Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Grzegorz Górny. V. Orbanas kviečia politinio korektiškumo terorizuojamus Vakarų europiečius apsigyventi Vengrijoje

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 18 d. 20:41

24     

    

Grzegorz Górny. V. Orbanas kviečia politinio korektiškumo terorizuojamus Vakarų europiečius apsigyventi Vengrijoje

Penktadienio kalboje, apibendrindamas 2016 metus, premjeras Viktoras Orbanas pareiškė, kad vengrai mielai priims Vakarų valstybių piliečius, bėgančius nuo liberalizmo, politinio korektiškumo ir bedievystės savuose kraštuose. Jis sakė:

„Tuos tikruosius išeivius, žinoma, priimsime. Tie prigąsdinti vokiečių, olandų, prancūzų, italų politikai ir žurnalistai, tie tėvynę palikti priversti krikščionys, kurie prarado savo Europą savoje tėvynėje, suras ją atvykę pas mus.“

Dalis komentatorių Orbano žodžius išaiškino kaip Vakarų Europos valstybių intelektualinę provokaciją. Tačiau vengrų premjero pavaizduotas scenarijus nėra jau toks visiškai nerealus. Istorijoje jau ne kartą yra buvę atvejų, kai didelės žmonių grupės nuspręsdavo palikti savo tėviškę dėl religinio persekiojimo. Tiesą sakant, šiandien šis reiškinys yra visuotinai paplitęs kad ir tarp Artimųjų Rytų krikščionių, kuriems gresia išnaikinimas. Tačiau ar tai yra įmanoma mūsų pasaulio dalyje?

2010 m. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija parengė ataskaitą apie krikščionių patiriamą netoleranciją ir diskriminaciją senajame kontinente. Jame nurodė, kad išpažįstantiems Kristų yra sistemingai ribojamos ir atimamos teisės, tarp jų – sąžinės, žodžio ir tikėjimo laisvė. Taip pat buvo kalbama apie išstūmimą į pakraštį ir socialinę atskirtį dėl religinių pažiūrų.

Kasmet panašias ataskaitas skelbia ir Vienoje įsikūręs Krikščionių patiriamos netolerancijos ir diskriminavimo stebėsenos Europoje centras. Jis pateikia statistikos duomenis, iš kurių aiškėja, kad tiek visuomeninės, tiek ir valstybinės krikščionių netolerancijos kasmet daugėja. Vis dažniau atsitinka, kad krikščionys yra baudžiami didelėmis baudomis, atleidžiami iš darbo ir net areštuojami už atsisakymą paklusti jų tikėjimui prieštaraujančioms taisyklėms.

Neretai galima susidurti su nuomone, kad krikščionys Vakarų kraštuose negali būti persekiojami, nes ten jie sudaro didžiąją gyventojų dalį. Tačiau „dydžio argumentas“ yra nevykęs, kaip rodo, pavyzdžiui, Meksikos istorija per visą Institucinės revoliucinės partijos valdymo laikotarpį arba mums artimesnė Lenkijos Liaudies Respublikos istorija.

Pasak Vienos Stebėsenos centro direktorės dr. Gudrunos Kugler, šiandienos netoleranciją patiria tie, kurie rimtai žiūri į savo tikėjimą ir jo įsakymus. Tie, kurie yra krikščionys tik nominaliai (kaip pakrikštytieji), bet nesilaiko savo tikėjimo reikalavimų, gali tikėtis būti visiškai toleruojami.

Didžiosios Britanijos Southwarko vyskupijos ordinaras arkivyskupas Peteris Smithas tai apibendrino šitaip: „Religija yra laikoma teisiškai priimtina privati keistenybė, leistina už uždarų durų, kartą per savaitę, bet jokiu būdu negalima jai leisti pasireikšti darbe arba viešajame gyvenime.“

Krikščionių patiriamos netolerancijos ir diskriminavimo stebėsenos Europoje centras turi gausybę dokumentų, rodančių tūkstančius įvairaus pobūdžio represijų prieš Kristaus išpažinėjus atvejų. Reikšminga, kad šioje srityje pirmauja vakarinės mūsų kontinento dalies kraštai.

Taigi turime gydytojus, kurie negali gauti ginekologo diplomo, kol nepadarė aborto. Našlaičių globos namų darbuotojus, kurie netenka darbo, nes nesutinka leisti vaikus įsivaikinti homoseksualioms poroms. Iš ligoninių atleistas slauges, kurios nenori dalyvauti aborto procedūrose. Socialinius darbuotojus, kuriems nebeleidžiama eiti pareigų, nes savo nepagydomai sergantiems globotiniams patarė prieš mirtį pasimelsti. Tėvus, iš kurių atimtos tėvystės teisės, nes jie nenori, kad jų ikimokykliniams vaikams būtų teikiamos iškreipto seksualinio švietimo paslaugos. Asmenys, areštuoti už pareikštą nuomonę, kad homoseksualumas yra nuodėmė. Civilinės metrikacijos skyrių vadovai, nubausti didelėmis piniginėmis baudomis ir draudimu eiti pareigas už atsisakymą sutuokti tos pačios lyties poras. Žmonės, atleisti iš darbo už krikščioniškų simbolių, pavyzdžiui, grandinėlės su kryželiu, nešiojimą.

