Emigracija, imigracija, demografija

Giulio Meotti. Europa: populiacijos pakeitimas kita

Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugpjūčio 30 d. 20:05

21     

    

Giulio Meotti. Europa: populiacijos pakeitimas kita

propatria.lt

Daugiau mirčių nei gimimų – tai gali skambėti kaip mokslinė fantastika, bet iš tikrųjų tai jau yra dabartinės Europos realybė. 2015 metais Europos Sąjungoje gimė 5,1 milijonas kūdikių ir mirė 5,2 milijonai žmonių, o tai reiškia, kad pirmą kartą modernioje istorijoje užfiksuota neigiama populiacijos natūrali kaita. Šiuos skaičius paviešino Eurostat (ES statistikos biuras), renkantis informaciją apie Europos populiaciją nuo 1961-ųjų. Tai oficialu.

Tačiau šalia to yra ir kitas stebinantis skaičius: Europos populiacija per tą patį laikotarpį išaugo nuo 508,3 iki 510,1 milijono. Atspėjote, kodėl? Kol europiečių mažėja, imigrantų populiacija žemyne per metus išaugo maždaug 2 milijonais. Tai galima pavadinti populiacijos pakeitimu kita populiacija. Europa prarado valią išlaikyti ar padidinti savo populiaciją. Demografinė situacija yra tokia pavojinga, kokia buvo gal tik 14 amžiaus Didžiojo maro metu.

Britų demografas Davidas Colemanas tai vadina Trečiuoju demografiniu pereinamuoju laikotarpiu. Savižudiškas Europos gimstamumas, kartu su žymiai daugiau vaikų gimdančiais migrantais, transformuos Europos kultūrą. Mažėjantis europiečių gimstamumas sutampa su islamo Europoje institucionalizacija ir žemyne gyvenančių musulmonų „reislamizacija“.

2015 metais Portugalija pagal gimstamumą (8,3 vaiko 1000-iui gyventojų) ir natūralų gyventojų prieaugį (jis buvo neigiamas: -2,2 žmogaus 1000-iui gyventojų) buvo antra nuo galo Europos Sąjungoje. Kuri ES šalis pasižymėjo mažiausiu gimstamumu? Italija. Nuo „kūdikių bumo“ 7-ajame dešimtmetyje, šalyje, kuri garsėja didelėmis šeimomis, gimstamumas sumažėjo perpus. 2015-aisiais gimimų skaičius nukrito iki 485 tūkstančių, tai mažiausias skaičius nuo pat modernios Italijos susikūrimo 1861-aisiais.

Tuo pat metu Rytų Europa išgyvena „didžiausią populiacijos praradimą modernioje istorijoje“, o Vokietija aplenkė Japoniją ir turi mažiausią pasaulyje gimstamumą, jei vertiname paskutinių 5 metų vidurkį. Vokietijoje ir Italijoje sumažėjimas buvo ypač dramatiškas - atitinkamai 2,3% ir 2,7%.

Kai kurių verslų net nebedomina Europos rinkos. Kimberly-Clark, gaminanti sauskelnes Huggies, atsitraukė iš didžiosios Europos dalies. Čia būti paprasčiausiai nebeapsimoka. Tuo tarpu Procter & Gamble, gaminanti sauskelnes Pampers, jau kurį laiką investuoja į ateities verslą - sauskelnes seneliams.

Europa tampa pilka, galime tiesiog jausti liūdesį pasaulio, kuris save suvartojo. 2008 metais Europos Sąjungos šalyse gimė 5,469 milijonai vaikų. Po penkerių metų – beveik puse milijono mažiau, tik 5,075 milijonai, o tai reiškia 7% nuosmukį. Gimstamumo rodikliai mažėjo ne tik šalyse, skausmingai išgyvenusiose ekonominę krizę, tokiose kaip Graikija, bet ir tokiose šalyse kaip Norvegija, kuri pakankamai sėkmingai perplaukė per finansinę krizę.

