Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Goda Juocevičiūtė. Dvejopų standartų paradas

Tiesos.lt siūlo   2020 m. birželio 16 d. 0:19

20     

    

Goda Juocevičiūtė. Dvejopų standartų paradas

DELFI.lt

Ir Vilniaus centre nusidriekė Jungtinėse Amerikos Valstijose užsimezgusio brutalaus, iki riaušių Užatlantėje ir kitur Europoje įsiliepsnojusio leftistinio, teroristinio judėjimo „Antifa“ šleifas – vyko eitynės, nukreiptos esą prieš rasizmą. Tiesa, čia jų fasadas buvo taikus, masė – irgi palyginti rami ir infantili, tačiau šaknys – giliai politinės.

Amerikos demokratai, savo gniaužtuose laikantys bene 70–80 proc. JAV žiniasklaidos, per visą Donaldo Trumpo prezidentavimo laikotarpį jam kaišiojo pagalius į ratus: tai jį, vyrą, turintį sveiką santykį su moterimis, bandė apdergti dėl seksualinio priekabiavimo pagal ant Harvey Weinsteino ir kitų garsenybių išbandytą #metoo planą, tai nesėkmingai organizavo apkaltą, tai šaipėsi iš jo gelsvos odos spalvos ir šukuosenos, kūrė feikines naujienas ir jas įtvirtino kaip normą.

Tačiau Amerikos ekonomika nuosekliai tik augo. Tokiomis sąlygomis – jokių šansų demokratų atstovui laimėti artėjančius JAV prezidento rinkimus. Todėl D. Trumpui sukompromituoti teko imtis ir ypač drastiškų priemonių. Net koronaviruso afera, į partnerystę pasitelkus Kiniją, kai visas pasaulis patyrė amžiaus nuostolius ir bergždžiai prarado gyvybių dėl ligoninėse ir gydymo sistemoje sukelto chaoso, iki galo nesuveikė: prezidentas parodė tvirtą valią ir išvedė savo šalį iš kinų komunistų ir artimai su JAV Demokratų partija susijusio skaitmenos magnato Billo Gateso kišenėje tupinčios Pasaulio sveikatos organizacijos.

Šių įvykių grandinė sufleruoja, kad ir įsižiebę „Antifa“ neramumai šalyje nėra stichiniai, neatsirado šiaip sau iš pūkelių ar žiedelių, o greičiausiai tai – Demokratų partijos mėginimų destabilizuoti padėtį šalyje ir sutrukdyti D. Trumpui laimėti dar vienus JAV Prezidento rinkimus tęsinys, šįkart – paverčiant jį rasistu.

Ten, kur konfliktai, visada praliejamas kraujas ir yra neteisybės. Atsitiktinė buvusio nusikaltėlio, kalėjime sėdėjusio už plėšikavimus, narkotikų laikymą ir grasinimą moteriai pistoletu, George’o Floydo mirtis buvo kaip žibalo pliūpsnis į jau ir taip įsiplieskusią ugnį. Eilinis kriminalinis veikėjas akimirksniu virto gatvės minios didžiavyriu ir baltosios rasės aukos ikona, o jo žūtis nuo policininko rankos – mitu, nepaisant to, kad per grumtynes ar susišaudymus nuo policininkų naudojamos jėgos miršta ir baltieji.

Jungtinėse Valstijose tik 12–15 proc. gyventojų yra juodaodžiai, tačiau ši mažuma pagal liguistą scenarijų nuolatos atsiduria dėmesio centre, tarytum būtų svarbiausioji dauguma. Įtvirtinus D. Trumpo, kaip rasisto numeris vienas, įvaizdį, į demokratų pusę būtų palenkti ir azijiečiai, taip pat – iš Pietų Amerikos kilę bei indėnų kilmės piliečiai.

Lietuvą, kaip ir kitas Europos šalis, pasiekė šios grynai amerikietiškos politinės žiežirbos dėl to, kad JAV demokratų apetitas ir noras plėsti savo įtaką – didelis. Eitynių Vilniuje įkvėpėjai iš tolimojo užsienio, matyt, tikėjosi, kad pogromai šitame Baltijos pakrašty, panašiai kaip Niujorke, Londone ar Briusely, irgi pavyks.

Tačiau Lietuvos gyventojai, kurių tėvams ir seneliams teko prakentėti karus, okupaciją, trėmimus, šaltmiriauti Sibiro taigoje ir ant Laptevų jūros ledo, gelbėti ir slėpti nacių gaudomus žydus ar stalinistų persekiojamus „liaudies priešus“, rizikuojant savo gyvybe bei šeima, yra užsigrūdinę, tvirti ir sunkiai uždirbtą turtą, asmeninę nuosavybę, savo neliečiamumą gintų iš paskutiniųjų, apsaugotų net be ginklo, tik plikomis rankomis.

