Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Šiauliai, Savivalda

Gytis Padegimas. Apie medžių genocidą Šiauliuose

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 24 d. 11:27

13     

    

Gytis Padegimas. Apie medžių genocidą Šiauliuose

Su pasibaisėjimu ir augančiu nerimu perskaičiau žmogaus, prisistatančio vyriausiu Šiaulių miesto architektu, tiesiog maniakiškus svaičiojimus apie ruošiamą  visuotinį  medžių  genocidą mieste (daugiau apie tai, kaip kertami medžiai Šiauliuose, skaitykite ČIA arba ČIA – red. past.).

Jeigu kas būtų  pasakęs, kad dar gali būti tokių  idiotų, kurie pasakiškas sidabrines egles skelbia sovietiniu paveldu, būčiau tikrai nepatikėjęs. Negi Šiauliuose jau visos gatvės užlopytos, visi alkani ar apdriskę  vaikai pašerti ir eina į  mokyklą, negi visi skylėti namai jau renovuoti, negi visi kas turi būti socialiai remtini, jau paremti, kad reikia milžiniškas lėšas kišti į  kažkokios niekam nereikalingos akmeninės dykros kūrimą  miesto centre? (O gal priešingai – net labai reikalingos hipotetinės invazijos atveju leistis priešininkų  malūnsparniams?)

Negi tikrai Šiaulių mieste vietoj daugybės kartų  puoselėtų  medžių, teikiančių  pavėsį, mažinančių  taršą, triukšmą, galų  gale puošiančių  miestą, į  žemę  už  didelius pinigus bus sukištos rykštės, kurių  dauguma neprigis, nes, kaip pas mus įprasta, niekas jų  nei laistys,  nei prižiūrės?

Pats vyriausiasis gyvybės mieste naikinimo organizatorius pripažįsta, kad trūksta lėšų  padaryti gerai ir pasodinti deramus medžius. Tai jei negalima padaryti gerai, gal išvis geriau nekišti nagų?

Atleiskite, neturiu galimybių  sekti Šiaulių  viešojo gyvenimo ir nežinau, kokia buvo žaliųjų, galų  gale eilinių  dar sąžinės nepraradusių  miestiečių reakcija į pasibaisėtinus apgailėtinos visais atžvilgiais Šiaulių  valdžios nusikalstamus planus.

Kodėl vadinu šiuos planus nusikalstamais? Todėl, kad jie, jei bus įgyvendinti, ženkliai pablogins gyvenimo kokybę  mieste, pakenks kiekvieno miesto gyventojo sveikatai, anot šventojo Jono Pauliaus II-ojo, pastūmės miestą „mirties kultūros“ pusėn. „Ten, kur lengva ranka kertamas medis, kitu ėjimu labai lengvai žudomas žmogus“, – mus visus perspėjo šis ir šiauliečiams nesvetimas didis mąstytojas…

Nežinau,  ar man brangaus Šiaulių miesto gyventojai yra susipažinę  ir sekė  kovos už  medžius peripetijas Kaune. Organizuojant piketus, įvairias akcijas, juridinius procesus kauniečiams pavyko sustabdyti net gi tautos „numylėtinį“ poną  Visvaldą Matijošaitį. Po plyno kelių  gatvių  iškirtimo rekonstruojant Mickevičiaus gatvę, buvo priverstinai pasitelktas specialistų  auditas ir buvo kertami tik ligoti medžiai. Putvinskio gatvės infrastruktūra rekonstruota neiškertant nė  vieno medžio, nors buvo, kaip ir Šiauliuose, norėta nušnioti visus. Tik ką savivaldybė  paskelbė  vienos svarbiausių  miesto arterijų – Savanorių  prospekto – rekonstrukcijos planus. Medžiai nebus kertami, priešingai – saugomi ir dar sodinami nauji.

Taigi, net ir mūsų  užakusios ekologinės sąžinės šalyje galima šį  tą  padaryti, tausojant ir saugojant didžiausią mūsų turtą – gamtą.

Išauginti visavertį medį  šimtą  kartų  sunkiau ir vertingiau negu prieš  rinkimus sukurpti eilinę  savanaudžių apsišaukėlių grupelę, gaunančių valdžią ir drįstančią negrįžtamai darkyti miesto veidą  ir žaloti žmonių  sveikatą.

Pagarbiai.