Panašių pavyzdžių galima pateikti ir daugiau. Tačiau tokių pranešimų nėra iš Lenkijos arba Vengrijos. Todėl visai galima įsivaizduoti tokias aplinkybes, kuriomis represuojami ir savo tikėjimo laisvai reikšti Vakarų kraštuose negalintys krikščionys pradėtų emigruoti į Vidurio Europą. Manau, ne tik Vengrija, bei ir Lenkija išskėstomis rankomis galėtų priimti tokius atvykėlius. Juk turime turtingą istorinę religinės tolerancijos tradiciją. Ne be pagrindo senoji [Abiejų Tautų] Respublika vadinta kraštu be laužų. Šiandien ji galėtų būti kraštas be politinio korektiškumo teroro.

Trumpai apie autorių: Grzegorz Górny yra reporteris, eseistas, publicistas, režisierius, televizijos ir kino filmų kūrėjas. Žurnalo „Fronda“ įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius (1994–2005 ir 2007–2012 m.). Savaitraščio „Ozon“ vyriausiasis redaktorius (2005–2006 m.). Daugiau kaip 30 knygų autorius. Daugelio žurnalistikos, kino ir literatūros apdovanojimų laureatas.

Iš lenkų kalbos išvertė Artūras Judžentis

Versta iš wpolityce.pl

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

landzgrybaitė ir komsomolcas       2017-02-17 21:09

- mias karštai pritarsime sankcijų liankam įvedimui!
mūsų kselencija jau šendien pareiškė, jog būtina užkardyti stiprėjančias integracinių ir kitų eurosąjungos viartibiū kritikavimo nuotaikas bei nepasitikėjimo valžia sėjimą visuomenėse.

stasys        2017-02-17 20:40

Esamoje situacijoje Europa niekaip negali formuoti vienos bendros sprendimu linijos be konsensuso paieškos , todėl svarbi ne Orbano nuomonė ir jo kaip vadovo Vengrijos pozicionavimas kaip kraštutiniu krikščionišku vertybių šalimi, esančia ES sudėtyje , o kaip visa tai priima ir mato likusi Europa . Asmeniškai nematau jokiu problemų jei Europa nebus tuo monolitų iš vieno akmens sudėties . Amerika ir ta dar ankstyvoje demokratijos raidos procese atsisakė aklo federalizmo scenarijaus suprasdami kad skirtingos nuomonės ir požiūriai tik papildo nuomonių įvairove , kuri su laiku pasitarnauja bendro vienio siekiui toje šalyje. ES skirtingu šalių sąjunga su labai skirtingais istorijos ir patirčių puslapiais kuriuos suvienyti galima tik busimu kompromisu sąskaita . Lenkija ,Vengrija ..gali būti tais kompromisais kurie tik paryškintu tos Sąjungos privalumus .Bandydami užraukti sukeltume tik atvirkštinius procesus .Beje ta ir matome .

