Dienos aktualija, Įžvalgos, Demokratija ir valdymas, Socialinė politika, Ekonominė politika

Gitano Nausėdos atsakymas Vladimirui Putinui: būkime atviri – praeitis slėgs, kol nebus ištaisyta

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 1 d. 0:47

21     

    

Gitano Nausėdos atsakymas Vladimirui Putinui: būkime atviri – praeitis slėgs, kol nebus ištaisyta

„Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo komentare Vokietijos dienraščiui „Die Zeit“ (ČIA) neseniai rašė, kad turime būti „atviri, nepaisant praeities“. Pasinaudojau atsakymo teise, kad pasiųsčiau aiškią žinią, jog praeitis slėgs, kol nebus ištaisyta. Praeities neigimas, nutylėjimas ar, tuo labiau, falsifikavimas nežada nieko gero – taip pat ir Rusijai“, – pristatydamas savo atsakymą, paskelbtą tame pačiame dienraštyje (ČIA), Facebooke rašo Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.


„Daug lengviau neigti praeitį negu ją taisyti“, – rašė Titas Livijus. Praeitį dar galima nutylėti ar falsifikuoti. Tačiau tai nėra tinkamas būdas „būti atviriems“, kaip kad siūlo Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas.

Lietuvai, Latvijai, Estijai, Suomijai, Lenkijai Antrasis pasaulinis karas prasidėjo ne prieš 80 metų, o beveik prieš 82-ejus – 1939 metų rugpjūčio 23 dieną, kai Kremliuje buvo pasirašyta SSRS ir Vokietijos nepuolimo sutartis, o kartu su ja slaptieji Europos padalijimo protokolai. Ir tuo metu SSRS buvo agresorius, ne auka.

Tai praeitis, kurios mes niekada neleisime pamiršti.

Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims Antrasis pasaulinis karas nesibaigė 1945-aisiais. Dar dešimt ilgų metų tęsėsi ginkluota antisovietinė rezistencija, kurioje Lietuva neteko daugiau nei 20 000 savo drąsiausių sūnų ir dukrų. Šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų buvo ištremti į Sibirą, nemaža dalis jų į Tėvynę sugrįžo karstuose ar amžino poilsio atgulė Arkties platybėse.

Ši kova, apie kurią itin mažai žinoma Vakarų visuomenėse, padėjo pamatus pilietiniam pasipriešinimui – aštuntajame dešimtmetyje susikūrusios Helsinkio grupės informuodavo Vakarus apie žmogaus teisių pažeidimus SSRS, kunigai ir vienuolės 17 metų pogrindžio sąlygomis leido Katalikų bažnyčios kroniką – tikinčiųjų ir disidentų persekiojimo metraštį. Ši kova atvedė Lietuvą į Sąjūdį ir Nepriklausomybę.

Tai praeitis, kurios mes niekada nepamiršime.

Šiandien mes matome agresyvius bandymus atkurti SSRS. Atkurti praeitį su ta pačia praeito amžiaus ideologija – Europos padalijimu į įtakos sferas, nepagarba tautų suverenumui ar valstybių teritoriniam vientisumui, griežtu „нет“ žmogaus teisėms, išraiškos laisvei, nepriklausomai žiniasklaidai. Ir tai tikrai nėra būdas „būti atviriems“.

Kaip nėra tinkamas būdas kviesti „būti atviriems“, vartojant apsuptos tvirtovės šeimininko retoriką, kur iš bokšto, kiek akys užmato, matai tik priešus – tegul ir paties susigalvotus.

Per pastaruosius 3 mėnesius lankiausi Ukrainoje, Sakartvele ir Moldovoje – Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalyse, kurių žmonės apsisprendė savo ateitį sieti su demokratija, o ne su SSRS reinkarnacija. Kalbėjau su sužeistais kariais ligoninėje Kijeve. Sakartvele lankiausi pas pabėgėlius iš Pietų Osetijos. Vienas jų pasakojo, kad jau 13 metų sapnuoja, kad grįžta namo, į savo sodelį.

Ar tai žmonės, kurie buvo priversti nusigręžti nuo Rusijos ir atsisukti į Europos Sąjungą ir NATO? Ne, tai žmonės, kurie buvo priversti palikti savo namus. Juos privertė Rusijos kariškiai.