Gytis Padegimas

P.S. Labai rekomenduoju skaityti ir kitiems siūlyti tik ką  išėjusį tarptautinį  bestselerį miškininko Peterio Wohllebeno „Paslaptingą medžių  gyvenimą“; knygos recenziją  galima rasti portale 15 min.lt (ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Citc 2018-03-26 10:02       2018-03-26 19:42

Į detaliųjų planų svarstymus visuomenė turėjo būti pakviesta viešai, dalyvauti ir jiems pritarti arba ne. Susitarsime su žurnalistais, kad atvyktų pasižiūrėti svarstymo protokolą. Bet ar tokio išvis esama?
Dar privalo būti saugoma dokumentacija apie visuomenės pakvietimus į projekto svarstymus. Į ką konkrečiai turėtume kreiptis (pas ką saugoma ši medžiaga)?

Citc       2018-03-26 9:02

Gerbiami ponai, alasą ir protestus kelti reikėjo, kai visuomenė buvo kviečiama susipažinti su detaliuoju aikštės sutvarkymo planu ir projektais. Maketas ilgai ilgai dūlėjo savivaldybėje. Kvietimų buvo sočiai. Kompjuterizuotiems informacijos - per akis. Bet ne, kol darbai neprasideda, tol tauta tyli.
Dabar jau vėlu rėkauti, nes detaliųjų svarstyme tautos balso nebuvo, o “tylėjimas reiškia sutikimą”. Ar pritarimą.
Taigi, sėkmės gyvenant ir mąstant…dykroje.

Labai pritariu straipsniui,       2018-03-26 8:20

tik, gerb Gyti, vaikai ne “šeriami”, o MAITINAMI, VALGYDINAMI. Smulkmena, bet akį labai rėžia.

Jei neklausę šiauliečių „iškastravo”       2018-03-25 11:15

sveikus medžius, tai tuo labiau dabar šiauliečiai turi teisę ir dar parodomuoju būdu iškastruoti bendrojo intereso požiūriu ligotus…?

Jota       2018-03-25 10:51

Tie Šiaulių erodai drauge su vyskupu jei įmanytų, išpjautų visa, kas gyva mieste, nes jiems labiausiai patinka cementinės dykvietės, metaliniai bedvasiai karkasai, tuščios katedros ir tuščios širdys.

tik tiek       2018-03-25 0:47

Tyla. Ir dabar, ir tuomet, kai prie šv. Petro ir Povilo katedros buvo statomas neproporcingo dydžio gargaras. Ką jau ką, o tylėti ir šauniais seimūnais aprūpinti seimus šiuliečiai tikrai moka.

skirta C.Z.       2018-03-24 23:35

Jei nematete Gycio tarp aktyviu medziu gyneju Kaune-jusu praziurejimas-as maciau.Aciu Gyti uz netylejima.Zaviuosi Jumis ,Saulium Dambrausku ir kitais draugais-nestovejusiais po medziu ,o gynusiems ji…Teisingas posakis-pragaras yra cia ir dabar.Betgi is tribunu skamba-paslepkita babos pasa ir prigirdykite ja ksanakso…Opaskui-nesvarbu-lagaminai jau sukrauti skrydziui…

O "nacionalinis" - komercinis LRT rodė ir sakė ,       2018-03-24 22:03

Kad šiauliečiai pritaria medžių kirtimui ir su nekantrumu laukia aikštės renovacijos.

Tai pasityčiojimas iš rinkėjų. Netylėkite.       2018-03-24 21:32

Tai, kad valdžiažmogiai savivaliauja nesitardami su Šiaulių miesto gyventojais, bendruomenėmis, yra nepalyginamai didesnis blogis, nei absoliučiai daugumai šiauliečių brangių, jų jaunystę menančių medžių išpjovimas.
Parodydami jums panieką, jie neverti jūsų mandato.
Tik gaila, kad pas mus nėra deputatų atšaukimo įstatymo.
Bet tai puikus pretekstas jį inicijuoti.

Reiks įsigyti šią knygą       2018-03-24 21:20

apie medžių gyvenimą.Gyvenam šalia šilo,bus įdomu.Mes turim savo pušelę Jonę.Ją pasodinom pamiškėj per Jonines.

Tam, kuriam sidabrinės eglės yra sovietmetis       2018-03-24 17:31

Matyt, Genocido centras atrado naują sąrašą, kur kažkieno ranka prirašyta,
kad Šiaulių mieste sidabrinės eglės su liepomis sovietmečiu įstojo
į komunistų partiją ir iki šiol jai priklauso.
Štai ir teko hibridinio karo grėsmės akivaizdoje miesto centre atlikti valymą.
*****************************************************************************
Rimčiau šnekant, dvasiniai neužaugos, gyvybės antagonistai siautėja daugely miestų - Vilniuje, Kaune, Raseiniuose, Šiauliuose, Varėnoje…
Ten ir nuo tada, kai piliečiai jiems taria griežtą “Ne”, jie liaujasi savivaliavę.
*****************************************************************************
Tikiuosi, visiems aišku, kodėl po Nuopolio Dievas prie Rojaus vartų pastatė cherubus su ugniniais kalavijais, kad į Rojaus Sodus niekuomet nepatektų tokie barbarai ir nesumanytų iškirsti Gyvenimo Medžio. Nors tai ir ne Žemės kirminų jėgoms… NK