Todėl demonstracijos organizatoriams teko apsiriboti tuščiavidurio jaunimėlio įkinkymu į radikalius lozungus. Įduoti transparantus kaip čiupačiupsus į rankas dėmesio ištroškusiems nebrendyloms, nuglotnintiems vaiko teisių, ir dar be jokių vertybių, pažiūrų, gyvenimiškos patirties – lengviausia.

Iš nesusiformavusių mažvaikių, kurie be išmaniųjų telefonų programėlių neatskiria kairės nuo dešinės, padaryti progresyvius pavlikus morozovus ar naujuosius chunveibinus – vieni juokai. Pionieriais, komjaunuoliais irgi ne visi tapdavo per prievartą, netrūko ir kvailių savanorių.

Pionieriškai žygiuodami Gedimino prospektu ideologiškai patvirkinti paaugliai susipainiojo ir papuolė į dvejopų standartų verpetą. Jie, kaip papūgos kartodami Amerikos riaušininkų frazes, nusigriebė atseit labai tolerantišką šūkį „Black lives matter“ („Juodųjų gyvybės svarbios“).

Kaip matyti, pačios skanduotės prigimtis – rasistinė ir labai tiesmuka, kadangi gyvybes skirsto pagal fiziologiją ir pabrėžia juodos odos individų pranašumą prieš kitų odos atspalvių ar tautų žmonių gyvybę. Infantilai naivuoliai, šiltą vasaros popietę išėję į Vilniaus gatves pasimaivyti, patys nesuvokė, kad savo ginamoms asmenų grupėms darė meškos paslaugą. Į kokią gėdingą padėtį protestuotojai išstato afroamerikiečius, tarytum visi jie reikalautų privilegijų, išskirtinių teisių ir kaip pusdievį šlovintų jokiam sluoksniui garbės nedarantį nusikaltėlį!

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-06-23 19:05

kokie tie idiotai buki,Putinas turi 2 pasaulini kara ir grajina ant vatniku,rytoj dar 1000 ar daugiau uzsikres ir mirs,o musu dedule kuklesnis,jis turi prichvatizaves tik Sajudi,prie kurio jis aplamai nieko nera prisidejes,kaip ir Putinas nera kariaves,Dedokas irgi turi prisertos publikos,juk SGD ofsore,o is ten kur eina musu eurikai?
  Blia,kada pasibaigs tas ozyno demarsas?Negi rinkimai nepades?Rusijos berniokai gali bet kokius rezultatus suregzti,tik biuleteniai ir vokiska kontrole!

to Dvejopi NS standartai?       2020-06-17 4:58

Ir vėl dūmini pagal Juozaitį?

Citizen Go       2020-06-17 1:48

https://citizengo.org/en-eu/home?utm_source=ask_donation_tyflow
Visuomenės pritarimas pedofilijai auga.

Jie kovoja, kad jų skriaudžiamoms idėjoms būtų pritarta visame pasaulyje.

Neseniai grupė pedofilų paskelbė, kad dalyvaus „Pride Week“ Amsterdame pagal žymą # PedoPride2019. Grupė yra susieta su vadinamuoju „Vaikų išlaisvinimo frontu“, kuris nori seksualiai „išlaisvinti“ vaikus.