ES rengia atkirtį tamsybininkams       2017-02-17 19:38

“Teisių” gynėjų grupės paragino Europos Sąjungą griežtai nubausti nepaklusnią Lenkiją už Konstitucinio teismo sprendimų priėmimo taisyklių pakeitimus, kurie, pasak jų, yra rimtas iššūkis liberaliosios demokratijos įstatymų viršenybės principui, praneša didysis monikučių papų ir subinyčių naujienų portalas.
G. Sorošo remiamų organizacijų „Amnesty International“, „Human Rights Watch“, „Reporteriai be sienų“ ir kitų liberastinių grupių vėlai ketvirtadienį paskelbtame bendrame laiške Europos Komisija yra raginama skubiausiai imtis priverstinių ir baudžiamųjų priemonių prieš Varšuvą.
„Europos Sąjunga ir jos valstybės narės turi vieningai parodyti, kad yra nusprendusios neleisti Lenkijai nukrypti nuo bendrų ES liberalizmo vertybių“, – sakoma laiške.
Atsiliepdama į šiuos raginimus, Europos Komisija, vykdančioji ES institucija, ultimatyviai liepė Lenkijai:
iki vasario pabaigos atšaukti pakeitimus kontroversiškame įstatyme, reguliuojančiame šalies konstitucinio teismo darbą,
arba laukti itin griežtų sankcijų.
Pernai į valdžią Lenkijoje atėjusi tradicionalistų ir krikšioniškų vertybių gynimo partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) nedelsdama parlamente priėmė teisinį aktą, kuris, anot liberastinių kritikų, “paralyžiavo” Konstitucinį teismą, prieš tai jau spėjusį uzurpuoti Tiesos monopolį.
Vietoje ankstesnio parlamento patvirtintų kandidatų PiS paskyrė krikščioniškai moralei ir tautinėms idėjoms ištikimus teisėjus į aukščiausiąją šalies teismo instituciją – Konstitucinį Tribunolą, taip pat sumažino jo galias naujiems įstatymams blokuoti.
Gausiai finansiškai remiami iš užsienio, vietiniai “opozicinai” Lenkijos valdžios kritikai atkreipia dėmesį ir į kitus PiS veiksmus, bandymus konsoliduoti galias, stiprinti valstybės kontrolę tv ir radijo transliuotojams, riboja ES federalizmo idėjų, euro įvedimo šalininkų, bei seksualinių mažumų propagandą.
„Bandydama užgniaužti liberaliosios Demokratijos balsus ir sugriauti modernių  žmonių teisių apsaugos priemones, Lenkija kuria dar labiau dusinančią atmosferą teismams, žiniasklaidai ir pilietinei visuomenei, varžo lyčių laisves ir slopina liberaliosios pažangos sklaidą švietimo sistemoje“, –  pasipiktinusi sakė Iverna McGowan (Iverna Makgouvan), „Amnesty International“ Europos institucijų biuro vadovė.
„Komisijos privalo imtis greitų ir griežtų veiksmų šiam nerimą keliančiam regresavimui sustabdyti“, – sakė ji.
Šį atvirą laišką taip pat pasirašė Tarptautinė žmogaus teisių federacija (FIDH) ir Atviros visuomenės Europos politikos institutas (Open Society European Policy Institute).

Prieš priimant skandinaviškus       2017-02-17 12:05

barnevarnet įstatymus Lietuvoje,turėtų būt referendimas.Tai Lietuvos nepriklausomybės klausimas.

Kas pasiūlė ir ar buvo referendumas,       2017-02-17 11:59

kad vaikus reikia auklėti skandinaviškai,išduodant lietuvybę?

Kad mums apginti savo vaikus,laikas       2017-02-17 11:59

vienytis ir krikščioniškoms šeimoms ir kelti savo reikalavimus vaikus auklėti krikščioniškaiValstybė turi užtikrinti ttikėjimo saviraišką,kuri reiškiasi ir vaikų auklėjimu.Teko girdėti,kad yra Vakarų Lietuvos šeimų organizacija.Laikas išeiti į viešumą su pareiškimu ir krikščioniškų šeimų organizacijoms ir pareikalauti,kad valdžia leistų vaikus auklėti krikščioniškai,kaip nesikišama į islamo šeimas arba vaikų neatiminės iš lenkų šeimų.Tik taip įmanoma apginti šeimų privatumą.

Viena yra religija,       2017-02-17 11:30

kita krikščioniška dvasia.Idealu,kai tai veikia kartu.

Konservatoriai,       2017-02-17 11:29

siekdami valdžios bet kokiomis priemonėmis siekia gudriai pasitelkti barnevarnet vėzdą,kad įbauginti visuomenę?

15 min.lt Ušackas       2017-02-17 11:28

teigia,kad turime būti integracinių procesų branduolyje?

Liepa       2017-02-17 8:05

Kaip sakoma, niekada negali žinoti : jei dabar lietuviai šturmuoja lenkų parduotuves siekdami kaip nors palengvinti savo sudėtingą finansinę padėtį, tai ateity gali tekti pas juos ir prieglobsčio prašytis. Juk lietuviškai kalbantiems biurokratams pirmoje vietoje ES lėšų prisisavinimas,“pabėgeliai”,neaiškelyčiai ir savų gaujų nariai. Su Lietuva ir Lietuviais pradedant nuo savivaldybių klerkų, baigiant seimo “darbinykais”,jie neturi nieko bendro.// Lietuvos stiprinimui nedaroma nieko, atvirkščiai.//
Nepraslydo kukliai paviešintas naujai iškeptų valdžiūnų nutarimas: pusmečiui nukeltas svarstymas dėl PVM maisto produktams sumažinimo, argumentuojant tuo, kad vyriausybė to nebuvo numačiusi…//Absurdų absurdas. Tai kas tupi toje Lietuvos vyriausybėje - gal putinas su a.a. stalinu?//
P.S. Per Vasario 16d. besispjaudantis padarėlis iš balkonėlio puiki iliustracija , kad esame itin keblioje situacijoje…

valstietis- ne bajoras       2017-02-17 7:39

-Oi, nespauskit, vos alsuoju
Bobos liepia- aš balsuoju
Koks orumas, koks dar ryżtas?!
Stoviu aš šunų apmyžtas…
Juokias varnos, juokias vištos.

