Dienos aktualija, Aplinkosaugos politika, Partijos

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 3 d. 12:09

14     

    

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Ką tik Didžiosios Britanijos politinės partijos paskelbė savo priešrinkiminius manifestus.

Partijos, suprasdamos klimato kaitos svarbą bei britų nuotaikas, varžosi, kuri daugiau medžių pasodintų, gavusi šalies valdymo mandatą.

Konservatoriai įsipareigoja per metus pasodinti po 30 mln., liberalai demokratai – po 60 mln., o leiboristai iki 2040 metų ketina pasodinti 2 bln.

Mokslininkų paskaičiavimu, norint suvaldyti klimato kaitą, žemėje tereikia pasodinti 3 bln. medžių.

Kiek milijonų medžių mūsų šalyje per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino mūsų godumas ir gobšumas?

Kiek milijonų medžių didindama valstybinių miškų kirtimo normas ir manipuliuodama miškų urėdijų įstatymu dar ketina iškirsti apsimetėlių „žaliųjų“ vyriausybė?

O kiek jų dar iškirs bei žaliųjų plotų suniokos „įsisavindami“ Europos Sąjungos lėšas aplinkai, tvarkyti miestų, miestelių ir bažnytkaimių karaliai karaliukai?

Kada Lietuvoje atsiras partija ar bent atskiri politikai, kurie išlįs iš „taigis taigis kaipgis“ XIX amžiaus Vingių Jono mentaliteto ir suvoks, ką normaliame pasaulyje jau suvokia visi paaugliai, kad esminis pagrindinis klausimas šiandienos pasaulyje – žmonijos išlikimo klausimas – artėjančios klimato kaitos sąlygotos visuotinės katastrofos klausimas?

Ar mūsų ekologinė sąžinė kada nors subręs vietoj beprasmių, kaip nuodingi grybai besidauginančių partijų partijėlių, tenkinančių tik savo vadukų parapijinius interesus, turėti modernią europinę mūsų visų bei mūsų žemės, vandenų, miškų sveikata, vadinasi, ir ateitimi besirūpinančią, anot Jono Pauliaus II-ojo, gyvybės kultūra besiremiančią Žaliųjų partiją?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-12-5 19:09

Citata: “Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?”
***
Ponas Gytis nesusigaudo apie ką kalba, nes vartoja žodį “mūsų”. Lietuvos valdžia yra nelegitimi, vadinasi yra ne MŪSŲ. Iš Lietuvos piliečių yra ATIMTA konstitucinė lygi ir tiesioginė rinkimų teisė, todėl visi 7 Seimai yra antikonstituciniai. Tai kai turėsime MŪSŲ, o ne okupacinę, valdžią, tada ir galėsime save kaltinti. Šią teisę rinkti savo valdžią pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę iš MŪSŲ atėmė 1992-07-09 LR SIGNATARAI su V.LANDSBEREGIO parašu priimdami tokį rinkimų įstatymą. Pagal tą idiotišką kgbistinį komunistinį ir NIEKŠIŠKĄ įstatymą jau išrinktas Seimo narys dar kartą dalyvauja tuose pačiuose rinkimuose, kad būtų dar kartą išrinktas, kad neišrinktas patektų į Seimą. Tokia NIEKŠYBĖ yra įvykdyta prieš Lietuvą.

buvo tokie kavinės draugai       2019-12-4 12:06

Padegimas, Degėsys ir Svilainis. Ne į tema.

"turėti modernią europinę"?       2019-12-4 11:50

Užtektų tik normalios žalios. Europos žaliosios partijos dabar užsikrėtusios leftizmo maru, žalumas tapo mados reikalu, būtinu rinkiminiu cirku, ir priemone prieiti prie lengvų pinigų. O realybėje tokie sugeba tik visus viskuom kaltinti ir Gretą eksponuoti. Medžių tokie nesodina. Jie labiau rūpinasi, kad nestrigtų nelegalių imigrantų importo verslas. O Afrika džiaugiasi, kad gali ištuštinti savo kalėjimus. Gera iliustracija yra ponas Linas Balsys. Iš Žaliųjų partijos neseniai perbėgęs pas socdemus. Su valstiečiais žaliaisiais jis neva nesusikalbėjo, mat dėl homoseksualų, pabėgėlių ir kitų panašių reikalų Karbauskio valstiečiai yra talibaniškai konservatyvūs. Ponas Balsys pas socdemus rado ir žalumą, ir tikras “modernias europines” vertybes. Normalus rinkėjas pageidautų, kad žalumas nebūtų apaugęs neomarksizmu, kaip tikėkimės ir autorius nėra vaivorykštinis žaliasis.