Tad būkime atviri – nėra jokio „nepaisant praeities“. Ta „praeitis“ tebevyksta – Kryme, Donbase, Pietų Osetijoje, Padniestrėje. Ta „praeitis“ garuoja „Novičioku“ Solsberyje ar poloniu Londone. Ta „praeitis“ aidi sprogimais Čekijoje.

Šiandien ši praeitis modernesnė, ginkluota naujomis technologijomis, išbandanti naujus ideologinio ir informacinio karo būdus. Bandanti įtakoti rinkimų rezultatus ir rengianti kiberatakas. Bet tai vis viena praeitis – agresyvi, ciniška ir veidmainiška. Siekianti skaldyti ir valdyti.

Ir tai nėra kurios vienos šalies ar regiono problema. Grasinama ne tik Ukrainai ar Sakartvelui. Ne tik Baltijos šalims. Ne tik tiems, kas buvo pakliuvę į sovietinės imperijos gniaužtus ir todėl dabar, kažkieno manymu, amžinai turėtų priklausyti Kremliaus valdovams.

Grasinama visai Vakarų sistemai, demokratinei sanklodai ir vertybėms.

Ar Vakarai pajėgūs atsispirti? Taip. Todėl turime stiprinti Vakarų gynybines struktūras, pirmiausia NATO. Turime išlaikyti stiprų transatlantinį ryšį. JAV yra bendramintė ir sąjungininkė, ne konkurentė Europai.

Turime daugiau resursų skirti gynybai. Rusijos karinės išlaidos viršija 50 mlrd. eurų, ji sparčiai modernizuoja karinę pramonę. NATO šalys tik nuo 2014 metų įsipareigojo skirti 2 proc. BVP gynybos išlaidoms. Tai nėra daug ir mūsų visų garbės reikalas šį susitarimą vykdyti.

Bet ne karinė galia yra lemianti. Svarbiausias klausimas, ar išliksime vieningi ir ką pasirinksime, kai mums pasiūlys sandorį. O jį tikrai pasiūlys. Jau tarp eilučių siūlo. Kurkime naujus Vakarų ir Rusijos santykius, nesvarbu, kas įvyko.

Ką renkamės? Dujas ar tautos teisę į laisvą apsisprendimą? Naftą ar žodžio laisvę? Rinką „nuo Lisabonos iki Vladivostoko“ ar pabėgėlio 13 metų sapnuojamą sodelį?

Mano šaliai, kaip ir daugeliui kitų Europos valstybių, nepamiršusių praeities ir matančių bandymus vėl ją atkurti, pasirinkimas yra paprastas. Ar bus jis toks pat paprastas visiems? Tikiu, kad taip, nes Europos Sąjunga sukurta ant demokratinių vertybių pamatų.

Rusija gerbia stiprius partnerius. Jei Europos Sąjunga norės bendradarbiavimo bet kokia kaina, be išankstinių sąlygų – tas sąlygas padiktuos Rusija. Praėjusios savaitės Europos Sąjungos lyderių susitikimas parodė, kad šiandien Europa vieninga siųsdama žinią Rusijai. Besitęsiant Krymo okupacijai, karui Donbase negalime atnaujinti business as usual.

Tiesa yra svarbi, kai kalbame apie praeitį. Demonstracijos Kijeve 2014 metais nebuvo valstybės perversmas, o Krymo aneksija nebuvo paprasčiausias „atsiskyrimas“ nuo Ukrainos. Praeities nusikaltimų pasekmės privalo būti ištaisytos. Ne nutylėtos, ne falsifikuotos, ne pamirštos, o ištaisytos. Tik tada praeitis iš tiesų taps praeitimi.

Todėl dialogui atnaujinti Rusija turi pirmiausia įvykdyti tam tikras sąlygas. Grąžinti Krymą Ukrainai, baigti karą Donbase, išvesti kariuomenę iš Abchazijos ir Pietų Osetijos. Paleisti politinius kalinius. Leisti veikti nepriklausomai žiniasklaidai.

Mano svajonė – demokratiška ir taiki Rusija Europos tautų šeimoje. Mes, lietuviai, prieš 30 metų matėme tokią Rusiją. Rusiją, kuri pati veržėsi iš SSRS. Rusiją, kuri padėjo Lietuvai per kruvinus 1991 metų sausio įvykius. Rusiją, kuri gerbė ir kurią gerbėme mes.

Ir tikiu, ta Rusija nėra praeitis. Ji – ateitis.

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> 2021-07-1 15:39       2021-07-2 6:24

tu, juliau Milaiti, čia ne nuolat primeni, bet pastoviai myži ant kiekvieno straipsnio ir po daug kartų.