baisiausiasui       2017-02-17 7:23

Būna baisesnių dalykų.
Tais laikais kada žmonėms buvo svarbus Tikējimas, žmonės žinojo kas yra Garbė.
Gyventi be Dievo ir be Garbės normalus žmogus negalėjo.
Nebebūtų prasmės.
Pažiūrėkim į įprastą šiandieninę situaciją per istorinę prizmę:
Pačiame Sostapilio aištės vidury, koks nors nupušęs didžiūnas visa gerkle išsityčioje iš kito bajoro minios akivaizdoje-
-Ramūnai,  vardan arklio ir mergos, neprap…ki Lietuvos!
(Ha ha ha ha!, ploja prastuomenės minia)
...
Tokiu atveju išjuoktas bajoras arba nusišaukdavo, arba mesdavo įžūliam didžiūnui ì snukį prakaituotą pirštinę.
Eidavo į dvikovą ir Gėdą nuplaudavo niekšo arba savo krauju.
Nes su Gēdos kupra negalėjo gyventi.
Orumas neleido.
Orumą ir Garbę vertinti mus moko Tikėjimo tiesos.
Be tikėjimo, liberastija žmogau nemoko išlikti garbingu.
Tik pirkti, pirkti ir pirkti.
Arba kruštis nesivaržant.
Taip ir tautos- vienos su Dievu, kitos be.
Kas be- tos ir be garbės.
O valstybė be garbės gyvuoti negali.
Plikbajoris gali.
Valstybė- ne.
Aplinkinės nepalieka šanso.
Nes nepakanka vien ant skydo pakeverzoti:
.
“-Man ryžto tikrai nepritruks!”
.
Be Garbės bet kokie devizai yra tik butaforija.
Klouno cirko skambalai.

Baisiausia už viską       2017-02-17 3:49

yra religinis fanatizmas (davatkizmas). Tai - neapykantos, karų, žudynių, terorizmo varomoji jėga.

Šikalienė       2017-02-17 2:26

- Mane ištiko isterija!
Kur muiliūtė, kur tepkinas, makaronytė? Padėkit!
Strasbūre, Briuseli, darykit ką nors- reikia skubiai gelbėti vengrų ir lenkų vaikus!
Nuo religinio smurto!

Kuzia       2017-02-17 2:11

Užsienio patvoriniai!

Polikorektiškas ganytojas       2017-02-17 2:08

Paskelbsim vyskupų konferencijos ir kunigų darbo kolektyvų viešą pasmerkimą atskalūnams.

Čiulpinaitė       2017-02-17 2:06

Rezidentė jau pasirašė griežtas notas. Tuoj paskambinsiu tų atmarozkų ambasadoriams. Tegul nešdinasi iš músų modernios šalies von.
Personos non gratos!

Austėja Karalienė M.       2017-02-17 2:02

Ryte visi progresyvūs ir pažangūs, modernūs piliečiai -  turime didele kolona eiti blokuoti vengrų ir lenkų ambasadas!
Plakatų atveš Simonkey.

Kubyyylius       2017-02-17 1:59

Turime šansą Proveržiui!
Galime globaliai pakelti savo prestižą ES:
Paskelbsime jog suteiksime prieglobstį visiems Vengrijos ir Lenkijos vargstančių užpersekiotų Progreso mažumų atstovams.
Darom vaivorykštinę akciją! Homorefuges welcome!
Bet,... Iš kur gausime lėšų netradiciniams pabėgėliams remti?
???
Cha- nurėšime pensijas, sumažinsime algas mokytojams ir padidinsim pėvėemą!
Reikia pinigų?
Pinigų yra!

Peteliškinas       2017-02-17 1:47

Aha, vadinasi taip- lenkai ir vengrai nedraugauja su merkeliene ir varliaėdžiais.
Vokiečiai dabar atvažiavo ginti mūsų nuo jų draugų rusų.
Taigi, dabar vokiečiai mūsų draugai, o lenkai ir vengrai ne.
Refügen welkommen!  Polen scheße, Merkel gut. Katolische radikalen kaput.
Homos über ales!

Kariumenės Vadė       2017-02-17 1:39

Paskelbsim karą Lenkijai, o vengrus ...
Nesugalvoju ką padaryti vengrams!
Mmmmm, eeee,....
Vo- boikotuosim “Globus” žirnelius!
Vengrijos ikanomikai- šakės!

lopatologas       2017-02-17 1:36

Akivaizdu jog visi vengrai ir lenkai nupirkti rusų.

monikutė       2017-02-17 1:35

Ruuuuūsai puolaaaaa!

Taip       2017-02-17 1:33

Tai Tiesa.
Amen.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.