Kaip neseniai pastebėjo Jonathanas Sacksas, „mažėjantis gimstamumas gali reikšti Vakarų pabaigą“. Senėjančioje Europoje nebeužtikrinama kartų kaita ir verčiau įsileidžiami milžiniški migrantų iš Artimųjų Rytų, Afrikos ir Azijos srautai. Šie migrantai keičia europiečius ir su savimi atsineša radikaliai skirtingą supratimą apie lytinius santykius, mokslą, politinę valdžią, kultūrą, ekonomiką bei santykį tarp Dievo ir žmogaus.

Liberalai ir sekuliaristai yra linkę atmesti demografinių ir kultūrinių iššūkių svarbą. Būtent todėl svarbiausi perspėjimai atkeliauja iš krikščionių vadovų lūpų. Vienas pirmųjų, pasmerkusių šią dramatišką tendenciją, buvo didis italų misionierius kunigas Piero Gheddo, teigęs, jog dėl mažėjančio gimstamumo ir religinio apatiškumo „islamas anksčiau ar vėliau Europoje sudarys daugumą“. Tokį perspėjimą vėliau išsakė ir libaniečių kardinolas Bechara Rai, vadovaujantis Maronitų katalikų bažnyčiai. Kardinolas perspėjo, kad „islamas Europą užkariaus tikėjimu ir gimstamumo rodikliais“. Panašus perspėjimas neseniai mus pasiekė ir iš kito kardinolo, Raymondo Leo Burke’o.

Pasikeitus vienai kartai, Europa bus neatpažįstama. Atrodo, jog didelė dalis europiečių jau jaučia, kad jų civilizacijos identitui grasina pirmiausia lengvabūdiškas libertarizmas – ideologija, klaidingos laisvės vardu siekianti dekonstruoti visus ryšius, kurie žmogų riša su jo šeima, kilme, darbu, istorija, religija, kalba, tauta ir laisve. Šiai ideologijai nerūpi, ar Europa išliks, ar mūsų civilizacija pranyks, paskandinta etniniame chaose bei naujos religijos iš dykumos junge.

Kaip paaiškina straipsnis Washington Quarterly, mirtinas Europos mažėjančio gimstamumo ir islamo kilimo susitikimas jau dabar atnešė svarbių pasekmių: Europa pavirto terorizmo inkubatoriumi, suformavo naują nuodingą antisemitizmą, patyrė politinį posūkį link kraštutinės dešinės, išgyveno didžiausią krizę Europos autoritarinėje vienybėje bei užsienio politikos pasikeitimą nuo Europos pasitraukimo iš Artimųjų Rytų.

Demografinė savižudybė ne tik vyksta, atrodo, kad jos norima. Ksenofiliška Europos buržuazija, šiandien kontroliuojanti politiką ir žiniasklaidą, yra panirusi į snobišką ir mazochistinį rasizmą. Jie atsisuko prieš savo pačių judeo-krikščioniškos kultūros vertybes ir pasinėrė į haliucinacinį, romantizuotą žvilgsnį į kitų kultūrų vertybes. Liūdnas paradoksas, kad europiečiai dabar atsiveža milžiniškus skaičius jaunų žmonių iš Artimųjų Rytų vien todėl, kad kompensuotų savo pačių gyvenimo pasirinkimus.

Agnostiškas ir sterilus žemynas, paneigęs savo Dievą ir atsisakęs savo vaikų, neturės jėgų kovoti su karštų ir jaunų žmonių civilizacija ar ją asimiliuoti. Nesugebėjimas pasipriešinti artėjančiai transformacijai reiškia islamo pergalę. Ar tai, ką dabar matome, yra paskutinės vasaros dienos?