Al.       2021-07-1 18:06

,,Ar Vakarai pajėgūs atsispirti? Taip.” Kuo greičiau priimti Stambulo konvenciją ir savo vaikus atiduoti sodomitams, ane ? Prezidente, kas paskyrė KT pirmininkę? Putinas? Kodėl gi Prezidentui su tokiu tvirtu stuburu nepasirūpinus vidiniu apsivalymu nuo likusių tankistų. Televizija, KT, VRK, VSD, vyriausybė, Universitetai - ar tikrai visa ši kariauna dirba Lietuvai ir demokratijai ?

Pone Raigerdai,       2021-07-1 17:08

o kaip reikaliukai eina dabar su Stalino sąjungininkais? Jie ką - ne prie ko, ką manote?

T0mas J.       2021-07-1 16:16

“Ar tai žmonės, kurie buvo priversti nusigręžti nuo Rusijos ir atsisukti į Europos Sąjungą ir NATO? Ne, tai žmonės, kurie buvo priversti palikti savo namus. Juos privertė Rusijos kariškiai.”
G.Nausėda

.
Įdomiai yra su žmonių atsisukimu į ES ir NATO.
Kaip Lietuvoje žmonių neklausė, ar jie nori į ES ir NATO - taip ir ten neklaus. Daug metų varys propagandą per visus kanalus į vienus vartus, už biudžeto pinigus, už užsienio pinigus, kol galiausiai 10 metų kokį nors ĮSTOJIMO vaidinimą gal ir surengs - su daugybe pažeidimų, su skalbimo milteliais, su 2 dienų referendumu, su agitaciniu tautos mulkinimu (akivaizdžiu melavimu), kurį be jokios gėdos ir atsakomybės vykdys aukščiausi šalies pareigūnai per pagrindinius TV kanalus, o prokuratūra “nematys” tų pažeidimų.
Taip buvo Lietuvoje.

Jules to ah1       2021-07-1 15:39

Na, ne visi tyli. Aš, pavyzdžiui, nuolat primenu Čerčilio-Stalino paktą, pasirašytą Maskvoje 1939 metais spalio 15 dieną - ne tik Jaltos nusikaltimus ir Europos bei pasaulio dalybas.

ah1       2021-07-1 14:38

Sudėkit visus nuosekliai dokumentus su datomis kas, kur, kada ką susitarta nuo 1939 metų rugpjūčio 23 dieną ir kam ką už kiek parduoda iki Jaltos susitarimo ir be emocijų matysis kas ką kur ir kaip pasidalijo.
O dabar klausimas kam šiai dienai teisėtai priklauso Vilkaviškio regionas kurį TSRS nusipirko iš Vokietijos?  Kam ?  O kam šiai dienai priklauso Prūsija/ Kaliningrado sritis? Kam ?  Suduvai - skaitlingiausiai prūsų genčiai?

ah1       2021-07-1 14:27

O kas pasirašyta JALTOJE?  Ko visi tyli apie Jaltos sutartį?

Langų majore,       2021-07-1 14:15

pačiam jau užskaitė, ypač Jurgis?

Žodžio laisvė...       2021-07-1 14:07

Lietuvai būtina dekegebizacija,dekomunizacija.Lietuvai būtina apsivalyti nuo praeities šešėlių.

Die Zeit yra liberalus laikraštis       2021-07-1 13:40

Manyčiau, kad tipiniam jo skaitytojui dar vienas naftos vamzdis yra svarbesnis už mažųjų Baltijos šalių istorinę atmintį ir. Tačiau straipsnį perskaitys ir
imperijos gyventojai, ypač paskutinę pastraipą. Ir nustebs pamatę bedėvintys senuosius KGB pančius,
minkštai ir nepastebimai apsiautusiuos, iš kurių jau buvo išsivaduota
prieš 30 metų: liūdna istorija.

>Raigerdas       2021-07-1 10:53

“Visa TSRS gyvavo tik MELO pagalba. Štai, ką reiškia KRIMINALAS, - jis mausto savus piliečius, iš kurių jis gyvena. Ar tokį žmogų jūs galite pavadinti normaliu? Manau, kad ne. Bet, deja, mūsų žmonės nieko nežino apie Sveiką protą” Kelios pastabos naujajam Napoleonui : 1. apie melą - tai visos valstybės iš jo gyvena ,jei pasigilinus (Vinstonas tai vadino tiesiog valstybės interesu) 2. O kad Napoleonas priėjo išvadą ,kad “mūsų žmonės nieko nežino apie Sveiką protą” smile) - deja komentarų neturiu . Nebent po Napoleono gydymo kurso ...

