Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Grupė Seimo narių stojo ginti filosofą Vytautą Rubavičių

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 21 d. 9:20

19     

    

Grupė Seimo narių stojo ginti filosofą Vytautą Rubavičių

Šiandien 37 Seimo narių grupė, atstovaujanti skirtingoms frakcijoms, išsiuntė raštą Generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui prašydami apginti viešąjį interesą ir pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo filosofo Vytauto Rubavičiaus persekiojimo. Raštą pasirašę Lietuvos žaliųjų ir valstiečių, Tvarkos ir teisingumo, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijų nariai išreiškė susirūpinimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios skandalingos informacijos apie persekiojamą filosofą dėl, kaip manoma, jo įsitikinimų ir pažiūrų. Kreipimesi Seimo nariai pabrėžė, kad ši istorija ne tik baugina visuomenę, bet ir meta šešėlį teisėsaugos institucijų atžvilgiu, nes V. Rubavičiaus persekiojimui buvo pasirinktos specialiųjų tarnybų taikomos psichologinio bei moralinio bauginimo priemonės ir metodai, liudijantys apie specifinį galimai nusikalstamą veiką atlikusio asmens (ar asmenų) pasiruošimą, specialią įrangą ir įgūdžius.

Seimo nariai atkreipė dėmesį, kad V. Rubavičiaus terorizavimas buvo siejamas su jo pažiūromis ir ankstesniais pasisakymais viešojoje erdvėje, todėl galimos nusikalstamos veikos, atliktos filosofo atžvilgiu, ne tik pažeidžia Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatas, bet ir pamatines žmogaus teises bei laisves. Atsižvelgdami į tai, kad galima nusikalstama veika buvo padaryta sunkinančiomis aplinkybėmis, į jos atgarsį visuomenėje bei taikytus specifinius metodus, Seimo nariai paprašė Generalinio prokuroro vertinti nusikalstamą veiką ne tik kaip grasinimą nužudyti arba žmogaus terorizavimą, bet kartu nustatyti, ar nebuvo pažeisti asmens privataus gyvenimo neliečiamumą reglamentuojantys baudžiamojo kodekso straipsniai.

Seimo nariai pabrėžė, kad Generalinė prokuratūra yra svarbiausia institucija turinti ginti viešąjį interesą, todėl paprašė šią rezonansinę bylą, jei ikiteisminis tyrimas jau pradėtas kitose institucijose, perimti savo žinion.

Raštą Generaliniam prokurorui pasirašė Seimo nariai:

Povilas Urbšys, Petras Gražulis, Robertas Šarknickas, Česlav Olševski, Jaroslav Narkevič, Michal Mackevič, Juozas Varžgalys, Kęstutis Smirnovas, Artūras Skardžius, Aurimas Gaidžiūnas, Eugenijus Jovaiša, Naglis Puteikis, Zenonas Streikus, Zbignev Jedinskij, Arūnas Gumuliauskas, Stasys Tumėnas, Stasys Jakeliūnas, Rūta Miliūtė, Algimantas Kirkutis, Dainius Kepenis, Guoda Burokienė, Aušra Papirtienė, Gediminas Vasiliauskas, Juozas Rimkus, Lauras Stacevičius, Gintautas Kindurys, Vytautas Rastenis, Antanas Baura, Petras Valiūnas, Algirdas Butkevičius, Petras Čimbaras, Rimantas Sinkevičius, Gediminas Kirkilas, Antanas Vinkus, Vytautas Kamblevičius, Rimas Andrikis, Juozas Imbrasas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius I 1:13       2017-12-24 2:43

Tokios jėgos kaip P.Urbšys išstūmė opozicija is Seimo dabartiniai Lietuvos valdžiai. Neutralizavo bet kokį teisinės padieties įvertinimą Seime. Seime niekas nekalba apie tai kad Lietuvoje nėra teisingumo. Kad vyksta politiniai teismų procesai, nuteisinėjami nekalti žmonės. Ir apie kokį bendradarbevima jūs save laikantis ne šmikiu anoniminiu čia kalbate?

Al.       2017-12-23 1:24

Na, šita grupė narių savotiška. Nenustebčiau, kad juos parinko tik tam, kad paruoštų kelią Rubavičių apšaukti rusų agentu. Ar išvis Seime yra bent keli savarankiškai veikiantys veikėjai ? Nesu tuo tikras. Todėl ir tikėtis ultimatumo, manau, neverta.
Jei aš galėčiau, po tokio rašinio tuoj pat rengčiau interviu su V. Landsbergiu ir pirmaisiais asmenimis.

Linkiu ir jums jų užuojautos!       2017-12-22 13:11

Jei esate dar neseniai iškritę iš medžio, tai bent siūlau gerai įsidėmėti šitą “grupę narių”.

Juliau       2017-12-22 0:13

Bet tu ir šmikis.
Ir Venckienę parodai visiškai kvaiša, norinčia ne realiai veikti, o būti garbinama, ir supriešini jėgas, kurios galėtų veikti kartu, jei tik nebūtų slaptųjų tarnybų priešinamos

Pikc       2017-12-21 21:55

“Ar vis tik mūsų visos versijos klaidingos ir Rubavičių terorizavo konjaunimo fanatikai?” - VISIŠKAI nenustebčiau.