Versta iš Gatestoneinstitute.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalui kokios       2016-09-3 10:10

>“Marginalas Kokiosui ir kt.    2016-09-3 1:56” biblijinio dievo personažo
vardas “Ehyeh asher ehyeh” -
אהיה אשר אהיה
traiasi : rusiškai Эхйе-Ашер-Эхйе (ивр. ‏אהיה אשר אהיה‏‎‎), Ehie ašer Ekie lietuviškai.
Kadangi vardai neverčiami tai lietuviai biblijinį  dievo personažą turėtų vadinti hebrajiškame variante “Ehie ašer Ekie” ,
arba graikiškame όποιος μου, nes
אהיה אשר אהיה    όποιος μου  garikų k. pagal google vertėją internete.
Jūs nepaaiškinote kodėl biblijinis dievo personažas uždraudė tarti savo vardą žydams.
Todėl kyla klausimas ar ne dėl to biblijins dievo personažas uždraudė tarti savo vardą , kad tas vardas yra “alachas” - όποιος μου  garikų k., nes אהיה אשר אהיה    όποιος μου  garikų k.?

Marginalas Kokiosui ir kt.       2016-09-3 1:56

Šiaip beprasmiška veltis į pokalbį su niku, kuriam atsakymas rūpi tik tiek, kad toliau varytų savo jovalus. Tačiau esama ir pašalinių skaitytojų, todėl į absurdus dėl kažkokių “populiacijos keitimo iniciatorių” (čia juk kalbama apie CIVILIZACIJOS keitimą, bet ne apie populiacijų maišymą, kuris yra globalizmo tikslas) neatsakysiu, bet atsakysiu, kodėl googl’as verčia klasikinės hebrajų kalbos frazę būsimuoju laiku.
Todėl, kad dabartinis ivritas yra smarkiai sugadinta ir beveik nebesemitiška kalba. Biblijiniame ivrite nėra nei būsimojo, nei kokio kito “laiko”, bet yra veikslai: vadinamas perfektinis (baigtasis, gal įvykio) ir imperfektinis (neužbaigtasis, gal eigos), kurie sintaksiškai varijuojami, sudaro tai, kas prasme atitinka mūsų laikus.
Užtat dabartiniame ivrite yra pagamintas esamasis laikas iš esamojo laiko dalyvio (tokia konstrukcija pasitaiko ir biblijinėje kalboje), pvz., aš noriu—> aš norinti(s). Tuomet imperfektinėms formoms lieka būsimojo laiko funkcija, o perfektinėms - būtojo, juoba kad Biblijoje konstrukcija su imperfektu gali reikšti mūsų būsimąjį / esamąjį laiką, o su perfektu - būtąjį.
Įdomiausia senovės hebrajų kalbos savybė ta, kad pridedant prie imperfektinės formos jungtuką “ir” (hebr. w-), imperfektas pavirsta… būtuoju atliktiniu “laiku” (o tai vad. aoristas indoeuropiečių kalbose), tuomet analogiška konstrukcija iš w- + perfektinė forma gali reikšti profetinį (pranašavimo reikšmės) BŪSIMĄJĮ laiką!
Taigi visai natūralu, kad google’as verčia biblijinę frazę šiuolaikiniu darkytu ivritu. Google’as nėra skirtas klasikinei hebrajų kalbai versti - jis to ir “nepavežtų”.
Tačiau europinis nesemitinis mąstymas veikia ne tik ivritą, bet net ir arabų kalbą, nors ne iki tokio laipsnio, o iš dalies ir dėl vidinių priežasčių (įtaka čia tėra tik proceso “katalizatorius”).
Kaip ir biblijinėje hebrajų kalboje, klasikinėje arabų kalboje nėra jokio “būsimojo laiko”, tačiau dabartinėje literatūrinėje kalboje toks yra pagamintas pridedant prie imperfektinės formos priešdėlį sa-.
Kaip pažymi Jozefas Ratzingeris (”Įvadas į krikščionybę”), D-vo atsakymas Mozei prie krūmo iš tikrųjų reiškia atsisakymą pasakytį Vardą, nes D-vas ir negali turėti “vardo”, kuris yra žmogeliukų priemonė išskirti vieną iš daugelio. D-vas juk ir nėra dievaitis (Perkūnas, Apolonas ar kaip kitaip), vienas iš daugelio, bet Jis (ir tik Jis iš tikrųjų) YRA.
Yra Pamatas Viskam ir visa ko Kūrėjas.
Jis yra anapus žmogiško pažinimo, kuris ir vyksta per apibrėžimus (vardus). Tačiau Savo atsakymu su veiksmažodine semitų šaknimi HJ / HW “būti, tapti, egzistuoti” bei jos 1 asmens imperfekto forma su atitinkamu priešdėliniu 1 asm. rodikliu ’- (priebalsis, šiuo atveju su balsiu e), atitinkančiu 3 asm. vyr. g. rodiklį J- (su balsiu a), D-vas ne vien leido, bet ir parodė Savo išrinktiems žmonėms, kokį sakralinį VARDĄ jie vartotų su baime (VARDAS uždraustas tarti ir pilnai rašyti, o atitinkamai elgiamasi net ir su žodžiu D-vas - nieko švento neturintiems pagonims šito nesuprasti!)