Č.Z.       2018-03-24 13:05

Gyti P.,tamstos tarp kauniečių gynėjų nemačiau.Už tai man teko sušukti,kad trenkiu
kumštį į stalą,nors gyvenu kitame Lietuvos krašte.Kadangi esu gyvenusi Šiauliuose
trisdešimt metų,gal vėl teks sušukti,kad trenkiu kumščiu į stalą.Šiauliečiai,nedrįs-
kit naikinti sveikų ir gražių medžių miesto centre.Šiaulių kultūros žmonės,ar ilgai
snausite???Aplinkos ministre,tai tavo šventa pereiga saugoti žalią valstybės rūbą -
mieste ir kaime,lauke,miške.Kada Lietuvoje baigsis niekdarių savivale?Tauta ir aš
pavargome nuo kasdieninio Lietuvos niokojimo.Vieni išvažiavo,o tie kas likome, pri-
valome palikti ateities kartoms tai ,ką ateidami suradome.

Cha       2018-03-24 12:27

Padegimas skaito 15 min.


Rekomenduojame

Arvydas Juozaitis. Kaip veikia šeimų ardymo politika

Vytautas Sinica. Vilniaus mero rinkimų tragizmas

Jurgis Didžiulis apie rinkimus ir pasirinkimus

Aurelija Stancikienė. Kaip aš ėjau už Vytį

Krescencijus Stoškus. Šventė tarp džiaugsmo ir skausmo

Iniciatyvinės grupės „Santarvė tautos sėkmei“ (STS) pareiškimas

Kauno forumo pareiškimas dėl Europos Parlamento ir Prezidento rinkimų

Arkivysk. Gintaro Grušo pamokslas Kovo vienuoliktąją: „Jei nustojame šventumą laikyti tikru ir pasiekiamu tikslu, kam tada mums laisvė?“

Arvydas Juozaitis dėl EP rinkimų ir nacionalinės vienybės: su Vytautu Radžvilu sutarta dėl abipusės paramos

EŽTT: nacionalinių teismų išvada – sovietų okupantų vykdytas sistemingas Lietuvos partizanų naikinimas laikytinas lietuvių tautos genocidu – pagrįsta

Genocido tyrimo centras nepasiduos vulgariam spaudimui

Rasa Čepaitienė. Dvidešimt keturios dienos

Filosofą ir rašytoją Arvydą Juozaitį kalbina Tomas Girdzijauskas

Romualdas Ozolas. Lietuvos Manifestas

Skelbtas piketas prie Gitano Nausėdos rinkimų štabo įvyko, visuomenės susitikimas-diskusija su jo patarėju Linu Slušniu – ne. Išsigąsta?

Algimantas Rusteika. Ar išnaudosime galimybę, kuri nepasikartos?

Ramutė Bingelienė. Kad trisdešimtieji atkurtosios Nepriklausomybės metai netaptų dar vienu apmaudo ir netikėjimo Lietuva dešimtmečiu!

Liudvikas Jakimavičius. Kovo 11-oji verta Santarvės pakto

Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-osios renginiai: tiesioginė translaicija iš Seimo

Kovo 11-ąją patriotinių eitynių negali būti per daug! 16.30 val. eitynėse bus reikalaujama Vilniui sugrąžinti Vytį

Lietuva švenčia! Kovo 11-oji Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinėje mokykloje

Geroji Naujiena: Žmogus gyvas ne vien duona, bet ir kiekvienu žodžiu, kuris išeina iš Dievo lūpų (Mt 4, 4b)

Kodėl remiame Vytautą Radžvilą ir jo vadovaujamą sąrašą Europos Parlamento rinkimuose? Pasirašykite ir jūs

Nacionalinės eitynės „Už tikrą – Kovo 11-osios Lietuvą!“

Girios rauda: Dzūkija

Piketas: 12 val. prie G. Nausėdos štabo – prieš Lino Slušnio politiką vaiko teisių klausimais

Arvydas Juozaitis. Apie Kremliaus darbotvarkę ir nacionalinę vienybę

Algimantas Rusteika. Taip dirba tikros valstybės

Arvydas Juozaitis jauniesiems politologams: Lietuvoje turi būti daugiau Lietuvos (papildyta kokybiško garso video įrašu)

Audrius Bačiulis. Apie klastą ir klastūnus politikoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.