Teisėkūros iniciatyvos, Europa

Guy’us Verhofstadtas: Europa „patiria egzistencinę krizę“ (video)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 18 d. 22:36

14     

    

Guy’us Verhofstadtas: Europa „patiria egzistencinę krizę“ (video)

Buvęs Belgijos premjeras, Europos Parlamento vyriausiasis derybininkas dėl „Brexit“ Guy Verhofstadtas, priklausantis Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijai ir laikomas vienu iš vadinamųjų Europos federalistų, pasisakančių už glaudesnę Bendrijos ekonominę ir politinę integraciją, lyderiu, pasisako už tokius ES sutarties keitimus, kurie apribotų ar net apskritai panaikintų Europos Sąjungos valstybių narių teisę atsisakyti vykdyti kolektyvinius sprendimus (tai atsispindi ir jo parengtoje rezoliucijoje – skaityti ČIA).

Tokią poziciją – būtina nedelsiant pradėti didelio masto ES reformą – jis išdėsto ir EP išplatintame video, kurio vaizdai, ko gero, kur kas iškalbingesni už žodžius:


„Europa stovi kryžkelėje ir patiria egzistencinę krizę ne tik išoriškai, bet ir viduje. Viduje grėsmę mums kelia grėsmę populistai ir nacionalistai, o išorėje – Trampas, kuris netgi tiki, kad Europa byrės ir toliau. Negalima pamiršti ir Putino, kuris norėtų suskaldyti Europos Sąjungą, bei tuo pačiu metu išliekančios išorinės politinio, radikaliojo islamo grėsmės.

Valstybės narės visuomet baiminosi didelio masto Europos Sąjungos reformos. Tačiau pažvelkime tiesai į akis – jos visos priremtos prie sienos. Taigi dabar tinkamas metas reformuoti Europos Sąjungą ir padaryti ją tikra Sąjunga, o ne silpna nacionalinių valstybių konfederacija, kuri vis dar vadovaujasi vienbalsiškumo taisykle ir visada veikia per mažai arba per lėtai.

Neįmanoma vadovauti tokiam žemynui kaip Europa, jeigu vis dar reikia visų 28 valstybių narių pritarimo. Taigi pirmasis dalykas, kurį turime padaryti, tai sudaryti mažesnę, ne tokią biurokratinę, tikrą Europos vyriausybę. Ne iš 28 narių sudarytą Komisiją, o mažesnę Komisiją. Mums taip pat reikia Europos gynybos sąjungos, nes egzistuoja išorinė grėsmė. Tai suvokiame žvelgdami į savo kaimynes – Ukrainą, Siriją. Mums taip pat reikia Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybos, kuri iš tikrųjų valdytų migrantų srautus.

Manau, kad Europai nėra kito sprendimo, negu mūsų siūlomos didelio masto reformos. Nes priešingu atveju mes ir toliau byrėsime. Tai jau prasidėjo nuo „Brexit“, ir šiuo pavyzdžiu gali pasekti kitos šalys. Mes norime įvykdyti kelias institucines Europos Sąjungos reformas ne todėl, kad mums patinka institucinės reformos. Mes norime reformų, nes manome, kad tuomet turėsime geresnes europinio lygmens priemones problemoms spręsti, negu turime šiandien.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Life Site News       2017-02-18 19:19
R/A.B.       2017-02-18 18:00

- Sprogdinimo procesas iš vidaus, panašu, kad jau vyksta.
Antai artėjant Prancūzijos prezidento rinkimams aiški reitingų lyderė Marin Le Pen (Marine Le Pen) tiesiai šviesiai sako, kad pirmasis jos darbas bus „Frexit“, t.y. referendumas dėl pasitraukimo iš ES.

- Šiandien situacija jau tokia, kad reikia šaukti:
„Vyrai, parduokit eurus ir pirkit Šveicarijos frankus…“
Nes akivaizdu, kad net ir pralaimėjus Marin Le Pen, proceso tendencijos išliks tokios pat.
Tik laiko klausimas, kada Prancūzija truktels iš ES.

Bet čia klausimas ne vien dėl imigrantų ir jų sukuriamų problemų Prancūzijoje. Prancūzai dar nuo Šarlio de Golio (Charles de Gaulle) laikų integravo į savo šalį buvusiųjų kolonijų gyventojus ir tai jiems nėra kažkokia nauja situacija. Aš manau, kad didesnę problemą sukuria tai, jog naujoji Europa, t.y. visa ES, iš esmės tampa naujuoju Vokietijos protektoratu.
O su tuo negalėjo taikstytis nei britai, nei galės taikstytis prancūzai.

Šiuo atveju imigrantų korta buvo sėkmingai sužaista, bet pagrindinis klausimas visai kitas:
senosios, šimtmečiais trukusios priešpriešos tarp Prancūzijos, Britanijos ir Vokietijos niekur nedingo.
Šiuo atveju Europą sprogdina pernelyg didelis Vokietijos ekonominis ir politinis potencialas, kai nesurastas mechanizmas, kad Europos lygmens sprendimams visi turėtų pakankamai galios daryti įtaką.