Marginalui kokios       2016-09-2 15:08

rašei “D-vo Valia iš kitos pusės.”?  Jei rašei tai ar neslepi už “D-vo valios”
tikrųjų Europos populiacijos keitimo kita populiacija iniciatorių ir dalyvių  ir nedarai atpirkimo ožiu Dievo?
O kas dėl VIEŠPATS tai čia tik prielaida kad personažo vardas VIEŠPATS , nes „ 14 Dievas tarė Mozei: “Aš esu, kuris esu”. Ir tęsė: “Tu taip kalbėsi izraelitams: „Aš Esu atsiuntė mane pas jus’“ Išėjimo knyga 3:14

Vikapedijoje laisvojoje enciklopedijoje –hebrajiškai - Ehyeh asher ehyeh
אהיה אשר אהיה 

Tačiau google vertėjas אהיה אשר אהיה  verčia į „Būsiu kuris būsiu“ :

Būsiu kuris būsiu             -  אהיה אשר אהיה
I will be who I will be - anglų k.    -  אהיה אשר אהיה         
Leszek aki leszek   -  vengrų k.  -  אהיה אשר אהיה
Je serai qui je serai - prancūzų k.  -  אהיה אשר אהיה
Budu který budu -  čeku k.        -    אהיה אשר אהיה
Yo seré el que seré  -  ispanų  k.  -    אהיה אשר אהיה

Gaunasi hebrajiškai kad ne VIEŠPATS o hebrajiškai אהיה אשר אהיה  reiškia   “Būsiu kuris būsiu” ir yra vertimo klaida.

Personažo vardas ” būsiu kuris būsiu”, o ne joks VIEŠPATS.

Marginalas Kokiosui       2016-09-2 13:53

Ar pats suvoki ką rašai? Kas yra “atpirkimo ožys”? D-vas yra VIEŠPATS ir visa žemė yra tik Jo. Jis ją tik išnuomoja tiems, kuriems leidžia gyventi. Išsigimėliams neleis ir visas nuomojimo sutartis nutrauks. Štai kokia Jo Valia.

Kokios       2016-09-1 16:04

>Marginalas Kokiosui     2016-09-1 15:07, kaip paprasta ant atpirkimo ožio Dievo sukabinti atsakymus.

Upanišada       2016-09-1 15:21

vakarai renkasi malonumus? Pagal Upanišada malonumų kelią renkasi tik kvailiai. Malonumai atveria susinaikinimo programą. Kas ir vyksta ... skaitykit straipsnį...
Kol negrįšim prie vedistinės pasaulėžiūros tol neužversit susinaikinimo vartų.
Viena iš vedizmo kertinių pamato akmenų- tik MŪSŲ vertais pavyzdžiais sek.

 

Marginalas Kokiosui       2016-09-1 15:07

Europinės civilizacijos moralinis išsigimimas, krikščionybės išdavystė iš vienos pusės ir D-vo Valia iš kitos pusės.

Marginalas 333ui       2016-09-1 15:05

Dar viena iliustracija. Drausk drausk, negerbiamasis, jau daug kas draudė.

Kokios       2016-09-1 15:05

Kokios priežastys verčia Europoje vieną populiaciją keisti kita?

