinė žmonių neviltis ir asmens nesaugumas“.

Dzeikas       2017-02-24 8:43

Siaip kaip jau buves amerikiecio kailyje (“tu gali kritikuoti Busha, tu - savas”)ir pats sau netiketai(vel) atsidures Lietuvoje galiu vel prirasineti kodel norisi moket mokescius kam nori, tik ne Lietuvai.Cia netgi dirbt uz atlygi yra geda ne baudziauninkui. Man jau liezuvis atsipo ta daryti.
Visdelto pabresiu dar karta: NE MAZUOSE ATLYGINIMUOSE ESME. Kapeikiniai,t.v. atlyginimai Lietuvoje tai vergo, zeko “pajokas” labai menkai susijes su darbu, jo kokybe ir realiu indeliu i sukuriama produkta.
Esme tiesos nebuvimas visuose lygiuose, nuo macro iki micro ir horizontaliai.
Paprastas pavyzdys: kazkas pralindo be eiles Lietuvoje - apsukruolis.Saunuolis.
kazkas bando pralist be eiles Lenkijoje (nekalbu apie Vokietija, netgi JAV kuri sudaryta is svieto perejunu) - ponuli, malonekit i eiles pabaiga, “as jusu neaptarnausiu!”. Tose chamavotose JAV(ypac Texase, kur 90% vyru ginkla gatvej nesiojasi) net ir nusaut gali - ne subtilus ten zmones, europietisko subtilumo neissiugde.
Kaip reaguotumete jeigu issipyle cisterna naftos ant jusu lauko? Uzstatyk paskutines kelnes, sok ant keliu pries traktoristus, bet atvaryk traktorius , visus kuriuos rasi , kad nustumti virsutinius 10-15cm dirvos ir sukisti i konteineri.Kiekviena minute brangi. Tada gal kitamet isaugs ten kazkas. O buratinai vietoj to konferencija rengia…
Dar: 1994m gamyklu direktoriai isleidzia “ukaza”: fiziskai neisleisti zmoniu is gamyklu iki darbo pabaigos.0 reakcijos is “laisvos” Lietuvos. Praejo 25 metai. Mentai stabdo automobilius gatvese nieko nepazeidusius, - “reidas”, dirba. Isejo “ukazas” - mobiliuju telefonu SIM korteles TIK su asmens dokumentais - ne zodzio protesto.valdzia daro - valdzia zino.
Tai cia tik kvailys ir oligofrenas lauke kol uz atlyginima isgyvent neimanoma tapo.Protingi suvoke , kad su tokia “tvarka” net ir ant aukso skrynios gulint badmetis ateis ir nese kudasiu.

Juozas       2017-02-24 8:40

Panašu, kad Lietuva tikrai išsivaikščios, kol kažkas sapalios, kad dėl emigracijos kalčiausia mokykla… Gal paskaitykite komentarus žmonių, kurie ne iš valdžios aukštumų mato problemą, ir taps aiškios priežastys. Kad ir čia p. Rasos. O ką galvojate daryti, kad milijonus pajamų gaunantieji mokėtų bent ne mažiau procentų mokesčių, negu gaunantys minimumą? Bet juk neišdrįs valdžia savęs skriausti.

delfyje       2017-02-24 7:53

dabar pesimizmą skleidžia Kuodis.Kaip programuosi,taip ir bus.Kodėl lenkai tvarkosi kitaip ir Lenkija neišsivaikšto.Pavyzdžiai čia pat.Neatidavė savo zloto.O ir Skvernelis vakar linksi Merkel užuot,-išlaikytų orumą ir prisilaikytų ir prie Anglijos.Merkel neamžina.

Agnė       2017-02-24 5:20

LRT mums turi būti info skleidėja, o ne Jakilaičio ir Co įmonė. Nuo to gal ir praďėkit seimo pirmininke Pranckieti.