Dvejopi NS standartai?       2020-06-17 0:15

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/susivienijusius-tris-politinius-darinius-i-rinkimus-ves-juozaitis-noretu-30-mandatu.d?id=84543043
Nei Sinica, nei Šopauskas nepatalpino savo infoburbuluose info apie CP, KS ir tautininkų susitarimą dėl bendro sąrašo…ONS purvasklaida patalpino, alkas patalpino…
Prokremliniai ekspertai.eu kartu su Radžvilo kompanija nutylėjo…
Skystos NS blauzdos ir prastas pliuralizmo lygis…Verkia NS veidmainiai dėl LRT vienpusiškumo, o patys infoblokadą galimiems patriotiškiems sąjungininkams daro…Primenu- pseudodemokratas , liberalų medžiotojas Šopauskas akiplėšiškai netalpino net 35 piliečių raginimo mažiukams telktis…
Kaip Sąjūdžio tradicijų žmogus, esu pakraupęs nuo begalinių NS lyderių kliurkų ir veidmainysčių tvano….Kokia apsimetėlių pseudodemokratų kompanija susispietė NS viršuje- man plaukai piestu stojasi…Rusteika, Šapalas,Mirončikienė, Plumpa ir Ko- garbūs žmonės pasipūtėlių ir veidmainių aplinkoje ten uždus ir pataps nežinia kuo…Apie Rusteiką ten sukiojasi jo opusuose kritikuojami personažai-plastmasiniai asmenys su teisingais šūkiais ir tekstais, bet kreivais poelgiais…
Jie kas dieną man vis atrodo neadekvatesni ir atitrūkę nuo žemės ir politinės tautos likučių interesų...Koks sukrėtimas reikalingas tai grietinėlei,kad jie atsipeikėtų? Negi tik visiškas NS krachas spalį juos prablaivins? Ko gero, ir tas, sparčiai artėjantis miegančios Neadekvatų Sambūrio (NS) partijos fiasko spalį profesoriaus bus išaiškintas, kaip vieno visuomenininko baisių laiškų poveikio Lietuvai pasekmė, nors juos gauna tik dešimtys žmonių......NS didieji spjauna į visus Sąjūdžio principus bei į elementarų solidarumą su kitais demokratais?

O gal tai       2020-06-16 21:23
Jo, jo,       2020-06-16 18:05

Sąjūdžio skaldytojai vienijasi - geriau ir nesugalvosi.

Jules       2020-06-16 18:02

Koks dar “Sąjūdis” dabar? “Perestroikės” sąjūdis jau praeity, kurio istorija, deja, įslaptinta ir runkeliokams neprieinama. Kas būtų, jei prasčiokai galėtų susižinoti Tiesą? Kaip tada juos banksteriai valdytų, kaip docentai šlovintų Čerčilį, atidavusį per išgertuves Baltijos valstybes Stalino Rusijai? Tiesa, legendinis USA generolas George Patton’as nenorėjo su tuo sutikti ir žinote, kuo jam tai baigėsi? Būsimas USA prezidentas J.F.Kenedis šiurpo, lankydamas iki pamatų sugriautą Berlyną ir Europą kartu su savo draugu James Forrestal. Ir kuo jiems tai baigėsi, manau, irgi žinote? Pirmąjį USA Gynybos sekretorių už tai pripažino psichu ir išmetė pro langą, nežinot? Tą patį Antifa norėtų padaryti ir su Prezidentu Trumpu, bet šis tai žino, o Jūs ar žinote? Žinote, kodėl dezi LRT plaštakės verčia Trumpą jau kiek metų?

Burkimės        2020-06-16 17:17

http://alkas.lt/2020/06/16/centristai-tautininkai-ir-santalka-lietuvai-jungiasi-i-bendra-sarasa-2020-m-seimo-rinkimuose-tiesiogine-transliacija/
Manau, jog visi adekvatūs visuomeniški ir patriotiški lietuviai- ONS oponentai – sveikina Sąjūdžio vienijimosi principui ištikimus besitelkiančius politikus. ,,Stasiai”, ,,žemaičiai” ir Ko samoningai talkina esamam proglobalistiniam ONS režimui, nuožmiai smaugiančiam daugumos teises, tautą, valstybingumą. Kiekvienas doras ir įžvalgus žmogus, save priskiriantis politinei tautai, turi raginti artimus aukoti GPM dalis šioms partijoms, patriotinėms NVO bei CP draugiškai Sandraugos profsąjungai. NS didžiūnai, duok Dieve, gal dar atsikvošės…Judošius, savanaudis, konformistas ir pasipūtėlis J. Dagys, išdavęs demokratišką 3 procentų kartelės įstatymą ir flirtavęs su niekšeliais Pranckiečiu bei Butkevičiumi ir Ko, tai kompanijai būtų gėdos ženklas…

SVEIKINU AUTORĘ -        2020-06-16 15:29

labai geras, suprantamas visiems straipsnis.

stasys        2020-06-16 13:21

tegul tos dvasios ir vienijasi .. o Sąjūdį galėtu palikti ramybėje . Tie lipnus prakaituoti pirštai ant to simbolio jau kelia nerimą ..  ne viskas spindi auksu ..kaip ir pasivadinus Sąjūdžio dvasia automatiškai juo netapsi , po kiek papirosai “bielamor kanal”  Algirdėlį  ?