Stiprus pasisakymas       2021-07-1 10:52

Pagarba Prezidentui. Gaila, kad tarp šaikos neatsirastų net jo puspadžio vertų. Tai smarkiai apsunkina visų mūsų gyvenimą.

Greit baigsis tos viso nesąmonės       2021-07-1 10:40

Nes aš šventai tikiu, jog greit bus tokia situacija, kai deguonies balionas seno Landzbergio Vyckos palatoje eis į pabaiga, o girtas sanitaras pamirš ji pakeisti.

> 2021-07-1 9:50       2021-07-1 9:56

juliau Milaiti, KGB šunie, nustok loti nuo pat ryto (4.23 6.47). Putinas tau vis vien nieko neužskaitys.

Kis       2021-07-1 9:50

prezidente,(be jokiu cacku pacacku),kai ziuri ir vertini aplinka ir aplinkinius,buk malonus ziureti ir matyti abejomis akimis.Palikime tai spresti paciai tautai

Raigerdas        2021-07-1 9:37

Labai protingas LR Prezidento pasisakymas. Matosi, kad Gitanas Nausėda yra ryški asmenybė. Jis turi savo stuburą. O dėl “praeities taisymo”, tai N. Nausėda teisus visus 100%. Kokia praeitis, tokia ir ateitis. Kodėl Rusija nenori taisyti praeities, o nori ją nuslėpti? Todėl, kad pagrindinė atsakomybė atitenka NKVD ir KGB. O tai dešimtys tūkstančių visokio plauko agentų turėtų būti patraukti atsakomybei. Nusikaltimų kalnas yra toks didelis, kad jis gali viršyti net nuostolius, patirtus II-ojo Pasaulinio karo metu. Pasauliui atsivertų visai kita Rusija. Ar Rusija gali ryžtis tokiam žingsniui? Manau, kad ne. Kodėl ne? Ar kriminalai pripažįsta savo kaltes? Dauguma iš jų - ne. Su kuo tai susiję? Su sveiku protu. Jūs nerasite nei vieno kriminalo, kuris turėtų sveiką protą. Sveiko proto žmonės niekada neis kariauti. Kas sukelia karą? Ar Hitleris turėjo sveiką protą? Ne. O Stalinas? Ne. Kriminalui ar bepročiui bet kokios priemonės siekiant tikslų yra geros. Sveiko proto žmogui - ne. Reiškia tarp šitų dviejų tipų žmonių ir vyksta konfliktas. Kas nugalės? Sunku prognozuoti, nes problema yra ta, kad sveiko proto žmogus įsivaizduoja labai naiviai, kad kriminalas arba beprotis yra toks pat žmogus, kaip ir tas sveiko proto žmogus. Deja, taip nėra, nes tai yra visiškos priešingybės. Sveiko proto žmogus mainų atžvilgiu naudoja abipusiai naudingus sandėrius, o kriminalas tik apgaulę, nes jis nesupranta normalių santykių, nesupranta etiško elgesio normų. Kodėl jis nesupranta? Sąmonę, nors ir negalima apibrėžti visų jos požymių vien tik materialiais dalykais, bet pavaizduoti ją nors šiek tiek galima. Nors ir ne pilnai, bet į ją galima pažiūrėti per kompiuterio prizmę. Pasenusių technologijų kompiuteris nesugeba apdirbti tokio kiekio informacijos, kokią yra pajėgus apdirbti šiuolaikinių technologijų kompiuteris. Panašiai yra ir su žmogaus sąmone. Paimkime senus nešiojamus telefonus ir pačius naujausius. Yra didžiulis skirtumas. Žmogaus protas veikia panašiai - jis yra ribotas, jeigu jis nesugeba priimti jam pačiam naudingos informacijos. Rusijos žmonės neturi galimybės, pirmiausia, gauti teisingos informacijos. O antra, - Rusijoje dirba didžiulė propagandinė mašina, kuri nuo NKVD ir KGB laikų bruka žmonėms (kaip nekeista, saviems žmonėms, kurie moka mokesčius, ir dėka ko, jie yra jų išlaikomi) MELĄ. Visa TSRS gyvavo tik MELO pagalba. Štai, ką reiškia KRIMINALAS, - jis mausto savus piliečius, iš kurių jis gyvena. Ar tokį žmogų jūs galite pavadinti normaliu? Manau, kad ne. Bet, deja, mūsų žmonės nieko nežino apie Sveiką protą ir jiems joks Lietuvos Universitetas nepaaiškina, kas yra tas kriminalas. Jūs žinote, kad yra Šiaurės Korėja ir Pietų Korėja. Kaip galima išlaikyti MELĄ Šiaurės Korėjoje? Tik vykdant terorą. O Baltarusijoje? Tik vykdant terorą, ką ir daro pusprotis A. Lukašenka.