$+$       2017-02-24 4:18

Seimas yra įstatymų leidimo institucija. Nuo įstatymų kokybės priklauso piliečių gyvenimas. Nei Graužinienė, nei Pranskietis nesupranta, kad jiems Seimo pirmininko kėdė per plati. Bet… tas saldus žodis valdžia - padaro savo. Nekiškite nosies ten kur nieko neišmanote, niekas iš jūsų nesišaipys.
<>
Mėnesį stumdėtes dėl embrionų, mėnesį boksuojates dėl vaikų mušimo-nemušimo, o apie 30 tūkstančių tautiečių susikrovė lagaminus ir išvažiavo. Jei Seimas nepakyla aukščiau Kildišienės sijono, tai apie kokių problemų sprendimą galima kalbėti?!
<>
Tarp kitko. Masinė emigracija egzodu vadinasi. Už tokius pinigus reikėtų ir Išsilavinimo turėti.

Rasa       2017-02-24 3:45

Pikta skaityti ,AR jie tikrai nesupranta kad Lietuvos zmogus isgyventi negali. Kelkite atlyginima nors 1300 euru IR daugelis sugrysPazabokiteprokuratura teismus kad SAZININGAI dirbtu o NE kurptu bylas IR teistu nekaltus zmones.Sodinkite. vagis I kalejima Masiuli Kevisa Oleka IR kitus vagis ZMONES SUGRYS ,nepilstykite is tuscio I kiaura nes jau atsibodotuscios JUSU ponuliai kalbos darykite ka nors nustokite sekti pasakas.

Valdžia       2017-02-24 1:37

negali suvaldyti Rusijos trolių, tai kaip ji gali suvaldyti emigraciją?

Juokas       2017-02-24 0:57

Valdzia net Keviso negali sutvarkyti,jie gi emigracija pazabos!

tai kad       2017-02-23 22:12

neviltį pasėjo valžia sunaikinusi apie milijoną darbo vietų,  nustačiusi atlyginimo minimumą iš kurio neįmanoma išlaikyti šeimos, įsigyti būstą - dėl to pagrindinai ie emigruoja Lietuviai.  Periferijoje pagrindinai arba minimumas arba iš viso jokio darbo - emigruodami žmonės gelbstisi nuo mirties

komuniagų pezalai       2017-02-23 21:52

kai nėra teisingumo
kai yra nebaudžiama komunistinė nomenklatūra (vagys: kėvišas, olekas ir kiti)
kai neleidžiama žmonėms būti savo krašto, savo žemės šeimininkais,
kai nėra jokios pagarbos ne “elito” žmogui ir t.t. ir t.t.
kai neleidžiama turėti savo verslo - kad tik neprasigyventų...
——-
niekad negrįž lietuviai iš tų kraštų, kur krikščioniškas suprantingumas, kur vertinamas žmogus.
o komunistai ir toliau vogs ir tyčiosis iš tautiečių - tokie jie yra, buvo ir bus…

Lietuvos Vaikmušių Asociacijos Pirmininkas       2017-02-23 21:16

Dabar svarbiausia yra kovoti už mūsų teises mušti vaikus.

Pikc       2017-02-23 21:08

“Seimo Pirmininkas pareiškė esąs patenkintas susitikimu – jis išgirdo nuoširdų jo dalyvių susirūpinimą Lietuvos ateitimi ir pažadėjo ateityje dažniau tartis su Nacionalinio komiteto nariais dėl konkrečių siūlymų masinei emigracijai stabdyti ir šalies demografijos būklei gerinti.” - tikiuosi, kad jis ne TIK TIEK pasakė, nes priešingu atveju jis nepasakė NIEKO - tiesiog užsidėjo “paukščiuką”, kad “su šitais susitikta”. Iš esmės, tai būtų tas pats, kas Žiobienės kontoros reakcija į pranešimą apie rimtą problemą: “ačiū už jūsų nuomonę ir rūpestį”.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.