Marginalas rutai       2016-09-1 15:04

Esate nuostabi iliustracija to, kad pamatinė kova pasaulyje vyksta tarp tikinčiųjų Vieną D-vą Kūrėją ir jų priešų. Mano galva, jei iš pasaulio kraują siurbiančios globalistinio terorizmo valstybės leistų daugiausiai tik religinę literatūrą, būtų labai gerai, nes daugiausia leidžia šlamšto žmonėms tvirkinti. Kitą vertus, Meottis visai teisus kalbėdamas apie “karštų jaunų žmonių” civilizaciją, o tai, pavartojant (turbūt jam žinomų, gal net ir mėgstamų) ruskių euraziečių terminologija (pagal Gumiliovą), yra “pasionarinės jėgos” (tautos), kurios tik ir kuria civilizacijas (romėnų civilizacijos kūrėjai buvo žemesnio kultūrinio lygio nei graikai, kurių civilizaciją perėmė).
Juo labiau bus sėkmingi tie pasionarai, jei yra Paties D-vo globojami. O kad D-vas islamo nestabdo, matome, jog “Vakarai” su visa savo galybe nesugeba sudoroti neturtingo Afganistano. Negi D-vas palankus sodomodemokratiniams “Vakaramas”? Akivaizdu, kad ne.
Apie islamo indėlį į tą mūsų europinę kultūrą galėtumėt susigaudyti net ir iš daugybės arabiškos kilmės mokslinių terminų. Beje, jei nurodote kažkokius procentus, malonėkite nurodyti ir savo šaltinius.

333       2016-09-1 15:02

Tik visų trijų abraominių religijų uždraudimas Europos išsigelbėjimas, manau.

Marginalas Marginalujui       2016-09-1 14:28

Ne, nebuvo VIEN TIK individualaus išganymo, nes pradedant nuo frankų, jau Karolingų ir Otonų laikais egzistavo krikščionybė socialinėje plotmėje:
nebuvo baudžiavinio pavergimo,
tautų pavergimo per kruvinas “misijas”,
kitaminčių laužų,
nei imperatoriai, nei popiežiai nevaldė savo valia, bet valdė vien D-vas, nes imperatoriaus karūna buvo popiežiaus rankose, o kandidatūra popiežiui visų pasauliečių vardu teikė imperatorius (pirminėje bažnyčioje vyskupus rinko visi tikintieji).
Tai ideali teokratinė pusiausvyra su abipuse kontrole. Tik taip gali būti įvykdytas krikščionybės idealas, apie kurį Jonas Paulius II kalbėjo, kad krikščionybėje kiekvienas darbas (iki XI a. - nuo batsiuvio iki imperatoriaus ir nuo vienuolio iki popiežiaus) yra sakralinis, t.y. šventas D-vo pašaukimas dirbti VISOS BAŽNYČIOS (kuri nėra kunigų organizacija, bet visi tikintieji) gerovei.
Tai suardyta per feodalų gobšumą ir simoniją Kliuni reformų metu.

Marginalui        2016-09-1 11:49

Rašote: “konstantininė krikščionybė, nuo XI a. pavirtusi individualaus išganymo religija”.

O ar iki XI a. krikščionybė nebuvo individualaus išganymo religija?

ruta       2016-09-1 9:15

Tik visiskas ..keistas zmogus gali ka tai pezeti apie - ‘kaip dievas lieps ..’.Visas arabu pasaulis , tai dykaduoniu orda , kuri net knygu isleidzia pasaulyje TIK 1 % visos pasaulines literaturos ir tai , didesne dalis ju religines .
Kad ir isradeju skacius pagal techninius patentus - Izraelis - 8 000 , Koreja / Pietine /-16 000 , arabu pasaulis / VISAS / -300 .
Is gyvunu sveiko mastymo del palikuoniu ribojimo irgi nesulauksi .., o zemes resursai tai neamzini .
Bet ,kad Europa specialiai yra suduriama galvomis su musulmonu invazija , tai akivaizdu . Kad kiltu karai , sumazetu zmoniu ir Korporacijos ,aptarnaujancios karo pramone simtus   milijardu pasidetu sau i saskaita ?