Čia Lietuvos politikams, kurie tik žiūri, iš kur pučia vėjas, ir kurie iš esmės nelemia nieko ir neturi strateginio intereso priimant sprendimus, į tai nusispjaut.
Bet prancūzams ar anglams į tai nenusispjaut, lygiai kaip ir olandams, kurie ne vieną šimtmetį konkuravo su Britanija, danams ar daugeliui kitų rimtų Europos ekonomikų.

Turint omenyje, kad Italija ilgą laiką buvo stipriai veikiama Rusijos, o ir dabar tokios tendencijos išlieka, tai ir italų šis žaidimas nebus toleruojamas…
Turime situaciją pagal rusišką patarlę apie gulbę, vėžį ir lydeką.
Kai visi tempia vežimą į savo puses, tai net man, senam nacionalistui, gaila šito bendros Europos projekto, kurį, deja, sužlugdė pirmiausia europiniai komunistai, taip ir nesupratę, kad šis ES projektas gali tapti rimtu gynybiniu mechanizmu visam Senajam žemynui.

Ir aš nebijau to pasakyti, nes mes jau seniai susiduriame su šita rasine problema, kai Kinija, Indonezija, Lotynų Amerikos šalys pradeda dominuoti. Norint išsaugoti tam tikrą kultūros nešėją, reikia galvoti ir apie valstybinį darinį, kuris tą funkciją atliktų.
Europa galėjo tai padaryti, tačiau dėl visokių maoistų manipuliacijų šis projektas keliauja į nebūtį...

- O tuo metu Vokietijos prezidentu tapo socialdemokratas Frankas Valteris Štainmejeris (Frank Walter Steinmeier).
Galbūt Vokietijos prezidento figūra yra daugiau simbolinė, tačiau ar tai nesignalizuoja mums apie Angelos Merkel eros pabaigą?

- Faktas nieko gero mums nežada - tai yra bloga lemiantys ženklai. F.V.Štainmejerio atėjimas į šį postą reiškia, kad Vokietijoje vyraus gana susitaikėliška pozicija Rusijos įvairių žaidimų ir agresijų atžvilgiu.
Juk F.V.Štainmejerio idealas yra nusižeminusi Vokietija su prispausta uodega…
Todėl vargu ar Martinas Šulcas (Martin Schulz), kuris yra gana įtikinamas konkurentas A.Merkel, sugebės įtvirtinti kitas Vokietijos pozicijas.
Tuo labiau, kad, kaip matome, pagrindinės Europos šalys - Britanija, Prancūzija, Italija, Olandija, dalis skandinavų šalių - užima vis labiau nepriklausomas pozicijas.

- Jau trečia savaitė Rumunijoje vyksta riaušės, nes vietos valdžia nusprendė švelninti bausmes už vadinamąją „smulkią“ korupciją, t.y. faktiškai pasakė, kad galima imti kyšius, kurių suma neviršija 40 tūkstančių...
Kodėl buvo užminta ant tokio akivaizdžiai gulinčio grėblio?
Nejaugi niekas ten neprognozavo tokios žmonių reakcijos?

- Tai rodo, kokio lygio „mąstytojai“ apskritai ateina į valdžią Europos šalyse.
Tiesiog keli žmogeliai pamėgino pasidėti pagalvę, kad krisdami iš kažkelinto aukšto labai smarkiai nesusikultų...
Ir ta kvailystė yra tokia akivaizdi, tiek niekuo nepridengta, kad kitokios žmonių reakcijos ir negalėjo būti.
Ten, kur yra tiesioginė frontalinė ataka, strategija net nekvepia…
Kažkas taip bijojo įkliūti, kad nusprendė leisti vogti visiems nedideliais kiekiais - iškart 40 tūkstančių paimti negalima, o daug kartų po 10 tūkstančių - imkite!
(Cha, mūsiškiam patiktų).

Visas humoras tai, kad lygiai tokio paties lygio „filosofai“ ir „politiniai mąstytojai“ sėdi ir Lietuvoje.
Kaip sakė vienas caras:
„-Leiskite jiems kalbėti, kad jie visą savo kvailumą parodytų...“
Skirtumas tik toks, kad pas mus jie taip viešai nekalba.
Bet jeigu kalbėtų, tai turėtume tokį patį rezultatą.smile

gyvūnijos pasaulyjeeeeeeee       2017-02-18 16:46

Pavasarį  homicus liberastus rūšies gyvūnai poruojasi, t.y. rujoja.

Europa švenčia amžiną       2017-02-18 16:08

liberalų genderistų pavasarįš,žaidžia ir linksminasi bei labai nustemba,kai Amerika pasako,kad jų ,šių patvirkusių sutvėrimų nepuls ginti už Amerikos pinigus.Mokėkitės už savo iškrypusias vertybes ,gyvenimą be ribų  patys.Koks naivumas manyti,kad ištižusių liberalų niekas nepuls.