Juozapas       2017-12-21 20:11

“Grupė Seimo narių stojo ginti filosofą Vytautą Rubavičių”
Toks pavadinimas.
O man atrodo jog straipsnis turėtų vadintis taip:
“Grupė Seimo narių “stojo ginti” filosofą Vytautą Rubavičių?”
Jaučiat skirtumą?
Kodėl taip kalbu?
Todėl kad parašiukai ant popiergalio kuriuo kreivalangio kubo niekšeliai nusišluostys subines, praktiškai nieko neverti.
Na, atrašys po pusės metų ” atsakymą”.
Iš anksto aišku kokį.
Jeigu tie 37 seimūnai rimtai nori ginti persekiojamą profesorių, o ne dykai pasipiarinti, tai ir turėtų ginti, o ne imituoti veiklą.
Yra dalykų kurių net šis režimas negalėtų ignoruoti.
Tai vat- šie seimo nariai turėtų iškelti ultimatumą su konkrečiai ivardintais terminais ir atsakomybėmis.
Ulimatumas: “Mes žemiau pasirašiusieji , kol negausime visų išsamių atsakymų dėl įvykdyto išpuolio prieš V.R., tol balsuosime totaliai prieš visus bet kokius seime svarstomus įstatymus. Ir tai tęsis tol kol bus išaiškinti nusikaltėliai bei valstybės vardu bus duotos saugumo garantijos profesoriui.”
Ir taip toliau ir panašiai.
Ir būtų šakės per tris skaičius.
Psdc visoms “reformoms” ir pan. Plius tie 37 seimūnai galėtų Vasario 16 minėjimo metu prieš visus svečius laikyti iškėlę protesto plakatus.
Būtų pazoras prieš visą svietą ir didelis skandalas.
Va tada ir kaltininkai atsirastų ir galvos lėktų.
O sušiktais raštais prokurorams- banditams jokio gynimo nebus.

saugumo ubliudkas       2017-12-21 19:06

Palaukite dar, pagal idėją aukų turėtų būti ir daugiau, jei teisinga ta versija, kad daromi “namų darbai” prieš popiežiaus vizitą tam, kad popiežius neišvystų Deimantės nuotraukos su “Ar dar gyva?”. Aš net laukiu, kad viešojoje erdvėje koks “pažangos galiūnas” ims dergti gerb. Rubavičių.
Šiaip jau Rubavičiaus bendražygiams reikėtų judėti aktyviau ir bent iš VSD išmušti oficialų paneigimą, kad saugumiečiai čia ne prie ko. Jie baisiai nemėgsta tokio dėmesio ir tai gali priversti juos aiškintis išpuolio užsakovus ir vykdytojus. Tada ir koks slaptas Rubavičiaus gerbėjas iš VSD gali jam kažkokių nuorodų pametėti.

Julius       2017-12-21 17:49

Ir dar prieš gerbema Venckiene ir jos šeimos narius buvo panaudotos sep priemonės apie kurias Rubavičius ne blogiauseme sapne nesapnavo. Teisėjai po šiai dienai skaito nuteisimus žmonėms neabejingiems skriaudai. Skaito bijodami pažvelgti žmonėms į akis. Drebančiom rankom. Apie tai apsimetelis Urbšys nei mur mur. Ką galvoju kad Urbšys su kitais supuvusios teisėsaugos šulais į seimą sulindo tam kad tiesa niekados nepaiškėtu ir nekalti žmonės toliau būtų persekiojami. Sarmata ant tavęs P.Urbšį.

Daina       2017-12-21 15:03

Tik 37 seimo nariai turi sąžinę...

saugumo ubliudkas       2017-12-21 12:53

O kur konservų parašai? To paties Andriaus Navicko? Ar vis tik mūsų visos versijos klaidingos ir Rubavičių terorizavo konjaunimo fanatikai?

klaustukas?       2017-12-21 11:20

Ginančiųjų tarpe nėra nei vieno konservatoriaus. Ką tai galėtų reikšti?

papūskite į uodegą       2017-12-21 9:51

KGB auklėtiniai pilnai valdo ir kontroliuoja ir terorizuoja ir naikina ką nori.
Ir VSIO ZAKONNO.
——-
(Garliava dar akliems kačiukams akių neatvėrė - kol nebus teisybės dėl N.Venckienės - visa tai tik pabezdėjimai))

Atspėkite iš vieno karto       2017-12-21 9:42

Ar toks katalikiškas intelektualas Navickas pasirašė:) Matyt buvo išalkęs ir išėjo tuo metu papietauti.

Zenonas       2017-12-21 8:49

Ar buvo tokių į kuriuos kreiptasi, bet jie nepasirašė?

Visi       2017-12-21 8:11

pasirašę šį raštą, priešingai nei libkonai, supranta tokių išpuolių pavojų visuomenei ir valstybei, parodo savo poziciją, išsiskiria iš Seimo mankurtų, parsidavėlių, simuliakrinių žmogaus teisių gynėjų ar tiesiog abejingųjų masės. Suprantama, tai turėjo būti ne prašymas, o reikalavimas, nes pažeista Konstitucija ir įstatymai.

Ne seimeris Algimontė       2017-12-21 7:51

Reikėjo rašyt ne prašome, bet nuolankiai atsiklaupę, nusižeminę prašome, bet jokiu būdu, neduok Dieve, ne reikalaujame.

Lenkiją užpuolė       2017-12-21 7:48

ES.Ar Lenkija turi teisę daryti augimo klaidas ir sprendimus?

V.Landsbergis       2017-12-21 7:48

tyli.Juk jis iškilo ant persekiojamų vargo.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-12-21 7:31

Kai Seimo nariai kurti, akli ir be sielos, tai jų tikrai niekas NEIŠGIRS, gali būti ramūs. Jau darbą atlikote. Tik piaras ir liko.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.