Marginalas       2016-09-1 2:28

Pačioje pabaigoje Meottis pagaliau pasakė tiesą, bet ne iki galo.
Juk joks islamas nenugalės, jei to neleis Pats D-vas. O jei leis, vadinas, taip ir turi būti: Europa gaus tai, ko nusipelnė nuo pat konstantininio prakeikimo žydų tautai 325 m. laiške (įtariamai imperatoriaus draugo Eusebijaus parašytame) Nikėjos susirinkimui, sk. Pr 12:3. Čia ir bus ilgos helinizavimo evoliucijos nuo abraominės teokratijos iki vergvaldinės antikinės demokratijos priežastis.
Ačiū D-vui, islamas, patinka ar ne, yra abraominė tikyba, socialiniame lygmenyje iškelianti tai, ką plėšikiškose tarpusavio kovose dėl turtų prarado konstantininė krikščionybė, nuo XI a. pavirtusi individualaus išganymo religija.
O Bažnyčia tikrai nežus: apokaliptiniu metu, pagal Rom 11:25-26, atsikuria konstantinininkų išduota ikinikėjiška šv. Jokūbo žydų bažnyčia, kuri, be abejo, yra ir šv. Petro bažnyčia. Amen.
http://www.messianic.lt

to ???       2016-08-31 13:24

Visi masonų valsomi klapčiukai, kurių priešakyje Markėlinė kaliausė.

wwww       2016-08-31 9:10

Viso to priežastis yra feminizmas. Per paskutinius 50 metų jis iš moterų teisių ginimo (šiuo metu feminizmas su moterų teisėmis iš viso nebeturi jokio ryšio) judejimo pavirto ekstremistine kraštutine kairiaja ideologija. O visos ekstremistinės kairiosios ideologijos pasižymi ėjimu prieš žmogišką prigimtį ir žmonių “socialine inžinerija”. Rezultatas logiškas. Gamta (prigimtis) yra stipresnė už freak’ų ideologinius kliedesius. Rezultatas logiškas - vaikai nebegimsta

Brisiaus galas       2016-08-31 8:56

Čia ne populiacija, čia kita civilizacija. Liberastinė Es valdžia nelinkusi grįžti prie savo krikščioniškų šaknų, kurioms turėtų būti dėkinga už savo suklestėjimą. Paniekinę ir atsisakę Krikščionybės,jau dabr pratinami prie kito tikėjimo garbinimo - islamo. Nė vienas valdžia nedrįsta pasakyti, kad islamas žiauri, priešinga krikščioniškoms dogmoms religija. Kodėl Lotynų Amerikos šalyse, kur stiprus krikščioniškas tikėjimas, nekyla problemų nei dėl gimstamumo, nei dėl musulmoniškos invazijos. Tiesa, musulmonai skverbiasi ten , kur jie laukiami, saugomi,kur galima nemokamai pasinaudoti sukurtomis gėrybėmis….

Apuokiukas       2016-08-31 6:42

Nieko įpatingo. Neseniai buvo straipsnis apie tai, kad mokslininkas atliko bandymą su pelėmis, joms sudarydamas idealias gyvenimo sąlygas. Ir pelės nuo per daug gero gyvenimo išdvėsė. Matyt, žmonėse šis reiškinys dar stipresnis. Ir jis stebimas Europoje. Taip, kad reikia tik džiaugtis, kad Lietuvoje nėra taip gerai, kaip kitur Europoje, kad žmonės emigruoja, kad mus valdo komunistai, o musulmonai nenori atvažiuoti į Lietuvą. Bus žymiai blogiau, kai emigrantai pradės masiškai grįžinėti į Lietuvą. O dėl musulmonų. Manau, kad jie arba grąžins tikėjimą į Europą arba pažemins tą žudantį gero gyvenimo lygį, arba tuoj patys užsikrės gero gyvenimo malonumais.

delfi kaip tik šiandien skelbia       2016-08-30 21:10

Lietuvoje dirbančio profesoriaus italo linksmą interviu,kuriama teigiama,kad kaip įmanoma reikia mažinti religijos reikšmę.Na,gal mes nepraraskim sveikos nuovokos.

???       2016-08-30 20:44

O tai kas siekia Europos populiaciją pakeisti kita?

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.