Al.       2019-12-4 1:04

Kaip teisingai pastebėjo na galas, 2 bln., išvertus į lietuvių kalbą yra du milijardai. Ir, nors pritariu grumstui, kad čia kaltas ne vien medžių naikinimas, bet jie mums būtini. Juos visai pelnytai garbino ne tik lietuviai, slavai ar keltai, bet net ikiislaminiai arabai. Vistik, tokių jausmingų šūktelėjimų per maža, kad sustabdytume medkirčiu - reikia bent šiokio tokio plano.

grumstas       2019-12-3 21:35

Pone Padegimai nustokit kliedėti , pradėkite mąstyti, pradėkite domėtis klinmato kaitos priežastimis. Suabejokite ar ta klimato kaita vien nuo žmonijos veiklos priklausoma ir vienintelė priežasti. Žemėje vyko daugybė klimato kaitos etapų kurie keitė vienas kitą.Ir tai buvo dar tada , kai Dievas da nebuvo nulipdęs adomo ir Ievos .. Klimato kaitos ideologija - didžiulis potencialas biurokratams. milžiniškai mokslininkų armijai tiriančių šiuos procesus ir iš biudžetų gaubnančius milijardines lėšas tyrimams ir reklamavimuisi. Yra dėl ko stengtis.
O reiktų rėkti apie tai , kad žemė tampa šiukšlių krūva, užnuodyti , užšiukšlinti vandenynai ir žemė, gruntas , prikaupta begalė radiacinio atominio ginklo,kurio panaudojimas tikrai atneš klimato pakitimą- branduolinę žiemą.  O galtai bus vaistas nuo klimato atšilimo? žmonijai reikia atsigręšti į tausojimą ir saugojimą tai kas duota Aukščiausiojo žmogaus gyvenimui , o ne besaikiam turtų kaupimui. Turtų . kuris lemia vienų tautų pavergimą , kitų tautų dominavimą skurdžiujų atžvilgiu. Atsigręžti į tai kas vadinama civilizuotu žmoniškumu. 
 

Man       2019-12-3 21:20

yra GRAUDU žiūrėti į mokinukų PRATYBŲ knygeles - lapai pusiau užpildyti tekstukais ir testukais, truputis LAISVO ploto parašinėjimui ir - beveik KARTONO storio lapai…. Vaikai priversti NEŠIOTIS tuos puskartonio gaminius…... Gaminių PLATINTOJAI įsisavina antpelnį..... O gamintojai GAMINA, GAMINA ... ir gamina tuos puskartonio NIEKALUS, kuriems pagaminti reikia DAUG MEDŽIŲ..... Tikrai TAUSOTI medžius reikia mokinti ir pradėti nuo to, kas dedama ant mokyklos stalo…..

ah1       2019-12-3 21:20

o kas dėl partijų tai partijos turėtų likti tik dvi, viena atstovaujanti ponų/ laisvų nuo mokesčių ir kita atstovaujanti mokančius mokesčius su nustatyta kvota 70:70.. Šiai dienai kiek besikurtų partijų visos partijos atstovauja tik ponų/ laisvų nuo mokesčių interesus, net neabejoju.

ah1       2019-12-3 20:09

o kiek krikščionys eglučių kasmet iškapoja, paskaičiavo kas nors, kiek ąžuolų krikščionys nukapojo ir nužudė ąžuolų žydui Jėzui pavaizduoti? Ne tik kad žudo medžius be galiesčio kapodami, bet dar ir džiaugasi medžio eglės mirtim ja blizgančiom tuštybėm apkarstę... Kai gyvenimo, gamtos saugojimą pakeičia mirties ir gamtos naikinimo garbinimas, pagal dėsnį “panašus traukia panašų” atitinkamos ir pasekmės.Žmogaus išlikimo klausimą lemia medžiai (lietuviai seniai tai žinojo - girios čia buvo šventos, medžiai garbinami, gimus vaikui sodindavo medį),o ne žmonių susigalvotas dievas - na bet kaip Jūs tuo įtikinsit krikščionis Lietuvos valdžioje?