Signataro Audriaus Butkevičiaus požiūriu        2017-02-18 15:52

švedų ir norvegų socialdemokratai įsileisdami imigrantus sumanė pasigerinti “veislę” (eugenikos eksperimentai su žmonėmis!). Pavyzdžiui, norvegai oficialiai ir viešai teigė to siekiantys įsileisdami kostarikiečių imigrantus.
Tačiau įvyko kas kita:
“visi atvykėliai apsigyveno atskirame gete ir valdžia gavo dar vieną galvos skausmą vietoj veislės pagerinimo. Lygiai taip pat elgėsi ir švedai.
Todėl stručio, slepiančio galvą smėlyje, politika jiems dar leidžia išsaugoti veidą - jie neprisipažįsta padarę nusikaltimą ir niekšybę savo valstybės ir savo tautos atžvilgiu.”

Pirmarūšis Vergoželis       2017-02-18 12:05

Modernropoje valdo tik pirmarūšiai žmonės- guy’jai.
Visi kiti yra tiesiog trečiarūšiai gojai, kurių pareiga klusniai tarnauti guy’jams.

$+$       2017-02-18 10:34

Nesuprantu kam reikia tiražuoti tokius pliurpalus ir dar po atskirą straipsnį? Visi žino kas tai per tipai ir ko jie siekia. Jei kas nežino, tai parašykite straipsnį apie juos, tada nereikės stebėtis.
<>
Kas domisi, žino apie Pasaulio vyriausybės sukūrimo planus. Pirmas etapas - tai “Suvereniteto išintegravimas” ( Disaggregated sovereignty). Ką tai reiškia ” refers to the need for broad strategic cooperation on critical issues requiring the ceding of sovereignty from several sovereign entities to new institutions without creating a centralized authority or government”.
<>
Bet tai blefas. Federalinis Rezervas persirengė su pasaulio vyriausybės kūrimu, todėl į pagalbą pasitelkė įvairius neoliberalizmo teoretikus-istrebitelius, kad sušvelnintų situaciją. Todėl atsirado naujas terminas “Pasaulio valdymas” (World governence), t. y. Pasaulio vyriausybės kūrimas dviem etapais.
<>
Skirtumas toks, kad Pasaulio vyriausybė siekė užvaldyti pasaulį, o Pasaulio valdymo “teoretikai” siekia valdyti pasaulį. Buvo pasitelktas net Markso lozungas, tik vietoje žodžio “proletarai” panaudotas “turtingieji”.
<>
Europa tapo bandomuoju triušiu. Iš čia ir dviejų “greičių” ES. Tik kažkodėl visi nutyli, jei Vokietijai nebūtų leista susivienyti, jokios ES nebūtų. Pirmo, t. y. Suvereniteto išintegravimo, etapo tikslas - likviduoti doičmarke, pagrindinę $ konkurentę.

ruta       2017-02-18 10:20

na , Lietuva jau buvo 75 metus tokioje ‘sajungoje’ , vos gyvi istrukome , bet yra , matomai mazochistu , kuriems patinka vis gauti grebliu per makaule ..p.s. tik kuo dabar Lietuvos politikai pamalonins pyderalizacijos virsunele , vietoje lasiniu ir samogono , vaikuciu ?

nebloga apžvalga       2017-02-18 9:01
briuselyno kietuolis       2017-02-18 8:46

Guy’jus yra tvirtas euro pyderalistas.

Euro Komisaras       2017-02-18 8:28

Litovcai- s veščiami na vyxod!

Tot pojezd       2017-02-18 8:24

Boria Grebenščikovas kažkada dainavo:
.
“Tie kto streliali v našych otcov
Teper celitsa v našych detej”
.
“Reformos” tikslas yra gelbėti neomarksistinę liberastinę sodomo/demonokratiją.
Orwelizmas gelbėjamas orwelizmu.
Despetatiškas bandymas sukurti orwelizmą “žmogißku veidu”.
Kadangi viskas vyksta pagal tam tikrus dėsnius, žinant istoriją- tai yra Sojuzo Perestroika.
Vansi ir griūtis nebetoli.
O kaip išlikti nepalaidotiems po griuvėsiais?
Nelindėti pačiame statinio centre, nelysti giliai subinēn.
Būti atokiau.
Visada pasiryžę/ vsiegda gatovy! - iš karto npo rinkimų kolūkiečiai be derybų savo iniciatyva atidavė užsienio reikalų tvarkymą Matrioškai ir Jos cucikui Komsomolcui.
Tie tai pritvarkys!
Ovietinei valdžiukei dabar pagrindinis rūpestis yra tautinių drabužėlių siuvimas vaikučiams.
Mat vaikų konfiskavimo įstatymas jau yra.
Konfiskuotas ir parengtas eksportui prekes reikia tinkamai įpakuoti.
Kodėl tautiniai kostiumai tik vaikams iki 7 metų?
Todēl kad tokio amžiaus, iki 7-rių, lietuviški vaikučiai yra paklausiausi rinkose.
Belieka kada nors priimti dar ir tėvų deportavimo į Norvegistano arkties rajonus įstatymus ir bus kvit.

 

rename       2017-02-18 7:58

Guy…
Lietuviškai tas vardas yra “pidar”

Faktas       2017-02-18 7:05

šitas nenurims, kol visiškai nesugriaus ES.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.