Kas yra svarbiausia       2021-07-1 9:13

Tai pasiųsti žinią ar blogiausiu atveju žinutę. Dabar žinutės siunčiamos visokiais būdais, net jų nesiunčiant. Taip pat viskas fiksuojama pradedant rezulatais, temperatūromis, lapėmis miške ir iki begalybės. Tik fiksuojame ir fiksuojame.

Povilas G.       2021-07-1 8:39

Pritariu JE Prezidento Gitano Nausėdos mintims. Deja, diskusija su Putinu neįmanoma. Jis girdi tik pats save ir vadovaujasi imperine, grobikiška logika. Palyginus D. Grybauskaitės ir G. Nausėdos retoriką Maskvos Kremliaus atžvilgiu, įžvelgiu didelį skirtumą.

Su visa pagarba,       2021-07-1 7:59

Prezidente, bet argi Jūs nematote, kad dabar Lietuvoje nėra jokios Nepriklausomybės, nėra laisvos žiniasklaidos, o tik tos baisus melas, prievarta, nesiskaitymas su žmonėmis, patyčios?! Kam kalbate apie praeitį? Ir nieko nedarote dabar?

Dzeikas       2021-07-1 6:47

Pasisakyma uzskaitau.
Taciau priminsiu kad zodziai gerai,kai paskui juos seka darbai:
- “Turime daugiau resursų skirti gynybai.”
Tai priversk Seima priimt istatyma del ginklu (tureti ginkla ne privelegija, o naturali zmogaus teise - toks principas turi buti vyraujantis. Greiciau net ne teise, o pareiga) ir leisk savanoriams, ir sauliams ginklus laikyti namuose. Ko vertos grazios kalbos kai ginklus zmonems bijoma patiketi . Ka reiskia baime duoti ginklus zmonems?
Ta reiskia, kad esate laikomi cholopais ir padugnemis.

Sanitarinio karo sąlygomis       2021-07-1 4:23

mūsų teisės irgi pažeidinėjamos. Žmonių sekimas visuotinas. Kol nebus rimtos desovietizacijos, dekagebizacijos - Antrasis pasaulinis karas prieš mus tęsis. Ir Lietuvos neosovietikams daug lengviau praeitį neigti praeitį negu ją taisyti - tai yra save taisyti ir atsisakyti nepelnytų, bet melu (dezinformacijos propaganda), apgaule ir jėga uzurpuotų politinių postų ir verslų. Istorijos nėr - ji suklastota. Istorijos mokslo nėr -tik pseudo mokslas. Kapsukė nepaleista ir nesukurtas tikras, lietuviškas, mūsų interesus ginantis, atstovaujantis ir Lietuvių tautos saugumą didinantis universitetas. Sudarantis geresnes sąlygas lietuviams gyventi, kurti, dirbti ir daugintis Tėvynėje, o ne svetur. Ne mažėti, nunykinėti, kaip dabar pagal kažkieno tai planą. Na, o buvę sovietinės Lietuvos statytojai, aktyvūs kolaborantai, Tėvynės išdavikai, aktyvūs Bolševikų partijos nariai, Komjaunimo aktyvistai ir kagebistai negali stabdyti Rusijos blogų ketinimų ir planų. Mūsų svajonė bendra su Prezidentu – demokratiška ir taiki Rusija mūsų ir Europos tautų atžvilgiu. Bet ar pati Lietuva šiandien demokratiška, kai “Tarybų Lietuvos” (okupacinio Lietuvos režimo) kūrėjai, saugotojai ir plėtotojai visur ir viskame? Ar buvę Sovietijos agentai ir tarnai gali būti Rusijos ekspansijos stabdytojais? Taip tiesiog nebūna. Kam mums ta saviapgaulė, kam tas melas vardan Lietuvos, vardan Lietuvių tautos?


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.