Dienos aktualija, Aplinkosaugos politika, Partijos

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 3 d. 11:09

14     

    

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Ką tik Didžiosios Britanijos politinės partijos paskelbė savo priešrinkiminius manifestus.

Partijos, suprasdamos klimato kaitos svarbą bei britų nuotaikas, varžosi, kuri daugiau medžių pasodintų, gavusi šalies valdymo mandatą.

Konservatoriai įsipareigoja per metus pasodinti po 30 mln., liberalai demokratai – po 60 mln., o leiboristai iki 2040 metų ketina pasodinti 2 bln.

Mokslininkų paskaičiavimu, norint suvaldyti klimato kaitą, žemėje tereikia pasodinti 3 bln. medžių.

Kiek milijonų medžių mūsų šalyje per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino mūsų godumas ir gobšumas?

Kiek milijonų medžių didindama valstybinių miškų kirtimo normas ir manipuliuodama miškų urėdijų įstatymu dar ketina iškirsti apsimetėlių „žaliųjų“ vyriausybė?

O kiek jų dar iškirs bei žaliųjų plotų suniokos „įsisavindami“ Europos Sąjungos lėšas aplinkai, tvarkyti miestų, miestelių ir bažnytkaimių karaliai karaliukai?

Kada Lietuvoje atsiras partija ar bent atskiri politikai, kurie išlįs iš „taigis taigis kaipgis“ XIX amžiaus Vingių Jono mentaliteto ir suvoks, ką normaliame pasaulyje jau suvokia visi paaugliai, kad esminis pagrindinis klausimas šiandienos pasaulyje – žmonijos išlikimo klausimas – artėjančios klimato kaitos sąlygotos visuotinės katastrofos klausimas?

Ar mūsų ekologinė sąžinė kada nors subręs vietoj beprasmių, kaip nuodingi grybai besidauginančių partijų partijėlių, tenkinančių tik savo vadukų parapijinius interesus, turėti modernią europinę mūsų visų bei mūsų žemės, vandenų, miškų sveikata, vadinasi, ir ateitimi besirūpinančią, anot Jono Pauliaus II-ojo, gyvybės kultūra besiremiančią Žaliųjų partiją?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-12-5 18:09

Citata: “Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?”
***
Ponas Gytis nesusigaudo apie ką kalba, nes vartoja žodį “mūsų”. Lietuvos valdžia yra nelegitimi, vadinasi yra ne MŪSŲ. Iš Lietuvos piliečių yra ATIMTA konstitucinė lygi ir tiesioginė rinkimų teisė, todėl visi 7 Seimai yra antikonstituciniai. Tai kai turėsime MŪSŲ, o ne okupacinę, valdžią, tada ir galėsime save kaltinti. Šią teisę rinkti savo valdžią pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę iš MŪSŲ atėmė 1992-07-09 LR SIGNATARAI su V.LANDSBEREGIO parašu priimdami tokį rinkimų įstatymą. Pagal tą idiotišką kgbistinį komunistinį ir NIEKŠIŠKĄ įstatymą jau išrinktas Seimo narys dar kartą dalyvauja tuose pačiuose rinkimuose, kad būtų dar kartą išrinktas, kad neišrinktas patektų į Seimą. Tokia NIEKŠYBĖ yra įvykdyta prieš Lietuvą.

buvo tokie kavinės draugai       2019-12-4 11:06

Padegimas, Degėsys ir Svilainis. Ne į tema.

"turėti modernią europinę"?       2019-12-4 10:50

Užtektų tik normalios žalios. Europos žaliosios partijos dabar užsikrėtusios leftizmo maru, žalumas tapo mados reikalu, būtinu rinkiminiu cirku, ir priemone prieiti prie lengvų pinigų. O realybėje tokie sugeba tik visus viskuom kaltinti ir Gretą eksponuoti. Medžių tokie nesodina. Jie labiau rūpinasi, kad nestrigtų nelegalių imigrantų importo verslas. O Afrika džiaugiasi, kad gali ištuštinti savo kalėjimus. Gera iliustracija yra ponas Linas Balsys. Iš Žaliųjų partijos neseniai perbėgęs pas socdemus. Su valstiečiais žaliaisiais jis neva nesusikalbėjo, mat dėl homoseksualų, pabėgėlių ir kitų panašių reikalų Karbauskio valstiečiai yra talibaniškai konservatyvūs. Ponas Balsys pas socdemus rado ir žalumą, ir tikras “modernias europines” vertybes. Normalus rinkėjas pageidautų, kad žalumas nebūtų apaugęs neomarksizmu, kaip tikėkimės ir autorius nėra vaivorykštinis žaliasis.

Al.       2019-12-4 0:04

Kaip teisingai pastebėjo na galas, 2 bln., išvertus į lietuvių kalbą yra du milijardai. Ir, nors pritariu grumstui, kad čia kaltas ne vien medžių naikinimas, bet jie mums būtini. Juos visai pelnytai garbino ne tik lietuviai, slavai ar keltai, bet net ikiislaminiai arabai. Vistik, tokių jausmingų šūktelėjimų per maža, kad sustabdytume medkirčiu - reikia bent šiokio tokio plano.