SAJUDZIO DVASIOS ZMONES VIENIJASI       2020-06-16 12:33
Atviras,       2020-06-16 11:24

grieztas ir labai teisingas straipsnis.Aciu autorei.Labai gerai, kad straipsnis ispausdintas ir Delfyje.Nes ten geltonsnapiai retkarciais paklydineja.Na o kaip su valdziuke.Ar isgirdo autores kreipimasi.Tyles, kaip vandens i burna prisiseme.Paskutinis straipsnio sakinukas gal jiems kai ka primins.

Ačiu,        2020-06-16 8:18

Taikliai,aiškiai, be kvailinimo ir šališko požiūrio. Reikėtų pasimokyti ir kitiems žurnalistams.

stasys        2020-06-16 6:33

Džeikas siūlo nepaduoti rankos . Na vargiai kuriam iš ten dalyvavusių labai maga rankas spausti , girdėjau jog žaibas populiaresnis . Duok diedulį tu man žaibą .. (juokinga mintis kavos puodelyje) .

Dzeikas       2020-06-16 6:24

PS.Todel smetonines ir “patriarxines” idejos a le “tautos jega vienybeje” reikia mest net ne i siukslyna , o kist i radiokatyviu atlieku konteineri ir uzkast 200m gylyje, kad gruntiniai vandenys nepasiektu.
Pradekime bent nuo to, kad dalyvavusiems Antifos sabase nepaduokime rankos, kaip atviriems pederastams.

Dzeikas       2020-06-16 6:20

Sutinku su autoriumi, taciau vel noreciau paziureti kiek kitu aspektu.
Ne paslaptis, kad Lietuva , jos visuomene tolima nuo Antifa ideju.T.y. pas mus sioks toks buitinis, virtviu rasizmas neiseinantis uz tu virtuviu ribu. Na nera tu negru Lietuvoje tai ir rasizmas virtuvinis.Ir apsireiskes koks Antifos emisaras BE UZNUGARIO atrodytu kaip koks ne sio pasaulio durnelis. Todel,kad Lietuvoje ne sios problemos ir mes gyvename kiek kitokioje realybeje.
O , bet, taciau - ziurek suklijavo kazkoki mitingeli.Kaip supratau is tautisko studijujancio jaunimelio is VU ir nevykeliu kalves VDU. Jus galvojate tiems studentautojams rupi kazokie marsieciai(Antifa kol kas butent tokiame vaidmenyj Lietuvoje) ir ju marsiskos idejos?
Ne, nerupi. Taciau parsiduoda uz tie studentautuojai su neiprastu lengvumu.O jus klausiate kodel Lietuvos “teismai” nemirkteleje ivardija balta juodu ir atvirksciai.
Kas liudina IR ATEITYJ tai darys. Ne pamaina ateina. Ko ne mitinguot jeigu pinigu duoda. Sure netiesiogiai , bet nesakykit kad suorganizuot “tusa” galima sausomis kalbomis.

stasys        2020-06-16 6:12

Pavadinkime ta str. kaip dar viena padėta varnelė į autorės aktyvu vis. gyvenimą .  A.Rusteika perteikia savo atodūsius žodžiais ..ši ponia pasiruošusi kardu mojuoti ..kad tik gautu proga keletą spalvotu galvų nurėžti ..ir pamatyti kaip jos asfaltu rieda .Nežinau prie ko čia Amerikos demokratai ? Trumpas kaip prezidentas demokratijos lopšio gana prastas .. ir jei viską lemtu Amerikoje tik ekonomikos augimas Obama ir trečia kadenciją butu laisvai gavęs .

Ir dar:       2020-06-16 6:02

gal žinote, kodėl “Berlin, Paris, Rom und den Haag bilden Allianz” naują sąjungą? Pagarbiai, - Jules.

Jules       2020-06-16 6:00

O kam dar neaišku, kad gyvename Dezinformacijos epochoje, kur viešpatauja Jėgos teisė, dvigubų standartų principai ir istorijos mitų maniakystė(liga-maniakinė kaltė ir mitomanija), palaikoma VU ir VDU, ir kitų įvairių Lietuvos univerkių docentų? Bet pakils vėjai, audros ir nupus tuos pseudo docentus su jų dėstomu pseudo mokslu, o kartu ir LRT dezistus su jaunomis dezistėmis. Tos televizinės ir radijo dezi plaštakės mums jau seniai pabodo. Pasiilgome tikrų, grynų dalykų, o V.Radžvilas kaip neparašo, taip neparašo “Grynojo melo kritikos”, įdomu kodėl? Goda va bando ir jai gaunasi kol kas visai neblogai, ačiū!

ji labai pikta       2020-06-16 5:43

tiesiog buka rašliava.Gretą lyginti su mūsų vaikų kvailiojimu:)))


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.