Nuomonė       2019-12-3 18:52

Žmogus pasakė tiesą. Pagarba jam.

na gal       2019-12-3 18:14

bln neteisinga, taip nereiketu rasyti. billions lietuviskai yra milijardai. bent jau taip mane mokykloje kazkada moke. o siaip tas medziu sodinimo vajus buti isai geras dalykas, bet kazkodel manau, kad ir sita reikala pasauliniai zalieji pavers eiline nesamone

Žodžio laisvė...       2019-12-3 15:05

Besočiai begemotai kol nepavers Lietuvą visiška dykuma tol nenurims,atrodo.Juk valdžios tvirtos neturime.Kiekvienas aukštai sėdintis negalvoja apie Lietuvos
ateitį,nes jau milijonas pabalsavo kojomis ir ginti Lietuvos beveik nelieka kam.
Va,kas atsitinka kai iš ubago pasidaro ponas,jam ir jūra pasidaro iki kelių.Kai
žino,kad už nusikaltimus Tėvynei ir tėvynainiams niekas nenubaus,tai praradę sąžinę ir gėdą be gailesčio niokoja gimtus namus prie Baltijos krantų.To Lietuvos gamta,
atrodo,nėra patyrusi nuo savo sūnų tokios nežmoniškos skriaudos per visą savo buvimą
čia nuo amžių amžius.Protą ,sąžinę ir gailestį graužia maro vėžys.

Balamutas       2019-12-3 13:58

Kam mums miškas, kam mums grybai, uogos, jei mielesnės dzūkų mergos nuogos.

Enteligentas       2019-12-3 13:06

Dar pagalvojau, kodėl “suorganizuoti” ūkininkai stato žalius, o ne tarkime, mėlynus kryžius.
O atsakymas į klausimą, kada atsiras tokia partija, jau yra: tai partija, už kurią visada balsuoja Padegimas, Kuprevičius ir kiti inteligentai.

Enteligentas       2019-12-3 12:59

Mūsų intelingentai drąsūs ten, kur leidžiama. Juk niekas už medžių kirtimo kritiką neišmes iš darbo:). O be to, įbrendi į taip madingą kalbų upelį apie CO2. Tai taip politkorektiška, iki koktumo. Iš teksto supratau, kad leiboristai Anglijoje pasodins 2 blynus, o žemę išgelbėtų 3 blynai. Jei leiboristai dar per pusę pasistengtų, tai išgelbėtų žemę. Su tuo ir sveikinu.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Europos Parlamentas pasmerkė Lenkijos ketinimus kriminalizuoti lytinį mažamečių švietimą

Svarbi žinia: teismas įpareigojo Vyriausybės atstovą S. Buškevičiaus skundą dėl Kazio Škirpos gatvės pervardijimo nagrinėti iš naujo

Rasa Čepaitienė. Atviras laiškas Trakų rajono merei Editai Rudelienei

Liudvikas Jakimavičius. Balsavimo kortelė

Konferencija „Lietuvybė viešajame gyvenime“ (vaizdo įrašas)

Gitanas Nausėda per Nacionalinius maldos pusryčius: „Susitelkime maldoje visi kartu prieš Dievo veidą, ir vėl pasijuskime esą broliai ir seserys“

Ramūnas Aušrotas kviečia į diskusiją apie naujausią Šarūno Barto filmą „Sutemos“

Aras Lukšas. Stalinizmo šaukliai: tarp prisitaikymo ir atgailos

2019-ųjų metų Laisvės premija skirta Laisvės kovų dalyviui, žmogui-legendai Albinui Kentrai

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen. Nacionalinė šeimų taryba – rūpestis šeimomis ar inkvizicijos kūrimas?

Veronika Winkels. Ugdyti vaikus… mokykloje ar namie?

Andrius Švarplys. Kas nutrauks bankų vydomą valstybės šantažą?

Liudvikas Jakimavičius. Ką bendra turi šv. Kalėdos ir šachmatai?

Algimantas Rusteika. Ruoškitės pasirinkimams – ‘vsio bus zakonno’

Ramūnas Aušrotas: „Gal pirmoji JTO MTK ponia norėtų lankyti civilinės šeimos teisės kursus? Priimčiau su nuolaida“

Neringos Venckienės interviu TV3: „Variantai buvo tik du: arba ginti mergaitę, arba pamiršti, kad tokia gimė. Aš pasirinkau ginti“

Tyrimas palygino santuoką ir gyvenimą kartu nesusituokus

Donaldas Trumpas: E. Macrono atsiliepimas apie NATO yra „labai labai bjaurus“ ir „įžeidžiamas kitoms 28 valstybėms narėms“

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“. Bankininkas, kuris nugalėjo carinę Rusiją

Ramūnas Aušrotas. Pirmą kartą šeimų balsas oficialiai skambės ir nacionaliniu lygmeniu

Shannona Roberts. Šaldyti kiaušinėlius ar karjerą?

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Vygintas Gontis. Kaip deklaracijas apie žinių ekonomiką paversti atsakinga valstybės viešojo sektoriaus bei mokslo ir studijų politika

Liudvikas Jakimavičius. Partijos ir išdavikai

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Geroji Naujiena: Kad vaikščiotume Viešpaties šviesoje!

Regina Terleckienė. Sukilėlio likimas. Iš carinių baudėjų nagų ištrūkęs sukilėlis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.