grumstas       2019-12-3 20:35

Pone Padegimai nustokit kliedėti , pradėkite mąstyti, pradėkite domėtis klinmato kaitos priežastimis. Suabejokite ar ta klimato kaita vien nuo žmonijos veiklos priklausoma ir vienintelė priežasti. Žemėje vyko daugybė klimato kaitos etapų kurie keitė vienas kitą.Ir tai buvo dar tada , kai Dievas da nebuvo nulipdęs adomo ir Ievos .. Klimato kaitos ideologija - didžiulis potencialas biurokratams. milžiniškai mokslininkų armijai tiriančių šiuos procesus ir iš biudžetų gaubnančius milijardines lėšas tyrimams ir reklamavimuisi. Yra dėl ko stengtis.
O reiktų rėkti apie tai , kad žemė tampa šiukšlių krūva, užnuodyti , užšiukšlinti vandenynai ir žemė, gruntas , prikaupta begalė radiacinio atominio ginklo,kurio panaudojimas tikrai atneš klimato pakitimą- branduolinę žiemą.  O galtai bus vaistas nuo klimato atšilimo? žmonijai reikia atsigręšti į tausojimą ir saugojimą tai kas duota Aukščiausiojo žmogaus gyvenimui , o ne besaikiam turtų kaupimui. Turtų . kuris lemia vienų tautų pavergimą , kitų tautų dominavimą skurdžiujų atžvilgiu. Atsigręžti į tai kas vadinama civilizuotu žmoniškumu. 
 

Man       2019-12-3 20:20

yra GRAUDU žiūrėti į mokinukų PRATYBŲ knygeles - lapai pusiau užpildyti tekstukais ir testukais, truputis LAISVO ploto parašinėjimui ir - beveik KARTONO storio lapai…. Vaikai priversti NEŠIOTIS tuos puskartonio gaminius…... Gaminių PLATINTOJAI įsisavina antpelnį..... O gamintojai GAMINA, GAMINA ... ir gamina tuos puskartonio NIEKALUS, kuriems pagaminti reikia DAUG MEDŽIŲ..... Tikrai TAUSOTI medžius reikia mokinti ir pradėti nuo to, kas dedama ant mokyklos stalo…..

ah1       2019-12-3 20:20

o kas dėl partijų tai partijos turėtų likti tik dvi, viena atstovaujanti ponų/ laisvų nuo mokesčių ir kita atstovaujanti mokančius mokesčius su nustatyta kvota 70:70.. Šiai dienai kiek besikurtų partijų visos partijos atstovauja tik ponų/ laisvų nuo mokesčių interesus, net neabejoju.

ah1       2019-12-3 19:09

o kiek krikščionys eglučių kasmet iškapoja, paskaičiavo kas nors, kiek ąžuolų krikščionys nukapojo ir nužudė ąžuolų žydui Jėzui pavaizduoti? Ne tik kad žudo medžius be galiesčio kapodami, bet dar ir džiaugasi medžio eglės mirtim ja blizgančiom tuštybėm apkarstę... Kai gyvenimo, gamtos saugojimą pakeičia mirties ir gamtos naikinimo garbinimas, pagal dėsnį “panašus traukia panašų” atitinkamos ir pasekmės.Žmogaus išlikimo klausimą lemia medžiai (lietuviai seniai tai žinojo - girios čia buvo šventos, medžiai garbinami, gimus vaikui sodindavo medį),o ne žmonių susigalvotas dievas - na bet kaip Jūs tuo įtikinsit krikščionis Lietuvos valdžioje?

Nuomonė       2019-12-3 17:52

Žmogus pasakė tiesą. Pagarba jam.

na gal       2019-12-3 17:14

bln neteisinga, taip nereiketu rasyti. billions lietuviskai yra milijardai. bent jau taip mane mokykloje kazkada moke. o siaip tas medziu sodinimo vajus buti isai geras dalykas, bet kazkodel manau, kad ir sita reikala pasauliniai zalieji pavers eiline nesamone

Žodžio laisvė...       2019-12-3 14:05

Besočiai begemotai kol nepavers Lietuvą visiška dykuma tol nenurims,atrodo.Juk valdžios tvirtos neturime.Kiekvienas aukštai sėdintis negalvoja apie Lietuvos
ateitį,nes jau milijonas pabalsavo kojomis ir ginti Lietuvos beveik nelieka kam.
Va,kas atsitinka kai iš ubago pasidaro ponas,jam ir jūra pasidaro iki kelių.Kai
žino,kad už nusikaltimus Tėvynei ir tėvynainiams niekas nenubaus,tai praradę sąžinę ir gėdą be gailesčio niokoja gimtus namus prie Baltijos krantų.To Lietuvos gamta,
atrodo,nėra patyrusi nuo savo sūnų tokios nežmoniškos skriaudos per visą savo buvimą
čia nuo amžių amžius.Protą ,sąžinę ir gailestį graužia maro vėžys.

Balamutas       2019-12-3 12:58

Kam mums miškas, kam mums grybai, uogos, jei mielesnės dzūkų mergos nuogos.

Enteligentas       2019-12-3 12:06

Dar pagalvojau, kodėl “suorganizuoti” ūkininkai stato žalius, o ne tarkime, mėlynus kryžius.
O atsakymas į klausimą, kada atsiras tokia partija, jau yra: tai partija, už kurią visada balsuoja Padegimas, Kuprevičius ir kiti inteligentai.

Enteligentas       2019-12-3 11:59

Mūsų intelingentai drąsūs ten, kur leidžiama. Juk niekas už medžių kirtimo kritiką neišmes iš darbo:). O be to, įbrendi į taip madingą kalbų upelį apie CO2. Tai taip politkorektiška, iki koktumo. Iš teksto supratau, kad leiboristai Anglijoje pasodins 2 blynus, o žemę išgelbėtų 3 blynai. Jei leiboristai dar per pusę pasistengtų, tai išgelbėtų žemę. Su tuo ir sveikinu.

Rekomenduojame

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.